Şimdi Ara

Ofis çalışanımızda Covid-19 çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
8.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Boğazdayken virüs imumax boğaz spreyi faydalı olabilir.Birde immunace takviye alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onboardx -- 7 Temmuz 2020; 8:45:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Midyeler de regl oluyormuş, o yüzden yemek günahmış.

• Üstat metobolizmanınzı kesinlikle yormayın, Bol bol içinse taze kesip sıktığınız limonlu su için, Elinizi yüzünüzü yattığınız yeri hatta evi baştan aşağıya temizleyin. Kendinizi yormadan bol bol uyuyup dinlenmeyi tercih edin. Geçmiş olsun. Bir kaç yakınııza sizi en az 6 saatde bir arayıp kontrol etmesini rica edin
  • Hocam eğer çok yakın bi temasınız yoksa kapmayacağınızı düşünüyorum.
    Yaşadığınızı sandığınız semptomlar ise psikolojik bizim burada 2 ayrı kişi farklı olaylar covidli insanlarla temasta bulunuyorlar.
    İkisinde de belli olduğu gün moda hemen girdiler bi baktım sabah canavar gibi adam akşam yorgun halsiz duruyor.
    Diğeri sesi falan iyice kısmış moddan düşük takılıyorlardı hepsi negatif çıktı

• rabitelli kullanıcısına yanıt
    Hocam midyeler adet görmez.
    Kan sanılan şeyin ne olduğunu bilmiyorum ekşi sözlükte 5 sayfa yazı var detaylı bilgi öğrenebilirsiniz.
    Adet görmemelerinin sebebi ise memeli değil omurgalı olmaları yani yumurtlayan bi canlı olmasından dolayı adeti sadece memeli yavrusunu doğuran canlılar görüyor.

• Aslında biraz da evham yapıyoruz,bende sabah kalktım bir şey yok duş aldım balkonda oturdum. Hafif halsizlik ve ateşim çıkacak gibi durum var. Ateşimi ölçtüm 36 çıktı,terleyip rüzgar yeme ihtimalim de yüksek. Balkon sıcaktı belki şimdi klima karşısına geçip serinliyorum sonra tekrar ölçücem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnurFB1453 -- 7 Temmuz 2020; 9:39:23 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İs yerinizdeki arkadasin durumu cok mu agirdi, hastaneye yatirmislar?
    Esinizin atesini olctunuz mu yoksa el yordamiyla mi atesi olduguna kanaat getirdiniz? Cogu zaman bu durumlar psikolojik oluyor. Mart-Nisan aylarinda psikolojik olarak benim de nefes darligim oluyordu, haberleri gordukce. Ara sira disari cikip geldigimde sanki hasta olmusum gibi halsiz hissediyordum kendimi. Hatta bu konudaki yorumlari okuyunca bile hafif bogazim agriyormus gibi hissettim. Cevremde gordugum cogu kisi de ayni benim gibi. Hastalik psikolojisine girince insan; bogazi da agriyor, halsizlesmeye de basliyor.. her seyi kafamizda kuruyoruz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dj_Mami kullanıcısına yanıt
    Hastaların sadece %40’ı ayakta geçirebiliyor geri kalanı hastanede geçirmek zorunda verdiğiniz bilgi yanlış

• kendinetroll K kullanıcısına yanıt
    But akciğerde hasar bırakmaz sadece radyasyon verir ki Buda akciğere zarar vermez ağzı olan konuşuyor

Şuan tespit edilen vakaların çöpü bt ve akciğer pa ile erken dönemde tespit ediliyor

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Saglik Bakanliginin gönderdigi ilaclarda Hydroxychloroquin var, bildigim kadariyla bu ilaclar ABD ve AB ülkelerinde yasaklandilar. Bu ilaclari kronik romatizma hastalari aliyor. Bizde neden hala bu ilaci veriyorlar? Bir tanidigim ailece gecirdi bu hastaligi iki kücük cocuk kocasi ve kendisi hasta oldu. Kadinda 10 gün boyunca ates, sürekli öksürük oldu, kocasi yatagindan cikamadi her yeri agriyormus, cocuklarda ise hicbir belirti olmadi. Hastaligin siddeti 10 gün sonra dindi simdi ikiside iyiler ve hicbir ilac almadilar, bulundugum ülkede eve ilac gönderilmiyor, karantinada evlerinde oluyorlar.

Hasta olan arakadas, öncelikle gecmis olsun. Korkuya kapilip panik yapma, sakin ol moralini yüksek tut en önemli sey korkmamak ve yuksek moraldir, cunku bagisiklik sistemini guclendiren seylerdir bunlar. Sabahlari agzini tuzlu su ile calkala hem bogaz agrisinada iyi gelir, agzindaki tüm mikrop virus bakterileri öldürür bu ve bol su icki virus cigerlerine gitmesin. Gencsiniz ve egerki bu virüsü kaptiysaniz belki hafif atlatirsiniz. Mide bulantisi filan olursa iyiye isarettir, bu virüsün cigere degilde mideye gittigini gösterirki mideye hicbir zarar veremiyor, mide asiti bu virüsü öldürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 7 Temmuz 2020; 10:22:59 >

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Covid'e karşı etkili olan ürün aslında Plaquenil fakat stoklar da çok fazla olmaması nedeni ile muhadili KOÇAK tarafından üretildi.
    Bazı yerlerde plaquenil de veriliyor sanırım stok miktarına göre değişebiliyor destekleyici tedavi için kullanılır.
  • hocam aynısını yakın süreçte ben yaşadım. yan masamda oturan arkadaşım covidli cıktı. Ki o da da maskesiz oturuyorduk. Hatta cuma günü hapsırıp aksırdı falan.

ertesi hafta izinli olduğundan gelmedi allahtan. 4 gün sonra öğrendik ki covid pozitif.
    krantinaya girdik hiç bir belirti olmamasına rağmen 2 gün sonra kendim hastaneye gittim test yaptırdım süper bulaştırıcı oluruz belki diye.
    ama simdi olsa hastaneye gitmem bir daha :) Hastane ortamı yanımdaki adamdan daha tehlikeli imiş.

velhasıl karantina da dönem dönem boğaz kaşıntısı ishal falan oldum.
    acaba mı derken söyle bir kontrol ettiğimde ishal olduğumda kayısı ve kiraz yemiştim:)
    boğaz kaşıntısı da zaten farenjit rahatsızlığım var kronik.
    sonucta test negatif cıktı herhngi bir belirti bulgu da olmadan geçirdim.

tavsiyem ihtiyaç duymdıkça hastaneye gitmeyin.
    aynı odada calısan arkadaşım da test yaptırdı test negatif cktı ama tomografi de buzlu cam cıktı hafif.
    ama onunda kronik öksürük şikayeti olmasına rağmen direk dayadılar ilaçları o kullanmak zorunda kaldı.
    14 gün boyunca herhangi bir belirti de göstermedi.

burada panik yapmayın.
    evham en büyük problem. her şeyi ona yormaya başlıyorsunuz ve hayatın doğal akısında yaşadıklarımızı unutuyoruz.
    eşinizde de nefes problemi yoksa basit bir soğuk algınlığı bile olabilir yani.
    bunları da kopntrol ederek ilerleyin.
    Geçmiş olsun

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Plaquenilin etki maddesi Hydroxychloroquindir zaten, adinin Plaquenil olmasi farketmiyor AB ve ABD de bu ilac Corona tedavisinde yasaklandi, hatta PubMedde bu konuda bir arastirma yayinlanmis sonradan itirazlar sonucu arastirmanin gerekli prosedüre uymadigi icin yazi geri cekilmisti. Daha sonra bir cok uzmaninda hakkinda uyardigi Hydroxychloroquin özellikle Fransada hastaligin tedavisinde seyri agirlastirdigi ortaya cikmis ve yasklanmisti.
  • artçı kullanıcısına yanıt
    Hocam Akciğer PA çekilirseniz covid olup olmadığınızı görebiliriz.
    Testler negatif çıksa da BT ve Akciğer PA ile pnömoni var mı anlaşılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Hocam Akciğer PA çekilirseniz covid olup olmadığınızı görebiliriz.
    Testler negatif çıksa da BT ve Akciğer PA ile pnömoni var mı anlaşılıyor
    hocam hiç belirti olmadığından çekmediler. kan testi ve tomografi almadılr.
    sadece sürüntü aldılar.
  • artçı kullanıcısına yanıt
    Siz yinede olay itibari ile 14 gün sonrasında yine 15-20 gün izole olmanız gerekir olurda sizde virüs varsa iyileştikten 15 gün sonrasına kadar bulaş devam edebiliyor
    sanırım siz şanslı insanlardansınız. Bu gün inceledim 23 yaşındaki bir kız'a kateter takılmış daha gencecik şimdi 15-20 gün tedavisi yapılacak belki entübe edilecek kimse boşuna gençliğine güvenmesin en ufak bir şüpe varsa 184'ü arayın hastaneye gitmenize gerek yok
  • olay itibari ile 3 hafta izole oldum hocam ama 14 gün sonra işe başlamam gerekti malum.

evet şükürler olsun şanslı olanlardanız. 184 ü arasanızda bağlanmıyorlar
    ben bir türlü bağlanamadım.
    ha bu arada filasyon falan ne arayan oldu ne soran
    sağlık ocağını 1 hafta sonra ben aradım boğaz gıcıklanmasında.
    doktorun haberi bile yoktu.
    sistemden düşmemiş önüne.
  • Öncelikle geçmiş olsun panik yapma önce hocam,

İstanbul avrupa yakasında oturuyorsan eğer BAŞAKKŞEHİR DEVLET HASTANESİNE git sabah 8:30 gibi 9 da test yapımı başlıyor.

Acilde sana fiş vericekler bunları demen yetiyor covidli ile tamasım var ve boğazım ağrıyor demen yeterli.

acilden çıkıp hemen sol tarafta hastanenin arkasında

Sırasıyla

Önce kan alıyorlar 4 tüp

Sonra tomografiye gidiyorsun

En son kan alınan yerin karşısında sürüntü testi yaptırıyorsun.

Tomografi testin E nabıza 1dk içinde düşüyor bir bilene göster fotoğrafları o sana söyler zaten

Kan testinde 2 3 saat içinde çıkıyor>

Covid testinde 1 gün sonra çıkıyor

Eğer covid test sonucun çıkmaz ise bana özelden yaz sana yardımcı olayım test sonucun için

Tekrardan geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Plaquenilin etki maddesi Hydroxychloroquindir zaten, adinin Plaquenil olmasi farketmiyor AB ve ABD de bu ilac Corona tedavisinde yasaklandi, hatta PubMedde bu konuda bir arastirma yayinlanmis sonradan itirazlar sonucu arastirmanin gerekli prosedüre uymadigi icin yazi geri cekilmisti. Daha sonra bir cok uzmaninda hakkinda uyardigi Hydroxychloroquin özellikle Fransada hastaligin tedavisinde seyri agirlastirdigi ortaya cikmis ve yasklanmisti.
    Yasaklamalar bir makalenin iddiası sonucu gerçekleşmişti . Sonunda o makale hakemden geçemedi ve iddialar çürüdü. Bu sırada who ilacı askıya aldı iddialar düşünce tekrar covid tedavisi için önermeye başladı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Hastaların sadece %40’ı ayakta geçirebiliyor geri kalanı hastanede geçirmek zorunda verdiğiniz bilgi yanlış
    Sen her konunun altında bir şeyler sallıyorsun ama bilip de mi atıyorsun bilmeden mi atıyorsun anlamadım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.