Şimdi Ara

Ofis çalışanımızda Covid-19 çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
128
Cevap
1
Favori
8.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başlıkta da yazdığım gibi ofiste aynı odayı paylaştığım bir çalışanda dün itibariyle covid-19 virüsü çıktı. Kendisi 25 yaşında, ben de aynı yaştayım. Dün halsizlik şikayetiyle hastaneye gitti. Test için örnek aldılar, bu sabah pozitif çıktığını öğrenmiş. Hastanaye yatırmışlar. Temas ettiği kişiler arasında olduğumuz için tüm ofisi evlerinde karantinaya yolladılar. 14 gün boyunca kendimizi izole etmemiz gerektiğini anlattılar.
    Evde eşimle birlikte 2 kişi yaşıyoruz. Ailemizden uzaktayız. Virüsü kaptıysam eşimin de çoktan kaptığını düşünüyorum. Bugün bende hafif boğaz ağrısı oluştu, onun dışında bir şey yok. Eşimde hafif ateş, ishal ve yorgunluk var. Yani yüksek ihtimal virüsü kaptığımızı düşünüyorum. Sizce ne yapmalıyız? Bugün haberi öğrendiğimizden beri dışarı çıkmıyoruz zaten. Market alışverişlerimizi yapacak tanıdıklarımız da var. Evde kendi kendimize uygulayabileceğimiz ek gıda, doğal ilaç tarzı önerileriniz var mıdır? Semptomlar artarsa zaten hastaneye gitmeyi düşünüyoruz.

• Ankamall tefal kapanmıştı orda ki arkadaşlar gizlemiş ben gittiğimde ürün aldım ama kimse söylemedi , ertesi gün gittim komple kapanmıştı ve hala söylemediler , ne yazık ki bir saat önce bende rahatsızlandım arkadaşlar az sonra doktora gidiyorum , abartı yoğun tüm vücudu saran ateş baş dönmesi var .GİZLEDİKLERİ İÇİN ankamall ve tefal yönetimine dava açıcam

size de geçmiş olsun hocam
    İs yerinizdeki arkadasin durumu cok mu agirdi, hastaneye yatirmislar?
    Esinizin atesini olctunuz mu yoksa el yordamiyla mi atesi olduguna kanaat getirdiniz? Cogu zaman bu durumlar psikolojik oluyor. Mart-Nisan aylarinda psikolojik olarak benim de nefes darligim oluyordu, haberleri gordukce. Ara sira disari cikip geldigimde sanki hasta olmusum gibi halsiz hissediyordum kendimi. Hatta bu konudaki yorumlari okuyunca bile hafif bogazim agriyormus gibi hissettim. Cevremde gordugum cogu kisi de ayni benim gibi. Hastalik psikolojisine girince insan; bogazi da agriyor, halsizlesmeye de basliyor.. her seyi kafamizda kuruyoruz
    Sizin pozitif vaka ile temas hikayeniz var + eşiniz de de belirtiler mevcut Test yaptırın size negatif çıksa bile 4-5 gün sonra belirtiler artınca tekrar test yapılır.
    Ben size söyleyim evde hafif geçiren kişi az genelde en az 10 gün yatırıyoruz o riske girmenize gerek yok siz şimdi 184'ü arayın size detaylı bilgiyi verirler benim vereceğim bilgi net değil bakanlık sürekli yenilikler yapıyor.

İlaç olarak genelde plaquenil verilir R.A hastalarında kullanılır bir tür zehir, bağışıklık sistemini zayıflatır gözlerde birikme yapıyor fakat Covid'e olumlu etkisi olduğu düşünülüyor hayla bu ilacı kullanıyorlar mı bilmiyorum

Siz şimdi arayın içiniz rahat olsun

Hastane'de BT Throax ile pnömoni varmı anlaşılır test yapılmasına bile gerek yok tanıların çoğu BT ile kesinleşiyor.
    Geçmiş olsun, eğer covid olsanız dahi grip ayarında bir virüs kaptiniz demektir, öncelikle korkmayın, hastaların %98i eğer çok ciddi bağışıklık sistemi sorunları yoksa kısa sürede yoğun bakıma girmeden atlatıyor, başkalarına bulaştırmamanız, hasta olmanızdan daha önemli sizin gibi genç ve sağlıklı bir kişi için özellikle, bir hastanın evde durduğu veya mesafe hijyen kuralına uyduğu her an birilerini kurtarma manasına geliyor, öksürük ateş boğaz ağrısı varsa 184ü arayın gelip işlemi başlatsınlar, şimdiden geçmiş olsun tekrar, içinizi ferah tutun, Allah'a dua edin.
    TV Medya ve politikacilar gece gündüz bangir bangir Corona asagi Corona yukari muhabbeti yapmaktan millette psikolojimi biraktilar? Sanayideki cirakta insansa onu ilgilendiren bir konuda elbette birseyler söylemek hakkidir. Herkes kendi uzmanlik alaninda konusacak olsa zaten ilk basta politikacilar ve TV deki muhabirlerin Virus hakkinda hic konusmamasi gerekir. Corona muhabbeti zaten bilimsellikten uzak politik ve medyatik bir olaya dönmüstür. Suan neyin dogru neyin yanlis oldugu tam olarak bilinmemekte, ortalik tam bir toz bulutu. Yapabilecegimiz sey ise sürekli insanlara korku asilamak yerine onlari sakinlestirmektir. Bakin gunde kactane Coronami oldum basligi aciliyor, ishal olan kendini Corona oldu saniyor. Corona olup ölmek istemiyorum diye aglayan ergen gencler gördüm. Sabah aksam Corona korkusu pompalamak icin calisan yetkilileri ve Medyayi insanlarin ruh sagligini bozduklari icin kime sikayet edecegiz? Ölüm bile bu yapilan propaganda kadar korkunc degil. Insanlari acaba hastami olacagim beklentisine sokup endise ve kaygiya sevk ediyorlar. Birisi hasta olsa ve baskalarina bulastirsa kanli katil gibi sucluluk duygusu asiliyorlar. Herkes ayni dusunsun yetkililer önlerine kimi koysa ona inansin istiyorlar, yok öyle bir dunya en azindan gunumuz dunyasinda. Ilerde hayal ettikleri Cin Komunist Rejimi benzeri halki total kontrol altina alarak dunya capinda hayal ettikleri sekilde mikrofon uzatilandan baskasina söz verilmemesi gercek olabilir belki ama suan yok öyle bir dünya.
    Bence senin verdigin bilgi yanlis, hatta tam bir facia. Öncelikle bu virusu tasiyanlarin tam sayisi bilinmiyor, sadece hastaneye gelenler veya test yapilanlar biliniyor senin cikardigin %40 oranida buna dayaniyor ki o bile bence yanlis. Bu su demektir, bircok insan hastaligi belirti dahi göstermeden ayakta atlatiyor. Dünyada bircok uzmanlarin yaptigi arastirmalara dayandirdiklari sonuclara göre hastaligi %80 in uzerinde insan ayakta atlatiyor!
  • Geçmiş olsun hocam. Bence hastaneye gidip test ve tomografi çektirin. Pozitif çıkarsa ilaç başlarlar durumunuz iyiyse evde kalın diyorlar zaten. Bunun yanında d vitamini ve çinko takviyesi alabilirsiniz. Ama hastaneye gidin ilk olarak tabi ki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jedi Mind Tricks

Geçmiş olsun hocam. Bence hastaneye gidip test ve tomografi çektirin. Pozitif çıkarsa ilaç başlarlar durumunuz iyiyse evde kalın diyorlar zaten. Bunun yanında d vitamini ve çinko takviyesi alabilirsiniz. Ama hastaneye gidin ilk olarak tabi ki.
    Peki biraz daha bekleyip septomlar artarsa gitmek daha iyi olmaz mı? Hastanaye yatmak istemiyorum açıkçası, eşim de aynı şekilde.
  • Eşiniz ve siz Enfektesiniz, 184'ü arayın ekip gelip test örneği alır pozitif ise size ilaç yollayacaklar ama şunu söyleyim virüs yeteri kadar çoğalmadan pozitif çıkmaz bilginiz olsun.
    10 birim virüs varsa belki negatif çıkar ama 100 birim virüs varsa pozitif çıkar test bunun gibi bir şey virüsün üremesi ile alakalı pozitif çıkıyor siz büyük ihtimal ile pozitifsiniz şimdi 184'ü arayın sabahı beklemeyin.
    Ne kadar geçiktirirseniz hastalığınız o kadar artar kronik problemler varsa 2-3 gün sonra yoğun bakıma bile girebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 7 Temmuz 2020; 0:45:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byah00

Peki biraz daha bekleyip septomlar artarsa gitmek daha iyi olmaz mı? Hastanaye yatmak istemiyorum açıkçası, eşim de aynı şekilde.

Alıntıları Göster
    Dediğim gibi hocam test pozitif olsa bile genel durumunuz iyiyaise zaten hastaneye yatırma söz konusu değil. İlaç verip evde kalmanızı söylüyorlar. Bekledikçe hastalığın ciğere inme tehlikesi olduğundan beklemenizi tavsiye etmem.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    Peki diyelim şimdi geldiler test yaptılar negatif çıktı. Bu durumda 2-3 gün sonra semptomlar artarsa tekrar gelirler mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jedi Mind Tricks J kullanıcısına yanıt
    İlaçlar ağır mı hocam? Siz bunları yazınca daha bi korktum, bu saatte arayacağım sanırım 184ü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byah00

İlaçlar ağır mı hocam? Siz bunları yazınca daha bi korktum, bu saatte arayacağım sanırım 184ü
    Hocam yaşınız genç korkacak birşey yok. Hafifçe atlatırsınız inşaallah virüs kaptıysanız. Yüzdeyüz belli de değil hasta olup olmadığınız. İlaçlar bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yönelik. Ağır zararlı ilaçlar değil. Korkmayın.

• byah00 kullanıcısına yanıt
    Sizin pozitif vaka ile temas hikayeniz var + eşiniz de de belirtiler mevcut Test yaptırın size negatif çıksa bile 4-5 gün sonra belirtiler artınca tekrar test yapılır.
    Ben size söyleyim evde hafif geçiren kişi az genelde en az 10 gün yatırıyoruz o riske girmenize gerek yok siz şimdi 184'ü arayın size detaylı bilgiyi verirler benim vereceğim bilgi net değil bakanlık sürekli yenilikler yapıyor.

İlaç olarak genelde plaquenil verilir R.A hastalarında kullanılır bir tür zehir, bağışıklık sistemini zayıflatır gözlerde birikme yapıyor fakat Covid'e olumlu etkisi olduğu düşünülüyor hayla bu ilacı kullanıyorlar mı bilmiyorum

Siz şimdi arayın içiniz rahat olsun

Hastane'de BT Throax ile pnömoni varmı anlaşılır test yapılmasına bile gerek yok tanıların çoğu BT ile kesinleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 7 Temmuz 2020; 1:31:15 >
  • Ankamall tefal kapanmıştı orda ki arkadaşlar gizlemiş ben gittiğimde ürün aldım ama kimse söylemedi , ertesi gün gittim komple kapanmıştı ve hala söylemediler , ne yazık ki bir saat önce bende rahatsızlandım arkadaşlar az sonra doktora gidiyorum , abartı yoğun tüm vücudu saran ateş baş dönmesi var .GİZLEDİKLERİ İÇİN ankamall ve tefal yönetimine dava açıcam

size de geçmiş olsun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR_ -- 7 Temmuz 2020; 1:4:12 >
  • MR_ kullanıcısına yanıt
    ciddi misiniz troll mü ?
    Bir yere gitmenmize gerek yok 184'ü arayın ambulans gelir gerekirse sizi hastaneye götürür
  • Ben bol bol yeşil mercimek tüketiyorum, Prof. Adnan Saraçoğlu demişti, patlıcan ve yeşil mercimekte bulunan bi madde virüsün hücre içine girmesini engelliyo diye. Virüs hücre içine giremezse çoğalamaz sonuç olarak.

Onun dışında evde aspirin varsa ve başka ilaç atmadıysanız atabilirsiniz, ya da yeşil çay falan için, ikisi de kanı sulandırır ve damar içi pıhtılaşmayı önleyebilir.
  • Virüs cansız bir moleküldür. Bulaşması havadan, kapı tokmağından değil ancak şırıngayla enjekte edilerek olabilir.

Madem bulaşmıyor, insanlara Corona virüsü nerden geliyor?

İnsan DNA'sındaki 3 milyar baz çiftinin 2,5 milyarı virüs kodları taşıyor, bunu Prof. Betsey Dexter Dyer, "the basics of genetics" belgesinde diyor. Yani bu bir teori. Ancak virüsler de sonuçta bir teori. Mikroskop ile dahi görülemeyen virüsü teori ile açıklamalıyız

DNA'mızın %85'i virüs kodlarına ve sadece %15'i insani kodlara sahip. İnsani kodlarla, hücrelerimizi üreten DNA, virüs kodlarıyla virüs üretiyor olmalı, bunun başka bir mantıklı açıklaması yok. Nitekim Amerikalı yazar ve diyetisyen Aajonus Vonderplanitz, DNA 200binin üzerinde virüs üretebilir diyor. Bu da Vonderplanitz teorisi.

Peki DNA'mız hangi durumlarda virüs üretiyor? Vücudumuzdaki bozulan dokuları ayrıştırarak vücuttan atılması için veya yediğimiz kötü gıdalar bağırsaklardan geçerse, vücut tarafından kullanılamayınca onların atılması için DNA'mız virüs üretiyor. Bozulan dokuları ve kötü gıdalardaki toksik molekülleri, virüs aynen bir temizlik maddesi gibi çözüp, vücuttan atılabilir hale getiriyor.

Bu teoriye göre, kötü gıdalar yediğimizde vücudumuz virüs üretir ve bu hastalık halidir cunku vücut kötü gıdalardaki toksik molekülleri vücuttan atma önceliğindedir. O haldeki bir insana Covid yani PCR ( Polymerase Chain Reaction) testi yaptığınızda vücudunda her çeşit virüse rastlarsınız ve Corona hedefli test yaparsanız, onlar arasında Corona virüsüne de rastlanması son derece mümkündür. Bu test yapılan kişinin ciddi ve tehlikeli ve korkulası bi hastalık içinde olduğunu değil, sadece vücudunun doğal bir temizlik işlemi yaptığının göstergesidir ve herhangi özel birşey yapılmasına gerek yoktur.

İnsan doğası ve genel doğa budur. Doğadan korkmayalım. Medya doğadan korkmamızı, aldığımız nefesten bile korkmamızı telkin etmektedir. Korkacak birşey yoktur. Normal mantık zaten bunu gerektirir. Normal bir insan, havada dolaşıyor denilen, elektron mikroskopla dahi görülemeyen bir molekül için günboyu maske takmaz. Ancak ya o insana "maske tak yoksa 900TL ceza yersin" diye tehdit edilirse takarlar ki o da mantık gereğidir. Ben devlet dairesi, otobüste takıyorum o yüzden. Ancak sokak caddede yürürken takmıyorum. Uzakta polis gibi bişey görürsem takıp yanlarından maskeli geçiyorum, sonra yine cıkarıyorum. Maskesiz dolaştığım yerlerde kimse "neden maske takmıyorsun" demedi. Bunca medya propagandası bunca yasak, ceza, kanuna ragmen yine de mantık ve "common sense" / sağduyu ağır basıyor. Bu virüs , havadan bulaşan tehlikeli hastalıktan cok, hayali bir medya propagandası olduğu için sorunu çözmek için bilim ve modernt tıptan cok biraz sağduyu yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Jedi Mind Tricks J kullanıcısına yanıt
    Zaten kafasına göre yapmaz doktor da kafanıza göre tomografi çektirmeyin covidden daha kötü hasar bırakırsınız akciğerde aman diyim.

• byah00 kullanıcısına yanıt
    Korkmanıza gerek yok. Korkan insan hata yapar. Sağlığın denklemi cok basittir: Gerçekten vücudun ihtiyac duyduğu gıdalar (hayvansal protein ve yağ) ile ağırlıklı olarak besleniyorsanız ve patates cips, makarna gibi bitkisel yağ ve hamur işi ve kahve, sigara, alkol gibi keyif verici maddeleri cok kullanmıyorsanız ve ilaç, hap, penisilin gibi kimyasalardan uzak duruyorsanız ve gece 12'yi geçirmeden yatıyor iyi uyku çekiyor ve arasıra hafif spor yapıyorsanız, sağlıklısınız. İşbu denklemde zararlı maddeler (cips, makarna, kahve, sigara, ilaç) almamak, yararlı maddeleri (et, süt, yumurta,vs) almaktan cok daha önemlidir.

Boğazınızda bir rahatsızlık var ise, bu yediğiniz içtiğiniz zararlı gıdalardan kaynaklı olabilir. Cok fazla pişirilmiş et, üstüne patates cips ve yanında soğuk bir bira içerseniz ne olur? Boğazınız cok kısa süre içinde rahatsızlanır; eksik ve yanlış beslenme hikayeniz var ise bogazınız daha inatçı sekilde rahatsızlanır. Tavuk corbası (şehriye denilen makarna ve un içermeyen) için, üstüne yarım yatak limonu sıkarak için. Limon suyunu içtikten sonra muhakkak ağzınızı güzelce calkalayın cunku limon cok asidiktir ve diş minesi ve dişetlerine zarar verir (bunu hiçbir doktordan, hele ki diş doktorundan asla duyamazsınız) Bu şeylerden sonra birkaç saat zararlı kategorideki şeylerden yemeyin almayın örneğin atıyorum kafadan bir sigara içmeyin. Nice insanlar tanıyorum, hastalanınca hap vs alıyor "iyilşme yoluna girdim" diyerek bir sigara yakıyorlar. Sigara demişken, 1950'li yıllara kadar sigara reklamlarında doktorların cıktığını biliyor muydunuz? Bildiğin doktor "Camel cok iyi sigara ben hep ondan içiyorum" gibi reklam afişlerinde boy gösteriyor.

Boğazdaki rahatsızlık geçtikten sonra 'zararlı madde' kategorisindeki şeylerden azar azar ve ölçüsünde alabilirsiniz. Önemli olan sağlık denklemini bilmek. Fakat bu denklemde birşeyden bahsetmedik: Aşı ve serum. Bu ikisinden yakartop gibi uzak durmak gerekli. Bu konu uzundur, kısa birkaç anekdot geçelim o yüzden:

"The only safe vaccine is a vaccine that is never used." James R. Shannon, Director, National Institutes for Health

Fakat şu cok daha dokunaklıdır:

Aşılarda cıva olduğunu bir hastamdan öğrendim - Doktor Palevsky

Şıu videoda doktor, kendisi söylüyor (Video çekim tarihi: 22.Kasım.2019)
    https://www.youtube.com/watch?v=fFYhTXxdaNw

1988'de bir anne geldi ve aşılarda cıva old biliyor musunuz diye sordu. Hayır bilmiyorum dedim.

Cıva, doğadaki en zehirli maddelerden biridir. Cıva vücuda girdiğinde aksi gibi beyinde birikir! Cunku yaklaşık 70% yağ oranıyla beyin vücudumuzdaki en yüksek yağ konsantrasyonuna sahiptir ve yağ metali çeker. Aluminyum (2000'lerden itibaren aşılarda civa yerine kullanılan metal) da beyinde birikir. beyin civayı vücuttan atmaya çalışırken kalıcı hasar görür. Böbrek ve akcigerler hasar gören diger organlardır.

Düşünebiliyor musunuz. Böylesine zararlı bir madde aşının içinde ve doktor bunu bilmiyor!

Neden? Cunku aşılar, ilaçlar ve modern tıp tedavi prosedürleri, doktorlar tarafından değil, ilaç firmaları, ticari şirketler tarafından yazılıyor. Doktorlar ise bunları sadece uygulayan, bunları uygularak para kazanan birer memur konumunda. doktor hastanın gerçek ihtiyacı olan bir tedavi uygulayamaz, sadece hastane prosüderlerinde olan tedavileri uygulayabilir ve o tedaviler, ilaç satmaya ek olarak laboratuvar ekipmanları ve ceşitli tüketim malzemelerinin de kullanılmasını öngörür, yani hastanın nihai ihtiyaclarından cok sağlık sektörünün ihtiyacları için tasarlanmıştır. Haa bu tedavilerin faturasını SGK gibi kurumlar ödemektedir fakat SGK 'nın faturasını kim ödemektedir? Calışan nüfus. Bir doktor, hastane yönetmeliği, prodesürlerinde olmayan tedaviler uygularsa, hele ki bu tedaviler, hastane/laboratuvar ekipmanları, tıbbi gider malzemeleri ve ilaç gibi sağlık sektörüne özgü şeyler kullanmıyor ise, yani genel sağlık sektörüne para kazandırmıyor ise, o doktoru meslekten men ederler, cunku o doktor sağlık sektörü için tehlikelidir. Eh 6 yıl bir yığın kitap vs ile diploma kazanmış bir doktor işsiz ve parasız kalmak istemez, o yüzden hasta için gerekli olanı, kendi özgür iradesi ile uygun olanı değil, sistem ne istiyor ise onu yapar. Corona öncesi de bu böyleydi, Corona sonrası da öyle olacaktır. Cok dikkatli ve bilinçli olmamız gerekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

ciddi misiniz troll mü ?
    Bir yere gitmenmize gerek yok 184'ü arayın ambulans gelir gerekirse sizi hastaneye götürür
    yok hocam yaş 32 , havaalanı yada tefal eğer bulaştıysa bunlardan biridir , günahlarını almayım , yarın tekrar yaptıracaz , çok şaşırmadım , hafif bulantı ,burun akıntısı ,yüksek ateş , hafif halsizlik şuna durum bu tek olduğum için evde karantina dediler , yarın yine test yaptıracam ,ilaç verdiler ama ateşim aşırı yüksek ,hastanede kalmak da istemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MR_ -- 7 Temmuz 2020; 2:39:24 >
  • Şurayı imzalayın, şurayı da imzalayın ki siz ölünce organlarınızı bağışlayabilelim. Şurayı da imzalarsanız kara veba kaptığınızı onaylamış olacaksınız. Ne, siz covid hastası mısınız?

Hastalığı kapan %99 luk kitle gibi iki öksürük 38 derece ateşten başka bir şey olmaz, bunun için mi ortalığı velveleye verdiniz? Geçmiş olsun.

• Geçmiş olsun, eğer covid olsanız dahi grip ayarında bir virüs kaptiniz demektir, öncelikle korkmayın, hastaların %98i eğer çok ciddi bağışıklık sistemi sorunları yoksa kısa sürede yoğun bakıma girmeden atlatıyor, başkalarına bulaştırmamanız, hasta olmanızdan daha önemli sizin gibi genç ve sağlıklı bir kişi için özellikle, bir hastanın evde durduğu veya mesafe hijyen kuralına uyduğu her an birilerini kurtarma manasına geliyor, öksürük ateş boğaz ağrısı varsa 184ü arayın gelip işlemi başlatsınlar, şimdiden geçmiş olsun tekrar, içinizi ferah tutun, Allah'a dua edin.

• Kardesim 25 yasinda ondada cikti temizligini ihmal etmedi 2 hafta surmedi ilk zamanlar nefes almada sorun yasiyorsunuz Ama sonra duzeliyor korkmayin

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.