Şimdi Ara

OFFICIAL THE WITCHER 2 X360 (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
0
Favori
13.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FiréLord

quote:

Orijinalden alıntı: SolidRises

quote:

Madalyon'u kendım kullanamıyorum ve mecbur kacarak yol arama derdındeyım ama ne tarafa gıtsem yıne en bas bolgeye gerı gonderılıyorum madalyonu bır sekılde kullanmam lazım ama bunu wıtcher kendı yapıyordu benım cıkarma gıbı bır sansım varmı ona bakıyorum su anda

Left Stick'e basınca madalyonu kullanıyorsun hocam, yol gösteren bir şey çıkıyor.

Hocam bende cıkmıyor var bır hata bende

Hıc bır sekılde kullanamıyorum valla acayıp durumdayım

Şöyle bir şey var.
    Quest item simgesi haritada bir yerde sen oraya gittiginde boş ise orası yerin altında kesin.Ya da bir binada isen üst katlarda veya kalenin içinde gösterdigi bir şey baya dışarılarda...
    Simgenin yakınlarına geldiginde mini map e iyi bak ok la sana yön gösterir.Yani simgenin üzerindesin ama ok çıkıyor başka yeri gösteriyor.Kestirme bir şekilde oraya gidişi gösteriyor aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 15 Nisan 2012; 15:36:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dayyahi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: SolidRises

quote:

Madalyon'u kendım kullanamıyorum ve mecbur kacarak yol arama derdındeyım ama ne tarafa gıtsem yıne en bas bolgeye gerı gonderılıyorum madalyonu bır sekılde kullanmam lazım ama bunu wıtcher kendı yapıyordu benım cıkarma gıbı bır sansım varmı ona bakıyorum su anda

Left Stick'e basınca madalyonu kullanıyorsun hocam, yol gösteren bir şey çıkıyor.

Hocam bende cıkmıyor var bır hata bende

Hıc bır sekılde kullanamıyorum valla acayıp durumdayım

Şöyle bir şey var.
    Quest item simgesi haritada bir yerde sen oraya gittiginde boş ise orası yerin altında kesin.Ya da bir binada isen üst katlarda veya kalenin içinde gösterdigi bir şey baya dışarılarda...
    Simgenin yakınlarına geldiginde mini map e iyi bak ok la sana yön gösterir.Yani simgenin üzerindesin ama ok çıkıyor başka yeri gösteriyor.Kestirme bir şekilde oraya gidişi gösteriyor aslında.

Evet orası ısaretler dedıgın gıbı sanırım , bu arada oynayan su anda az kisi var acaba sen biliyormusun Madalyon'u nasil kullanacagimizi , yani ben aslinda gorev alamamami artik vergen sehrindeki bazi hatalardan kaynakli oldugunu dusunuyorum ve karsi tarafa gecmek istiyorum ilk geldigimiz de bizi karsilayan elflerin oldugu yerdeyim ve sis in icinden gecip karsiya gitmem gerek fakat yol her yerden kapali ve sisin icinde madalyonu kullanamiyorum karsiya gecmenin baska bir yolu veya madalyonu kullanmanin baska bir yolunu biliyormusun ?

@SolidRises

Sagolsun onerdi fakat ben nedense o sekilde madalyonu kullanamadim , veya bir yerde hata yapiyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 15 Nisan 2012; 15:44:53 >

• Madalyon bende de yol göstermiyor.Sadece itemleri bulmama yardımcı..

O barikatlar kurulduysa aslında kuşatma başlamak üzere.Sisler savaş alanının oldugu yer yani bu vergene ilk geldigin nokta.kalabalık bir ekip dolanıyor hemen vergenin dışında onların solundaki yol.
    Sen zehirlenen kızı kurtardınmı o görevi yapıp kızla bir yere gitmen gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 15 Nisan 2012; 16:06:42 >
  • quote:

Madalyon bende de yol göstermiyor.Sadece itemleri bulmama yardımcı..

O barikatlar kurulduysa aslında kuşatma başlamak üzere.Sisler savaş alanının oldugu yer yani bu vergene ilk geldigin nokta.kalabalık bir ekip dolanıyor hemen vergenin dışında onların solundaki yol.
    Sen zehirlenen kızı kurtardınmı o görevi yapıp kızla bir yere gitmen gerekiyor.

Simdi tam oalrak oldugum noktani haritada ki adi burned village burada bir ates yaniyor ve ne zaman buradan gecsem bir kac elf bu atesin basinda duruyor ve atesin solundan gidince sis in icine giriyorsun ve sisin icinde surekli hayalet geliyor ve seni oldurene kadar pesini birakmiyorlar , bu sisli bolgede nereye gitsem yolun sonunda yine sis kapliyor ve ayni basladigim yere beni geri atiyor.

Ben gorev secinde ornegin hunting magic gorevi bunu sisin diger tarafi gitmem gereken tarafta oldugunu goruyorum ama bu nedenlerden dolayi gidemiyorum.

Bu arada kiz zehirlendi ama ben onu daha kurtarmadim , o gorevin adi neydi acaba hatirliyormusun ? ve nasil yaptigini anlatabilirsen sevinirim vergenden kurtulayim artik don dolas basim dondu

• Arkadaşlar bende slim xbox 360 4 gb var bu oyunu alsam doğal olarak hdd atamadan oynıyacam oyun kalitesini yada oynanabilirliği çok etkilermi cd den oynamak fikri olan
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamer-x

Arkadaşlar bende slim xbox 360 4 gb var bu oyunu alsam doğal olarak hdd atamadan oynıyacam oyun kalitesini yada oynanabilirliği çok etkilermi cd den oynamak fikri olan

Kaplamalarin gec yuklenmesi ve loading ekraninin da biraz uzun surmesi disinda hic bir sorun yasamazsin tabiki.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gamer-x

Arkadaşlar bende slim xbox 360 4 gb var bu oyunu alsam doğal olarak hdd atamadan oynıyacam oyun kalitesini yada oynanabilirliği çok etkilermi cd den oynamak fikri olan

Kaplamalarin gec yuklenmesi ve loading ekraninin da biraz uzun surmesi disinda hic bir sorun yasamazsin tabiki.

teşekkürler oynanabilirliği fazla baltamaladığı sürece sorun yok yoksa hdd alacam galiba neyse

• quote:

Simdi tam oalrak oldugum noktani haritada ki adi burned village burada bir ates yaniyor ve ne zaman buradan gecsem bir kac elf bu atesin basinda duruyor ve atesin solundan gidince sis in icine giriyorsun ve sisin icinde surekli hayalet geliyor ve seni oldurene kadar pesini birakmiyorlar , bu sisli bolgede nereye gitsem yolun sonunda yine sis kapliyor ve ayni basladigim yere beni geri atiyor.

Ben gorev secinde ornegin hunting magic gorevi bunu sisin diger tarafi gitmem gereken tarafta oldugunu goruyorum ama bu nedenlerden dolayi gidemiyorum.

Bu arada kiz zehirlendi ama ben onu daha kurtarmadim , o gorevin adi neydi acaba hatirliyormusun ? ve nasil yaptigini anlatabilirsen sevinirim vergenden kurtulayim artik don dolas basim dondu

The Mist'e girdiğin zaman Geralt'ın boynundaki kurt başlı Witcher kolyesi normalde sana yol gösteriyor, Vergen'in yolunu da bu şekilde buluyorsun, LS'ye tıklayınca çizgi halinde mavi bir ışık çıkıyor, direk takip edince çıkış yoluna gitmiş oluyorsun. Ben henüz Vergen'i komple bitirmedim, bu akşam yetişirsem eğer çözümü bulmaya çalışacağım.

Hunting Magic görevini şu video'da anlatması lazım,

• Evet normalde dedigin gibi olmasi lazim ama ben LS ye bastigimda mavi cizgi cikmiyor acaba daha vergen de ki ana gorevleri bitirmedigimden mi karsiya gecmeme izin vermiyor oyun ,

cunku daha bu zehirlenen kizi kurtarmadim onun gorevin de de yani o gorev A Matter of Life and Death oluyor , orada da gizli kapiyi buldum fakat kapi kilitli onuda acamadim.

Bu arada cok basinizi agritiyorum ama vergen den bir kurtulsam oyun acilacak gibi geliyor o yuzden surekli soruyorum , kizi kurtarmam icin panzehir gerekiyor sanirim ve bende ingredients for antidore :3/4 var bir tane daha bulmam lazim acaba siz nereden panzehiri buldunuz yada kendimiz de yapabiliyoruz sanirim formul mektuklari ile alchemy kismindan oradan nasil yaptiniz bayagi bir deneme yaptim ama yok son kismi bulamadim.
  • quote:

Evet normalde dedigin gibi olmasi lazim ama ben LS ye bastigimda mavi cizgi cikmiyor acaba daha vergen de ki ana gorevleri bitirmedigimden mi karsiya gecmeme izin vermiyor oyun ,

cunku daha bu zehirlenen kizi kurtarmadim onun gorevin de de yani o gorev A Matter of Life and Death oluyor , orada da gizli kapiyi buldum fakat kapi kilitli onuda acamadim.

Bu arada cok basinizi agritiyorum ama vergen den bir kurtulsam oyun acilacak gibi geliyor o yuzden surekli soruyorum , kizi kurtarmam icin panzehir gerekiyor sanirim ve bende ingredients for antidore :3/4 var bir tane daha bulmam lazim acaba siz nereden panzehiri buldunuz yada kendimiz de yapabiliyoruz sanirim formul mektuklari ile alchemy kismindan oradan nasil yaptiniz bayagi bir deneme yaptim ama yok son kismi bulamadim.

Kızı kurtarmak tek bir görev değil
    3-4 item toplaman gerekiyor tam hatırlamıyorum.İksiri sen yapmıyorsun.Topladıklarını büyücü kadına götürüyorsun

Ayrıca bir magaraya girip kristalleri topluyorsun.Orada büyük bir taş var kristalleri kullanıp rüyalar alemine dalıyorsun.En son onu yapıp büyücü kadına gitmiştim o zaman iksiri tamamlamıştım

Bölümleri nasıl geçeceğini anlatamıyorum çünkü çok karışık gittim.Ben de şuan act 3 de kilitlenmiş durumdayım.Bir kapı açmam gerekiyor.Doğru kombinasyonu bir türlü bulamadım.Yanımdakilerin tahminleri oluyor ama taş seçmek gerekiyor çok karışık :D

Derken kombinasyonu buldum.Not ettim bir köşeye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 15 Nisan 2012; 19:30:27 >

• quote:

quote:

Evet normalde dedigin gibi olmasi lazim ama ben LS ye bastigimda mavi cizgi cikmiyor acaba daha vergen de ki ana gorevleri bitirmedigimden mi karsiya gecmeme izin vermiyor oyun ,

Kızı kurtarmak tek bir görev değil
    3-4 item toplaman gerekiyor tam hatırlamıyorum.İksiri sen yapmıyorsun.Topladıklarını büyücü kadına götürüyorsun

Ayrıca bir magaraya girip kristalleri topluyorsun.Orada büyük bir taş var kristalleri kullanıp rüyalar alemine dalıyorsun.En son onu yapıp büyücü kadına gitmiştim o zaman iksiri tamamlamıştım

Bölümleri nasıl geçeceğini anlatamıyorum çünkü çok karışık gittim.Ben de şuan act 3 de kilitlenmiş durumdayım.Bir kapı açmam gerekiyor.Doğru kombinasyonu bir türlü bulamadım.Yanımdakilerin tahminleri oluyor ama taş seçmek gerekiyor çok karışık :D

Derken kombinasyonu buldum.Not ettim bir köşeye :)

Yardimlar icin ikinizede tesekkurler ,

Gercekten cok acayip bir durum yani yukarida verilen videolar yada gorev icin yapilan diger sitelerden yorumlar veya videolar o kadar bakmama ragmen ve aynilarini yapmama ragmen halen takilmis durumdayim ,

artik karsiya gecme hevesimi biraktim kizi kurtarma olayina odaklanacagim sanirim kilit nokta burasi cunku bu sekilde olmamasi gerekiyordu oyunun.

Mesela yukarida SolidRises arkadasin verdigi Hunting Magic gorevi icin o ucan kuslardan vs belkide orada 500 tane oldurmusumdur sonudaki kapilar da kilitliydi tabi oranin orada da bir karisiklik var bakalim artik yarin devam edecegim , yardimlar icin saolun dostlar

• Benim oyun bitti.Yalnız tekrar başlamam gerekiyor.Hiç istediğim gibi bitmedi :D
  • quote:

Benim oyun bitti.Yalnız tekrar başlamam gerekiyor.Hiç istediğim gibi bitmedi :D

Bu kristalleri buldugun magara acaba su vergen de yaratiklarin oldugu karanlik yer miy di orasi bayagi bir genis alan eger orasi ile orayi bir daha talan edeyim yok degilse neresi oldugunu soyleyebilirmisin ?

+ aklima geldi , bu vergenden sisli bolgeden digere sen nasil geciyordun , yani orada LS ye bastigimizda herhangi bir yol gostermiyor ve hayaletler beni olduruyor ama karsiya bir gecis olmali onuda hatirliyorsan soylersen cok sevinirim , netteki videolar ilgili gorevleri karsiya gectigindne sonra basliyor ama oraya nasil geciliyor bana o lazim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 15 Nisan 2012; 22:13:27 >
  • quote:

quote:

Bu kristalleri buldugun magara acaba su vergen de yaratiklarin oldugu karanlik yer miy di orasi bayagi bir genis alan eger orasi ile orayi bir daha talan edeyim yok degilse neresi oldugunu soyleyebilirmisin ?

Evet orası o magaranın içinde 4-5 adet kristal olması lazım.Magara fazla büyük değil tamamen gez bence içini.Bütün kristalleri ortadaki büyük taşta kullanacaksın.
  • quote:

quote:

quote:

Evet orası o magaranın içinde 4-5 adet kristal olması lazım.Magara fazla büyük değil tamamen gez bence içini.Bütün kristalleri ortadaki büyük taşta kullanacaksın.

Hocam sen cevap yazarken ben sana baska soru sordum ,

acaba bilgilerin tazadir simdi senin yukaridaki mesajimi editledim , sisli mekandan gecisi biliyormusun ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam sen cevap yazarken ben sana baska soru sordum ,

acaba bilgilerin tazadir simdi senin yukaridaki mesajimi editledim , sisli mekandan gecisi biliyormusun ?

Bu üstteki videonun başında adamların geldiği yer işte o diğer taraf..Oraya normal görev almadan gitme çıkar çıkmaz ölüyorsun.Büyücü kadınla konuşup oradaki görevi alman lazım.Çok hızlı geçtiğim için hangi görevdi hatırlamıyorum :D Oraya geçtiğinde bir video giriyor daha sonra hayalet şovalyeleri kontrol edip ilerlliyorsun..Ateşlerin içinde bir lord ile savaşıyorsun...ondan alacagın item de kıza panzehir yapımı ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 15 Nisan 2012; 23:41:29 >

• quote:

+ aklima geldi , bu vergenden sisli bolgeden digere sen nasil geciyordun , yani orada LS ye bastigimizda herhangi bir yol gostermiyor ve hayaletler beni olduruyor ama karsiya bir gecis olmali onuda hatirliyorsan soylersen cok sevinirim , netteki videolar ilgili gorevleri karsiya gectigindne sonra basliyor ama oraya nasil geciliyor bana o lazim....

Bir şeyleri yanlış yapıyorsun ya da sendeki oyun farklı bir versiyon hocam. :D Vergen'i bütün side ve main quest'leri yaparak %100 bitirdim demin, Dark Mode'da oynadığım için bendeki tempo biraz ağır ilerliyor, neyse. Mist'i kullanarak Vergen'den çıkman için önce Dethmold ile ilgili olan görevi bitirmen gerekiyor, diğer türlü çıkmaman lazım. O görevin son aşamasında ise dwarf'ın teki ile Poker Dice oynayıp kazanman lazım, kazandıktan sonra Dethmold'un istediği item'ı alıp, Vergen'den çıkmanı söyleyen bir görev açılacak.

Vergen'in çıkış noktası ise aşağıdaki haritada çarpı attığım yer. Buradan devam edersen yolun sonunda Elf'lerin kamp kurduğu bir yere geliyorsun, orayı geçtikten sonra hem sağ, hem sola ayrılan bir yol çıkıyor, yolun ortasında ise yanan bir ateş var, eğer sağ taraftan gidersen Mist'e portallayan sis bulutu karşına çıkıyor, buluta girince zaten Loading ekranı giriyor ve Mist'de başlıyor oyun.

OFFICIAL THE WITCHER 2 X360

Mist'in çıkış yerine gitmen için, önce önündeki düz koridoru Ghost Warrior'lar ile uğraşmadan geçmen lazım, koridorun sonunda birbiriyle çarpışan bir sürü eleman görüyorsun, o bölgede savaş alanının ana merkezi oluyor. Tam o bölgeye girdiğinde ise sola doğru git, Mist'e portallanmak için girdiğin sis bulutunun aynısını göreceksin, onun içine girersen seni öteki tarafa ışınlayacak oyun. Ama söylediğim gibi Dethmold'un istediği item'ı Cüce'yi Poker Dice'da yenerek alman gerekiyor.

İkinci DvD'ye geçtim çok şükür, yalnız oynanış süresini nereden gösteriyor bulamadım... Loc Muinne'nin atmosferi ise tek kelime ile MÜKEMMEL, tüccar bölgesine ulaşmak için karlı bölgeyi geçtiğimiz yerde level design adeta coşuyor! İki kişi ilerlemenin de tadı bir başka, gerçi Triss'imden ayrıyım bir süredir, canımı sıkan durumlar olmaz umarım, yakarım CDProjekt'i!!

• Ben Dethmold ile ilgili olan görevi daha yapmadım sanırım o yüzden mist'ten karşıya geçmeme izin vermiyor oyun yoksa başka bir açıklaması olamaz.

@SolidRises

Paylaşım için tekrar saol dostum , zaten benim mist bölgesini bulmamda sıkıntı yok yani o elf'lerin olduğu bölgede ateşin sağından gidince zaten mist seni direk kaplıyor ve hayaletlerin olduğu yere atıyor dediğin gibi , ben o hayaletlerin olduğu yerde çok dolaştım ve dediğin gibi sol tarafa doğru gidip mist'in içine tekrar girdim fakat beni tekrar ilk mist'e girdiğim yerde en baştan başlattı karşıya geçirmedi.

Bu Dethmold'un görevinin adı neydi acaba sen hatırlıyormusun ?

Şu anda iş yerindeyim ama akşam eve gidince bakacağım ilk şey @dayyahi dediği mağaraya bakıp kristalleri bulmak ve senin dediğin Dethmold'un görevini araştırmak olacak.

Bu Poker ile ilgili de bir yan görev vardı 5 kişiyi yenmemizi istiyor falan onu da yaptım ama ondan sonrası gelmedi , birde işe gelirken aklıma geldi
    Bu vergen den bir yere gitmiştim deniz kenarına oraya gidince direk beni Roche karşılamıştı ve oradan da bir göreve başka çadırların olduğu gizli gizli dolaştığımız bir yere gitmiştik hatta orada bir karakter vardı adını unuttum onunla savaşmıştık biz Roche ve bir kız daha vardı onunda adını unuttum şimdi ve bu karakteri yenip tekrar ilerliyorduk acaba orada bulmam gereken bir şey mi vardı ben es geçtim diyorum şimdi kendi kendime ?

Dediğim yeri hatırlamışsındır siz ne diyorsunuz ?

Artık bu hafta sonuna kadar tekrar dedikleriniz ile bölüm almaya çalışacağım ama olmazsa hafta sonu yeniden başlamayı düşünüyorum ,

Birde bende vergen deki mağarada en sonda bir kapı kilitli birde bu elf'lerin beklediği yerin solundan gittiğimizde ileride yol ayrımından yine soldan gidip kuş tarzı yaratıkları öldürdüğümüz yerde en alt kısımda gizli bir kapı var orasıda kilitli ve orada yine kilit isteyen bir bölüm vardı , buraların açılması gerekiyor onlarından açılması için bakalım biraz daha kurcalayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 16 Nisan 2012; 8:51:18 >

• Bu oyunda dovuş sırasında potion kullanma gibi bir olayımız var mı ? Varsa nasıl isyanlardayım zira. Yani potion yapmasını ögrendim de. Bunu herhangi bir tusa basıp kullanma olayı varmı aksiyon sırasında onu merak ediyorum.
  • quote:

Ben Dethmold ile ilgili olan görevi daha yapmadım sanırım o yüzden mist'ten karşıya geçmeme izin vermiyor oyun yoksa başka bir açıklaması olamaz.

@SolidRises

%99.9 Dethmold'un görevini yapmadığın için portallamaya izin vermiyor oyun. Çünkü Vergen'e gitme amacın elemanın istediği item yüzünden oluyor.

Hatırlarsan Vergen'e ilk gittiğinde kapının önünde iki tane Cüce karşılıyor, daha sonra Vergen'e giderken yanında götürdüğün Dwarf, Zoltan' ile buluşman gereken bir görev açılıyor. Görevleri tek tek seçip haritadan bakarsan eğer, o civarlarda işaretlenmiş bir görev göreceksin mutlaka, açıklamasında da Zoltan falan yazıyor. Önce mağaraya gidip Zoltan ve Saskia adlı hatun ile buluşman lazım, bitirince de Blood Curse adlı görevin devamı açılıyor, o zamanda Dethmold'un istediği item'ı seni ilk kapıda karşılayan cüceyi Zar Pokerinde yenerek alıyorsun. Item'ı aldığında zaten geri dönüp, öteki tarafa gitmeni söyeleyecek oyun.

Kitli kapılara fazla takılma, daha sonra oralara gittiğin quest'ler açılıyor. Önemli olan Dethmold'un görevini bitirmek, ancak o zaman ışınlanıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 16 Nisan 2012; 13:27:50 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.