Şimdi Ara

OFFICIAL THE WITCHER 2 X360 (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
228
Cevap
0
Favori
13.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SolidRises

quote:

Orijinalden alıntı: kartal2339
    herkese selam bu oyuna normal modda başladım ama açıkçası oyunu çok anlamadım level altı olmama rağmen ne yeni bir kılıç alabildim nede menüdeki şeyleri anladım o potionlar nasıl kullanılıyor falen filan

Kuvvetli Wepon'lar için Blacksmith'lere gidip bol bol enchantment yapılması lazım, damage seviyesi ne kadar artarsa, combat'lar kolaylaşıyor. lvl 10'dan sonra item'lerin sürekli artacak.

Potion sisteminde ise anlaşılmayacak bir şey yok, diğer RPG'lerden farklı olduğu için alışmak lazım. Normalde combat'a girildiği sırada heal dolumu için potion içilir ama adamlar kitaba göre hareket ettiğinden dolayı, sadece meditasyon sırasında heal ve potion özelliği kullanılabiliyor, ki bence böyle daha mantıklı ve gerçekçi olmuş. Potion içmek istiyorsan, meditasyona girmen gerekiyor. Yalnız combatta heal doldurma eksikliğini kapamak için de, adamlar içtiğin potion'ın etkisini zaman ile belirlemişler, mesela Swallow adlı potion'ı içtiğinde canın azaldığı zaman yeniden dolum hızı artıyor ve süre olarak 9 dakika boyunca faydalanabiliyorsun. Dolayısıyla mutlaka ormana çıkmadan, göreve gitmeden veya canına etki edecek bir şey yapmadan evvel Swallow adlı potion'ı içmen gerekiyor, diğerlerinin ne işe yaradığı ise açıklamalarında gösteriliyor.

Verdiğin bilgiler için sağol şimdi su ahtapotla savaşıyorum ama ne yaptimsa olmuyoo potion i da içtim olmuyoo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kartal2339
    Verdiğin bilgiler için sağol şimdi su ahtapotla savaşıyorum ama ne yaptimsa olmuyoo potion i da içtim olmuyoo

Kayran kollarını kaldırıp vurmadan önce Sign'ler arasından Spell tuzağını seçip yere tuzak kurman lazım, sonra 1-2 saniye bekleyince sana vurmaya kalkacak, o sırada yuvarlan köşeye doğru, kolları tuzağa çarptığı zaman, gidip kolların ortasındaki yere vurup tek tek keseceksin. Bütün kolları kesince yukarıdaki beton kafasına düşüyor, düşer düşmez o taşın üzerine çıkıp son darbeyi vuracaksın.
  • Merhaba arkadaslar oyunda vergen e kadar geldim ve burada da bayagi bir gorev yapdikdan sonra sehirde takildim kaldim gorev alamaz hale geldim aldigim gorevler cok uzak ve yolu olmayan yerler , acikcasi burayi vergen sehrindeki gorevleri bitiren varmi ?

nette tam cozumu kendi sitesinde mevcut ama ben oradan nedense yapamadim eger su anda bu bolumlerden kurtulan biri varsa nasil yaptigini anlatirsa sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: FiréLord

Merhaba arkadaslar oyunda vergen e kadar geldim ve burada da bayagi bir gorev yapdikdan sonra sehirde takildim kaldim gorev alamaz hale geldim aldigim gorevler cok uzak ve yolu olmayan yerler , acikcasi burayi vergen sehrindeki gorevleri bitiren varmi ?

nette tam cozumu kendi sitesinde mevcut ama ben oradan nedense yapamadim eger su anda bu bolumlerden kurtulan biri varsa nasil yaptigini anlatirsa sevinirim

Ben de geldim vergene baktım görev 8 parçaya ayrıldı,ünlem işaretli yerlerde de adamlar yerine tavuklar var,sıkıldım bıraktım
  • quote:

Orijinalden alıntı: JOSEPH_STALin

quote:

Merhaba arkadaslar oyunda vergen e kadar geldim ve burada da bayagi bir gorev yapdikdan sonra sehirde takildim kaldim gorev alamaz hale geldim aldigim gorevler cok uzak ve yolu olmayan yerler , acikcasi burayi vergen sehrindeki gorevleri bitiren varmi ?

Ben de geldim vergene baktım görev 8 parçaya ayrıldı,ünlem işaretli yerlerde de adamlar yerine tavuklar var,sıkıldım bıraktım

Yapma yav , gercekten cok zor buralar ama bende anlamadim aldigim gorev yerine gittigim de ya unlem isareti baska bir yere gitmis oluyor yada dedigin gibi orada kimse olmuyor diger gorevleri arastirdim ama net bir sekilde anlatan bir yer yok , birde bu vergen de bir magara olayi var bu magara ici labirent mubarek oraya girdimmi zaten en az 1 saatte cikiyorum ,

2 gundur acayip bir sekilde zaman harciyorum oyuna fakat ilerledigim bolum sayisi en fazla 5 dir , biraz karisti oyun bakalim insAllah duzeltebilirim , yinede bu bolumleri gecen arkadas varsa yazarsa sevinirim....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: JOSEPH_STALin

quote:

Yapma yav , gercekten cok zor buralar ama bende anlamadim aldigim gorev yerine gittigim de ya unlem isareti baska bir yere gitmis oluyor yada dedigin gibi orada kimse olmuyor diger gorevleri arastirdim ama net bir sekilde anlatan bir yer yok , birde bu vergen de bir magara olayi var bu magara ici labirent mubarek oraya girdimmi zaten en az 1 saatte cikiyorum ,

2 gundur acayip bir sekilde zaman harciyorum oyuna fakat ilerledigim bolum sayisi en fazla 5 dir , biraz karisti oyun bakalim insAllah duzeltebilirim , yinede bu bolumleri gecen arkadas varsa yazarsa sevinirim....

Sanki görevler bi sıraya göre halledilecek gibi geldi bana orda,görev yerinde hiç kimsenin olmamasının başka açıklaması olabilir mi bilmiyorum,biraz daha açıklayıcı yapsalarmış o görev menüsünü daha iyi olacakmış.Neyse oraları geçen biri anlatır mevzuyu benim RPG metrem sona dayandı vergende daha da devam etmem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JOELLAMBERT -- 14 Nisan 2012; 18:58:51 >

• quote:

Görevlerin adını yazarsan tek tek yardımcı olayım.

Bende demin Vergen'deki bütün side quest'leri tamamladım.
  • quote:

quote:

Görevlerin adını yazarsan tek tek yardımcı olayım.

Bende demin Vergen'deki bütün side quest'leri tamamladım.

Valla 8 tane gorev var ama hic birini yapamiyorum

Su anda Journal da sirayla yaziyorum :

Hunting Magic
    The walls have ears
    The eternal battle
    A matter of life and death

bunlarin altinda ek gorevler var

hey works on in the mines
    poker face vergen
    a score to settle

ve en altta da yine sanirim es gecilen gorevler

The assassins of kings
    returning memories
    death symbolized
    hatred symbolized

gorevleri var sıkıstım kaldim bu vergen , yardimci olursan sevinirim veya ben oyunun biraz yabancisiyim bir ilerleyis sekli varda ben mi yanlis yapiyorum orasini da anlamadim

mesela en usteki hunting magic gorevini secinde cecil ile birlikte bir goreve gitmemi istiyor cecili buluyorum ama konusmadan sonra kendisi evinde takilmaya devam ediyor , gorev ile ilgili hic bir bilgi alamiyorum :
    yine ornegin en alttaki hatred symbolized gorevini secince de wait for events to unfold yazisi ile karsilasiyorum bu uzun suredir bu sekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 14 Nisan 2012; 20:18:28 >

• quote:

Quest olayı alışılmış RPG'lerin ötesinde olduğu için oyunda tıkanmak kaçınılmaz oluyor. İki noktaya mutlaka ve mutlaka dikkatmek lazım... Bir, side Quest almadan önce kesinlikle unknow bölgelere gitme, çünkü side quest'i aldıktan sonra yine aynı yere gitmen gerekiyor ve mecburen gidiyorsun, daha önceden gittiğin içinde bazı yerleri unutuyorsun. Önce main quest'leri kenara atarak, yan görevleri toplayıp, daha sonra keşfe çıkınca haritada gözükmeyen görevler şak diye mini map'de çıkıyor.

İki, oyun side quest'lerin çoğunluğunu topladığın not, kitap veya mektuplarda anlatıyor sana, bunuda Witcher'ın çıkış noktası kitap olduğundan böyle yapmık istemiş adamlar, bol bol okuman lazım. Dolayısıyla tıkandığın zaman mutlaka envanterine gidip notlara şöyle bir göz gezdir, alıştıkça cillop gibi çözüyorsun her şeyi...

FAILED olan görevleri tekrar yapmak mümkün değil, dolayısıyla es geçtiklerin artık oyunun gerisinde kalıyor, hatta 16 farklı son olduğu için bazıları direk senaryo'ya etki ediyor. Artık yeniden başladığında yaparsın bunları.

-A Matter of Life and Death

Bu bölümde gizli bir kapıyı bulman gerekiyor, fakat quest'de yazmadığı için, derhal envanterine gidip BATIMORE'S DIRECTIONS adlı notu okuman lazım, yeterli ingilizcen varsa sana gizli kapının olduğu tarifi anlatıyor bu not. İngilizcen fazla değilse eğer şu videoyuhttp://www.youtube.com/watch?v=emDtZ1UVEgQ seyrederek çözebilirsin. Tabii ingilizcen yeterliyse benim gibi, kendin çözmeni tavsiye ediyorum, çok zevkli oluyor.

Fazla vaktim olmadığı için takıldığın noktalara ait videolar buldum, tek tek izleyip aynılarını uygularsın hocam. Ama üstte yazdığım iki noktaya çok dikkat etmek gerekiyor, hem böylece kendi kendine çözmüş oluyorsun.

The Walls Have Ears
    http://www.youtube.com/watch?v=o2CZazY83Yg

The Eternal Battle
    Part 1 -http://www.youtube.com/watch?v=9UUVRbqtlwQ
    Part 2 -http://www.youtube.com/watch?v=OXCbkeIZjGw

• @SolidRises

Verdıgın bılgıler ıcın tesekkurler gercekten yardımcı olacak bılgıler hem benım hemde dıger oyuna baslayacak arkadaslar ıcın , bende ılk olarak a matter of life and death gorevıne tekrar dan bır bakayım.

Tekrar tesekkurler
  • Vergen savunmasındayım şuan her yerden kuşattı zalımlar.Çok enteresan bir olayada tanık oldum dragonla ilgili spoiler olmasın :D
    Aksiyonun içinde farketmiyorsunuz ama şöyle bir kaç dakika durdugunuzda nasıl efsane bir oyun oynadıgınızı anlıyorsunuz.

Bu arada karakteri geliştirirken alacagımız abilitiye mutage eklemek gibi bir özellik var.Zırhları kılıçları direk kendimizin geliştirebilmeside çok iyi..Yalnız kılıç satın almaya hiç gerek yok.Vergen de inn in hemen dışında ki adamdan aldıgım kılıçların hepsi bölüm içinde tekrar karşıma çıktı..

Bu arada kuşatma bitti ve bu kadar saatlik oynama sonunda Chapter 3 e geçtim.Oyun her yönüyle çok keyifli :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JazHoyt -- 15 Nisan 2012; 1:38:48 >
  • Slm oyun süper olmuş
  • Dark Modeda başladım bir kaç saat oynadım. Oyun heryönden çok detaylı ve zevkli. Skyrimden önce bunu oynamış olsaydım, skyrimi oynamaz bırakırdım herhalde. Dikkatimi çeken tek şey ai nin bazen saçmalaması oldu. Özellikle dark souls usülü kitleyip yan yan kaçmaya çalışınca ve arkasına geçince adam saçmalıyor arkası dönük kalıyor bi süre vs. belki ilerideki adamlarda ai iyileşir bilemiyorum.

Bir sorun olacak oyunda heryeri explore ve loot etmek gerekiyor mu? Yani oyunda oraya buraya saklanmış itemlar var mı? Dark modedaki unique itemları nasıl alıyoruz bilen var mı?
  • Bu vergen den diger tarafa gecmemiz icin ne yapmamiz gerek arkadaslar , sisli olan bolgeye diyorum , normalde bir kus yardimi ile geciyoruz ama kendimiz gecmek istersek nasil yapacagiz , oradan gecmemize izin yok sanirim yada bir magara vs mi var da ben goremedim ?
  • quote:

Bu vergen den diger tarafa gecmemiz icin ne yapmamiz gerek arkadaslar , sisli olan bolgeye diyorum , normalde bir kus yardimi ile geciyoruz ama kendimiz gecmek istersek nasil yapacagiz , oradan gecmemize izin yok sanirim yada bir magara vs mi var da ben goremedim ?

Vergen'den içeri girmeden önce Elf'ler seni karşılıyordu, oradan en geri doğru gidip ortadaki ateşin sağındaki bölgeye doğru yürü, Mist'in büyüsünün içine girmen lazım, o zaman seni öteki diyara portallayacak.
  • quote:

quote:

Bu vergen den diger tarafa gecmemiz icin ne yapmamiz gerek arkadaslar , sisli olan bolgeye diyorum , normalde bir kus yardimi ile geciyoruz ama kendimiz gecmek istersek nasil yapacagiz , oradan gecmemize izin yok sanirim yada bir magara vs mi var da ben goremedim ?

Vergen'den içeri girmeden önce Elf'ler seni karşılıyordu, oradan en geri doğru gidip ortadaki ateşin sağındaki bölgeye doğru yürü, Mist'in büyüsünün içine girmen lazım, o zaman seni öteki diyara portallayacak.

Iste olay buyunun icine girdikten sonra basliyor orada ki savasin icindne cikmam lazim karsi tarafa dorru gitsem bile tekrardan buyu beni kaplayip en basa atiyor , zaten mist in icinde pek fazla dayanmak mumkun degil her tarafan saldirilar basliyor ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FiréLord -- 15 Nisan 2012; 14:40:34 >

• quote:

Iste olay buyunun icine girdikten sonra basliyor orada ki savasin icindne cikmam lazim karsi tarafa dorru gitsem bile tekrardan buyu beni kaplayip en basa atiyor , zaten mist in icinde pek fazla dayanmak mumkun degil her tarafan saldirilar basliyor ,

Madalyon'u kullanınca sana yardımcı olması lazım, mist'in çıkış yolunu gösteren mavi ışık gibi bir şey çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Zaten Mist'de hayaletler ile savaşmaman lazım, aralarından sıyrılıp gideceksin, Dethmold kolyeyi Witcher'a verirken uyarıyordu...
  • quote:

quote:

Madalyon'u kullanınca sana yardımcı olması lazım, mist'in çıkış yolunu gösteren mavi ışık gibi bir şey çıkıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Zaten Mist'de hayaletler ile savaşmaman lazım, aralarından sıyrılıp gideceksin, Dethmold kolyeyi Witcher'a verirken uyarıyordu...

Madalyon'u kendım kullanamıyorum ve mecbur kacarak yol arama derdındeyım ama ne tarafa gıtsem yıne en bas bolgeye gerı gonderılıyorum madalyonu bır sekılde kullanmam lazım ama bunu wıtcher kendı yapıyordu benım cıkarma gıbı bır sansım varmı ona bakıyorum su anda

• quote:

Madalyon'u kendım kullanamıyorum ve mecbur kacarak yol arama derdındeyım ama ne tarafa gıtsem yıne en bas bolgeye gerı gonderılıyorum madalyonu bır sekılde kullanmam lazım ama bunu wıtcher kendı yapıyordu benım cıkarma gıbı bır sansım varmı ona bakıyorum su anda

Left Stick'e basınca madalyonu kullanıyorsun hocam, yol gösteren bir şey çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidRises -- 15 Nisan 2012; 15:13:46 >
  • quote:

quote:

Left Stick'e basınca madalyonu kullanıyorsun hocam, yol gösteren bir şey çıkıyor.

Hocam bende cıkmıyor var bır hata bende

Hıc bır sekılde kullanamıyorum valla acayıp durumdayım

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.