Şimdi Ara

ODTÜ Makine mi İTÜ Makine mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
15
Favori
41.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MetalMania7x

İTÜ makinadayım şu an geçen sene açmıştım başlığı, hortlamış sanırım

Tebrik ederim en doğrusunu yapmışsın :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bluemussels

quote:

İkisi de oluyor geçen senenin puanlarına göre. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Bu bölümlerde okuyan, bilgisi olan kişiler varsa düşüncelerini paylaşırsa sevinirim.

2sinide demem eğer tutturabiliyorsan boğaziçi makine derim

Çok geç

itü makinadaymışsın bu sene itü endüstri yazcam ygs 3k. boun end. düşünüyorum ama bu gidişle tutmayacak itüyle bounun farkı nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemussels -- 23 Mayıs 2012; 17:39:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FinalDesire

quote:

Orijinalden alıntı: yorik

quote:

Orijinalden alıntı: canercrazy

Dostum söyle bir şey var İTŪ'nun puanı ODTÜ'den yüksek yani itu'ye giren adam ODTÜ'ye de girer. Niye böyle bir şey yapsın ?

itü ee haberleşme 520 odtü ee 538 bilmem anlatabildimmi? itü x üniversitesiyle arasında 18 puan olsa o üniversiteyi üniversite yerine koymaz.ama nedense hep kendini boğaziçi odtü gibi marka değer en yüksek üniversitelerle karşılaştırır.zaten son zamanlarda sırf azcık yaklaşmak için bu üniversitelere ingilizce kontejyanları az tutuyorlar.ben ne odtüdeyim ne boğaziçinde.ama düşüncem budur.itü iyi bir üniversitedir türkiye ortalamasının çok üstünde belkide.ama odtü ve boğaziçinin yeri ayrıdır her zaman.

Makina için söylemiştim ben bunu. Yine de teşekkür ederim görüşlerinizi paylastuginiz için..

Alıntıları Göster
    ...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yorik -- 23 Mayıs 2012; 18:04:21 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

İkisi de oluyor geçen senenin puanlarına göre. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Bu bölümlerde okuyan, bilgisi olan kişiler varsa düşüncelerini paylaşırsa sevinirim.

Çok geç

itü makinadaymışsın bu sene itü endüstri yazcam ygs 3k. boun end. düşünüyorum ama bu gidişle tutmayacak itüyle bounun farkı nedir

Boğaziçi endüstri hakkında bilgim yok, sadece arkadaşlarımdan hazırlık sınıfının zor olduğu hakkında duyumlar aldım, o yüzden ingilizce bakımından fark olabilir itüyle arasında. İTÜ'nün hazırlık sınıfı oldukça rahat geçiyor çünkü zorlamıyorlar pek. İTÜ Endüstri itü'nün en faal bölümlerinden biri diyebilirim sana sürekli sempozyumlar, faaliyetler falan çok aktifler. Google'a İTÜ Emk Klübü yazıp neler yaptıklarına bakabilirsim. Facebooktan da takip edebilirsin. Endüstri mühendisliği düşünüyorsan yaz bence pişman olacağını düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalMania7x -- 23 Mayıs 2012; 20:59:52 >

• odtü'nün adı var ,
    itü'nün tadı var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İTÜ makinadayım şu an geçen sene açmıştım başlığı, hortlamış sanırım

Tahminimde ingilizcesini okuyorsunuz. Görüşlerinizi paylaşabilecek mısınız? Ya da ilk izlenimleriniz. Gerçi koca sene gecti :D

Bir de ygs sıralamanız - LYS netleriniz nasıldı sınavda ?

Benim ygs 9k ve tam bir mf4’cuyum olur diye düşünmekteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FinalDesire -- 23 Mayıs 2012; 22:05:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Çok geç

Boğaziçi endüstri hakkında bilgim yok, sadece arkadaşlarımdan hazırlık sınıfının zor olduğu hakkında duyumlar aldım, o yüzden ingilizce bakımından fark olabilir itüyle arasında. İTÜ'nün hazırlık sınıfı oldukça rahat geçiyor çünkü zorlamıyorlar pek. İTÜ Endüstri itü'nün en faal bölümlerinden biri diyebilirim sana sürekli sempozyumlar, faaliyetler falan çok aktifler. Google'a İTÜ Emk Klübü yazıp neler yaptıklarına bakabilirsim. Facebooktan da takip edebilirsin. Endüstri mühendisliği düşünüyorsan yaz bence pişman olacağını düşünmüyorum.

hocam o degil de sinifta kac erkek kac disi var ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

evet hocam. anlat nedir ne değildir itü?
    üni derslikler bahçe spor salonu KIZLAR nasıl? kezbanlar var mı?
    siyasi olaylar oluyor mu?

istanbullu olmayan küçük şehirlerden yada benim gibi orta büyük şehirlerden gelicekler için ne gibi zorluklar olabilir?

birde sıralamaların ve ygs lys netlerin nasıl?
    aydınlat bizi hocam

• Odtü candır, kampüsü bence Türkiye'deki en iyi kampüs.(İnternetten fotoğraflarına baktım ve arkadaşlarımın görüşü).Odtü'yü bir gidin görün, beğenmezseniz tamam.
  • İngilizce bölümde okuyorum. İlk dönem hazırlığı okuyup atladım, irregular oldum. 2. dönemde Türkçe, tarih gibi dersler aldığım için ingilizce eğitim hakkında tam olarak bilgi veremeyeceğim. 2. dönem aldığım tek ingilizce ders matematikti, hoca anlaşılır konuşuyodu anlamada sıkıntı olmuyordu. Dersle ilgili argümanlar ve sınavlar tabiki İngilizce oluyor.

Benim ygs sıralamam berbattı 22bin olmuştum. LYS ile 7900 lere geldi toplam sıralamam. (MF-4) Lys netlerim matematik 2y2boş, geo tam, fizik tam, kimya tam ya da 1yanlış, biyoloji 6y,4boş.

Siyasi gruplar var okulda; okulun çeşitli yerlerinde broşürler dağıtıyolar istersen alırsın istersen de takmadan devam edersin sana kalmış. Kavga tarzı bir şeye raslamadım ben şu ana kadar.

Kız durumuna gelirsek çoğu bölümde tabiki erkekler ağırlıkta ama kampüsü de sap sap gezen erkeklerden oluşuyor sanmayın. Mimarlık, endüstri, tekstil kız yoğunluğu bakımından yüksek bölümler diğerlerine kıyasla. Kız bulma konusunda pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum açıkçası elbette hazırlıktan tanıştığınız arkadaşlarınız oluyor bi çevre oluşuyo yani.

Ben orta halli bir şehirden gittim İstanbul'a ve daha önce hiç bulunmamıştım orada. Pek sorun çekmedim açıkçası adapte olmada, sadece aile özlemi biraz zorladı diyebilirim Benim korktuğum konu ulaşımı olayının nasıl olacağıydı çünkü daha önce hiç İstanbul'da bulunmamıştım ama zamanla ona da alıştım.

• quote:

İngilizce bölümde okuyorum. İlk dönem hazırlığı okuyup atladım, irregular oldum. 2. dönemde Türkçe, tarih gibi dersler aldığım için ingilizce eğitim hakkında tam olarak bilgi veremeyeceğim. 2. dönem aldığım tek ingilizce ders matematikti, hoca anlaşılır konuşuyodu anlamada sıkıntı olmuyordu. Dersle ilgili argümanlar ve sınavlar tabiki İngilizce oluyor.

Benim ygs sıralamam berbattı 22bin olmuştum. LYS ile 7900 lere geldi toplam sıralamam. (MF-4) Lys netlerim matematik 2y2boş, geo tam, fizik tam, kimya tam ya da 1yanlış, biyoloji 6y,4boş.

Siyasi gruplar var okulda; okulun çeşitli yerlerinde broşürler dağıtıyolar istersen alırsın istersen de takmadan devam edersin sana kalmış. Kavga tarzı bir şeye raslamadım ben şu ana kadar.

Kız durumuna gelirsek çoğu bölümde tabiki erkekler ağırlıkta ama kampüsü de sap sap gezen erkeklerden oluşuyor sanmayın. Mimarlık, endüstri, tekstil kız yoğunluğu bakımından yüksek bölümler diğerlerine kıyasla. Kız bulma konusunda pek sıkıntı olacağını zannetmiyorum açıkçası elbette hazırlıktan tanıştığınız arkadaşlarınız oluyor bi çevre oluşuyo yani.

Ben orta halli bir şehirden gittim İstanbul'a ve daha önce hiç bulunmamıştım orada. Pek sorun çekmedim açıkçası adapte olmada, sadece aile özlemi biraz zorladı diyebilirim Benim korktuğum konu ulaşımı olayının nasıl olacağıydı çünkü daha önce hiç İstanbul'da bulunmamıştım ama zamanla ona da alıştım.

Helal olsun kimya - geo full çok iyimis.

Yurt hayatı nasıl peki ?

• Vadide kalıyorum ben, İTÜ'nün efsane yurdudur. 1000in üstünde erkek barındırır. Öncelikle yurtta arkadaş ortamı güzel. Akşamları batak, oyun, muhabbet her türlü şeyi yapabiliyorsun. Canın sıkılmaz vadide ortamın varsa. Güvenlik pek sorun çıkarmaz, kendi hallerinde takılıyolar. İstediğin saatte girip çıkabiliyorsun yurda, serbest. Şimdilerde biraz yavaşlamış olsa da odalarda 80-90 mbit hızında İTÜ-Net var, interneti hızlı oldukça ve sansürsüz, 4gb kotası var günlük. Yurtta yemekhane var, ordaki yemekleri beğenmiyorum pek o yüzden okulun başka bi yemekhanesinden yiyorum. Kantini kötü hiçbir şey yok, zaten bu sene değişiyor. Yurt genel olarak böyle. Seneye de kalmayı düşünüyorum.
  • quote:

Vadide kalıyorum ben, İTÜ'nün efsane yurdudur. 1000in üstünde erkek barındırır. Öncelikle yurtta arkadaş ortamı güzel. Akşamları batak, oyun, muhabbet her türlü şeyi yapabiliyorsun. Canın sıkılmaz vadide ortamın varsa. Güvenlik pek sorun çıkarmaz, kendi hallerinde takılıyolar. İstediğin saatte girip çıkabiliyorsun yurda, serbest. Şimdilerde biraz yavaşlamış olsa da odalarda 80-90 mbit hızında İTÜ-Net var, interneti hızlı oldukça ve sansürsüz, 4gb kotası var günlük. Yurtta yemekhane var, ordaki yemekleri beğenmiyorum pek o yüzden okulun başka bi yemekhanesinden yiyorum. Kantini kötü hiçbir şey yok, zaten bu sene değişiyor. Yurt genel olarak böyle. Seneye de kalmayı düşünüyorum.

İyiymis :D ben gidip biraz organik calisiyim o zaman :D

• FinalDesire kullanıcısına yanıt
    Herkes hayatta kendisi için en doğru kararı yine kendisi verecektir.
    Hepinize bol şans dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnb -- 12 Kasım 2022; 3:36:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jnb

siz şu anda hangi işle meşgulsünüz? bende yurtdışında okuyup çalışmayı düşünüyorum. sanırım doğru tercih odtü olacak bu durumda.
  • Kavil kullanıcısına yanıt
    Bol şans dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jnb -- 12 Kasım 2022; 3:36:54 >
  • bizim bir ogretmenimizin dedigi gibi ankara koskocaman bir köy.bence odtünün puanlarının yuksek olmasının sebebi de anadolunun ortasında olması.anadoluda yasayan ogrencilerin gozunu istanbul korkutuyor ve bence bu yuzden itü yazacagı varsa da odtü yazıyo.aralardında cok da fark yok diye dusunuyor.itüde kız yok diye bir sey de yok.hazırlık ve ilk iki lisans senesinde sınıflar zaten karısık.nerdeyse esit sayıda var.itü birazcık ticari kullanılıyor bence.cok para istiyor.kluplerde ogrencilere maddi yardım fazla etmiyo diye duydum.içinde değilim ama net bilmiyorum.bence istanbul her zaman iyidir.bu arada makina fakultesi taksimde ama buyuk ihtimal ilk iki sene maslakta olacaksın.orası da fena değil.
  • İtü makine ingilizceyi düşünüyordum ama şu an ingilizce eğitim ve uluslararasılık açısından odtü yü de düşünmeye başladım. Son şartlar nelerdir, değişiklikler var mıdır bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AliCanTumay

Tam da benim muallakta olduğum topic. Bak arkadaşım sana şöyle açıklayayım. Ben 2010 İstanbul Lisesi mezunuyum. Geçen sene hiç çalışmadığımdan dolayı yıldız makinayı bile ucundan kaçırıp tercih yapmamaya karar verdim. Bu sene hafif bir gayret ile odtü ve itü makinayı tutturdum. Bostancı'da oturuyorum. Ve lisedeki 5 sene boyunca okula vapurla gidip geldim. Deniz havasını soludum. Küçük beyoğlunda, Asmalı'da içtim. Nevizade'de, Sami Yen'de Galatasaray'ı destekledim. Beşiktaş adekste, tophanede sabahladım. Yeri geldi istanbulun milyonlarca olan gece kluplerinden birinde arkadaşlarımla dans ettim, yeri geldi parasızlıktan caddebostan sahilde 2 tane bira bitane pall mall içtim. İstanbul böyle birşey, artılarına eksilerine gelecek olursak okulların.
    ODTÜ
    + İsim olarak itü'den malesef 0.5 adım önde, özellikle cv'ne bakarlarken, ama çok küçük bir farkla artı bu
    +İngilizce eğitim, ingilizce eğitimde odtü itü'nün kıçından kan alıyor, ingilizcen kötüyse itü %100 ingilizcede bile sırıtmazsın ancak öğrenemezsin de adam gibi, kolay gelsin ve hazırlığı atlama derim.
    +kampüs, şimdi kampüs yazdım artılarından birine ancak kampüsün dışını yani ankaranın geri kalanını, istanbul ile kıyaslayamayacağın için (mekan fakiri bir ankara çünkü) kampüsü istanbulun kendisi ile kıyaslamak zorundayız. o yüzden artı mı eksi mi karar veremedim ama her gidenin etkilendiği devasa her şeyi içinde barındıran bir kampüsü var, minyatür bir şehir.
    +odtülülerin mezun olduktan sonra iş alımlarında birbirini daha çok tutması

İTÜ
    + Makina mühendisliğinde arkadaşların da dediği üzere Türkiye'nin en iyisi eğitim olarak
    + Yer olarak Türkiye'nin en iyisi olan gümüşsuyu kampüsü
    Bundan sonrakiler eğer istanbulda yaşıyorsanla başlayacak artılar:
    + Eski arkadaşlarının neredeyse çoğu ile irtibatı kesmeme
    + Alışık olduğun düzeni bir anda bozmama
    + İstediğin zaman ailenle istediğin zaman kampüste kalabilme ihtimali

Odtü'nün artıları kariyer açısından minik bir adım önde gibi duruyor ancak ben bu adımın herkes için geçerli olacağını zannetmiyorum. Benim İstanbul'da kalmak için gerekli mazeretlerim var mesela. Sporium'da düzenli fitness, basket. Sonracıma butik bir dersanede etüd hocalığı yapacağım eğer kalırsam. ODTÜ'ye giden arkadaşlarımın haftasonu İstanbul'a gelmek istiyoruz demesi de cabası. O ilk paragrafta yazdığımı düşündüm ve kararımı verdim ben. İTÜ Makina (İngilizce) hayırlı uğurlu olsun kardeşim:)

woo donanım haberde bir sporiumlu.Hocam basket oynuyosan kesin tanıyorumdur seni üst salondan
    Bu arada ben de bu sene sınava giriyorum tek hedef İTÜ.Çok açık ki hükümet ODTÜ ile ters düşüyor,gazetede gördüm ODTÜ rektörü ülkenin en kaliteli proflarını 3 bin tlye çalışmaya ikna ettiklerini fakat kadro açılmadığı için okula getiremedikleri söyledi(hükümet-üni çatışması çok çok yazık).Hükümet ODTÜyü kesiyor ve bence kendini yetiştirme hedefi olan ve büyük planları olan insanlar ne yazık ki ODTÜde aradığı şartları bulamaz hale gelecek artık hükümet İTÜye çalışıyor tüm imkanlar orada en kaliteli lablar ve araştırma olanakları da.Tabi bunlar benim düşüncem,puanım tutarsa İstanbul tek tercih

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedidirokedi -- 25 Mayıs 2013; 0:28:20 >

• bence odtü makine daha iyi puana göre itü 13 k dan alıyor neredeyse
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.