Şimdi Ara

ODTÜ Makine mi İTÜ Makine mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
15
Favori
41.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aslında bu tur seylerı brdan arastırmak cok gereksız bılen bılmeyen konusuyor adam muh olmus bır basarı elde edememıs yazmayın dıyor dotor olmus hayatı pratısynlıkten ote gıdememıs oda yazamyn dıyor bıre bır konusuldugunda her sey ortaya cıkıyor kı arada hıc bır fark yok nereye gıtsen calısacaksın..asıl konuda bazı arkadaslar ıtuden cıkan adam yurt dısında sansı yok bı odtulu daha ıyı yerlerde gıbı konusmuslar yazmıslar hıc mı mıt cambrıge vıyana teknk unı gıbı unılerın sıtelerıne gırıp kac ogrencı ıtu odtuden gelmıs dıye bakmıyorlar merak edıyorum dogrusu erasmusta bıle turkıyenın en ıyısı ıtu su an ıcın bence ck gereksız bır konu ıstanbulu secen ıtuyu ankarayı secende odtuyu yazıyor aralarında daglar kadar fark olmasada ıtu makına olarak kıl payı onde bnm gozumde
  • http://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2013/engineering-mechanical

dunya sıralaması 2013...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akınbaylı -- 7 Ağustos 2013; 17:25:52 >
  • Tabikide İTÜ. İTÜden mezun ol . İş bulamazsan gel ben sana maaş bağlıcam :)
  • Aynı ikilemde kalıp ODTÜ'yü tercih ettim. Uzun uzun yazmaya gerek yok, İTÜ'yü tercih etsem sadece fakültesinin yeri iyi diye seçecektim.
    Bu arada İstanbul'a gelmeye korkan anadolu gençleri ODTÜ yazıyor, o yüzden puanı daha yüksek filan yazılmış, neyse bi şey demeyeceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eğitimşart

Tabikide İTÜ. İTÜden mezun ol . İş bulamazsan gel ben sana maaş bağlıcam :)

itü makina mezunu için mesele iş bulmak değil ki zaten!mesele gösterdiği emeğin karşılığını alabilecek bir iş bulmak,başlangıçta 1000-1500 lira arası başlatıp 6-7 senenin sonunda maaşı anca 2500-3000 seviyesine yükselten bir işverinin emri altında çalışmak da bir nevi iş sonuçta
  • quote:

Orijinalden alıntı: MKepo

Aynı ikilemde kalıp ODTÜ'yü tercih ettim. Uzun uzun yazmaya gerek yok, İTÜ'yü tercih etsem sadece fakültesinin yeri iyi diye seçecektim.
    Bu arada İstanbul'a gelmeye korkan anadolu gençleri ODTÜ yazıyor, o yüzden puanı daha yüksek filan yazılmış, neyse bi şey demeyeceğim

Bu secenegi cok kucumseme bir cok aile istanbuldaki masrafi karsilayamacagi icin ankara yazmasini istiyor evlatlarinin herkesin maddi durumu ayni degil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToninoBaliardo

quote:

Aynı ikilemde kalıp ODTÜ'yü tercih ettim. Uzun uzun yazmaya gerek yok, İTÜ'yü tercih etsem sadece fakültesinin yeri iyi diye seçecektim.

Bu secenegi cok kucumseme bir cok aile istanbuldaki masrafi karsilayamacagi icin ankara yazmasini istiyor evlatlarinin herkesin maddi durumu ayni degil

Hocam orası öyle, ona diyecek laf yok ama bir okulun 7binle kapatırken diğerinin 11bin ile kapatmasının açıklaması bu olamaz yani ondan bahsettim.
    Sıralamaları tahmini olarak verdim, tam olarak hangisi kaç ile kapattı bilmiyorum

ekleme: bu arada İstanbul'da yaşayıp düzenini bozmak istemedikleri için İTÜ tercih edenler de var, bu atlanıyor nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MKepo -- 7 Ağustos 2013; 18:38:51 >

• quote:

quote:

quote:

Hocam orası öyle, ona diyecek laf yok ama bir okulun 7binle kapatırken diğerinin 11bin ile kapatmasının açıklaması bu olamaz yani ondan bahsettim.
    Sıralamaları tahmini olarak verdim, tam olarak hangisi kaç ile kapattı bilmiyorum

ekleme: bu arada İstanbul'da yaşayıp düzenini bozmak istemedikleri için İTÜ tercih edenler de var, bu atlanıyor nedense

Bence yanlış bakıyorsun olaya hocam,yani taban sıralamalara bakarsak makine müh. en kral koç ya da boğaziçi.Ancak birçok uluslararası ankette görebilirsin İTÜ makine Odtü makineden iyidir.(Makine için konuşuyorum).Ayrıca taban olarak baksak bile İTÜ nün ingilizcesi varken Türkçe+ing. toplam 240-250 civarı adam alıyordu ve itü ing. makine odtü den daha yüksekti, ki odtü 195 kişi alıyor.

Gerçi bunları tartışmak boş,bence ODTÜ de İTÜ de bu ülkenin düzgün birkaç üniversitesinden 2 tanesidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Italiano

quote:

quote:

quote:

Bence yanlış bakıyorsun olaya hocam,yani taban sıralamalara bakarsak makine müh. en kral koç ya da boğaziçi.Ancak birçok uluslararası ankette görebilirsin İTÜ makine Odtü makineden iyidir.(Makine için konuşuyorum).Ayrıca taban olarak baksak bile İTÜ nün ingilizcesi varken Türkçe+ing. toplam 240-250 civarı adam alıyordu ve itü ing. makine odtü den daha yüksekti, ki odtü 195 kişi alıyor.

Gerçi bunları tartışmak boş,bence ODTÜ de İTÜ de bu ülkenin düzgün birkaç üniversitesinden 2 tanesidir.

Ben de sıralamaya bakıp tercih yapanlardan değilim zaten. Benim lafım sadece bahsettigim konu ile ilgiliydi.
    Daha okumadan imkanları hakkında yorum yapamam, dediğiniz gibi ikisi de çok değerli okullar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Konu eski ama görüşümü belirtmek isterim. İTÜ'de YTÜ gibi cemaatin ele geçirmeye başladığı okullardan. Bunlar yüksek oy alanı değil yandaş olanı alan gruplar. Bu yüzden okul zamanla kalitesini kaybedecektir ki 3 yıldır İTÜ'den çıkan çalıntı makaleler vs. bu durumun en net göstergesi. Ben olsam İstanbul takıntım yoksa kendimi daha çok geliştirmek için ODTÜ'yü seçerdim.
    Not: İTÜ yada ODTÜ'yü kazanamadım, Özyeğin'deyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: itrysohard

quote:

itü makina mezunu için mesele iş bulmak değil ki zaten!mesele gösterdiği emeğin karşılığını alabilecek bir iş bulmak,başlangıçta 1000-1500 lira arası başlatıp 6-7 senenin sonunda maaşı anca 2500-3000 seviyesine yükselten bir işverinin emri altında çalışmak da bir nevi iş sonuçta

Haklısın hocam. İTÜ ODTÜ ye gidenlerin bi tarafında kalkma oluyor normal tabi. Adam mezun olunca 3000 tl ile başlamak istiyor. Bu devirde yeni mezuna kim verir 3000 tl :D

• quote:

quote:

quote:

Haklısın hocam. İTÜ ODTÜ ye gidenlerin bi tarafında kalkma oluyor normal tabi. Adam mezun olunca 3000 tl ile başlamak istiyor. Bu devirde yeni mezuna kim verir 3000 tl :D

aselsan ford gibi şirketler vermiyormu üstad o kadar yanlışım varsa düzeltirsen iyi olur yanlış bilmeyelim

• quote:

quote:

quote:

hocam yeni mezuna 3000 çok ona bir şey demiyorum,siz benim dediğimi tam anlamadınız sanırım

ben diyorum ki itü makina mezunu her halükarda iş bulur
    üstüne işini de en iyi şekilde yapmaya hazırsa böyle biri emeğinin karşılığını da almak ister ve en doğal hakkı.
    piyasada iş sıkıntısı olmayacak yani ancak böyle biri emeğinin karşılığını alabileceği iş bulabilecek mi asıl mesele bu

yani atıyorum bir itü mak. mezunu işe 1500 lirayla girdi.bu adam haliyle iş bulmuş oldu sizin dediğinize göre.bu adam 5 sene boyunca kendini çok iyi ispatladı.ama işveren gidip 5 sene sonunda bu adamın maaşını anca 2500 yaptı.şimdi bu adamın hakkı 2500 değil 4000 olmalı mesela en az demek istediğim bu

yani bir taraflarımızın kalkması değil mesele 1500 le de başlanılır ama işveren ben işimi en iyi şekilde yaptığım halde 5 sene sonra bana 2500 verecekse benim hayatıma emeğime yazık.beni tekniker niyetine kullanacaksa da hiç işe almamış olmasını temenni ederdim

• Ben bu konuya yaşadığın şehiri hesaba katarak yaklaşıyorum. (İki şehirde de yaşamadığını varsayarak)

Ben Konya'da yaşıyorum. Hayatım boyunca deniz görmedim, sosyal yaşantı Konya'da pek gelişmiş değil. Bir kaç mekan dışında Konya'da çok gezilecek yer yok. Bu yönden ben Ankara'yı kendime yakın buluyorum. Ankara, konya'ya daha yakın geliyor bana. ODTÜ Kampüsü yetermiş anladığım kadarıyla :)

İstanbul ise tam anlamıyla eğlence yeri. 4-5 yıl boyunca başlasan bitiremeyeceğin kadar çok gezilecek yer var. Denizi olması yeter bir kere. Üstelik İTÜ Kampüsü çok hoş bir yere konumlandırılmış. Bu yönlerden de İTÜ ağır kaçıyor.

Ben yaşadığım şehire göre kendime Ankara'yı daha yakın, daha yaşanabilir buluyorum. En azından 18 sene yaşadığım hayatı çok değiştirmemiş olurum.

O yüzden ODTÜ

• Ben bu sene İTÜ makınayı kazandm..ılk terchm ucaktı ama yerlesemedm...2.sıraya da itü makına yazdm..Ben en basndan beri saten unıversıte olarak İTÜ yu ıstyrdm...İstanbul olması da benm ıcın onemlı...itü de odtu de guzel unıversıteler..en yetkın muhendsler burdan cıkıyor dıye bılır herkes...ama onemlı olan hangısı daha ıyıden zıyade hangsnde okumak ıstedgn veya sehr olarak hangsnde daha mutlu olacagn....sncta.unıversıte cok super olablr ama..onemlı senın hangsnde daha basarılı ve mutlu olacagn...her 2 unıversıtenın de ımkanları muhendslk konsnda ust duzeyde...odtunun %100 ıng olması bır avantaj..hazrlk egıtımı de İTÜ den daha ıyımıs arastrdgm kadaryla....tabı anadılde egıtm İTÜ nun anlayısı ama yabancı dılı de bır sekılde halletcez sncta..her neyse..hangısını secersek secelm dıgerını secmedgmz ıcın pısman olmıcagımızı dusunuyorm...aralarnda da oyle buyuk bır makas farkı oldugunu da dusnmyrm :)..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

aselsan ford gibi şirketler vermiyormu üstad o kadar yanlışım varsa düzeltirsen iyi olur yanlış bilmeyelim

Benim tanıdığım var , ben aselsan ,ford ,koç girerim diyorsan başlarsın tabi. Ama olaki giremedin. Arkadaşında dediği gibi 1500 ile başlarsın, maaş yükselir ama yükselmesi seni tatmin etmez

• İTÜ makine alanında dünyada nam salmıştır .
    QS mechanical engineering sıralamasında ülkemizden ilk 100e giren tek üniversite bölümü , itü makine mühendisliğidir.
    Daha da birşey söylememe gerek yok sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: sırmasaçlıbaları

İTÜ makine alanında dünyada nam salmıştır .
    QS mechanical engineering sıralamasında ülkemizden ilk 100e giren tek üniversite bölümü , itü makine mühendisliğidir.
    Daha da birşey söylememe gerek yok sanırım

QS nedir bilmiyorum ama helal usta

• quote:

Puanımız dahi yok makina mühendisliği alanında: tıklayın

Genel anlamda aynı sitedeki sıralamalar şöyle:
    Bilkent:http://www.topuniversities.com/node/2212/ranking-details/world-university-rankings/2013
    ODTÜ:http://www.topuniversities.com/node/78366/ranking-details/world-university-rankings/2013
    Boğaziçi:http://www.topuniversities.com/node/4382/ranking-details/world-university-rankings/2013
    Koç:http://www.topuniversities.com/node/9325/ranking-details/world-university-rankings/2013
    Sabancı:http://www.topuniversities.com/node/4558/ranking-details/world-university-rankings/2013
    İTÜ:http://www.topuniversities.com/node/2619/ranking-details/world-university-rankings/2013
    Hacettepe:http://www.topuniversities.com/node/2619/ranking-details/world-university-rankings/2013
    İstanbul Üniversitesi:http://www.topuniversities.com/node/2623/ranking-details/world-university-rankings/2013

Aklıma ilk gelen üniversitelerin linkleri bu arada, unuttuklarım olabilir elbet.

kusura bakmayın 2011miş . ilk 100 değil 200müş ama tek itüymüş . genel sıralamada odtü daha iyi o kabul zaten ben bölüm olarak itü önde dedim . 2011in linki

http://www.topuniversities.com/university-rankings/university-subject-rankings/2011/engineering-mechanical?loc=Turkey&field_ranking_scores_102030=0.4&field_ranking_scores_102031=0.3&field_ranking_scores_102032=0.3&custom_ranking=&save_my_rankings_data_sort=2%2Casc%2C0&save_my_rankings_data_limit=50&save_my_rankings_data_search=&save_my_rankings_data_start=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sırmasaçlıbaları -- 14 Eylül 2013; 2:23:10 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.