Şimdi Ara

odtü bilgisayar - odtü makine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tercihlere çok az kaldı biliyorrum. hep makine makine dedim ancak bir kac gündür bilgisayar kafamı kurcalıyor. düşünceleriniz neler?
    makineden yüksek lisans bilgisayar üstüne yapıp robotikte calısan bir bilgisayar mühendisi kadar olabilir miyim?

• up
  • yorum yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoobDotacı

Kardeş sana insanlar olayı anlata anlata yoruldu sen sormaktan yorulmadın...

Robotikte en çok çalışan kişiler, robotiğin ana şalteri Makine mühendisliğidir. Yani mesela bir Mekatronik mühendisi ilk olarak makinecilerden sonra elektronikçilerden seçilir. Yani daha neyin davasını yapıyorsun cidden anlamadım yorum olmaz tabi 50 kere aynı şeyi soruyorsun.

sende 50 kere aynı cevabı vevriyorsun makinenin tiryakisi olmuşsun senin neyine güveniyim ki hangi makine konusunu acsam sen varsın. reel bir yorum bkeliyorum. tekrar soramamın sebeide demkki kafamın karışık olması doğal degil mi 10 günde meslek seçmemiz bekleniyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: hastasiempre99

tercihlere çok az kaldı biliyorrum. hep makine makine dedim ancak bir kac gündür bilgisayar kafamı kurcalıyor. düşünceleriniz neler?
    makineden yüksek lisans bilgisayar üstüne yapıp robotikte calısan bir bilgisayar mühendisi kadar olabilir miyim?

odtü bilgisayara sıralaman yetiyosa ve makinada ısrarcıysan bilkent makina derim yurtdışında yüksek lisans kolay olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SnK. -- 14 Temmuz 2014; 18:16:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam sadece odtü düşünüyorumda
    ya bilgisayar mühendisliğinin sadece diploması var istedikten sonra o kadar öğrenebilirsin filan diyorlar ama doğru mu ?
    hatta sıradan insanların evlerinde öğrenmesi için programlar varmış.
  • quote:

hocam sadece odtü düşünüyorumda
    ya bilgisayar mühendisliğinin sadece diploması var istedikten sonra o kadar öğrenebilirsin filan diyorlar ama doğru mu ?

bence bunlar çekemeyen insanların söyledikleri bak odtü bilgisayarda programlama dilleri formal diller soyut makineler gibi dersler var kim bunları internet kafelerde öğrenebiliyo bilgisayar mühendisliğiyle ilgili söylenenler doğru olsaydı bugüne kadar en gözde mühendislikler arasında olur muydu?? ama şöyle düşün bilgisayar soyut sonuçta makina sana daha uygun gibi ama ben genede makina okuyacaksan yüksek lisans hayalinde varsa bilkent derim

• makineye ilgin varsa odtü makine seç derim ben tmci olmama rağmen eskiden fendeydim, benim de ilgim var bu alanlara ve odtü bence makinede marka. geçen gittiğimde bilgisayar tanıtımına da girdim hoca özellikle senin korktuğum şeye değindi, tamam geliştirebilirler kendilerini ama bizim burda verdiğimiz eğitim sonrası mezunlarımız çok daha donanımlı oluyor dedi. bence ikisi de çok kaliteli bölümler odtüde, hangisi daha çok hoşuna gidiyorsa onu seç derim. makine daha zor bir bölüm ama hele odtüde çok daha zor.
  • quote:

quote:

quote:

Kardeş sana insanlar olayı anlata anlata yoruldu sen sormaktan yorulmadın...

Robotikte en çok çalışan kişiler, robotiğin ana şalteri Makine mühendisliğidir. Yani mesela bir Mekatronik mühendisi ilk olarak makinecilerden sonra elektronikçilerden seçilir. Yani daha neyin davasını yapıyorsun cidden anlamadım yorum olmaz tabi 50 kere aynı şeyi soruyorsun.

sende 50 kere aynı cevabı vevriyorsun makinenin tiryakisi olmuşsun senin neyine güveniyim ki hangi makine konusunu acsam sen varsın. reel bir yorum bkeliyorum. tekrar soramamın sebeide demkki kafamın karışık olması doğal degil mi 10 günde meslek seçmemiz bekleniyor

http://meche.mit.edu/research/controls/
    http://www.me.gatech.edu/research/automation
    http://www.princeton.edu/mae/research/controlsystems/
    http://www3.imperial.ac.uk/mechanicalengineering/research/appliedmechanics/mechatronicsystems
    http://programlar.fbe.itu.edu.tr/Content.aspx?prID=61&pageID=499&lanID=1

Arkadaşım buraya 1000 kişi de yorum yapsa 1 kişide yapsa bişey değişmez. Gerçekler burada. Bak Robotik dalları "mechanical engineering" içinde her zaman.

Başka birşey sorsan anlayacağım fakat hala robotik nerede nerede diyorsun o konuyu anlayamıyorum. MIT den Princeton'dan kaynak veriyoruz yine de kafandaki soru işaretleri duruyorsa bilemiyorum.

hocam eğer robotix diyorsan noobdotacı doğru söylüyo robotixciler makinacı zaten robot kodlarınıda internetten hazır indirip parametreleriyle oynuyorlar adamın hakkını yeme

• hocam robotik derken yanlış kullandım sanırım, yapay zeka hareketleri öğrenmelerinden bahsediyor. temeli makine ve ee tabiiki bilgisayarcı yapamaz zaten. ama sonrası bilgisayar anladıgım kadarıyla. ikiside çok güzel ilgimi çekiyor ne yapabilirim ki ben şimdi. makine de ee de bilgisayarda çok güzel ilgimi çekiyor yani
  • hastasiempre99 H kullanıcısına yanıt
    hocam olmadı yatay geçiş yaparsın odtüde bence en iyisi sen mühendislerle konuş

• öyle orası hocamda iyi karar vermek lazım yinede
  • Robotikte çalışmak istiyorsan makine veya elektrik elektroniği seçmeni öneririm. Elektroniği de bir araştır bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: alper123456789

Robotikte çalışmak istiyorsan makine veya elektrik elektroniği seçmeni öneririm. Elektroniği de bir araştır bence.

dediğim gibi hepsi ilgimi cekiyor o yüzden karar vermek zorlaşıyor zaten 10gün gibi bir sürede mesleğimize karar verdirtmekte çok yanlış ama sistem böyle. neyin ne oldugunu tam bilmeden nispeten sıralamamıza göre seçiyoruz..
  • Bence elektroniğe bakmalısın. Elektronikçilerin yazılım bilgiside oluyor devrede. önemli olan zaten o ikisini birleştirmek değil mi robotta ?
  • Senin kafanı yaşamak isterdim

• Hocam sen bilkenti yaz demiştim ama yine diyorum ya da kalbinin götürdüğü yere git ama bi tek sen değilsin çoğu kişi böyle onlardan biride benim mesela

• quote:

sana çok yalan söylemişler benden tavsiye internetten kimseye güvenmeyin bilgi almak için gidin adam gibi mühendislerle konuşun.
  • emin oldugundan sasma bence, makina okuyup bilgisayara sonra yonelip iyi is gomenler biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Devoure

quote:

sana çok yalan söylemişler benden tavsiye internetten kimseye güvenmeyin bilgi almak için gidin adam gibi mühendislerle konuşun.

evet hocam haklısın biraz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.