Şimdi Ara

ÖDEVİME YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar okulda ödev verdiler geçmem için bu ödevi yapmam şart ve ben yapamadım.Yardımcı olur musunuz?Çok teşekkürlerÖDEVİME YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?ÖDEVİME YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

• Nasil bir yardim bekliyorsun ki direk proje tadinda odevini buraya atarak? Kendin bir seylere baslayip anlamadigin buglari, emin olmadigin kisimlari vs sorabilirsin buraya kendi kodunu koyarak. Kimse bu sekilde yardim edemez sana.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Veri yapıları dersinin olayı mantığı anlayıp kendin yapmaktır. Bubble sort, selection sort vs bunların nasıl bir sıralama algoritması olduğunu bilmelisin öncelikle. Bunun için www.google.com.tr adresine girip 'sıralama algoritmaları' yazıp ara dersen bir sürü sonuç çıkar. Üstelik türkçe sonuçlar! Hadi diyelim yapmayacaksın, illa internetten kod arıyorsun. Google'a tekrar aynı şeyip yazıp 100 farklı siteden örnek kod bulabilirsin. Bazı türkçe sitelerde bile örnek kod var!

Buraya kadar üstüne alınmadıysan, ancak sıralama algoritmaları, kod yazmak gibi şeyleri merak ediyorsan; Şadi Evren Şeker hocanın 'Veri Yapıları' serisini izle. Youtube'da 'Bilgisayar Kavramları' kanalı. Gerçekten öğretici bir seri. Bu kanal olmaz diyorsan, neredeyse her sıralama algoritmasının küçük animasyonlar ile anlatımı var internette. Onlar da faydalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requizm -- 11 Aralık 2018; 18:4:6 >

• Bu işler profil fotoğrafına Steve Jobs'ı koyarak olmuyor bilgisayar başına oturup uğraşman gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocalarım hiç yapmadım değil Mesela bubble sort ile büyükten küçüğe ve küçükten büyüğe siralamak icin gerekli olan kodlari yazıyorum ama bu ikisini birarada bubble sortun void fonksiyonu icinde birlestiremiyorum. @Requizm @revivo72 @Azkin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.G -- 16 Aralık 2018; 0:16:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.G

Hocalarım hiç yapmadım değil Mesela bubble sort ile büyükten küçüğe ve küçükten büyüğe siralamak icin gerekli olan kodlari yazıyorum ama bu ikisini birarada bubble sortun void fonksiyonu icinde birlestiremiyorum. @Requizm @revivo72 @Azkin
    kullanicinin seciminide bir paremetre olarak yolla fonksiyonun icine. fonksiyonun icinde secime gore kontrol sagla ve sirala. yapmak gereken tek sey secim 1 se 1, 2 se 2 diye paremetre yollayip fonksiyon icinde de 1 geldiyse buyukten kucuge 2 geldiyse kucukten buyuge sirala diye kosul yazman. siralama algoritmasini yazip burada nasil takildin anlamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DA02D78F4

kullanicinin seciminide bir paremetre olarak yolla fonksiyonun icine. fonksiyonun icinde secime gore kontrol sagla ve sirala. yapmak gereken tek sey secim 1 se 1, 2 se 2 diye paremetre yollayip fonksiyon icinde de 1 geldiyse buyukten kucuge 2 geldiyse kucukten buyuge sirala diye kosul yazman. siralama algoritmasini yazip burada nasil takildin anlamadim.

Alıntıları Göster
    Hocam aşağıya atacagım kısma kadar yaptım.Aşağıdakiyle küçükten büyüğe sıralama yapabiliyorum ancak büyükten küçüğe olmadı bir türlü.Bubble sortun büyükten küçüğe sıralama algoritmasını biliyorum ama program içinde nereye yazdıracağımı bilmiyorum.Büyükten küçüğe olanı yazınca void olarak hata veriyor.Bi yol gösterirseniz çok memnun olurum.ÖDEVİME YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?ÖDEVİME YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?ÖDEVİME YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?ÖDEVİME YARDIMCI OLUR MUSUNUZ?

• Mr.G kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim şey asağıdakı gibi bir kontrol yazman. Eğer yazdığın sıralama fonksiyonu doğru değilse hata vermeden çalışması lazım.

void kabarcikSiralama(int siralamaCesidi, int dizi[], int boyut)
    {
    if (siralamaCesidi == 1)
    {
    // Buyukten kucuge sıralama kodları
    }
    else {
    // Kucukten buyuge sıralama kodları
    }
    }

int main()
    {
    int siralama;
    int dizi[20];
    cout << "Buyukten kucuge siralama : 1" << endl
    << "Kucukten buyuge siralama : 2" << endl
    << "Cevap : ";
    cin >> siralama;

kabarcikSiralama(siralama, dizi, 60);

system("pause");
    }
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.