Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
5.431
Cevap
106
Favori
354.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 825
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 12 saat 48 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 20 gün 5 saat 41 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 106
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • hasanemmii (765 mesaj) kerimcem (225 mesaj) Cloud Nine (161 mesaj) disintegration (126 mesaj) Zebza (109 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (1936 mesaj) Mobil (1412 mesaj) Tablet (160 mesaj) (1 mesaj) Mini (299 mesaj) Uygulama (333 mesaj)
  • @
Giriş
    606 Mesaj

hayır gerekmiyor
    |
    |
    Hizuran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba katı yakıtlı stokerli otomatik yuklemeli bir kat kaloriferim var. Buna oda termostati takılır mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    69 Mesaj
    Kombinin wifi özelliği olunca kablosuz oda termostadına doğrudan bağlanır mı? Yoksa yine termostadın bir parçasının kombiye bağlanması gerekir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İster kombi ister oda termostatı olsun daima kendi cihazları ile uyumludurlar kombinizin wifi ünitesi internete bağlanmak içindir, termostat konusu bambaşka bir olaydır. Kendi markasının uyumlu termostatı var ise belki role gerekmeyebilir müşteri hizmetlerine sormanız daha sağlıklı olacaktır

|
    |
    turuncu8 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    69 Mesaj
    Kombim Ariston genus x modeli daha kullanmaya başlamadım. General ht250set oda termostadı almayı düşünüyorum. Biraz araştırdım Ariston marka kablosuz oda termostadı bulamadım. General uyumlu diye biliyorum roleyle bağlatırım artık.

|
    |

11.11 kampanyası ile v4 aldım 280tl ye geldi.
    |
    |
    erkostu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hayırlı olsun

Tecrübelerinizi yazarsınız

|
    |
    soonkaya kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    591 Mesaj
    önceki sayfalarda in-therm ile ht250 sorusu sormuştum. forumdan cevap gelmedi. n11 yorumlarında in-therm de çok fazla kablosuzlarda sinyal sorunu yaşandığını okudum. satıcı değişim yapıyormuş ama uğraşmak istemedim. o nedenle proterm panther kombi için ht250 kablosuz aldım 11.11 indirimlerinden. gelince ürün hakkında yorumumu yaparım.

|
    |
    |
    |

gelsin kurulumu yapayım paylaşımda bulunurum. kütahya gibi soğuk bir şehirde faydasını merak ediyorum.
    |
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Eviniz yalıtımlı ve kolay ısınıyor ise faydası olur

|
    |
  • Yüzbaşı
    609 Mesaj

Yalıtımlı ancak altımız bodrum üstümüz boş çok soğuk olmuyor ama nolursa olsun sürekli yüksekte yanacağına benim ayarlardığım bir düzende yanması daha iyi elektrik su tasarrufu cabası

|
    |
    kayıboyu11 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2187 Mesaj

Hayırlı olsun güle güle kullanın

|
    |

geçtiğimiz ay buradan bir arkadaşın sattığı, Honeywell Y87RF2008+RFG100 KABLOSUZ-Modülasyonlu termostatı kullanmaktayım. kombi baymak duotec-33 tam yoğuşmalı. ilk 15 gün termostatı nereye koyacağımı deneme ve genel kullanma ölçümleriyle 1 ayı bitirdim.

evimiz katta dubleks, kombi ve salon,mutfak alt katta, yatak odaları üst katta. termostatı salona koyduğumda, hedef sıcaklığa ulaştığında kombi kendini kapatıyordu ve üst katta biz sabaha karşı ev soğuduğu için uyanıyorduk.

ilk olarak termostatı üst kat merdivenin bittiği hole yerleştirdim bu sefer de ev çok ısındı,kombi sürekli çalıştı hedef sıcaklığa ulaşmak için, o da olmadı.

ikinci çözüm olarak geçen hafta termostatı merdiven başına yerleştirip, alt kat salonun 1 büyük peteğini tamamen kapattım. amacım alt katı mümkün olduğu kadar geç ısıtmak ki hedef sıcaklığa hemen ulaşıp kendini kapamasın kombi.

ankara'da yaşamaktayım ve sabah 7:30 akşam 7 evde yokuz, evin gün içinde kombi çalışmadığındaki sıcaklığı 22-22.5 derece ve dünkü ölüçümümde ;

akşam 19:00'da, 22.5 derece ile ayarla başlayan daha sonrasında

akşam 21:00'de 23 derece,

gece de 01'den-sabah 07:30'a 23.5 derecede ayarlı kombi sayaca baktığımda;

akşam 181 metreküpten ertesi sabaha 187 metreküp harcama yapmış. ev gayet sıcak, tahmini gece 4 gibi kendini kısık moda aldırmış oda termostatı sabah ılıktı petekler ev 24 derece idi.

alt ve üst kat ısı farkını minimuma indirmem ve kullanımı azaltmak için fikirlerinize ihtiyacım var.peteklere termostatik vana takmak istemiyorum,kiracıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutukutu -- 15 Kasım 2019; 16:8:5 >

• Çavuş
    73 Mesaj
    Eca proteus promix 24.000 lik kombi var. Ev ikinci kat yeni, alt ve üst kat boş. Yeni taşındık. Gündüz evde durmuyoruz. Akilli termostat taktırmak istiyorum, tecrübeli arkadaşlardan tavsiye istiyorum. İyi akşamlar.

En güzel çözüm radyatörlerinize TRV taktırmak ama inşALLAH kendi evinizde takarsınız.
    Bu şartlarda radyatörlere REGLAJ yapmanızı önereceğim.
    Belki faydalı olur.
    Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BART SIMPSON -- 15 Kasım 2019; 20:25:52 >
    |
    |
    kutukutu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Yok internet bağlantılı olmasın akıllı olsun dersen forumda hasanemmi nicli arkadaşın kendi imalatı santek var onu al geç derim

|
    |
  • Yarbay
    9147 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sakaryavib

Eca proteus promix 24.000 lik kombi var. Ev ikinci kat yeni, alt ve üst kat boş. Yeni taşındık. Gündüz evde durmuyoruz. Akilli termostat taktırmak istiyorum, tecrübeli arkadaşlardan tavsiye istiyorum. İyi akşamlar.
    Alt ve üst kat boş diyorsunuz birde yeni bina ısıtmada güçlük çekeceksiniz, ısıyı da koruyamazsiniz. Bu yüzden termostat almamanizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Cloud Nine

Alt ve üst kat boş diyorsunuz birde yeni bina ısıtmada güçlük çekeceksiniz, ısıyı da koruyamazsiniz. Bu yüzden termostat almamanizi tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    Hocam termostatik vana alsak daha iyi mi olur

|
    |
    merhabalar bugün aplle den netatmo aldım kombim immergas vitrix tera 24 istanbul k.çekmece de yim montajında yardımcı olacak yer yada kişi önerisi alabilirmiyim
Bitcoin
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.