Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (252. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
153
Favori
359.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bosch tr36 rf 'ye baktım dediğiniz gibi. Kombinin anakartı da honeywell sanırım. Fiyatlar nette 550'den başlıyor maalesef çok yüksek sanki.

@erkostu hocam v4 nedir ?
  • Letgoda 450 tl bırakıyor birisi cmt 727 sıfır sayılır farklı bir sisteme geçtiği için satıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _TUTANKHAMUN_ -- 23 Ekim 2019; 20:55:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • MaviAlize M kullanıcısına yanıt
    Cosa v4 3 ten daha iyi ikisinide kullamis biri olarak soyledim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MaviAlize M kullanıcısına yanıt
    Hiç şikayet olmayan kablosuz ve öğrenebilen 0.1 hassasiyetli iki cihaz var hocam
    Birisi hasan hocamın kendi cihazı diğeride netatmo
    Görsellik ön planda değilse mobil uygulaması olmasada olur diyorsan hasan hocamın cihazı tak geç
    Yok 900 tl bütçem var garantisi olmasada olur nasılsa kendini ispatlamış cihaz, uzaktan erişimide uygulamasıda var estetik cihaz dersen netatmoyu alıp takabilirsin
    Evin rahat ısınıyor yalıtımlı ise her iki cihazda konforunu ve ekonomini artıracaktır
    Her iki cihazında forumda ayrı başlıklar altında konusu var okuduğunda cihazları daha görmeden anlayacaksın
    Önce bütçeni ve önceliklerini belirlemeni tavsiye edeceğim
    Kolay gelsin

• Kolay gelsin herkese kombi olarak airfel digifel premix 24 kw mevcut oda termostat olarak ne önerebilirsiniz 500 tl limit var.
  • Merhaba arkadaşlar Airfel digifel premix yoğuşmalı kombiye baymak idee termostat olur mu. Elimde mevcut yenisini almayayim diyorum . Kablolu programsız olandan.

• quote:

Orijinalden alıntı: kayıboyu11

Hiç şikayet olmayan kablosuz ve öğrenebilen 0.1 hassasiyetli iki cihaz var hocam
    Birisi hasan hocamın kendi cihazı diğeride netatmo
    Görsellik ön planda değilse mobil uygulaması olmasada olur diyorsan hasan hocamın cihazı tak geç
    Yok 900 tl bütçem var garantisi olmasada olur nasılsa kendini ispatlamış cihaz, uzaktan erişimide uygulamasıda var estetik cihaz dersen netatmoyu alıp takabilirsin
    Evin rahat ısınıyor yalıtımlı ise her iki cihazda konforunu ve ekonomini artıracaktır
    Her iki cihazında forumda ayrı başlıklar altında konusu var okuduğunda cihazları daha görmeden anlayacaksın
    Önce bütçeni ve önceliklerini belirlemeni tavsiye edeceğim
    Kolay gelsin
    Merhaba hocam, bende bu özelliklerde termostat bakıyorum aklımda honeywell cmt727, siemens rev24rf, bosch tr36 rf gibi modeller var. Bunlar için ne düşünüyorsunuz?

• Doğalgaz dahil kiraya verdiğim bir dairemde generallife ht250 kullanıyorum. Ama hiç memnun değilim, saat ayarı falan yok. Mesela 2 saat yansın 1 saat yanmasın gibi ayarlar yapabileceğim ve dereceyi bendeki üründen daha iyi algılayabilecek bir cihaz tavsiyesi verir misiniz?
  • Eve geliş gidiş saatlerim net olmadığı icin Wi-Fi özelliği olan kablosuz termostat almak istiyorum, general markalar fiyat olarak uygun geldi ama çalışma sistemlerini tam anlayamadım.
    1: kombiyle termostat arası mesafe en gazla kaç metre olabilir ?
    2 : malum kombi balkonda ve evin internet sinyal i balkona kadar ulaşmıyor. Cihaz internete oda termostati sayesinde mi bağlanıyor yoksa kombideki modem e internet bağlantısı gitmesi şart mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mtso_221

Eve geliş gidiş saatlerim net olmadığı icin Wi-Fi özelliği olan kablosuz termostat almak istiyorum, general markalar fiyat olarak uygun geldi ama çalışma sistemlerini tam anlayamadım.
    1: kombiyle termostat arası mesafe en gazla kaç metre olabilir ?
    2 : malum kombi balkonda ve evin internet sinyal i balkona kadar ulaşmıyor. Cihaz internete oda termostati sayesinde mi bağlanıyor yoksa kombideki modem e internet bağlantısı gitmesi şart mi ?
    Selam. General Ht500 kullanıcısıyız. 100 tl pahalı olsa da ht400 yerine ht500 aldık çünkü bu modelde hem cep telefonu hem de dijital oda termostatından idare etmek mümkün. Sanırım ht400 sadece telefondan idare edilebiliyor.

Ht500 , modem +dijital oda termostatından oluşuyor. Ben de çekim sorunu yaşama ihtimalinden dolayı ht500 modemi tuvalete koydurdum. Ht500 modeminden çıkan kablolar yaklaşık 7 metre aşağıda ve evin dışında bulunan ısı pompası hidro ünitesinin termostat girişine gidiyor. Ht500 modemi evin içinde . ev modemi ile ht500 modemi arasında sadece 4 metre mesafe var.

Soru 2 için
    Anladığım kadarıyla hem ht 500 modem hem de dijital oda termostatı evin wireless modeminden sinyal alıyor .Bu sebeple çekim alanı içinde olmalılar.

• Ozan Artun O kullanıcısına yanıt
    Hocam sorun da orda kombi evin internet çekim alanında değil

• mtso_221 M kullanıcısına yanıt
    Hocam bunlar basit sorunlar kombi rolesini kablo ile mümkünse kabloları gizleyerekten uzatın. Role nin kombinin dibinde olması farz değil uzatın ek yaparak, hem wifi hemde termostatı ile rahat haberleşir

• Merhaba,

Bosch Condens 2000 kombi kullanıcısıyım, Bosch TRZ 125 kablolu oda termostatı takılı ama konumundan dolayı memnun değilim. Yer değişikliği yaparsam bir ton kablo çekmem gerekecek ayrıca termostatta modülasyon özelliği yok, doğal olarak tüketiminden memnun değilim.

Soruma gelince;
    Bosch Condens 2000 ile MODÜLASYONLÜ şekilde haberleşecek kablosuz kontrol edebileceğim bir termostat önerisi istiyorum. Evde kiracıyım, taşındığımda başka marka kombi ile de kullanabileceğim bir marka/model olursa daha iyi olur.
  • mtso_221 M kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı durumdayız. Bizim ısı pompasının kombi ünitesi de çekim alanı dışında. Bu sebeple ht500 modemini çekim alanındaki yere koyduk. Bu modemden kombiye kablo çektirdik. Bu şekilde çekim sorununu çözmüş olduk.

• Merhaba,

Kiraya taşındığım evde oda termostatı yok. uzun süre de oturmayı düşünüyorum. Oda termostatı kirada oturduğum eve kendim taktıracağım ev sahibi böyle bir şeye yanaşmaz. Tavsiye edebileceğiniz uygun bir model var mı acaba? Selamlar
  • Merhabalar. konu epey uzun olmuş o nedenle atlayarak bazı sayfalara bakabildim.

Analog ayarlı bi termostat bakıyorum. annem ve babam kullanacakları için dijital göstergeli olmayacak. geçenlerde rf6001 aldım ama hassasiyetinin çok kötü olduğunu öğrendim ve şikayetler memnuniyetin çok üstünde. kurulumu yapmadan iade ettim, süreci devam ediyo.

yeni OT bakınıyorum ama analog ayarlı intherm mrl 200 konu aralarında gözüme çarptı. kablolusu 135, kablosuzu 243 tl yazıyor sitelerinde.

mrl 200 nasıldır? diğer araştırdığım termostat da General HT250 kablolu olan ?

Hangisini önerirsiniz?
  • Merhabalar.
    iki Ot arasında kaldım. Biri Cosa V4 diğeri ise hasanemminin sattığı San-Tek RF öğrenme modlu Ot. Acaba hangisini almak daha mantıklı.Cosa V4 kampanya ile 449 tl ye geliyor şuan.San-Tek ise 490 Tl.

cevap için teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: crowler

Merhabalar. konu epey uzun olmuş o nedenle atlayarak bazı sayfalara bakabildim.

Analog ayarlı bi termostat bakıyorum. annem ve babam kullanacakları için dijital göstergeli olmayacak. geçenlerde rf6001 aldım ama hassasiyetinin çok kötü olduğunu öğrendim ve şikayetler memnuniyetin çok üstünde. kurulumu yapmadan iade ettim, süreci devam ediyo.

yeni OT bakınıyorum ama analog ayarlı intherm mrl 200 konu aralarında gözüme çarptı. kablolusu 135, kablosuzu 243 tl yazıyor sitelerinde.

mrl 200 nasıldır? diğer araştırdığım termostat da General HT250 kablolu olan ?

Hangisini önerirsiniz?
    @Hasanemmi 'nin tecrübeli kullanıcı olduğunu gördüm. mrl200, mrl300, ht 250 üstadım hangisini tavsiye edersiniz?
  • Hasanemmi tecrübeli ot üreticisi

• unrealwar U kullanıcısına yanıt
    Öğrenme modu olayını es geçmeyin sonra pişman olursun önemli olan işini iyi yapması mı yoksa süslü bir kaba sahip olmasimj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myctapha -- 1 Kasım 2019; 17:33:6 >
  • 
Sayfa: önceki 250251252253254
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.