Şimdi Ara

ODA TERMOSTATI SEÇİMİ (255. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.680
Cevap
154
Favori
359.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Demirdöküm Nitron Plus kombiye 2+1 alttan ve dıştan yalıtımlı 80 metre kare giriş kat daire için önerebileceğiniz bir termostat varmı. Bu kombi 7/24 sürekli çalışıyor saatinden programlayıp ayar yapmazsam. Ayar yaparsam da 40 derecelerde yakıyorum ve ayar saat dilim aralığı 24 saat olarak 1 er saat aralıklarla yapılabiliyor, öyle olunca da devre dışı kaldığında üşütüyor. Nasıl bir termostat takmalıyım. Bu arada sürekli çalıştığında da set ayarı alt üst yani sönme tekrar yanma aralığı da bence çok yüksek 43-45 de sönüp 33lerde tekrar yanıyor. Bu sıkıntıyı oda termostatı ile aşabilirmiyim.
  • ycangir Y kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun fiyat 899 tl mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Airfel digifel premix yoğuşmalı kombiye sahibim, bir oda termostatı almak istiyorum, ama çok fazla seçenek var ve tam olarak mantığını anlamış değilim.

benim beklentim salonu koyduğum termostattan 23 derece ayarladığımda odayı 23 derece yapsın, kablosuz olsun. telefondan da kontrol edebilirsem harika olur ama olmasa da olur bir özellik bence.
    fiyat konusu önemli, 500-600 lira gibi paralar verebileceğimi sanmıyorum şuanda. uygun fiyatlı bir o.t arıyorum.
    lütfen önerileriniz lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beetleguese -- 26 Kasım 2019; 10:36:42 >
  • Beetleguese kullanıcısına yanıt
    Odaları ayrı ayrı yönetebileceğiniz sistemler mevcut ama tabiki ana kural termostatı nereye koyduysanız oranın ısısını baz alır ve oraya göre ayar yapar diğer ortamlar evinizin ısınma parametrelerine göre değişik sıcaklıklarda ısınır.
    Appstorda satılan Netatmo ve forumdaki hasanemmi nickli arkadaşın santek cihazını takip etmenizi tavsiye ediyorum

Not: Yoğuşmalı cihaz için öncelik modülasyonlu termostatlar olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayıboyu11 -- 26 Kasım 2019; 10:56:35 >
  • kayıboyu11 kullanıcısına yanıt
    ben sadece salonumu ayarlasam, salonda termal konforu yakalasam benim için yeterli olur. diğer odalar da ona göre ısınır zaten çok önemli değil.
    netatmo ya baktım da fiyatı biraz yüksek kalıyor benim için.
    diğer dediğiniz cihaza da bakacağım.
    teşekkürler.
  • Beetleguese kullanıcısına yanıt
    Anladım sorun olmaz o zaman
    Hasan hocamın kablolu ve kablosuz iki cihazı var, kendini ispatlamış cihazlar. Yorumlarda geriye dönük bakarsanız fikir oluşur kafanızda
    Netatmo da alanında ilk üçe girer bence.
    Ama modülasyonlu cihalarıda araştırmayı ihmal etmeyin kombiniz hakkında fikrim olmadığı için yorum yapmıyorum
    Kolay gelsin

• Arkadaşlar Honeywell CMT727 kablosuz OT var bende. 6 ay kullanmayınca insan da unutuyor. Bugün yaktım ama ayar olayını hatırlıyamıyorum.

Bu OT auto'da mi, yoksa manuel'de mi kalmalı?

Auto dediğimiz olay bizim gün ve saatlere göre ayarladığımız derecelere göre mi hareket ediyor? Yoksa auto'da iken bile girdiğimiz dereceye göre mi?

Kısacası bu aleti Auto mod mu, yoksa Manuel modd'a mı kullanmalıyım?

Cevaplarsanız sevinirim.
  • Merhaba,

ECA Colaro Premix kombi için oda sıcaklığını sabit tutmak üzere bir termostat arıyorum. Bu konulardan çok anlamadığım için kullanımı nispeten kolay ve uygun fiyatlı birşey arıyorum. SAN-TEK STT40RF kullanabilir miyim?
  • Kablosuz demirdöküm Rf6001 var elimde.
    Yeni kombinin 24 v bağlantısı olmadığı için kullanamıyorum. Araya adaptör gerekiyormuş gereksiz para.
    Oturma odası da hemen kombinin arkası. En serin oda da orası oluyor. Kablosuz olsaydı yine aynı odada duracaktı.
    O sebepten boşuna kablosuza para vermeyip, ht250 alıp 2-3 metrelik elektrik kablosu ile çözerim diye düşünüyorum.
    Hassasiyet ayarı da gayet güzel.
    Kullanan var mı aranızda? Kombi, baymak blyss bx.
  • Arkadaşlar oda termostatı alacak olup da intherm mrl 200 rf almak isteyenlere tavsiye etmiyorum.

Birincisi çevirmeli ayar düğmesinin sonsuz döner olmadığı için belli bir mesafe içine dereceler sıkıştırılmış. 0.2 hassasiyetli bir termostat olduğu için düğmenin ayar mesafesi yeterli değil. Bu sebeple siz çevirirken 0.2 yerine 1 derece atladığı bile oluyor.

İkincisi odalar arası çekim problemi yaşadık. Alırken forumda düzeltildiğine dair bilgiler okumuştum ama maalesef bir oda mesafede odanın derecesi yükselmesine rağmen kombi çalışmaya devam etti. Tabii ki daha uzaktan çektiği de oluyor ama tutarsız.

Servis olarak ilgililer bir defa değişim yapıldı ama çok fazla değişen bir şey olmadı. Bayilerinden aldığım için ve iade süresi geçtiği için ürünü iade de edemiyorum.

Sanırım paramız çöpe gitti...

Bunlara rağmen o termostat iyidir ben alırım diyene satabilirim faturası ve garantisi mevcut. Problem yaşarsanız mutlaka değişim de yapıyorlar.

• Baymak Novadens extra kombi ayarı
    https://www.youtube.com/watch?v=ZiyPUHnGt4w&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Baymak novadens extra kombi özellikleri
    https://www.youtube.com/watch?v=R7LSW8lIq84&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar yerden ısıtma, kombi vitodens 50w, honeywell modülasyonlu mu santek mi tavsiye edersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Santek.modulayonluda kazan sıcaklığına mudahale edemezsiniz.yuksek sıcaklıkta yanarak sisteminize zarar verebilir.on off alın.santek iyidir kullananlar memnun

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam

• erkostu E kullanıcısına yanıt
    Modülasyonun amacı düşük sıcaklıkta sürekli yakmak değil mi.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkostu

Santek.modulayonluda kazan sıcaklığına mudahale edemezsiniz.yuksek sıcaklıkta yanarak sisteminize zarar verebilir.on off alın.santek iyidir kullananlar memnun
    Yerden ısıtmada modülasyonlu uygun olmayabilir o zaman öyle mi anlamak lazım hocam?

• okan10tr O kullanıcısına yanıt
    Evet on off uygun

• sirinbaba33 S kullanıcısına yanıt
    Sıcaklığı arttırdığına kombi içerisini ısıtmak için yüksek kazan sıcaklığında çalışır içerisini ısıtmaya baslayinca hedef sicakliga yaklaşınca su sıcaklığını düşürür modülasyon lu termostad.

• Merhabalar.
    Buderus un en ucuz kablosuz oda termostatı hangisi?
  • 
Sayfa: önceki 253254255256257
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.