Şimdi Ara

Ocz vertex 2 Yurt dışı değişim için gönderim(Değişti) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
4
Favori
3.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim de agility 3 geldi şimdi. arkadaşa da bana da hayırlı olsun. montaja geçeyim bakalım.

Ocz vertex 2 Yurt dışı değişim için gönderim(Değişti)
  • maalesef benim agility3 te sıkıntı çıktı. ilk kuruluma geçtim. windows yükleme ekranında %0 da takılı kaldı. baya bekledim ama olmadı. sonra bilgisayarın hdd led ışığı söndü ve ssd kendini kapattı sanırım. tekrar baştan başlayayım dedim. ama bu sefer de en başta bios ta görünmedi ssd. ssd yi çıkardım bekledim ve tekrar taktım. bios ta göründü ve kuruluma geçtim. bu sefer de disk seçme ekranında diski biçimlendir dediğim anda ssd takılıp kalıyor yine.

vertex 2 ile 2 sene boyunca hiç böyle birşey gelmemişti başıma.
  • Diskin fw guncellemesini yapin guncel deilse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cocainbar

Diskin fw guncellemesini yapin guncel deilse

son firmware yüklü. 2.22

iso ocz tool ile denedim. secure erase deneyeyim dedim. yine takıldı kaldı. birazdan 2.22 yi iso ocz üzerinden yeniden deneyeyim bakalım.

vrtex2 ile hiç başıma gelmemişti böyle birşey.
  • Anakartta baska bir port deneyin varsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anakartta baska bir port deneyin varsa

dizüstü bilgisayarda deniyordum. ancak bir de masaüstü bilgisayarda deneyeyim. şu an artık çıkarıp taksam da olmuyor. tamamen kayboldu ssd. laptop ta görünmüyor.
  • alprkrkmz ;

kardeşim geçmiş olsun ben diğerini bu yüzden göndermişdim ssd yi görmüyordu neden yaptıki bak moralim bozuldu şimdi ben sistemi kurmadım daha agality lerde takılma olduğunu duymuştum bi araştır istersen ...
  • quote:

Anakartta baska bir port deneyin varsa

Aynen anakartta sata 0 portunu dene sata 3 o dur muhtemelen ..
  • normalde ssd yi laptop ta kullanıyordum. a yüzden başka sata port u yok. ama evdeki masaüstü de denedim. onda hiç görmedi. bakalım Serdar Bey e mesaj attım tekrar. aynı rma üstünden. daha cevap gelmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

normalde ssd yi laptop ta kullanıyordum. a yüzden başka sata port u yok. ama evdeki masaüstü de denedim. onda hiç görmedi. bakalım Serdar Bey e mesaj attım tekrar. aynı rma üstünden. daha cevap gelmedi.

Umuyorum sorunlu olarak geri gönderilen SSD'lerden birini postalamamışlardır :( Hani şey durumu: belki getir - götür masrafı ve bıkar...
  • Kötü olmuş ben daha paketini açmadım açıp windows yüklesem mi ki ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

normalde ssd yi laptop ta kullanıyordum. a yüzden başka sata port u yok. ama evdeki masaüstü de denedim. onda hiç görmedi. bakalım Serdar Bey e mesaj attım tekrar. aynı rma üstünden. daha cevap gelmedi.

Umuyorum sorunlu olarak geri gönderilen SSD'lerden birini postalamamışlardır :( Hani şey durumu: belki getir - götür masrafı ve bıkar...

valla hocam gayet düzgün bir paketti. hani kullanılmışa benzemiyor ssd de. çiziği bile yok.

@By CrAzY;

hocam valla anlamadım. ssd yi taktım. kuruluma dek herşey düzgündü. kurulum ekranında %0 da takıldı kaldı. dokunmadım bile. sonra iptal edip yeniden başlarken bios ta disk görünmemeye başladı.

çıkardım taktım tekrar. görmeye başladı bu sefer disk seçim ekranında takıldı. ssd kapattı kendini. hani led bildirim ışığı yanıp sönerken birden söndü.

ancak takıp çıkarınca görüyordu ama kurulum yapılmıyordu. masaüstüde 3 farklı sata portunda denedim. maalesef hiçbirinde görmedi. Serdar Bey Parted-Magic ile boot edip ordan partition oluşturmayı ya da başka bilgisayarda denememi söylemiş. ama maalesef dediği program da görmedi ssd yi.

nazar değdirdik herhalde hızlı hızlı diyerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 20 Temmuz 2012; 21:07:01 >

• alprkrkmz ;

Kardeşim hayırlısı olsun gelir yenisi kötü olmuş ..

Ben kurdum stabil çalışıyor

Ocz vertex 2 Yurt dışı değişim için gönderim(Değişti)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMCNR -- 20 Temmuz 2012; 23:46:57 >
  • @By CrAzY;

kardeşşim senin işin halloldu. çok sevindim adına. dert etmiyorum zaten. elektronik işi şans işi.

senin ssd sağlam ya o bana yeter.
  • alprkrkmz ;

Kardeşim düşüncen için çok teşekkür ederim..:)

Serdar bey kargoya vermiş adaptörü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: By CrAzY

alprkrkmz ;

Kardeşim düşüncen için çok teşekkür ederim..:)

Serdar bey kargoya vermiş adaptörü :)

bak bu iyi oldu işte. Serdar Bey çok ilgili sağolsun. benim ssd için de RMA bölümüyle görüşecekmiş.
  • İnşallah seninkide gider gelir ya kötü oldu ama bi ton uğrşcan şimdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: By CrAzY

İnşallah seninkide gider gelir ya kötü oldu ama bi ton uğrşcan şimdi

sorma. olsun. iyi ki baştan çıkardı sorunu. daha sonraları ya da garanti bitmesine yakın çıksaydı daha kötü olurdu.

en azından şimdi yenisini gönderme gibi bir olanak var. tek düşündüğüm 5400rpm hdd ile çektiğim çile. bu smiley i hayata geçirmek istiyorum resmen.

attan inip kaplumbağaya bindim. ssd ye alışınca 2 senedir. çekilir çile değilmiş harddisk ler. gözünü seveyim ssd nin

• Ben bunu 1 yıl önce söylediğimde çok pahalı gibisinden bana kelimeler sarfediyorlardır anlıyorlar şimdi kardeşim :)

Haklısın ilerde daha cok sıkıntı olurdu yılanın başını simdiden ezdin :)
  • Serday Bey den bir haber gelmiş. ssd nizi agility 4 64gb ile değiştirelim eğer kabul ederseniz demiş.

araştırdım agility 4 vertex 2 den bile daha kötü. mesela vertex2 okuma yazma 285/275 agility4 64gb okuma/yazma hızı 300/200.

vertex 2 iops 50000. agility 4 64gb 46000 iops. dedim bana hiç eşit bir değişim gibi görünmedi bu.

bakalım ne diyecekler.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.