Şimdi Ara

OCTAVİA STYLE DİZEL VS CİVİC EXECUTİVE LPG

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
1
Favori
1.593
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar selamlar bayadır konu açıyorum konularda soruyorum araç tavsiyesi , fikir , öneri devamlı fiyatlar değiştiği için ötv geldiği için bayiiler çakallık yaptığı için ama aralık geldi takke gözüktü arabayı bu hafta içinde kesin almak durumundayım yoksa harakiri yapıcam beynim doldu taştı artık başlıkta belirttiğim gibi iki araç var artık kafamda skoda superb filende düşünüyodum da beni aşıyolar baya bu iki araç aklımda şuan 5 yıl kesin binicem araca bide o var

Neden civic aklımda

-LPG li sorunsuz ve 28 kuruş filen yakıyor

-İç donanımı baya iyi (bence)

-Tipi çok hoşuma gidiyor

-2.eli baya kuvvetli

Neden octavia aklımda

-Dizel , dizelde 4.30 oldu ama hayırlısı

-içi bej

-daha büyük ve daha ağır bir araç (ağırdan kastım baba arabası tarzında mesela civic daha genç tarzı)

-yeni kasa çıkacak o tedirgin ediyor

-5 yıl sonraki değerini bilemiyorum yeni kasadan sonra

**,

Evet arkadaşlar iki araç hakkında fikirleriniz önerileriniz ne?

5gün konu burada sonrasında aracı alıyorum

• Fiyatları nedir hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

Fiyatları nedir hocam?

Octavia 1.6TDİ STYLE Manuel 90.000TL teklif aldım

Civic 1.6 LPG EXECUTİVE Manuel 94.000TL

Civic 1.6 LPG ELEGANCE Manuel 84.000TL (Alternatif)
  • niye acil?bekle 3 ay paran hazırsa söylediğin araçları 5 bin düşük fiyatla alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoLaN

niye acil?bekle 3 ay paran hazırsa söylediğin araçları 5 bin düşük fiyatla alırsın.

şuan altımda araç yok ve ocaktan sonra çokta indirim olacağını düşünmüyor artarsa şaşırmam dahi bu yüzden bu ay bu işi bitiricem
  • Manuel alırsanız çok zarar edersiniz, özellikle civicde
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

Manuel alırsanız çok zarar edersiniz, özellikle civicde

octavia manuel almak istemiyorum 5 yıl sonra satarsam 5 yıllık bir DSG satıcam alacak olanlar tedirgin olabilir ki bu 5 yıllık süre zarfında ben bile tedirgin olabilirim
  • Octavia dururken Civic almazdım. Octavia'da makyaj geliyor yeni kasa değil. Eskiyi çok etkilemez. Uzun süre değerlendirip biz de sizin düşündüğünüz aracın aynısını aldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALFAXQ

Octavia dururken Civic almazdım. Octavia'da makyaj geliyor yeni kasa değil. Eskiyi çok etkilemez. Uzun süre değerlendirip biz de sizin düşündüğünüz aracın aynısını aldık.

octavia 1.6tdi style mi aldınız sizde görüşleriniz nedir paylaşır mısınız ? merak ediyorum araçla ilgili yorumlarınızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jerusalema

quote:

Orijinalden alıntı: ALFAXQ

Octavia dururken Civic almazdım. Octavia'da makyaj geliyor yeni kasa değil. Eskiyi çok etkilemez. Uzun süre değerlendirip biz de sizin düşündüğünüz aracın aynısını aldık.

octavia 1.6tdi style mi aldınız sizde görüşleriniz nedir paylaşır mısınız ? merak ediyorum araçla ilgili yorumlarınızı

Cuma günü octavia 1.6 tdi style manuel aldık. Araç iç mekan genişliği ve kalitesi, bagaj hacmi ve detaylardaki kalitesiyle Cİvic'den daha iyi bir araç olduğunu düşünüyorum. Civic'in fiyat seviyesine çıktıktan sonra 152 nm torklu tüplü arabaya binmeyi tercih etmem.

• Octavia ile ilgili görüşleriniz merak ediyorum yol sesi, yol tutuşu , hızlanmaları, ferahlık , kendini güvende hissetme gibi onları soruyorum
  • Kesinlikle octavia tdi manuel.
  • Araç yol sesi, rüzgar sesi izolasyonları açısından başarılı dizel olduğu için hafif motor sesi duyuluyor. yol tutuşu standart bir kullanıcı için gayet yeterli. Ferahlık açısından bej döşemenin de etkisiyle çok ferah oluyor bence ama bu biiraz göreceli bir durum. Performans açısından kalkış hızlanmaalrda Octavia daha seri. ARaç kesinlikle kullanıcısına güven veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Konnegeer27 -- 4 Aralık 2016; 18:23:41 >
  • Bence octavia dogru karardir. Hondaya ekstra bir sempati yoksa octavia fiyat/performanstan ilerde kaliyor.

Dipnot: Ayrica sifir arabayi lpg ile kullanarak otoparklara girememek falan dusundurucu. Ayni fiyata benzer ozelliklerde dizeli mevcutken hemde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AsDeRf_ -- 4 Aralık 2016; 18:30:23 >
  • Hondanın tipi çok cezbediyo ama motoru zayıf octavia dizel full 'e 90 vermeyip 1.4tsi full jetta mı alsam 83 diyorum kalan 7 yi benzin parası mı yapsam bu 1 hafta nasıl geçecek bakalım 90 -95 bandında ne olursa olsun en mantıklı octavia gibi duruyo ne diyorsunuz dostlarr
  • Civic in tipi değil tek cazibesi tüpü.

Fikrim illa sıfırsa octavia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancan_burak -- 4 Aralık 2016; 23:47:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Civic in tipi değil tek cazibesi tüpü.

Tüplü ve öfkeli gözüküyor araç orası cezbetti herhalde beni şaka bi yana dediğiniz gibi sıfor olacak ve mantık octavia diyor 5-6 yıl binicem en az
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jerusalema

quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Civic in tipi değil tek cazibesi tüpü.

Tüplü ve öfkeli gözüküyor araç orası cezbetti herhalde beni şaka bi yana dediğiniz gibi sıfor olacak ve mantık octavia diyor 5-6 yıl binicem en az

Hayırlı olsun hocam
  • Octavia alınız.Yeni kasa octavia zaten güncel octaviadan daha çirkin olacak.
  • Yeni Civic ile en az 200-250 km yol yaptım.

59 bin kmdirde dizel manuel octavia kullanıyorum.

Civicin süspansiyon konforu ve darbe emişi daha iyi. Yol tutuşu ve direksiyon tepkileri de Octaviadan iyi. Tasarımı da önden daha hoş duruyor bence. Fakat yalıtım namına bu araçta da pek bir yol kat edememişler. Özellikle davlumbazlarından içeri çok ses geliyor taş veya çamur atarken baya ses alıyor içeriye, Octaviada kesinlikle böyle bir durum yok. Fakat Octaviada 80-90 ile rüzgar sesi alan bir araç.
    Multimedya sistemi olarak Octavia daha iyi, sistemi kullanmak daha kolay, dokunmatik kalitesi daha iyi ve daha kullanıcı dostu bir sistem.

Arka diz mesafesi ve bagaj hacmi olarak octavia daha geniş.

Motor performansı olarak ara hızlanmalarda ve kalkışlarda octavia alt devirlerdeki torku sayesinde daha atik, fakat 160dan sonra civici geçemiyor. Araçta güven hissi kesinlikle var, frenleri felan oldukça iyi, yol tutuşu da kötü değil, ama Astra focus gibi viraj kasılacak bir araba da değil. Bir aile babasını birçok konuda tatmin eder. Benim Octaviadan en çok şikayetçi olduğum nokta süspansiyon konforu, araca süspansiyon koymayı unutmuşlar sanki, bu segmentte neredeyse her aracı kullandım, 16 jantla bile octavia sert, özellikle bozuk yolda içeride herşeyi hissediyorsunuz.

Malzeme kalitesi olarak ön konsolda kullanılan malzemeler Octaviada daha kaliteli, fakat kapı üzerindeki plastikler ve deri kaplamalar civicte daha iyi, ama Octaviada da torpido içinde ve kapı içindeki eşya gözlerinde halı kaplama mevcut. Fakat yerli üretim civicte işçilik hataları biraz daha fazla. Örneğin kapının çıtası ve kapı üzerindeki plastikler çok esniyor yerinden çıkacakmış gibi oluyor. Malzeme kalitesi konusunda da yakınlar fakat Octavianın işçiliği bence bir tık daha iyi.

Executive donanım civic baya dolu, Style Octaviada baya dolu, iki aracın da farları çok iyi, halojen alırsanız bu konuda büyük eksiklik yaşayabilirsiniz.

Tüketim olarakta Octavia karmada 5.5. Civic 8 8.5 litre yakıyor. Octavia şehirdışı 3.5 - 4.5. Civic 5.5 6.5 litre arası yakıyor. Hesabınızı buna göre yapın. Sonuç olarak ikisi de kötü araç değil. Ve ikisi de pişman ettirmez, üzmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Abstraction -- 5 Aralık 2016; 0:05:26 >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.