Şimdi Ara

OCTAVİA STYLE DİZEL VS CİVİC EXECUTİVE LPG (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
1.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben civic derim.
  • 5 yıl binicem civic alırsam lpgli kullanıcam 5 yıl boyunca sorun çıkarmamalı tüplü olması çok sıkıntı çıkarmaz kanımca sonuçta 10litrede yaksa 28krş/km oluyor octavia daha ağırkanlı durduğu için ve içi daha elit durduğu için aklımı çeliyo içide dolu baya civicte öyle önemli kıstaslar arkadaşın bahsettiği gibi virajları iyi alması iyi yol tutması konforu yakıtı ve malzeme kalitesi ek olarak sorunsuz olması burda ikilemde kalıyorum işte kimisi o paralar lpgli araca verilmez diyor şaşırdım kaldım arada

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Yeni Civic ile en az 200-250 km yol yaptım.

59 bin kmdirde dizel manuel octavia kullanıyorum.

Civicin süspansiyon konforu ve darbe emişi daha iyi. Yol tutuşu ve direksiyon tepkileri de Octaviadan iyi. Tasarımı da önden daha hoş duruyor bence. Fakat yalıtım namına bu araçta da pek bir yol kat edememişler. Özellikle davlumbazlarından içeri çok ses geliyor taş veya çamur atarken baya ses alıyor içeriye, Octaviada kesinlikle böyle bir durum yok. Fakat Octaviada 80-90 ile rüzgar sesi alan bir araç.
    Multimedya sistemi olarak Octavia daha iyi, sistemi kullanmak daha kolay, dokunmatik kalitesi daha iyi ve daha kullanıcı dostu bir sistem.

Arka diz mesafesi ve bagaj hacmi olarak octavia daha geniş.

Motor performansı olarak ara hızlanmalarda ve kalkışlarda octavia alt devirlerdeki torku sayesinde daha atik, fakat 160dan sonra civici geçemiyor. Araçta güven hissi kesinlikle var, frenleri felan oldukça iyi, yol tutuşu da kötü değil, ama Astra focus gibi viraj kasılacak bir araba da değil. Bir aile babasını birçok konuda tatmin eder. Benim Octaviadan en çok şikayetçi olduğum nokta süspansiyon konforu, araca süspansiyon koymayı unutmuşlar sanki, bu segmentte neredeyse her aracı kullandım, 16 jantla bile octavia sert, özellikle bozuk yolda içeride herşeyi hissediyorsunuz.

Malzeme kalitesi olarak ön konsolda kullanılan malzemeler Octaviada daha kaliteli, fakat kapı üzerindeki plastikler ve deri kaplamalar civicte daha iyi, ama Octaviada da torpido içinde ve kapı içindeki eşya gözlerinde halı kaplama mevcut. Fakat yerli üretim civicte işçilik hataları biraz daha fazla. Örneğin kapının çıtası ve kapı üzerindeki plastikler çok esniyor yerinden çıkacakmış gibi oluyor. Malzeme kalitesi konusunda da yakınlar fakat Octavianın işçiliği bence bir tık daha iyi.

Executive donanım civic baya dolu, Style Octaviada baya dolu, iki aracın da farları çok iyi, halojen alırsanız bu konuda büyük eksiklik yaşayabilirsiniz.

Tüketim olarakta Octavia karmada 5.5. Civic 8 8.5 litre yakıyor. Octavia şehirdışı 3.5 - 4.5. Civic 5.5 6.5 litre arası yakıyor. Hesabınızı buna göre yapın. Sonuç olarak ikisi de kötü araç değil. Ve ikisi de pişman ettirmez, üzmez.

Seçiminiz ne olurdu hocam ikisi arasında

• Benzin 5.10
    Mazot 4.45
    LPG 2.80
    Civic 1 adım daha öne geçti son zamdan sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: Jerusalema

Benzin 5.10
    Mazot 4.45
    LPG 2.80
    Civic 1 adım daha öne geçti son zamdan sonra

LPG'ye de yakın zamanda gelir, merak etme ona da bi ayar çekerler..

üstelik, LPG'li araç kullanan dostlar motor ısınana kadar yaktıkları "aşırı" benzini de karma tüketim hesaplarken katmayı unutmasınlar!..
  • bir de başlığı okurken "vay beee" dedim..

Skoda Octavia ile Honda Civic'i karşılaştırır olmuşuz, birazdan buralar civic fanboy'ları ile dolar..

"hooop arkadaş siz nasıl konuşuyorsunuz" cular..
  • Yakıtı göz önüne alınca alınacak en iyi dizel octavia ( megane 4 dizel icon da aynı fiyatta ama renault :) )

Ve lpg uyumlu honda civic o yüzden kıyasladım ahh vergi sistemi ah yakıt fiyatları.....

• bence Octavia Honda nın önünden bile geçemez. octi nin avantajlı olduğu tek bir şey varsa o da dizel olmasıdır. haftasonu yeni civic sedan otm. lpg li test ettim, tek kelimeyle bayıldım. harika bir araç olmuş. kusurları var mı, var. arka tampon çok ince plastik, bagaj içi keçesi fecaat. ama bu kadar kusur, kadı kızında da olur. tasarım ve iç malzeme çok iyi. arka kapı içleri sert plastik olmasaydı daha iyiydi. cvt şanzıman ise sanki tepki vermekte gecikiyor gibi ama yine sorunsuzluğunu düşününce de kabul edilebilir. 1.6 atmosferik lpg li motordan çok güçlü tepkiler beklemek yanlış olur. tasarruf ve diğer benzinli atmosferikle içinde en iyi motordur diyebilirim. performans isteyenler ve yakıt önemli değil diyenler 1.5 turbosunu beklesin derim. ama octi yi hondanın yanında düşünemiyorum. octi kasa olarak bile 2010 lu yılların jenerasyonundan kalma diyebilirim. ama octi alan da pişman olmaz. sonuçta vag grubunun arabası. boş değil.

• Manuel olacaksa dizel octavia.

• Cogu kisi skodanin araclarini begenmiyor ama ben kasa olarak,konsol dizayni olarak cok begeniyorum.hele bu iki arac arasinda kalsam,kesinlikle octavia alirdim.hangisini alirsaniz alin,simdiden gule gule iyi gunlerde kullanin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lpg'nin (yakıt alırkenki eziyeti, bagajda yer tutması, tedirgin etmesi) olması bile başlı başına octavia alma sebebi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Yeni Civic ile en az 200-250 km yol yaptım.

59 bin kmdirde dizel manuel octavia kullanıyorum.

Civicin süspansiyon konforu ve darbe emişi daha iyi. Yol tutuşu ve direksiyon tepkileri de Octaviadan iyi. Tasarımı da önden daha hoş duruyor bence. Fakat yalıtım namına bu araçta da pek bir yol kat edememişler. Özellikle davlumbazlarından içeri çok ses geliyor taş veya çamur atarken baya ses alıyor içeriye, Octaviada kesinlikle böyle bir durum yok. Fakat Octaviada 80-90 ile rüzgar sesi alan bir araç.
    Multimedya sistemi olarak Octavia daha iyi, sistemi kullanmak daha kolay, dokunmatik kalitesi daha iyi ve daha kullanıcı dostu bir sistem.

Arka diz mesafesi ve bagaj hacmi olarak octavia daha geniş.

Motor performansı olarak ara hızlanmalarda ve kalkışlarda octavia alt devirlerdeki torku sayesinde daha atik, fakat 160dan sonra civici geçemiyor. Araçta güven hissi kesinlikle var, frenleri felan oldukça iyi, yol tutuşu da kötü değil, ama Astra focus gibi viraj kasılacak bir araba da değil. Bir aile babasını birçok konuda tatmin eder. Benim Octaviadan en çok şikayetçi olduğum nokta süspansiyon konforu, araca süspansiyon koymayı unutmuşlar sanki, bu segmentte neredeyse her aracı kullandım, 16 jantla bile octavia sert, özellikle bozuk yolda içeride herşeyi hissediyorsunuz.

Malzeme kalitesi olarak ön konsolda kullanılan malzemeler Octaviada daha kaliteli, fakat kapı üzerindeki plastikler ve deri kaplamalar civicte daha iyi, ama Octaviada da torpido içinde ve kapı içindeki eşya gözlerinde halı kaplama mevcut. Fakat yerli üretim civicte işçilik hataları biraz daha fazla. Örneğin kapının çıtası ve kapı üzerindeki plastikler çok esniyor yerinden çıkacakmış gibi oluyor. Malzeme kalitesi konusunda da yakınlar fakat Octavianın işçiliği bence bir tık daha iyi.

Executive donanım civic baya dolu, Style Octaviada baya dolu, iki aracın da farları çok iyi, halojen alırsanız bu konuda büyük eksiklik yaşayabilirsiniz.

Tüketim olarakta Octavia karmada 5.5. Civic 8 8.5 litre yakıyor. Octavia şehirdışı 3.5 - 4.5. Civic 5.5 6.5 litre arası yakıyor. Hesabınızı buna göre yapın. Sonuç olarak ikisi de kötü araç değil. Ve ikisi de pişman ettirmez, üzmez.

Seçiminiz ne olurdu hocam ikisi arasında

İkiside otomatik olacaksa civicin şanzımanı daha sorunsuz o yüzden tercih sebebi olabilir derdim fakat manuel olacak diyorsunuz, bence octavia alın, hem bir hayli dolu hemde dizel sonuçta. Ama civicte yabana atılacak bir araç değil, iyi düşünün, ikisini de test edin mutlaka, öyle karar verin.

• Hocam civic almaya karar verirseniz brnce otomatik alın. Düz dizeli elden çıkarırsınız ama düz civic i elden çıkarmak bence zor olur

• Bugün bi dostum aklıma meganı soktu bide ya valla nr yapıcam bilemedim ya açıkcası bu kadar para verip lpg araca binmek istemiyorum

• quote:

Bugün bi dostum aklıma meganı soktu bide ya valla nr yapıcam bilemedim ya açıkcası bu kadar para verip lpg araca binmek istemiyorum

Civic dandik araba... Cidden komple dandik araba, milleti kekliyorlar iyi diye.. Eskiden fiyatları nispeten ucuz, alınabilir seviyedeydi şimdi o da yok. Süspansiyon sistemi, iç mekan kalitesi, sessizlik falan filan berbat bir araba. Ot gibi arabayı millete LPG'li diye iteliyorlar. Şu Lpg fantezisini de anlamıyorum zaten..

Hiç bir benzinli motor LPG'ye uyumlu değildir. Buna Civic motoru da dahil, subapları çelik yapıyorlar kiti takıp LPG'ye uyumlu fabrikasyon araba diye iteliyorlar. Garanti bitene kadar LPG'nin araca verdiği zarardan dolayı masraf çıkmıyor zaten, çıksa da naz yapıyorlar. Motor zaten teknoloji fakiri atmosferik motor, birde LPG takınca tam eşşek oluyor. Bagajda tank, benzin almak zorunda kalmak yakıtın sık sık bitip saçma sapan yerlerden yakıt almak zorunda kalmak vs. bir dünya dert. LPG'nin neyini seviyorsunuz mantığım almıyor hala hani söyleyin de bilelim bilmediğimiz bir şey mi var? LPG'li araba da bindik..

LPG 2.80 mazot 4.45 olunca LPG nasıl daha avantajlı oluyor, neyin kafasını yaşıyorsunuz? O arabanın 10lt LPG yaktığı yerde Dizel 6lt yakacak. 28 kuruşla sığır gibi yokuş çıkan Civic, yaklaşık 27 kuruş yakan Octavia'dan nasıl daha ekonomik oluyor? Kaldı ki Civic'e hatrı sayılır miktar benzin de koyulacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Derin Mavi

quote:

Bugün bi dostum aklıma meganı soktu bide ya valla nr yapıcam bilemedim ya açıkcası bu kadar para verip lpg araca binmek istemiyorum

Civic dandik araba... Cidden komple dandik araba, milleti kekliyorlar iyi diye.. Eskiden fiyatları nispeten ucuz, alınabilir seviyedeydi şimdi o da yok. Süspansiyon sistemi, iç mekan kalitesi, sessizlik falan filan berbat bir araba. Ot gibi arabayı millete LPG'li diye iteliyorlar. Şu Lpg fantezisini de anlamıyorum zaten..

Hiç bir benzinli motor LPG'ye uyumlu değildir. Buna Civic motoru da dahil, subapları çelik yapıyorlar kiti takıp LPG'ye uyumlu fabrikasyon araba diye iteliyorlar. Garanti bitene kadar LPG'nin araca verdiği zarardan dolayı masraf çıkmıyor zaten, çıksa da naz yapıyorlar. Motor zaten teknoloji fakiri atmosferik motor, birde LPG takınca tam eşşek oluyor. Bagajda tank, benzin almak zorunda kalmak yakıtın sık sık bitip saçma sapan yerlerden yakıt almak zorunda kalmak vs. bir dünya dert. LPG'nin neyini seviyorsunuz mantığım almıyor hala hani söyleyin de bilelim bilmediğimiz bir şey mi var? LPG'li araba da bindik..

LPG 2.80 mazot 4.45 olunca LPG nasıl daha avantajlı oluyor, neyin kafasını yaşıyorsunuz? O arabanın 10lt LPG yaktığı yerde Dizel 6lt yakacak. 28 kuruşla sığır gibi yokuş çıkan Civic, yaklaşık 27 kuruş yakan Octavia'dan nasıl daha ekonomik oluyor? Kaldı ki Civic'e hatrı sayılır miktar benzin de koyulacak.

Hocam civic aracim yok ama lpg libaracim ve dizel aracim var , dediklerinizde kismen haklisiniz mesela yokuş çikma konusu eve atmosferik motor sikinti ama butun gun rampa cikmiyor kimse.

Dizelin isinmak bilmeyen motoru ve gurultusu bence daha itici , ayrica manuele razi gelmek durumunda kalmakta sikintili bir durum.

Daha onceki mesajlarimdanda bakabilirsiniz , bir cok aracimla yüzbinlerce km yol yaptım lpg ile ve hiç birinde sorun yaşamadım , sadece bir aracimi lpg takili olarak aldim ve onda bir sorun vardi , oda lpg denmi degilmi kimse cozemedi.

Sonuç olarak ben lpg li aracı dizele tercih ediyorum gunluk kullanimda , ve şunuda belirteyim izmir de lpg 2.45

• Yahu arkadaş dönüyorum dolaşıyorum 95.000TL fiyatında octavia'dan daha prestijli donanımlı dizel araba bulamıyorum ben mi haksızım yoksa nedir çözemedim ama içime sinmiyor makyaj yiyip 3 ay sonra eski model damgası yiyecek olması ..
  • Yahu gidip alın 2 gün sonra yine zam geldi konusu açmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

Yahu gidip alın 2 gün sonra yine zam geldi konusu açmayın

Dostum 95.000tl para vericez kolay mı o iş ekonomi almış gitmiş mazot benzin lpg zaten almış başını gidiyor adam akıllı soru soruyoruz rahatsızsan tıklayıpta girme içeri cevapta atma geç açarım açmam ki bu forum danışma fikir alma forumu rahatsız olan sağ üstte ki "X" butonuna basar telefonu veya bilgisayarını kapatır tv'sini açar çayını içer. Öneri yapana her zaman saygımız var lakin seviyeli üslub ile öneri yapana.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.