Şimdi Ara

Ocakta Yemek yaparken kaybettiğimiz enerji.[SS'li][10 Kasım Güncel] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
3
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: miko_miko

düdüklünün daha az enerji harcaması uçan buhar olmdığı için değil, suyun kaynama noktasını arttırıp yemek ve su arasında daha fazla sıcaklık farkı oluşturarak daha hızlı pişirmesini sağlaması yüzünden.

Suyun kaynama noktasını nasıl arttırıyor düdüklü??
  • Önünde saygıyla egiliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abbas The Traveler

quote:

Orijinalden alıntı: miko_miko

düdüklünün daha az enerji harcaması uçan buhar olmdığı için değil, suyun kaynama noktasını arttırıp yemek ve su arasında daha fazla sıcaklık farkı oluşturarak daha hızlı pişirmesini sağlaması yüzünden.

Suyun kaynama noktasını nasıl arttırıyor düdüklü??

Basinc arttikca suyun kaynama noktasi yukselir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O tahta kırılsa ne olacaktı
  • Folyo niye var onu merak ettim
  • Sıcak buharın enerjisi kullanılamayan termal enerjiye dönüşmeden önce onu düdüklüyü ısıtmakta kullandın. Doğalgaz bir yana evrenin entropi artışını yavaşlattığın için evrenin ömrünü bir nanosaniye arttırdırdın. Tebrik ediyorum.

(Lys çalışmaktan kafayı yedim)

• _bluescream_ kullanıcısına yanıt
    Senin şuanki pişirme yönteminle sadece düdüklü kullanmak arasında ne fark var hala anlamadım. Her ikisi de buhar basıncından dolayı yemeğin daha hızlı pişmesini sağlıyor ?
  • @akrepyusuf bak bu gün nsaıl yediriyom sana o makarnayı

@Arkheramos düdüklü toplanda 2 kilo bile yoktu, neden kırılsın gayet saglam 2 dayama yüzeyi vardı

@dawras folyo öğrenci evi klasiğidir, misal görüyorsun yemek yaparken taşıyor dökülğyor vs, ayda 1 kere folyoyu değiştiriyoruz ve ocağı temizlemekle ugraşmıyoruz

@Sgt.Gaz o zaman ne mutlu bana

@mX-L4S3R orada düdüklü tencereye takılma, elimizde 2 adet yemek var değilmi, ben makarnayı yapacaktım sonra bir yandan da düdüklü deki yemeği ısıtacaktım değilmi, 2 adet ocakta daha fazla gaz kullanacaktım. ama böyle olunca sgt.gaz ında dediği gibi tencereden tükselen sıcak su buharını havada kaybetmeden tencereyi ısıtmakta kullandım, fark burada

diğer sorulara arkadaslar cevap vermiş zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: dawras

Folyo niye var onu merak ettim

+1
  • Ocağın çok temizmiş kardeş

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20desur: her gün ocak temizleyecek halim yok 2-3 haftada bir folyoyu değiştiriyorum

bjk23: üstte dediğim gibi temizlik açısından daha kolay oluyor her gün ocak temizlemektense 1-2 haftada bir folyoyu değiştirmek daha kolay
  • Bunu düşünebilecek bir kadına rastlamadım bu güne kadar

• quote:

Orijinalden alıntı: _bluescream_

20desur: her gün ocak temizleyecek halim yok 2-3 haftada bir folyoyu değiştiriyorum

bjk23: üstte dediğim gibi temizlik açısından daha kolay oluyor her gün ocak temizlemektense 1-2 haftada bir folyoyu değiştirmek daha kolay

Ben de ısı yalıtımıyla alakalı sanmıştım hocam, ilk mesajınızdan sonra temizlik aklımın ucundan dahi geçmedi

quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Bunu düşünebilecek bir kadına rastlamadım bu güne kadar

bayanlar çıkabilecek her türlü kazayı göz önünde bulundurduklarından öyle bir riski göze almazlar. üstteki tencerenin devrildiğini düşünsenize hocam her taraf yağ içinde kalır. O temizlikle saatlerce uğraşmaktansa 10 dakika daha ayakta kalmayı tercih eder tüm bayanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkogrtmat -- 2 Kasım 2013; 11:53:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: KayhanKaan

Bunu düşünebilecek bir kadına rastlamadım bu güne kadar

yapacak bişe yok

bjk23: evet senelerdir kullanırım o yöntemi çok basit ve güzel bir şey, temiz kullanırsan ocagı 1 aya kadar yolu var ama pis kulandın mı 2-3 haftada bir değişiyorsun, ocağa hiç sünger bile vurmuyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _bluescream_ -- 2 Kasım 2013; 11:47:42 >
  • Arkadaşın oskarı nerde?

• _bluescream_ kullanıcısına yanıt
    ben fırını temizlemeyi seviyorum folyo yapıştırmak daha yorucu benim için folyo eğri kesilirse bu sefer düzeltmekle uğraşmak daha yorucu
  • Resimden fakirlik akıyor resmen
    Uğur Dündar bassa mutfağını mühürlerle.
  • ocakta yemek yaparken biz niye enerji kaybediyoruzki?koşarak mı yemek yapıyorsun sen?bide misal şubat ve mart aylarında ne kadar enerji kaybederiz hesap yapıldımı bu konuda?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.