Şimdi Ara

Ocak Ayından Sonra %50 Konsol Vergisi Hk. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
22.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar haklısınız da şöyle bir durum var:

Seçim yaklaşıyor; bu vergileri indirmeleri için sebep değil midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • devletin 2021 yılı bütçesinde 750 milyar tl lik vergi geliri salıyacağı yazıyor ki gennellikle bu sayı aşılır düşünücek olursak 750 milyar tl gibi devasa bi paraya toplamanın en kolay yolu halkın en çok istediği ürünlere ekstra vergi koyarak olur ki zaten bunu araba konusunda görüyoruz yakın zamandı bir çok ürüne ekstra ötv vaya gümrük vergisi gelebilir AMA veleyki düştü o zamanda ps5 veya xsx fiyatının düşçeğini zannetmem çünkü zaten fiyat 9300 tl den 8300 tl ye indi o AMA microsoft yada sony bi güzellik yapıp 8300 tl lik fiyatı 7300 tl civarına çekme şanslarıda var eğer konsol almayı düşünüyorsan 31 aralıktan sonra vergi düşerse( zaten düşmezse hemen alabilirsin ) hemen alma 2 hafta bekle ve 14 ocak itibari ile artık her şey yoluna girer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra sonic -- 29 Kasım 2020; 20:25:32 >
  • Ya burası türkiye. Ötv de geçici değil miydi? Ben mi yanlış hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emirhan Terzi

Resmi gazetede 31 Aralık'ta %20'ye düşecek diyor ama, bilemedim

Alıntıları Göster

Resmi Gazete'nin içeriğini belirleyen kim sizce? Bir talimata bakar, ötv gibi kalıcı olur. Hatta ilerleyen yıllarda bu oran artar. 40 yaşıma yeni girdim, ekonomik anlamda Türkiye'de hiç bir şeyin düştüğünü yada kaldırıldığını görmedim!

• quote:

Orijinalden alıntı: ultra sonic

devletin 2021 yılı bütçesinde 750 milyar tl lik vergi geliri salıyacağı yazıyor ki gennellikle bu sayı aşılır düşünücek olursak 750 milyar tl gibi devasa bi paraya toplamanın en kolay yolu halkın en çok istediği ürünlere ekstra vergi koyarak olur ki zaten bunu araba konusunda görüyoruz yakın zamandı bir çok ürüne ekstra ötv vaya gümrük vergisi gelebilir AMA veleyki düştü o zamanda ps5 veya xsx fiyatının düşçeğini zannetmem çünkü zaten fiyat 9300 tl den 8300 tl ye indi o AMA microsoft yada sony bi güzellik yapıp 8300 tl lik fiyatı 7300 tl civarına çekme şanslarıda var eğer konsol almayı düşünüyorsan 31 aralıktan sonra vergi düşerse( zaten düşmezse hemen alabilirsin ) hemen alma 2 hafta bekle ve 14 ocak itibari ile artık her şey yoluna girer

Bugün media markete gittim on sipariş aliyorlar. Tam verecektim ki biri dedi ocakta vergi düşecek alma. Şimdi ben ne yapayım bilemiyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirhan Terzi -- 29 Kasım 2020; 20:29:58 >
  • Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    Eğer düşerse %20'ye düşücek tamamen kalkmayacak.

Bu gelen %50 konsol vergilerini şans eseri fark etmiş kısa bir şoktan sonra hemen forumda paylaşmıştım daha sonra heryerde haber olmuştu hey gidi günler o zaman öyle yazıyordu ki halen daha öyle ama ben %50'de kalacağını düşünüyorum.
  • Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt
    bence biraz bekle zaten şunun şurasında 1 ay kalmış vergi düşerse 2 hafta daha sıkçan dişini alıcan AMA düşmezse hiç bekleme direk al çünkü bi çok kişi verginin düşmesini bekliyor
  • Şimdi sonuçta 1 kez ileri atılan vergi yeniden uzatılmayacak denmesine engel oluyor.Bu sorunun cevabını kimse bilemez.Önceki gibi 1-2 hafta kala görmüş olacağız.

• Belki düşük vergili ile yüksek vergili arasında bir fiyat olabilir.
    Ancak bu fiyat yüksek vergili fiyata yakın olacaktır.
  • Vergi düşse bile fiyatları düşürmezler kesin. Türkiye fırsatçılar ülkesi. Nasıl olsa alacaklar diye düşünecekler.

• Vergi kalkmayacak hiç olmayan bir vergi gelip %20 düşecek bu vergi ekim ayında düşüyordu yıl sonu yaptılar şimdi yine pandemi var 2021 yıl sonu derler
  • Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt
    Evet ÖTV bir defaya mahsus alınacaktı kalıcı oldu
  • Tabii ki kalkacak kafanız mı güzel ?

Kalktığı an yeni zammını alıp %80 vergi ile tekrardan güncellenir.

• bence yüzde 75 bile olur.

• 9bin olmazsa öp başına koy.
  • Kalkacak lafını oranı artacak, yukarı kalkacak olarak anlayan sadece benmiyim acaba?
  • Çıkar inmez.

• Bencede kalkar ama %50 den %80 e kalkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultra sonic

bence biraz bekle zaten şunun şurasında 1 ay kalmış vergi düşerse 2 hafta daha sıkçan dişini alıcan AMA düşmezse hiç bekleme direk al çünkü bi çok kişi verginin düşmesini bekliyor

Hocam simdi on sipariş aliyorlar 20 Aralık'ta getirmek icin. Üçüncü stok kim bilir ne zaman gelir. 8300'ten almazsam daha cok artar mı diye kafam karıştı baya.

Simdi arkadaşlar haklısınız da bu durum diğerlerinden farklı. Neden mi?

1.Seçim yaklaşıyor genç nüfusa bu kadar sert davranmazlar ve dedikleri gibi Ocak'ta %20'ye geri iner.

2.Bir kere ileri tarihe atilan vergi tekrar ertelenmez.

Ama Ps5'in kendi fiyatı artar ise vergisiz fiyatı ile aynı olacak.

Bunlar sadece teori tabi. Okuduğum yorumlara dayalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emirhan Terzi -- 29 Kasım 2020; 21:51:24 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.