Şimdi Ara

Ocak Ayından Sonra %50 Konsol Vergisi Hk. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
22.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
45 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

diyen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor.?

ha 10 milyon adet konsol geldi hepsi bitti.

her hanede 4-5 otomobil , cafeler dolu. 

sizin gibilerin varlığı yüzünden bu ülke düzelmiyor

• Yahu biraz mantıklı olun arkadaşlar; Bu ilave verginin konduğu günden bu yana, ekonomik göstergelerin hangisi pozitif anlamda değişti ki, bu vergi eski oranına çekilsin?

Ayrıca, satışlar da aynı seviyede devam ediyor, yani devlet rakamları tamamen örnek olması amacıyla yazıyorum, 1.000 adet cihaz satışından 20.000 TL. gelir elde edecekken, 50.000 TL. gelir elde etmeye başladı ve bunun böyle devam etmesi de kuvvetle muhtemel.

Siz olsanız vazgeçer misiniz bu gelirden?

Altı ve içi boş beklentilere sokmayın kendinizi, üzülürsünüz.

• Seçim olmasa kesin düşmez diyebilirdim ama seçim düşündürüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fransa'da insanlar kuruş benzin artışında sokağa döküldü. Bize herkes semer vuruyor. Kalkmaz o vergi.

• Zaten stoklar az olduğu için zenginler fiyatına bakmadan anında alıyor. Devlet şu an isterse 20 bin lira ek vergi bile koyabilir Ps5'e. Sen kaldırırlar mı diye soruyrosun:(

• ps5 digital edition 6.499 TL olarak martta resmi olarak çıkar

• Bu vergi oranının değişeceğini sanmam. 11 Aralık'ta belki bu fiyatlar bile hayal olabilir bakalım neler olacak

• Ben bekleyeceğim
    Zaten digital edition almak istiyorum vergi düşerse daha iyi olur.

Bu direksiyon setleride kapsıyormu bu vergi .

2500tl lik direksiyonlar 5000tl olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Bu vergi oranının değişeceğini sanmam. 11 Aralık'ta belki bu fiyatlar bile hayal olabilir bakalım neler olacak

11 Aralık'ta ne var hocam?

• Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt

AB nin Türkiyeye yaptırım toplantısımı ne vardı

• Bizdeki vergilerin geri vitesi olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zengin ile fakir arasında uçurumun açılması zaten ekonomik bozukluğun en güzel göstergelerinden biridir.

Bu ülkede de zengin insanlar var, hali vakti yerinde olanlar var. Haliyle çocukları bir şey isteyince onlar için 10k'nın bir değeri yok arkadaşlar. Adam aylık 60-70 k kazanıyor koyar mı?

Hala alan var diyorsunuz alan takibi olacak olmaya da devam edecek isterse 20 k olsun cihaızn fiyatı.

Aslında yapılacak en güzel iş youtube üzerinde oyun oynamak video çekmek şu sıralar. Ama o iş içinde çok geç kaldık atı alan üsküdar'ı geçti.

• malesef bizde vergi kalkmaz,talep var diye artmasın, ona şükür diyecek hale geldik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turk.Navy

Evet ÖTV bir defaya mahsus alınacaktı kalıcı oldu

doğru hatırladığıma sevindim. O yüzden hiç bir vergi kalkmaz bu ülke çökmek üzereyken özellikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: buradan bir taytlı geçti

Stok yok ülkede, müstehaktır...

diyen arkadaşlar neyin kafasını yaşıyor.?

ha 10 milyon adet konsol geldi hepsi bitti.

her hanede 4-5 otomobil , cafeler dolu. 

sizin gibilerin varlığı yüzünden bu ülke düzelmiyor

Ben bir şeyin kafasını yaşamıyorum. Ülkede satılacak toplam konsol miktarı x idi. O x üzerinden %20 ötv, %18 kdv ve Ötvnin kdvsini alacaktı devlet

Şimdi ise %50 gümrük vergisi, ötv, kdv aldı. Zincirleme vergi tamlaması olarak. Neden bıraksın ki bu geliri? Konsol x satacaktı, yine x sattı... Ama aldığı vergi katlandı. 100 tllik üründe 41.6 tl vergi alacaktı, 112.4 tl vergi aldı...

Verginin şu aşamada düşmesi için tek GEÇERLİ sebep söyleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hagiosmann -- 29 Kasım 2020; 23:50:35 >

• Muhtemelen bi 3-5 ay daha ötelenir. Ondan sonra duruma göre %20'ye düşürürler belki. Tabi bu %20 kalıcı olan.

• Kabinedeki ve Merkez Bankası’ndaki son değişimlerle vergilerin azaltılabileceğini düşünüyorum. Berat Albayrak politika olarak açıkça ithalatı azaltacağını söylüyordu. Her ay artıya geçtiğimize dair twitler atıyordu. Zaten bu gümrük vergisi pakedi açıklandığında açıkça cari açığın azaltılması için olduğu belirtilmişti. Durumlar malum. Yeni gelen bakanımızın politikası ne olur bilemem fakat ben iyimser bir şekilde azaltılacağını düşünüyorum.

Ayrıca yukarıda bir çok arkadaş devlet aldığı vergiyi azaltmaş cebine para giriyor yazmış fakat verginin bir efektif seviyesi vardır. Gördüğümüz üzere insanlar bir şekilde vergiden kaçınmanın yolunu buluyor. Düşününce fazla vergi koymak bir bakıma devletin vergi kazancını düşürebiliyor. Açıkçası yurt dışından getirmek yerine 1000 lira fazla verip euroasia garantili ürün almak benim tercihim olurdu.

• Emirhan Terzi kullanıcısına yanıt

Avrupa Birliği 11 Aralık'ta Türkiye'ye yaptırım için toplanacak bizim Avrupa'ya yaptığımız ihracatı engelleyecek bir yaptırım kararı çıkarsa dolar Euro nun önünü kimse tutamaz ekonomi ciddi zarar görür zaten kasada para yok çok sıkıntılı günler başlar bugünü ararız

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.