Şimdi Ara

nwz-ws610 serisi ( nwz-ws613)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkac aydir bu urunu kullanmaktayim ve cok memnunum. kendim satin almadan once bir turlu kaynak bulamamistim, simdi satin alacaklar icin soru cevaplamak icin bu konuyu acayim dedim.
    o zamanlar benim aklima takilan en onemli sey, ses kalitesine dairdi, ben kendi adima cevaplayayim, ses kalitesine ve yuksekligine dair ben tatmin oldum. fakat icinden cikan farkli boydaki silikon kulakici kisimlariyla biraz denemeler yapmak gerekiyor, en dogru boyu bulmak cok onemli, hatta iki kulak icin farkli olabiliyor. hala sikinti cekenler iler sarma tusu ile sesi acma tusuna ayni anda basarak muhtemel bir ses limiti varsa onu kaldirmayi deneyebilirler. fakat bu yukseklikte ses insan sagligina zararli oldugu icin elimine edilmis. benim ihtiyacim olmadi boyle birsey yapmaya...
    yuzme haricinde hemen hergun yuruyus sirasinda kullaniyorum, sadee muzik degil, sesli kitap da inliyorum, telefondan podcast dinliyorum. acayip kullanisli ve pratik, disariya dikkatimi vermem gerektiginde muzigi durdurmak veya kulaktan cikarmak cok kolay, zaten cikarinca boynunuzda asili kaliyor, kaybolma dusme riski yok. almayi dusunenlere kesinlikle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: kurdelelikedi

Birkac aydir bu urunu kullanmaktayim ve cok memnunum. kendim satin almadan once bir turlu kaynak bulamamistim, simdi satin alacaklar icin soru cevaplamak icin bu konuyu acayim dedim.
    o zamanlar benim aklima takilan en onemli sey, ses kalitesine dairdi, ben kendi adima cevaplayayim, ses kalitesine ve yuksekligine dair ben tatmin oldum. fakat icinden cikan farkli boydaki silikon kulakici kisimlariyla biraz denemeler yapmak gerekiyor, en dogru boyu bulmak cok onemli, hatta iki kulak icin farkli olabiliyor. hala sikinti cekenler iler sarma tusu ile sesi acma tusuna ayni anda basarak muhtemel bir ses limiti varsa onu kaldirmayi deneyebilirler. fakat bu yukseklikte ses insan sagligina zararli oldugu icin elimine edilmis. benim ihtiyacim olmadi boyle birsey yapmaya...
    yuzme haricinde hemen hergun yuruyus sirasinda kullaniyorum, sadee muzik degil, sesli kitap da inliyorum, telefondan podcast dinliyorum. acayip kullanisli ve pratik, disariya dikkatimi vermem gerektiginde muzigi durdurmak veya kulaktan cikarmak cok kolay, zaten cikarinca boynunuzda asili kaliyor, kaybolma dusme riski yok. almayi dusunenlere kesinlikle tavsiye ederim.

Hocam merhaba bende almayı düşünüyorum bu kulaklığı.

Peki sanırım parmağa takılan bir kumanda var öyle kontrol ediyoruz şarkıları değil mi? Yoksa kulaklık üstünde kontroller var mı? Bana kulaklık üstü kontrol lazım. Onu öğrenemedim bir türlü...

Edit: Kulaklık üstü kontrollerde varmış şimdi öğrendim.

Peki hafif bir kulaklık mı? Boyunda ağırlık yapıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..ScReaM -- 28 Ağustos 2016; 14:47:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pardon yahu yeni gordum mesajinizi, evet kulaklik uzerinde kontroller var ve kullanmasi cok kolay, bir iki gun icinde ezberliyorsunuz. kontroller acisindan tek eksiklik bir ses dosyasinin icinde ileri gidememek yani onceki sonraki sarkiya geciyor ama mesela sesli kitap dinleyeyim derseniz kitapta ileri saramiyorsunuz. eger kitabin ses dosyalari butun bolumler bir dosya halinde degilse bu da pek sorun olmuyor.
    hafifilik konusunda ise acayip hafif, hic varligi hissedilmiyor. mesela bir suru para vererek sennheiser kulakustu kulakligini aldim, ses kalitesi cok iyi, disaridan gelen sesleri bloke etmesi de cok basarili fakat agirlik sebebiyle uzun sure kullanamiyorum basimi agritiyor. bu kulaklik da ise hem havuzda hem toplutasimada cok uzun sure kullanabiliyorum. cunku kulakicine giren silikonlarin boyunu cok cesitli yapmislar, illaki biri uyuyor.
    parasini en cok hakeden urunlerden biri oldu benim icin, bu kulaklik sayesinde spor daha zevkli hale geldi, cok memnunum.
  • quote:

pardon yahu yeni gordum mesajinizi, evet kulaklik uzerinde kontroller var ve kullanmasi cok kolay, bir iki gun icinde ezberliyorsunuz. kontroller acisindan tek eksiklik bir ses dosyasinin icinde ileri gidememek yani onceki sonraki sarkiya geciyor ama mesela sesli kitap dinleyeyim derseniz kitapta ileri saramiyorsunuz. eger kitabin ses dosyalari butun bolumler bir dosya halinde degilse bu da pek sorun olmuyor.
    hafifilik konusunda ise acayip hafif, hic varligi hissedilmiyor. mesela bir suru para vererek sennheiser kulakustu kulakligini aldim, ses kalitesi cok iyi, disaridan gelen sesleri bloke etmesi de cok basarili fakat agirlik sebebiyle uzun sure kullanamiyorum basimi agritiyor. bu kulaklik da ise hem havuzda hem toplutasimada cok uzun sure kullanabiliyorum. cunku kulakicine giren silikonlarin boyunu cok cesitli yapmislar, illaki biri uyuyor.
    parasini en cok hakeden urunlerden biri oldu benim icin, bu kulaklik sayesinde spor daha zevkli hale geldi, cok memnunum.

hocam bu cihazı havuz antrenmanlarını kullanmak için alacağım ama 1 saat dayanabilir mi suya ne diyorsun ?

deneme fırsatın oldu mu hiç ?
  • Selamlar,

Ben de kullaniyorum bu urunu. Dogru silikon kulak iclerini takip kullanirsaniz sarj suresi boyunca kullanabilirsiniz. Zaten yapisi geregi o kulak icleri de takildiginda su gecirmesi imkansiz gibi. Urunun yurt disi tanitim filmlerinde vs ozellikle yuzerken kullanilabilmesi on plana cikarilmis. Kulaginiz alistiginda kullanimi son derece zevkli, ses kalitesi ise cok guzel. Tek sorun olarak gordugum kulagin icine cok fazla giriyor olmasi. Ama ona da alisiyorsunuz zamanla.

Urun cidden super, Bluetooth acik iken Spotify'da muzik dinlerken, bluetooth u kapattigimda kendi hafiza karti icerisindeki mp3'leri dinleyebiliyorsunuz. Her durumda muzik var yani :-)

Saygilar,
    Kadir
  • Hirotaro kullanıcısına yanıt
    bir saat sarj olarak da, su gecirmezlik olarak da bu kulakliklar icin inanin hicbirsey, cok rahat en az 2-3 saat bile kullanirsiniz. galiba max kullanim suresi 6 saat civariydi. ayni zamanda hizli sarj ozelligi var, diyelim ki tam kapidan cikmadan bir farkettiniz ki hic sarji kalmamis, acmaya calistiginizda sinyal isigi kirmizi yaniyor, hemen sarja takiyorsunuz dk sarj ederek 1 saatlik kullanim suresi elde ediyorsunuz. yani sarj konusunda kesinlikle iciniz rahat olsun.
    su gecirmezlige gelince kesinlikle mukemmel hatta suyun icine daldiginizda daha once hic yasamadaginiz bir ses sistemiyle muzik dinliyorsunuz, inanilmaz bir duygu, cunku suya daldiginizda etrafinizdaki butun sesler izole olmus sadece sizin muziginiz geriye kalmis oluyor. yuzme icin silikon uclarin uzeri bir membranla kapli oldugundan zaten aletin icine su kacmiyor ama kacsa da sorun degil cunku alet silikon uctan bagimsiz olarak sugecirmez, yani iciniz her acidan rahat olsun. butun yaz kullandim hicbir sorun olmadi. hatta bu yaz hic yuzmedigim kadar yuzdum bu kulaklik sayesinde.
    havuz haricinde gunluk kullanimda bluetooth acikken haliylen daha hizli sarj gidiyor ama yine 1 saatte bitmiyor, yani oradan hesap edin artik. benim telefonda da android icin olan bir podcast uygulamasi var, radyo tiyatrosu, muzik, belgesel, komedi sovlari falan bir suru sey dinliyorum bluetooth uzerinden :) ayrica kulakligin icindeki muzigi gormek, hangi sarkinin calacagina gorerek karar vermek isterseniz songpal uygulamasi sayesinde bunu yapabilrsiniz.
  • mersinli_m M kullanıcısına yanıt
    kulagin icine cok girme problemi icin bir buyuk boy olan silikon ucu deneyin daha rahat edebilirsiniz, bu kulaklikta ben daha onceden kullandigim kulakici kulakliklara nazaran daha buyuk boy olan silikonlara gectigimde daha rahat ettim. ilk seferlerde normalde kullandigim kucuk orta boy olanlari kullaniyordum. siz de bir deneyin isterseniz.
  • quote:

bir saat sarj olarak da, su gecirmezlik olarak da bu kulakliklar icin inanin hicbirsey, cok rahat en az 2-3 saat bile kullanirsiniz. galiba max kullanim suresi 6 saat civariydi. ayni zamanda hizli sarj ozelligi var, diyelim ki tam kapidan cikmadan bir farkettiniz ki hic sarji kalmamis, acmaya calistiginizda sinyal isigi kirmizi yaniyor, hemen sarja takiyorsunuz dk sarj ederek 1 saatlik kullanim suresi elde ediyorsunuz. yani sarj konusunda kesinlikle iciniz rahat olsun.
    su gecirmezlige gelince kesinlikle mukemmel hatta suyun icine daldiginizda daha once hic yasamadaginiz bir ses sistemiyle muzik dinliyorsunuz, inanilmaz bir duygu, cunku suya daldiginizda etrafinizdaki butun sesler izole olmus sadece sizin muziginiz geriye kalmis oluyor. yuzme icin silikon uclarin uzeri bir membranla kapli oldugundan zaten aletin icine su kacmiyor ama kacsa da sorun degil cunku alet silikon uctan bagimsiz olarak sugecirmez, yani iciniz her acidan rahat olsun. butun yaz kullandim hicbir sorun olmadi. hatta bu yaz hic yuzmedigim kadar yuzdum bu kulaklik sayesinde.
    havuz haricinde gunluk kullanimda bluetooth acikken haliylen daha hizli sarj gidiyor ama yine 1 saatte bitmiyor, yani oradan hesap edin artik. benim telefonda da android icin olan bir podcast uygulamasi var, radyo tiyatrosu, muzik, belgesel, komedi sovlari falan bir suru sey dinliyorum bluetooth uzerinden :) ayrica kulakligin icindeki muzigi gormek, hangi sarkinin calacagina gorerek karar vermek isterseniz songpal uygulamasi sayesinde bunu yapabilrsiniz.

Hocam detayli bilgi verdigin icin cok tesekkurler.

Benlikmiş o zaman bu cihaz

• quote:

kulagin icine cok girme problemi icin bir buyuk boy olan silikon ucu deneyin daha rahat edebilirsiniz, bu kulaklikta ben daha onceden kullandigim kulakici kulakliklara nazaran daha buyuk boy olan silikonlara gectigimde daha rahat ettim. ilk seferlerde normalde kullandigim kucuk orta boy olanlari kullaniyordum. siz de bir deneyin isterseniz.

Cok tesekkurler. Daha buyuk silikon uclarla deneyecegim.

Saygilar,
  • kurdelelikedi kullanıcısına yanıt
    hocam bilgisayar ile bağlantı yapabildiniz mi? toshiba notebook kullanıyorum ve win10 var ve bluetooth ile arama yaptığımda bulamıyor kulaklığı. Birde iphone un yeni serileri ile çalıştıranınız varmıdır? telefonu değiştirmem gerekiyor ama iphone yeni serilerden birine geçtiğim zaman uyumsuzluk yaşarsam kulaklık tarafından ters köşe olmak istemiyorum, kutu üzerinde 5s e kadar uyumlu diyor ama bilemedim. yardımcı olursanız sevinirim.
  • ben bluetooth baglantisi yaparken soyle yapiyorum, ilk once telefon bilgisayar her neyi baglayacaksam ilk once onun bluetoothunu aciyorum, daha sonra kulakligin bluetooth acma dugmesini acmak icin basmaya basliyorum, "bluetooth on" diyor kadin sesi, basmayi birakmiyorum devam ediyorum, eger tanimlanmis bir cihazsa bazen kendiliginden bu noktada baglaniyor, zaten baglandigi zaman yine kadin sesi "bluetooth connected, headphone mode on" eger tanimlanmamis bir chaza baglaniyorsa telefon veya bilgisayar uzerinden kulakligi gorunce ustune tiklamak falan gerekebiliyor.
    yani bence burada onemli olan anahtar nokta bluetooth dugmesini baglanti icin uzun sure basili tutmak, connected dedigini duymadan birakmamak.
    iphone konusuna gelince, benim rahatlikla bagladigim bir suru apple cihaz oldu bu arada, macbook pro, macbook mini, ipad mini ile sorunsuz baglandi, fakat dedigim gibi ilk tanimlama baglantisinda bazen zamanlamayi tutturabilmek gerekebiliyor. bunun disinda telefon olarak android sevdigimden, sonyz5compact ile de gayet guzel sorunsuz baglaniyor. ben bir sorun yasayacaginizi zannetmiyorum.
  • quote:

ben bluetooth baglantisi yaparken soyle yapiyorum, ilk once telefon bilgisayar her neyi baglayacaksam ilk once onun bluetoothunu aciyorum, daha sonra kulakligin bluetooth acma dugmesini acmak icin basmaya basliyorum, "bluetooth on" diyor kadin sesi, basmayi birakmiyorum devam ediyorum, eger tanimlanmis bir cihazsa bazen kendiliginden bu noktada baglaniyor, zaten baglandigi zaman yine kadin sesi "bluetooth connected, headphone mode on" eger tanimlanmamis bir chaza baglaniyorsa telefon veya bilgisayar uzerinden kulakligi gorunce ustune tiklamak falan gerekebiliyor.
    yani bence burada onemli olan anahtar nokta bluetooth dugmesini baglanti icin uzun sure basili tutmak, connected dedigini duymadan birakmamak.
    iphone konusuna gelince, benim rahatlikla bagladigim bir suru apple cihaz oldu bu arada, macbook pro, macbook mini, ipad mini ile sorunsuz baglandi, fakat dedigim gibi ilk tanimlama baglantisinda bazen zamanlamayi tutturabilmek gerekebiliyor. bunun disinda telefon olarak android sevdigimden, sonyz5compact ile de gayet guzel sorunsuz baglaniyor. ben bir sorun yasayacaginizi zannetmiyorum.

aynen hocam dediğin gibi oldu, bt düğmesine uzun süre basınca gördü pc bağlantıyı kurdum süperde oldu valla teşekkür ederim. telefon konusunda bende 3,5 senedir note 2 kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamıyorum ama artık telefonu değiştirme zamanı geldi almışkende yeni bi heyecan olsun diye iphone almayı düşünüyorum,birde onu deneyelim. :)

aklıma takılan bir konu daha var ama bileniniz varsa ve aydınlatabilirse sevinirim; bu cihaza nasıl yazılım güncellemesi yapıyoruz? sony sitesi media go uygulamasını işaret ediyor ama program üzerinden sadece mediago yu güncelleyebiliyorum, cihazı nasıl güncelleyeceğimi bir türlü bulamadım,hoş şuan maşallah tıkır tıkır çalışıyorda ekstra bir güncelleme varsada alsak fena olmaz. :)
  • Dostum öncelikle konun için teşekkürler. Bi iki haftadır bu ürünü araştırıyorum spor için istiyorum ama olduda sporu bıraktım günlük hayatta evde işte sokakta bana engel olma ihtimali varmı? Kulağı boynu rahatsız ediyormu? Ve ses kalitesi bass tiz tatminkarmı sonucta 300-350 tl arası

• kesinlikle rahatsz etmiyor, ben gozluklu bir insanim, benim almadan once en buyuk kaygim buydu, acaba gozluk sapina denk gelip beni rahatsiz eder mi diye dusunuyordum, fakat hic bir sorun olmadi.
    fakat sunu da belirteyim ben normal boyutlardayim kafa ve ense kalinligi olarak, misal 1.90 boyunda 120 kilo bir insanda belki kucuk gelme olabilir, cunku ben daraltma icin verilen silikonu hic kullanmadim, cunku ihtiyac olmadi benim kafaya tam oturuyor. fakat dedigim gibi ensesi normalden biraz daha kalin olan birinde belki darlik olabilir.
  • kurdelelikedi kullanıcısına yanıt
    Anladım sony centerda denedim öyle bi sorun yaşamadım

• Hocam ben bu ürünü aldım yaklaşk 1 gündür kullanıyorum. Walkman modundayken şarkı geçişlerinde 3-4 saniyelik gecikmeler oluyor yani ben şarkıyı değiştiriyorum 3-4 saniye sonra degisiyor anında degismiyor.

Ses acıyorum 3-4 saniye sonra acıyor tuşa fazla basarsam ar arda bip bip bip bip sesler cıkarıyor yani son ses demek istiyor.

ufak bir lag problemi mevcut umarım bana özel degildir. sizde böyle bi durum mevcutmu ?
  • Merhaba , kumandasını havuzda kulanabiliyomuyuz kullanılmması gerektiğigibi birşey yazıyor klavuzunda galiba. Yani parmağa takılı bir şekilde yüzerken. Yüzerken parmakta olması yüzmenizi engeliyor mu ? Uzun süre yüzüyorum olduya su kaçtı çok beklemek gerekiyor mu kendine gelmesi için özellikle yüzme antremanı için kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Bu fiyat ve kalitede başka bir ürün yok gibi çünkü yüzmek için.
  • ozel mesajiniza da cevap yazdim ama bir kere de buradan yazayim, ozel mesaj da lag olayi olarak algilamamistim cunku, ben gecikme farketmiyorum, ama ardarda dugmelere basma durumunda bir cesit koruma amacli kitlenme oluyor, yani butona sakince basmak lazim. seri bir sekilde basildiginda bence hata olarak aligiliyor.
  • ebru_soldier E kullanıcısına yanıt
    kumandanin su gecirmezligini hatirlamiyorum ama sualtinda iken komutlari iletmedigini hatirliyorum, yani nasil su altinda bluetooth calismiyorsa bu da teknoloji olarak uygun degil.
    acikcasi ben yuzugunu hemen hic kullanmadim cunku kulaktan degistirmek bana daha rahat geliyor.
    su kacma mevzusuna gelince eger sualti silikonlarini kullanirsaniz zaten su kacma diye bir mevzu yok, cunku kapali yani kulaginiza su kacabilir ama alete kacmaz, fakat alet sualti silikonlarindan bagimsiz olarak tumden su gecirmez, yani endiselenmeyin beklemeye falan gerek yok, cunku zaten su kacmiyor.
  • selamlar... elimde bir NWZ-WS613 var. açıyorum sadece play ediyor. çalıştıktan sonra ne ses açıp kapama ne müzik atlatma yapamıyorum. ancak reset düğmesi ile kapatabiliyorum. eğer cihazı açmışsam ama hiç bir şey çalmıyorsam power düğmesi ile kapatabiliyorum. yada iphone 5 ile eşleştirip muic centre ile çok düzensiz bir biçimde yani lag lı bir biçimde kumanda edebiliyorum ama çok kötü oluyor. fabrika ayarlarına resetlemeye çalışıyorum olmuyor. sanırım arkadaş bunun içindeki çalıştırıcı dosyalarını sildi. o yuzden ne format atabliyorum nede fabrika ayarına dönebiliyorum. bilginiz var mı acaba? teşekkürler...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.