Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (124. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
412.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç gün önce shield ulaştı bana. Saatler süren ayarlamalardan sonra bıraktım daha da vaktim yok. Film izlemek için aldım ama film izleyemiyorum iyi mi. Kodi ile Nas üzerinden dizi açıyorum 5 dakika sonra donuyor. Çeşitli çözümleri denedim işe yaramadı. Dünyanın en iyi media playerı iddiasındaki bir aleti alıp film izleyememek ayrı bir komedi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sonneillon kullanıcısına yanıt
    Setupınızda bir sorun olduğu kesin çünkü ben 2,5 aydır NAS ile kullanıyorum cihazı, ne Kodide ne de başka bir programda donma yaşamadım bir kere bile. Nvidia'nın desteği çok iyi, onlara yazarsanız sorununuzu tespit etmenize yardımcı olacaklardır.

• xeriphas kullanıcısına yanıt
    Hangi setupu yapacağım şaşırdım günler haftalar harcamak gerekiyor setup için. Şöyle bir sorun vardı. Dosyaları bir türlü kodiye gösteremiyordum. nas dosya sistemi smb2 ve smb3. Maalesef shield bunları desteklemiyor sadece smb1 taşdevri dosya sistemini destekliyormuş. Tabi saatler süren araştırmam sonucu bu bilgiye ulaşabildim. Neyse smb1 yaptım dosyaları gördü.

Sistem avr ye bağlı. Pass throught açık kodi içinde. Film açtım ses görüntü kayması var. Her seferinde ses kayıklığı için filme özel ayar yapmam gerekiyor. genel ayar yapamıyorum kimisinde +0.125ms başkasında -0.250ms. Kafayı yedim. Bunu düzeltecek ayar da bulamadım.

Donma konusuna gelelim. 5 dk izliyorum donuyor. Çıkıp tekrar giriyorum yarım saat sonra donuyor. Kodiden dosya kaynağını NFS olarak değiştirdim herşeyi baştan kurdum yine olmadı. Çözümlere baktım yüzlerce aynı şikayet. Buffer falan birşeyler diyorlar.

Kodi zaten çöp ama spmc daha beter çöp. İkisinde de garip garip sorunlar çıktı.

Nvidia ya mail atacağım bu sorunları acilen çözmezlerse apple tv ye geri döneceğim. İçime doğmuştu böyle olacağı. Gerzekten haftada bir gün tatilim var onu da ziyan ettim daha da uğraşmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonneillon -- 5 Mart 2018; 19:8:5 >

• Merhabalar zidoo x9s ve nvidia shield arasında kalmış biri olarak

Zidoo x9s forumdan sadays üstadımızdan 1 günlüğüne ödünç aldım bazı bitrate yüksek filmler ile deneme şansı buldum .Sizlerden ricam beylikdüzü veya avrupa yakası taraflarında oturan arkadaşlarımdan 1 günlüğüne belkide bir kaç saatliğine nvidia cihazını denemem için rica ediyorum

Çok teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Sistemim nas a bağlı.Hem smb,hem nfs üzerinden oynatma yapıyorum.4k filmler dahil ağ üzerinden hem smb hem nfs ile sorunsuz oynatıyorum.Sizdekinden farkı avr ye bagli degil.arctan bagli basit bir soundbarla kullanıyorum.Bıktım avr ve ses sistemi klalabalığı ve sorunlarından bıraktım.Donma sorununuzun ağ problemi olduğunu düşünüyorum.ses kaymasıda ağ kaynaklı olabilir veya avr kaynaklı olabilir.Switch in bu tip durumlarda cok onemli oldugunu dusunuyorum.benzer sorunları eski switchimle yaşıyordum.Netgear ProSAFE GS108T-200GES aldım,evdeki wifi sistemimi de linksys velopla değiştirdim ağ ve wifi kaynaklı hiçbir sorun yaşamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aced -- 7 Mart 2018; 13:52:58 >
  • aced A kullanıcısına yanıt
    Yanıtınız için teşekkürler. Ağ sorunu olduğu sanmıyorum shield tv ile ilgili bir problem bu. Çünkü 1.5 sene apple tv 4 kullandım en ufak bir sorunum olmadı. Tv'nin dahili oynatıcısından da nas'a bağlanıp film açtığım oldu yine sorun yaşamadım. Sadece shield tv de sorun yaşıyorum. Yabancı forumlarda anlatılan çözümlerin çoğunu denedim 1 haftadır uğraşıyorum çözemedim. Film izleyemiyorum şuan.

• quote:

Orijinalden alıntı: sonneillon

Yanıtınız için teşekkürler. Ağ sorunu olduğu sanmıyorum shield tv ile ilgili bir problem bu. Çünkü 1.5 sene apple tv 4 kullandım en ufak bir sorunum olmadı. Tv'nin dahili oynatıcısından da nas'a bağlanıp film açtığım oldu yine sorun yaşamadım. Sadece shield tv de sorun yaşıyorum. Yabancı forumlarda anlatılan çözümlerin çoğunu denedim 1 haftadır uğraşıyorum çözemedim. Film izleyemiyorum şuan.

Shield ı ilk alanlardanım,aldığım tarihten beri NAS (Synology) ile beraber kullanıyorum , 50-60 gb üzerinde ki dosyaları sıkıntısız oynatıyor, yalnız ben de ki network yapısın da NAS tarafın da MTU yu 9000 olarak ayarladım,switch e çift ethernetle bağlı ,nas tarafında link aggregation ,switch tarafında da trunk yapıyorsunuz tabii managemend bir switch ise.

apple tv çalışıyordu bu çalışmıyor farkı işletim sistemin den kaynaklanıyor olabilir, iki OS un data paketlerini alıp işleme şekli farklı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Orijinalden alıntı: sonneillon

Shield ı ilk alanlardanım,aldığım tarihten beri NAS (Synology) ile beraber kullanıyorum , 50-60 gb üzerinde ki dosyaları sıkıntısız oynatıyor, yalnız ben de ki network yapısın da NAS tarafın da MTU yu 9000 olarak ayarladım,switch e çift ethernetle bağlı ,nas tarafında link aggregation ,switch tarafında da trunk yapıyorsunuz tabii managemend bir switch ise.

apple tv çalışıyordu bu çalışmıyor farkı işletim sistemin den kaynaklanıyor olabilir, iki OS un data paketlerini alıp işleme şekli farklı olabilir.

Aynı kanıdayım..Söz konusu ağ ise her turlu garipliği gordum..Cift ethernet nas baglantısı ile bir ton problem yasadım ucunu bıraktım.eger kullandığın shield de bir arıza yok ise bunun shield kaynaklı olmadığına emin olabilirsin.wifi dan channel secen cihazlar bile var :)..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• astramastra kullanıcısına yanıt
    1 haftalık araştırmanın sonunda sorunu buldum arkadaşlar. Shield ağ ayarlarından ipv6 yı ve ağ aramayı kapatmak gerekiyormuş. Bunları kapatınca sorun çözüldü.
    Şuan film oynatırken donma sorunu yok çok şükür.

İkinci sorunum illa smb1 mi yapmak zorundayız. Kodi ve shield forumlarında mecburen herkes smb1 yapmış veya NFS kullanıyorlar ama spmc programcısı nas ayarları smb2 ve 3 olmalı diyor. Smb1'i yavaş ve kararsız olduğu için iptal edin diyor. Not da eklemiş smb2 de otomatik bulunmaz adresi elle gireceksiniz diyor. Elle girdim ama hiçbir şekilde gösteremedim. Tavsiye ettiği nas ayarlarını da aynen yaptım. Nas firewall'ını da kapattım.
    kaynak:https://github.com/koying/SPMC/wiki/Recommended-Network-Settings-for-Media-File-Serving-from-a-Network-Share

SMB2 veya SMB3 kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

her iki cihaza da sahibim. ama hangisinin diğerinin yerine daha çok kullanıyorsun dersen, şunu satayım da sadece birini kullanmaya devam edeyim diyemiyorum. Apple TV basit, çabuk, seri, akıcı. Bahsettiğin senaryoda kullanım için en uygun cihaz belki de. Ama codec ve dosya formatı meselesi bütün işi bozuyor. Farklı formatlarda video izlemek istediğinizde VLC gibi arayüzü berbat uygulamalara muhtaç oluyorsunuz. Ama iTunes üzerinden müzik arşivi yapmışsanız oradan film kiralıyorsanız en uygunu bence de.

Diğer taraftan shield da ortalama kullanım için o kadar zor bir cihaz değil. Apple TV'ye artı olarak Spotify var. Çoğu media formatı destekleniyor. Kodi gibi bir nimet mevcut. Beğendiğiniz uygulama apk'larını sideloading yapabilirsiniz. Digiturk play Apple TV'ye yansıtılamadığı için mecbur shield üzerine uygulamasını kurup oradan izliyorum. Retro oyunlara meraklıysanız emulatör dünyası size açık. Konsolunuz yoksa zengin denilebilecek oyun arşivi var.

Velhasıl shield sahibi, ona sahip olduğu için pişman olmaz

• godzilla87 kullanıcısına yanıt
    İkisinin de artıları eksileri var. Apple TV de infuse farkı var ben hep onu kullandım ve gerçekten her anlamda mükemmeldi. Zahmetsiz,dertsiz,sorunsuz bir oynatıcı. Infuse ile açamadığım dosya olmadı. vlc hiç kullanmadım. Infuse bence kodi den çok daha üstün ve sorunsuz bir oynatıcı ve görüntü kalitesi kodiye kıyasla daha iyi üstelik hiçbir ayar gerektirmiyor. Kumandası da shieldden çok daha iyi. Üstelik ne synology nasım ile ne ses sistemim ile en ufak bir sorunum olmadı. Apple tv nin eksleri ise pass throught olmaması ve oyunlarda sınırlı içeriği olması. Ben shield tv yi sadece pass throught özeliğinden dolayı ve oyun zenginliğinden dolayı aldım.

Shield TV de sorunların %99unu çözdüm mükemmel oldu ama bedeli uykusuz bir 10 gün oldu. Bu sürede 1 film bile izleyemedim ama sorunları çözünce tv tam bir eğlence istasyonuna dönüştü. Çalışan ve yoğun bir insan için shield tv gerçekten yorucu. İngilizce bilmek, araştırma yapabilmek ve zaman ayırabilmek şart. Mesela logitech bluetooth klavye aldım. Bağladım gayet güzel ama türkçe karakterleri yazamıyorum. Google playden türkçe klavye eklentisini indirdim olmadı. Saatler süren araştırmalar... Shield tv desteği ile saatler süren yazışmalar... Sonra apple tv de ne olacak merak ettim bağladım direkt çalıştı ne ayar ne araştırma gerekmedi.

Sonuç olarak Shield Tv güzel ama sorunlu. Zaman ayırmayı göze alabilen biri için mükemmel bir oynatıcı ama tek kıstas var o da zaman ayırabilmek...

Tamamen şahsi final yorumum ise Shield tv nin sunduğu bütün güzelliklere sahip olup zahmetsizce bunlara erişmek için HTPC diyorum başka birşey demiyorum. Shield almaktansa htpc toplamak çok daha mantıklı geldi bana. Bir sonraki durağım böyle bir sistem olacak inşallah.

Sanırım haklısın. pc toplamak maliyetli olmasaydı şu an ben de düşünürdüm
  • HTPC ile her dosyayı sorunsuz oynatırsınız tabiki.Fakat evde bu sistemi başkalarıda kullanıyorsa her gün sorun yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.ayrıca shieldde 1 ayar yapıyorsanız pc de 10 ayar yapacagınızdan ve o ayarları devamlı yenilemek isteyeceğinizden de emin olunuz :)..işin için klavyeler,air mouselar vs dahil olacak onlarıda masrafa eklemeyi unutmayın..Fan sesinin keyfini bozmaması için de masraf ekleyin..
    Tecrübeyle sabittir :D..
  • xnor2001 X kullanıcısına yanıt
    xnor2001 merhaba,
    Söylediklerinizi Windows 10 pc de kullanıyorum uzun zamandır. Ancak Nvidia Shield Pro 2017 de SRTUTF8 bundle'ı transfer edecek bir plug-ins klasörü bulamadım. ağdan Nvidia ya bağlandığımda ya da Kendi içinde xpolere dosyasına girdiğimde sadece Plex Media Server klasörü var ve onun da içinde bir plug-ins klasörü yok.Plex in destek sitesinde değişik işletim sistemlerine ait yüklenmesi gereken klasör yollarını da Nvidia da bulamadım. bu durumda SRTUTF8 plug-ins i Nvidia da nerey e yükleyeceğiz?
    Cevabınız için teşekkürler..
  • Arkadaşlar benimde cihazım dün elime ulaştı biraz inceledim kodi ekrana tam sığmıyor biraz taşıyor daha önceki android cihazımda da bu şekilde oluyordu ben uyumsuz olduğu için diye düşünüyordum ama nvidia shield ile tam uyumlu olmasına rağmen yine ekrana tam oturmadı zoom ayarlarıyla falan düzeltiliyormuş ama kendi otomatik yapmıyor mu? Ve cihazı kapatmak istediğim zaman uyku modu ve yeniden başlatmak çıkıyor uyku moduna alınca taşınabilir diskin ışığı yanıyor sürekli bu şekilde harddisk in sürekli çalışması sorun olmaz mı?
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    Ekran sorunu Shield ile değil, televizyon ile alakalı. Kumandanızda "ratio" tarzında bir tuş olması lazım. O menüden deneyerek düzeltebilirsiniz. İkinci sorunuza gelince, uyku moduna aldığında her seferinde kapatıp açsa HDD daha çok zarar görür, emin olun.
  • Ayarlar menüsünden Depolama bölümünden "diski çıkar" yapıp bağlantısını kesin cihazla. Böyle yapınca sökmeseniz dahi ışığı yanmaya devam edebilir ama en azından diskler dönmez, güç harcamaz HDD.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Ayarlar menüsünden Depolama bölümünden "diski çıkar" yapıp bağlantısını kesin cihazla. Böyle yapınca sökmeseniz dahi ışığı yanmaya devam edebilir ama en azından diskler dönmez, güç harcamaz HDD.

Peki cihazı her kapattığımda bunu yapmak zorundamıyım çok saçmaymış evet HDD in ışığı sürekli yanıyor boşa elektrik harcıyor gibi geldi bana cihazı tamamen kapatmak var ama o zamanda tekrar açamadım fişi çıkarıp takınca açıldı :)
  • Valla nasıl pc vs. cihazlardan harici bir cihaz çıkartırken güvenli çıkar yapıyorsak, mediaplayerdan da çıkartırken yapmak lazım bana göre. Uyku moduna geçince Nvidia da 100% kapanmıyor zaten. HDD nin de sadece ışık yanıyordur, başka bir enerji tüketimi yoktur sanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Valla nasıl pc vs. cihazlardan harici bir cihaz çıkartırken güvenli çıkar yapıyorsak, mediaplayerdan da çıkartırken yapmak lazım bana göre. Uyku moduna geçince Nvidia da 100% kapanmıyor zaten. HDD nin de sadece ışık yanıyordur, başka bir enerji tüketimi yoktur sanıyorum.

Çok teşekkür ederim hocam.
  • 
Sayfa: önceki 122123124125126
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.