Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (126. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.314
Cevap
204
Favori
411.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim cihazda 10bit 444 renk seçimi çıkmıyor oysa avr ve tv desstekliyor kabloda değiştirdim olmadı 8 ve 12 bit renk var.
  • Arkadaşlar daha öncede yazmıştım cihazı uyku moduna alınca HDD çalışmaya devam ediyor diye ayarlardan güvenli çıkar yapıyorum ama yine de çalışmaya devam ediyor hatta içinden ses geliyor HDD bildiğin aktif şekilde çalışıyor. Bunun farklı bir çözümü yok mu cihazı kapatınca sürekli gidip HDD in kablosunu mu çıkarmam gerekiyor bu sorun yüzünden cihazdan soğudum
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    Maalesef çözüm yok. Benzer sorun benim de başıma geldi. Film arşivim taşınabilir diskteydi onu da shield'da takılı bırakıyordum baktım gece gündüz açık gittim nas'ıma daha büyük disk aldım. Shield bana daha ulaşmadan aldığıma pişman olmuştum netekim düşüncelerim değişmedi.

Buarada özelden türkçe klavye bağlamayla ilgili bir arkadaş soru sormuştu. İlgilenen varsa buradan da yazayım. Mazada (yanlış hatırlamıyorsam) keyboard helper pro diye bir program var bunu satın alıp varsayılan klavye olarak ayarlamak gerekiyor başka türlü imkanı yok olmuyor. Yalnız şöyle bir dezavantajı var fiziksel klavye ayarladıktan sonra sanal klavye çıkmıyor yani ne diyeyim bilmiyorum her yönden zarar. Klavye sürekli kucağınızda olması lazım. Bence shielda klavye için hiç masraf yapmayın kumandayla girişe devam edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonneillon

Maalesef çözüm yok. Benzer sorun benim de başıma geldi. Film arşivim taşınabilir diskteydi onu da shield'da takılı bırakıyordum baktım gece gündüz açık gittim nas'ıma daha büyük disk aldım. Shield bana daha ulaşmadan aldığıma pişman olmuştum netekim düşüncelerim değişmedi.

Buarada özelden türkçe klavye bağlamayla ilgili bir arkadaş soru sormuştu. İlgilenen varsa buradan da yazayım. Mazada (yanlış hatırlamıyorsam) keyboard helper pro diye bir program var bunu satın alıp varsayılan klavye olarak ayarlamak gerekiyor başka türlü imkanı yok olmuyor. Yalnız şöyle bir dezavantajı var fiziksel klavye ayarladıktan sonra sanal klavye çıkmıyor yani ne diyeyim bilmiyorum her yönden zarar. Klavye sürekli kucağınızda olması lazım. Bence shielda klavye için hiç masraf yapmayın kumandayla girişe devam edin.
    Teşekkür ederim hocam gerçekten çok can sıkıcı bir durum ve ben almadan önce bu forumdaki sayfaların neredeyse tamamını okumuştum ve bir kişi bile bu sorundan bahsetmemişti. Herkes NAS kullanıyor galiba sırf bu sorun yüzünden aslında cihazı satardım ama başka alternatif yok Zidoo X9S kullandım ondada da başka sorunlar vardı artık bu şekilde idare edeceğiz umarım yeni güncellemeyle cihazı tamamen kapatma seçeneği gelir

hd uykuya geçme hd in özelliği. genelde 2.5 disklerde oluyor. wd 2tb portable, maxwell 1tb disklerim var. gerek zyxel 1312 modemde gerek tvbox ta takılı iken 3 5 dk kullanılmazsa uykuya geçiyor. hiç kapanmayan hd lerimde olmuştu. bunu yazmazlar genelde. kullanandan duyarsın böyle.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: codred

hd uykuya geçme hd in özelliği. genelde 2.5 disklerde oluyor. wd 2tb portable, maxwell 1tb disklerim var. gerek zyxel 1312 modemde gerek tvbox ta takılı iken 3 5 dk kullanılmazsa uykuya geçiyor. hiç kapanmayan hd lerimde olmuştu. bunu yazmazlar genelde. kullanandan duyarsın böyle.
    Teşekkür ederim hocam bendekide 2.5 Seagate 1TB hardisk ama uyku olayını hiç duymamıştım ama HDD sürekli çalışıyor içinden ses geliyor belki çalışmayı durdursa uyku moduna geçer ama gerek bu HDD olayı gerekse kumandanın arasıra tutukluk yapması çok canımı sıktı tekrar Zidoo ya döndüm Zidoo da bir tek sorunum vardı Nvidia da 3 4 ciddi sorunum var bir türlü sorunsuz istediğim gibi bir media player bulamadım Dune 4K Pro dan biraz umutluyum çıkmasını bekliyorum artık :(

• bende sizin gibi sorun yapmıştım hdd leri ama akşam baktığımda aktif değildi her ikiside bekleme modundaydı demekki cihaz açık olmayınca standby konumunda hdd ler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnor2001

Tüm hafta sonu Nvidia Shield üzerindeki Kodi ile uğraştım.

Keşke her şey dediğiniz gibi şip şak "Kodi'ye filmlerinizi afişletecek, tek sefere mahsus olmak üzere birkaç ayar yapacak, sonra istediğiniz gibi kullanacaksınız" şeklinde olsa.

Kodi'nin ana ekranında "Tv Shows", "Movies", "Videos" var ancak NAS'daki vidyolara göre menüler oluşturmaya kalktınız mı sıkıntı başlıyor. Çünkü "custom category" olayı mesela Plex'deki mantıkla şip şak 2-3 adımla tanımlanabilen bir şey değil. Sağ elinizle kafanızın etrafında 2-3 tur atıp ondan sonra sol kulağınızı anca tutar gibi oluyorsunuz. Custom Category oluşturma yöntemleri playlist, favorites, nfo dosyaları filan gibi aslında başka işler için var olan araç ve yöntemleri birleştirerek yapılabiliyor ki çok zahmetli, uğraştırıcı.

1)Menu, default skin'de customize edilemiyor.
    Skin 'lerin büyük çoğunluğu çöp. Eminence, Archtic Zephyr, Amber ve Aron Box işe yarar skin ler; bilhassa Eminence ve Archtic Zephyr güzel.

2)Menuleri sınıflandırabilmek için "library based favorites" tanımlaman gerekiyor. Çünkü file based favorites ile scraper bilgileri widget lar içinde görünmüyor. Default skin dışında Favorites için özel menu yok. Zaten default skin 'i kullanmayacak olduğunuz için Favorites 'i edit lemek ciddi sıkıntılı. Aralarda derme çatma erişip ulaşıyorsunuz. Bilgisayar ile NvidiaShield 'a bağlanıp xml dosyasını edit ederek de yapabiliyor.

3)"library based favorites" için önce "Smart Playlist" ler tanımlamak gerekiyor. Kodi forumları "empty playlist" sorunlarından yıkılmak üzere. "Smart Playlist" lerin içinin boş olması sorunu var ki tam bir dert. Playlist içeriğindeki vidyoların scraping bilgileri(afişleme) tam ve düzgün değilse "smart playlist" boş geliyor, yani oluşturulamıyor. Ancak mesela "aile vidyoları" tipindeki vidyolar afişlenemeyecek olduğundan bunlar için NFO lar oluşturmanız gerekiyor. Yani bilgisayara bir medya management yazılımı kurup bu tipteki vidyolar için NFO oluşturmak gerekiyor(Oha!). Yani NAS'a cep telefonunuzdan her vidyo eklediğinizde bilgisayarda media management yazılımı ile NFO oluşturmanız gerekiyor. Hem macera, hem de dert.

4)Afişleme/scraping sıkıntılı.
    TVDB api lerinde değişikliğe gitmiş, bir çok afişlemeyi ya yapamıyor ya da yanlış yapıyor.
    XEM var, sunucusuna bağlanamıyor.
    IMDB addon var yarım yamalak eksik bilgi getiriyor.
    "Universal Movie Scraper" var, hem yanlış bilgi getiriyor hem de content type olarak "TV Shows" seçerseniz kullanılamıyor.
    Dizileri (mesela belgesel serilerini) "movie" olarak seçip "Universal Movie Scraper" ile afişlemeye kalkarsanız, mesela "Planet Earth" serisi için 6 tane film tanımlaması yapıyor ki ortalık dağılıyor, tek dizi tanımlaması yapması lazım.
    Tek bir filmi/diziyi manuel olarak Plex'de olduğu gibi imdb/tvdb veya rotten tomatoes gibi bi yerden bir filmle/diziyle match ettiremiyorsunuz.
    ...

Altyazı, widget vb. mevzulara hiç girmedim ki onlar da ayrı dertler. İşin bir başka yönü de her yüklenen add-on kendisi ayrıca dependency olarak yeni eklentiler kuruyor ve muhtemelen add-on u kaldırsanız dependency olarak yüklenen eklentiler geri kalıyor. Bunun da anlamı Kodi'ye çok ekleme/çıkarma yaptığınızda bir süre sonra Kodi kullanmadığınız eklentiler yüzünden şişiyor.

Bunlar benim şimdilik karşılaştığım sorunlar. Belki çözümleri de vardır. Ancak gelmek istediğim nokta tüm bunlarla ortalama bir ev kullanıcısının uğrşmayacak olmasıdır. İleri bir ev kullanıcısının da tüm bunlarla sürekli uğraşacak zamanı, dikkati ve sabrı olmayabilir. Akşam eve geleceksin, cep telefonundaki fotoğrafları vidyoları NAS'a atacaksın ancak Kodi'de görünmeyecek. Download edip izlemediğin filmlerden dizilerden birini açıp izlemek isteyeceksin, afişleme düzgün değil. Ayda yılda bir eskiden mesela Antalya tatilinde çektiğin vidyolara resimlere bakmak isteyeceksin, onca fotoğrafın/vidyonun arasında bulamayacaksın. Diğer tarafta ise en basit haliyle izleyeceğin filmi usb flash diske kopyalayıp, tv'ye de flash diski saplayıp, yayıla yayıla film/dizi izleyip keyfine bakmak var.

Cihaz olarak NvidiaShield oldukça "güçlü" bir izlenim veriyor. Nvidia kaynaklı bir soruna rastlamadım. Cihazdaki menu geçişleri filan manyakça hızlı, cache leme süper, ısınma yok. Ancak işler Nvidia Shield ile bitmiyor. Keşke Nvidia Shield 'in kendi içinde bir oynatıcısı olsaydı...

Dostum sen ne yaptın ya, beni 10 yıl öncesine popcorn a100’e film atmaya, afişleme programı yüklemeye çalıştığım uykusız gecelere götürdün, tamda bu bu aleti almayı düşünürken, tüylerim diken diken oldu. Yok ağa size mübarek olsun, ben bir daha dönemem o günlere.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: müslüm66

bende sizin gibi sorun yapmıştım hdd leri ama akşam baktığımda aktif değildi her ikiside bekleme modundaydı demekki cihaz açık olmayınca standby konumunda hdd ler.
    Hocam bende öyle umarak ara sıra kontrol ediyorum ama sürekli ışığı yanıyor ve içinden fan sesi gibi ses geliyor Sizin HDD markası ve modeli nedir?
  • Şimdi bana göre 3 seçenek var zaten tercih edilebilecek. Nvidia Shield, ZidooX9s veya Apple Tv 4K.

Nvidia Shield'da Kodiye mahkumuz (ben son derece memnunum gerçi, can sıkıldıkça otur yeni skin yükle, filmlerin posterlerini kafana göre düzelt, abuk subuk add-on falan yükle, hobi işi biraz ), Apple da USB yok, sesler problemli sayılır(atmos yok, dts x yok, hd leri kendi çözüp yolluyo bitstream etmiyo).

Zidoo da Youtube,Netflix 4k lar yok. Kendi oynatıcısı fena değil sanırım, Kodi pek olmaz bunda zaten. Belki de youtube ve netflix lerin 4k ları tv den hallediliyorsa bu mantıklı olabilir.

3 cihazı da uzun süre kullanan Tuğrul hoca yardımcı olur belki, en zahmetsiz hangisi olur bunların

Hocam bende bir WD var, bir de Samsung. WD bir süre sonra uyku moduna giriyor, Samsung ise uyanık kalıyor her zaman. Zaten eski olduğu için Samsung'u Shield'ın hafızası olarak biçimlendirdim, gün boyu takılı kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Hocam bende bir WD var, bir de Samsung. WD bir süre sonra uyku moduna giriyor, Samsung ise uyanık kalıyor her zaman. Zaten eski olduğu için Samsung'u Shield'ın hafızası olarak biçimlendirdim, gün boyu takılı kalıyor.
    Teşekkür ederim hocam bende seagate var oda uzun zaman olmuştu alalı ondan kaynaklı olabilir yeni HDD almaya bakayım ozaman ben :(
  • charnel kullanıcısına yanıt
    Nvidia ..hdr,atmos,güncel yazılım,4k youtube.usb ,kart düşül enerji,sesli kumanda,oyun makinası,...bir kez bile reaet atmadım 2 yıldır..daha me diyelim!! Selamlar...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Nvidia shieldimi satiyorum ilgilenen mesaj atsın lütfen.

quote:

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-shield-android-oyun-konsolu-ve-tv-box-3-gb-ram-16-gb-rom--132351652
  • quote:

Orijinalden alıntı: absinthx

Nvidia shieldimi satiyorum ilgilenen mesaj atsın lütfen.

quote:

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-shield-android-oyun-konsolu-ve-tv-box-3-gb-ram-16-gb-rom--132351652
    Sizin cihaz 2015 mi yoksa 2017 olanmı kumandası varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar cihaza takılı harici hard diske ağ üzerinden dosya aktarabiliyormuyuz?
    Yalnızca cihazın hafızası olarak biçimlendirdiyseniz dosya aktarabiliyorsunuz. Aksi takdirde yalnızca okuma yapabiliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Yalnızca cihazın hafızası olarak biçimlendirdiyseniz dosya aktarabiliyorsunuz. Aksi takdirde yalnızca okuma yapabiliyorsunuz.
    Anladım hocam teşekkürler.
  • Arkadaşlar ev için basit bir NAS sisteme geçmeyi düşünüyorum cihazın NAS performansı nasıl? Ağ üzerinden 4k film izlerken takılma donma falan oluyor mu?
    WD My Cloud kullanıyorum ben. Remux dosyalarda bile takılma olmadı hiç ama kabloyla bağlanıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 124125126127128
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.