Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.306
Cevap
204
Favori
411.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.amazon.com/NVIDIA-SHIELD-Streaming-Player-Remote/dp/B075RXV2VR/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1518537502&sr=1-3&keywords=nvidia%2Bshield%2Btv&th=1

Arkadaşlar ben bu ürünü sipariş vereceğim ürün 2017 model oluyor değil mi? 65$ taşıma ve gümrük masrafları çıkıyor bunun ne kadarını geri iade ediyorlar yakın zamanda amazon dan alan oldu mu?
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    Vergi oranı %20 Amerika'dan. Yani bu fiyata alırsanız 36 dolar vergi alınır, bir ay sonra falan 10 dolar da kargo olsa, 20 doları iade edilir. Eğer aceleniz yoksa yılda 2-3 kere 150 dolara düşüyor ürün ve vergi de dahil olmak üzere 36 dolar kârınız olur, yani gümrük bedavaya gelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xeriphas

Vergi oranı %20 Amerika'dan. Yani bu fiyata alırsanız 36 dolar vergi alınır, bir ay sonra falan 10 dolar da kargo olsa, 20 doları iade edilir. Eğer aceleniz yoksa yılda 2-3 kere 150 dolara düşüyor ürün ve vergi de dahil olmak üzere 36 dolar kârınız olur, yani gümrük bedavaya gelir.

Teşekkür ederim hocam uzun süredir araştırıyordum daha fazla beklemek istemiyorum artık
  • Arkadaşlar ben kredi kartı kullanmıyorum banka kartı ile amazon dan satın almaya çalışıyorum ama kabul etmiyor 2 3 farklı banka kartını denedim ama bir türlü ödeme yapılmıyor. Amazon dan banka kartı ile alışveriş yapabilen oldu mu?
  • Selamlar;
    NvidiaShield 'in kendi içinde 16GB storage alanı var ve takılan/eklenen USB3 flash disk primary storage haline getirilebiliyor.

Sorum şu:
    Cihazda oyun oynanmayacak; sadece media oynatıcı olarak KODI/SPMC Netflix vb. uygulamalar olacak, NAS'a bağlanıp KODI/SPMC içindeki Plex addon ile film/müzik/resim filan gösterecek, 64GB'lık USB3 flashdisk yeter mi, sıkıntı yapabilecek durumlar var mı, 128GB flashdisk mi alayım?
  • xnor2001 X kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de NAS ile kullanıyorum. Zaman zaman plex de açıyorum. Cihazda da birisi ağır olmak üzere 5-6 oyun yüklü ara sıra girdiğim. Buna rağmen yer sıkıntısı yaşamadım hiç. Eğer torrent falan indirmeyecekseniz cihaz üzerinden, gerek bile yok harici hafızaya. Ama alacaksanız da 64 fazlasıyla yeter.
  • quote:

Hocam ben de NAS ile kullanıyorum. Zaman zaman plex de açıyorum. Cihazda da birisi ağır olmak üzere 5-6 oyun yüklü ara sıra girdiğim. Buna rağmen yer sıkıntısı yaşamadım hiç. Eğer torrent falan indirmeyecekseniz cihaz üzerinden, gerek bile yok harici hafızaya. Ama alacaksanız da 64 fazlasıyla yeter.

Hmmm durum böyleyse 32GB bile yeter o zaman diye anlıyorum? Teşekkürler tavsiye için.
    Hocam dediğim gibi, eğer film falan atmayacaksanız cihaza, ki NAS varken atmazsınız büyük ihtimalle, hiç gerek bile yok.
  • Herkese Tekrar Selamlar,
    Yine bir başka soruyla karşınızdayım.

NvidiaShield sipariş ettim, QNAP ile Nvidia Shield kullanım senaryoları üzerinde düşünüyorum. NvidiaShield'i her daim açık tutmak amacında değilim, sadece bağlı olacağı TV'de birşeyler izleyeceğim zaman açıp bakayım diyorum. Qnap daha uzun süre açık olacaktır.

Qnap üzerinde Plex Server çalışıyor.
    Nvidia Shield üzerindeki SPMC veya KODI içine Plex Client kurup kullanayım diyorum ancak Qnap üzerindeki diskler SATA olduğundan arabirimdeki thumbnail ler arasında çok hızlı güzel geçiş yapılamayacağı bir his var içimde.

Qnap üzerindeki Plex dursun; NvidiaShild içindeki SPMC QNAP'a SMB bağlanıp içeriği kendisi index lesin, afişlesin gibi bir senaryoya girsem nasıl olur?

Sizin pratik ve kullanışlı bulduğunuz client/server yöntemleriniz nelerdir?
    Hocam bende WD My Cloud var. NFS dosya sistemi kullanıyor. Kodide afişliyorum film ve dizileri, cihaza bağladığım harici HDD kadar hızlı okuyor. Plexi her zaman gereksiz bulmuşumdur kendim için. Size de önerim SMB veya NFS kullanmanız. Müzik, resim, film, dizi her şeyi okuyor zaten Kodi.
  • xeriphas kullanıcısına yanıt
    Selamlar;
    Anlıyorum.
    Qnap'da tuttuğum fotoğraf, video, filmler, diziler, belgeseller, konser, mp3 vs'ye evdeki muhtelif tablet, telefon ve TV'lerden erişebilmem için NAS üzerinde Plex'in çalışıyor olması gerekiyor. Diğer türlü bir senaryoda NvidiaShield'ı her daim açık tutmak zorundayım.

Ancak Plex'e bayılıyor değilim.

Aşağıdaki 1-2 senaryo içinde tercih yapmam lazım.

1)
    NvidiaShield üzerindeki Kodi, gitsin Qnap'daki medyayı kendi index lesin afişlesin ve Kodi/SPMC içinde Plex addon kullanmama gerek kalmasın, direkt olarak Kodi kendi afişlediği, thumbnail larını ürettiği, oluşturduğu kütüphaneden navigate etsin. Böylece Kodi'nin esnekliğinden istifade etmiş olacağım. Ancak aynı içeriği afişlemek için hem Plex hem de Kodi ayrı ayrı birbirinden bağımsız çalışmış olacak.

2)
    Qnap'daki Plex zaten indexleme afişleme işlerini iyi/kötü bir şekilde yapıyor/yapmış, NvidiaShield'daki Kodi/SPMC içindeki Plex addon ile medyaya ulaşayım. Böylece extra index leme afişleme işiyle uğraşmamış olurum. Ancak bu senaryoda arabirim yavaş olur gibime geliyor.
  • Arkadaşlar amazondan alınma cihazın elektrik fişi türkiye uyumlu mu? Yoksa çevirici adaptör mü gerekiyor? ve içinden HDMI kablo çıkmıyor mu?
  • bkblt85 B kullanıcısına yanıt
    Amazon Amerika'da alınan cihaz için dönüştürücü kullanmanız gerekiyor. İçinden de HDMI kablo çıkmıyor. Televizyonunuz 4K ise 2.0, 1080P ise de 1.4 veya üstü HDMI kablo almanız gerekiyor.
  • quote:

Amazon Amerika'da alınan cihaz için dönüştürücü kullanmanız gerekiyor. İçinden de HDMI kablo çıkmıyor. Televizyonunuz 4K ise 2.0, 1080P ise de 1.4 veya üstü HDMI kablo almanız gerekiyor.

Teşekkür ederim.
  • Merhaba arkadaşlar. Tam sipariş verecektim ki oyun kollu paket amazonun stoğunda kalmamış. Sadece kumandalı paket amazonun stoğunda görünüyor. Oyun kollu için diğer satıcılara yönlendiriyor tabi onlarda da 250 dolar civarı. Ne zaman amazonun stoğuna girer nasıl öğrenebilirim. Müşteri hizmetlerine ne yazmam gerekiyor. Teşekkürler.
  • Benim Nvidia Shield geldi.

Diğer tüm cihazlarda olduğu gibi Nvidia Shield üzerindeki Plex Client da sefil, yeteneksiz, sorunlu. Aynı şekilde Kodi içindeki Plex addon da sefil, yeteneksiz, sorunlu. 4K vidyoların kimini oynatıyor, kimini oynatamıyor; oynatabildiği 1080p ve 4K vidyoları ise titrek titrek minik minik duraksamalarla oynatıyor. 720p 'de sorun yok. Plex Client ın sorunlu olduğunu bilmesem direkt Nvidia'nın gpu suna laf edeceğim. Kodi içindeki Plex addon yukarı aşağıya oynuyor filan, bi durmuyor sabit durduğu yerde. Plex'in oynatamadığı veya oynatırken ıkındığı vidyoları yaslıyorum SMB'den Kodi'ye , çatır çatır problemsiz oynatıyor.

Bu akşam Scrapers işleriyle uğraşacağım bakalım library filan... Baya zaman alacak gibi görünüyor. Bilgisayardan Nvidia Shield'e remote desktop yapmanın bi yolunu bulursam işler daha çabuk biter gibime geliyor. Bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xnor2001 -- 23 Şubat 2018; 17:6:22 >
    Scraping için Kodi'yi kullanmak yerine arşivinizi PC'den mediacompanion veya benzeri bir program kullanarak tarayabilrsiniz. Kodi sonrasında XML dosyasından ve film klasöründen gerekli verileri çekiyor. Daha kısa sürüyor bana kalırsa. Plex de aynı verileri kullanabildiği için iki program için de ayrı ayrı işlem yapmanıza gerek kalmaz.
    Bence bir kere afişlemeyi beklememek için Plex'le uğraşmaya hiç değmez. Eğer ki ama acele lazımsa Archos Video Player'ı deneyebilirsiniz play store'dan. 400 filmi 10 dakika civarında afişledi bende. Kodinin aynı klasörün tamamını taraması 45 dakika falan sürmüştü. Net hızı etkili olur mu bilmiyorum bu sürelerde. (Türk.net 75Mbps)
  • xeriphas & nebube;
    Tavsiyeleriniz için teşekkürler.

Bu dediğiniz yöntemleri bilmiyorum, araştıracağım. Ancak mevzu afişlemeyle bitse iyi...

Vidyo için konuşacak olursak... Bendeki NAS'da şöyle klasörler var:

Multimedia\Filmler\Filmler-Arsiv\
    Multimedia\Filmler\Filmler-Izlenecek\
    Multimedia\Filmler\Diziler
    Multimedia\Konserler\
    Multimedia\Belgeller-TR\
    Multimedia\Belgeller-ENG\
    Multimedia\Aile Vidyolari\
    Multimedia\Gezi Vidyolari\

Birkaç saattir uğraşıyorum, Kodi dünyasında bu sınıflandırma mevzusunu da çözebilmiş değilim.

Ben istiyorum ki mesela "Belgeller-TR" diye bir seçenek olsun, bunu seçtiğimde "Belgeller-ENG" içindeki begeseller görünmesin. Ancak bunların her ikisi de "TV Shows" sınıfından olduğundan karman çorman gösteriyor.

Benzer şekilde "Filmler-Arsiv" ve "Filmler-Izlenecek" klasörlerinin içerikleri "Movie" sınıfından olduklarından karman çorman gösteriyor ki istediğim bu değil.

Plex'de bile mesela kafama göre istediğim kadar kategori başlığı tanımlayıp, içindeki "Movie" veya "TV Show" diye belirtip ayrı başlıklar halinde görebiliyordum.

Biraz baktım; bilmemne programlarıyla NFO oluştur, movie setler yap filan birşeyler anlatıyor Kodi-Wiki 'de; "yok anasının hörekesi" dedim kısaca.
  • Arkadaşlar bu cihazda puhu tv uygulamasını kullanan var mı? Birde Almanda amazondan alanlar olmuş ama bakıyorum Tr ye gönderim yok siparişi sonlandırmak istediğinizde kırmızı uyarı çıkıyor gönderilemez diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Di Renovatio -- 25 Şubat 2018; 3:27:55 >
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.