Şimdi Ara

NVIDIA RTX 4000 Serisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
815
Cevap
45
Favori
42.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O lenovo 4090 nedir öyle. 3080 aorus extreme e tuğla deniyordu bu asıl gerçek tuğla olmuşNVIDIA RTX 4000 Serisi 

Açıkçası ben böyle bir kart çıkarmaya utanırım ya. Bu iş nereye gidiyor böyle. Teknolojinin gelişmesi ile aynı p/w a sahip yaklaşık 2-3 slot güçlü kartlar çıkarmak varken 4 slot kaplayan anakartın bütün girişlerini iptal eden koca kartı aldırmak zorunda bırakmak da nedir yani. 3 slota da alıştık da onun da olmaması lazım kart dediğin maksimum 2 slot olmalı teknoloji ona göre gelişmeli.

Güç girişini de sağ alt kısma koymak varken ortaya koymuşlar çok çirkin duruyor.

O ısı boruları nedir öyle Allah aşkına. Görünen 13 tane ısı borusu

Neyse bakacağız diğer kartlar nasıl ama bu şekilde çıkmış bir ürün bence alınmamalıdır.

Alınacaksa noctua-asus alınabilir diğerleri hem kocaman olup hem de kafa ütüler.

7900xt söylendiği gibi 3x8pin ile gelirse her türlü gene amd tarafından devam ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 16 Eylül 2022; 12:56:55 >

• NVIDIA RTX 4000 Serisi
    NVIDIA RTX 4000 Serisivideocardz.com
    EVGA ceases video card production, no more EVGA GeForce GPUs - VideoCardz.com
    https://videocardz.com/newz/evga-ceases-video-card-production-no-more-evga-geforce-gpus

EVGA, Nvidia ile olan anlaşmasını sona erdirerek artık herhangi bir gpu üretmeyeceğini duyurdu. Buna göre RTX 4090 lar için örnekler yapan şirket bunları piyasaya sürmeyecek. Gelirinin önemli bir kısmını Nvidia Gpu lardan karşılayan şirketin bu kararı Nvidia olan anlaşmazlık sonucu almışlar. Piyasada mevcut olan 3xxx Evga kartlar satılmaya ve müşteri desteği sunulmaya devam edilecek ama artık yeni kart üretmeyecekler. Uzun süre Evga kartlar kullanmış birisi olarak buna çok üzüldüm.NVIDIA RTX 4000 Serisi 

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt

Konu birden çöp olması değil ki. Atıyorum ben 4060-4070-4080 ürünleri ile ilgilenmeyen 4090(4080de de bu yeni güç girişi zorunlu olursa o da buna dahil) almak isteyen bir kullanıcıysam ve bu yeni güç girişini kullanmaya zorlanıyorsam psu m benim gözümde çöpe dönüşüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 17 Eylül 2022; 12:53:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MSRP fiyatı altına (500$) düzgün bir RTX 3070 denk gelirse yeni seri falan gözüm görmez alırım.

Yeni nesil güç kaynağı, yüksek enerji tüketimi falan pek işime gelmiyor.

Daha da düşmesi gereken enerji tüketimi artarken, önümüzde bir enerji krizi arifesinde pek kabul görmeyecektir diye düşünüyorum.

Bakalım piyasa nasıl karşılayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 17 Eylül 2022; 13:41:23 >
  • NVIDIA RTX 4000 Serisiyoutube
    PC enthusiasts, don’t miss the GeForce Beyond special broadcast. Learn about the latest breakthroughs in gaming, creating, and graphics technology -- from NV...
    https://www.youtube.com/watch?v=Uo8rs5YfIYY&feature=youtu.be

NVIDIA RTX 4000 Serisiyoutube
    "Join us as NVIDIA CEO Jensen Huang unveils real-world breakthroughs for the era of AI and the metaverse. See how NVIDIA computing platforms, cloud technolog...
    https://www.youtube.com/watch?v=PWcNlRI00jo&feature=youtu.be

20 eylül saat 17:55 te yapılacak olan canlı yayın linkleri hem Nvidia hemde Nvidia GeForce kanallarında görünmeye başladı. Videolarda 1 dk lık bir fragmanda bulunuyor ve Nvidia GeForce kanalında yer alan bir masaüstü bilgisayar ekranında "ti or tie?" şeklinde bir not dikkat çekiyor. Bakalım 20 Eylül' de yeni seriyi bekleyenleri ne gibi sürprizler bekliyor olacak. Son birkaç gündür adeta fırtına öncesi sessizlik gibi hiç bir sızıntı yok ama az çok 20 Eylül' de nelerle karşılacağımız belli gibi, kesin olan 4090 ve 16 GB 4080 in duyurulacak olması ama bunlara ek olarak 3.bir gpu daha olacak. Bunun ismi ve özellikleri ise henüz belli değil, bazı kaynaklar 12 GB lık 4080 olacağı bazı kaynaklar ise 4070/4070 Tİ olacağı yönünde görüş bildiriyor. 4090 ın Ekim' de , 4080 in Kasımda ve 4070 için ise en erken yıl sonuna doğru çıkacağıda genel olarak elde edilen bilgiler. Ocak ayında yapılacak CES fuarına kadar bu kartlar dışında başka bir gpu beklenmiyor ve 4060 ında bu fuarda duyurulması bekleniyor. Yabancı forumlardan elde ettiğim bilgiler bu yönde, bakalım ne oranda doğru 20 Eylül' de resmiyete kavuşacak.NVIDIA RTX 4000 Serisi 

• Arkadaşlar açılan 2 konuyu belirli bir süre takip ettikten sonra aldığımız karara göre artık daha fazla karışıklık olmaması açısından ana konu olarak aşağıdaki konuyu kullanabilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/nvidia-geforce-rtx-40-serisi-ana-konu--153655610-18

• Evga amd tarafına geçer de orada müşteri memnuniyetini ön planda tutan iyi bir firma görürüz inşallah. Diğer hiçbir firma hava soğutma karta aio takınca garantisini bitirmemezlik yapmıyor.

• Artık çòzüm bulamadığîm için konu dışı yazıyorum

MSI GTX 1060 Gaming X ekran kartı, Ryzen 3600 islemci DDR4 3600 MHz bellek ve 75 Hz DP1.4 HDMI2.0 monitòr kullanıyorum. Sorum ve baş belası sorunum şöyle.
    Oyunları acıp oynadîğimda oyuniçi görüntüde bir gariplik var. Şòyle ki normalde oyun oynarken filmsi sinema izler gibi bir duruş görüntü olur hani TV de film izler gibi. Fakat tüm kurduğum oyunlarda düz direkt bir görunüm var. Daha açık anlatayım. 480p 720p veya 1080p bir video izlersiniz YouTube'da; bir de 720p 60 1080p 60'e çekersiniz görüntu bir anda farklîlasir. Işte benim yaşadiğim sorun oyunları oynarken bu 60 değerin verdiği bir görünüm var. Ne keyfi alabiliyorum ne bu konuyu çòzebilmiş değilim. Eski PC imde 4850 kart var aynı monitöre HDMI'dan bağladim mesela NFS Run Crysis 2 açıyorum sorun yok böyle hani filmsi görünüm var tıpki sinema izler gibi. Fakat GTX 1060'ın olduğu yeni PC de açiyorum Crysis 3 Nfspayback Crysis 2, Crysis 2 Remastered, Spiderman Remastered vs farkli. Fakat NFS Run da sorun yok. Crysis 2 ve 3 de mesela düz salt bir görüntü var. Kablo da degiştim orijinal de kullandım. Acaba yeni kartlar mi böyle. Artık çildirtti beni bu durum. Cok insana sordum anlaşılmaz kaldı. DDU yla sürücüleri kaldırdim temiz kurulum yapdım maalesef yine aynı. Tazeleme oranlarını 75hz den 60 ve 59 hz a çekdim . Yine olmadı . Sizce neden olabilir. Bu sorun nasıl çözülur

• Yeni seriyi bu konudan takip ediyordum ama anlaşılan artık takip edemeyeceğiz. Aslında daha önce açılan konu bu ve diğer konu daha sonra açıldığı için buradan devam edilmesi gerekliydi ama diğer konuda konu sahibinin dakika başı mesaj atıp sürekli konuyu öne çıkardığı için oradan devam edilmesi uygun görülmüş olmalı, o zaman artık yeni seriyi takip edeceğim bir konu kalmadı. Nvidia denilince benim aklıma ilk turbo hocamın açtığı konular gelir ve her zaman onun konusundan takip ederdim.NVIDIA RTX 4000 Serisi 

• @powerstorm

Mesajınız içerisinde açmış olduğum ANA KONU'nun linki geçtiğinden dolayı ilgili mesajınız üzerinden bu konu hakkında ilk ve son kez açıklama yapacağım (aslında bu konu içerisinde ilk kez diyelim zira şu mesajımda @turbo-powwer 'a gerekli açıklamayı yapmıştım). Zaten konular arasında da birkaç saat vardı ve son 1-2 senedir forumla pek ilgilenmediğini özellikle de son 1 aydır ilgilenmeyeceğini biliyordum, yanılmadım. Eski açılan ANA KONU'lara bakıldığı zaman genellikle cevap olarak gelen ilk mesaj ya da ilk mesajlardan birisi bana ait olmuştur (şu örnekte görüldüğü gibi). Yani kendisiyle bu tarz konularda paslaşıyor durumda olurduk, başlığı açana da hiç kimse bu kadar takılmazdı. Önemli olan forumda bir şeyler paylaşılması olarak bakılırdı, buna binaen devam edilirdi.

Anlam veremediğim bir şekilde özellikle Dahili Bileşenler Bölümü'nde bu kadar aktif olmam bazılarını rahatsız etmiş durumda. Üstelik rahatsız olan bu şahıslar (bu şekilde ifade etmek durumundayım, bana söylenenler de görülüyor) önceleri gelip sürekli konularıma mesaj yazmalarına rağmen dediğim gibi son zamanlarda bu şekilde cephe almış durumdalar. Fanboy vb. kavramlar hiç hoş ve doğru olmuyor zira (aşağıda linkini paylaşacağım üzere) marka-model ayırt etmeksizin elimden geldiğince tüm konuları açma/paylaşımları yapma gayretindeyim. AMD-INTEL-NVIDIA tabii ki bunların en büyükleri arasında ve üçünden de konularım mevcut olmasına rağmen neyin fanboy'luğudur? Son derece ama son derece anlamsız bi' tabir.

https://forum.donanimhaber.com/rs-incelemeleri-ve-paylasimlari-redstone--90090674

Akabinde geçen ay ilgili ANA KONU içerisinde;

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/153661025

NVIDIA RTX 4000 Serisi

bu şekilde ''Hayırlı Olsun Mesajı'' paylaşıp, şimdi içerisinde bulunduğumuz konuda

Alıntı

metni:
    Nvidia denilince benim aklıma ilk turbo hocamın açtığı konular gelir ve her zaman onun konusundan takip ederdim.

yazmak ne ile açıklanabilir? Konular falan mı karıştırıldı denecektir?

Herkes tabii ki nereye yazmak istiyorsa oraya yazabilir, özgürdür ve son derece saygı duyulmalıdır. Fakat olmayan olguları varmış gibi göstermek veya sürekli olarak yaptıklarını görmezden gelmek de doğru değildir, hoş değildir.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 20 Eylül 2022; 16:28:16 >

• defaulticus kullanıcısına yanıt

AMD ile devam ederse, yine aynı şekilde hizmet kalitesini sürdürecektir.

• Bugün yapılacak açıklamada en önemli kısım bence msrp fiyatlandırmaları olacak. Şu an extreme bir durumdayız piyasada mining ten dolayı çok fazla gpu var ve bunların stokları eritilmeden 4000 serisi kartlar çıkarılacak. Bu durumda ben nvidia dan fiyatlarda bir artış bekliyorum. Olmazsa bu durum bizlere artı olarak yansır rtx3000 serisinin fiyatları biraz daha düşer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 20 Eylül 2022; 9:48:33 >
  • Bakalım yeni seride hangi özellikler tanıtılacak 4060'ı merakla bekliyorum

• Yapılan açıklamaya göre sadece Anakart ve PSU üretimine yoğunlaşacakmış. AMD ve İntel ile herhangi bir işbirliği düşünmediklerini belirtmişler. NVIDIA RTX 4000 Serisi 

Alıntı

metni:
    Surprisingly, the CEO also states that he is not interested in working with AMD or Intel. EVGA will now concentrate solely on its power supplies and motherboards and has no intentions to enter new product categories for the time being. Employees in the video card department would be assigned to other jobs throughout the corporation, which sounds a little implausible. Approximately 80% of EVGA's revenue came from video card sales.

@defaulticus

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt

Kepenkleri tamamen kapatmayacak olmamalı iyi.

Abit / Epox olayı yaşanmasın :)

• dJ_bLoW kullanıcısına yanıt

Söylendiği gibi gelirin %80 i gpu satışlarından geliyorsa ve amd ya da intel de düşünülmüyorsa evga küçülmeye gidecek denebilirNVIDIA RTX 4000 Serisi 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 20 Eylül 2022; 14:7:15 >
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt

Açıkçası 4060' ı uzun süredir bekliyorum ancak bir yandan" 3060 alıp artık bu takibe bir son versem mi" düşüncem var. Ancak malum bugün ki tanıtım vs ikilem de oluyor insan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yavuzsaka -- 20 Eylül 2022; 14:43:28 >
  • 2.5 saat kaldı

NVIDIA RTX 4000 Serisiyoutube
    #ProjectBeyond 40 Hour Countdown | Tune in 9.20.22 8AM PDT
    https://www.youtube.com/watch?v=mYuRDB65Evw
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.