Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (953. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 951952953954955
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Inno3D ichill x4 nasıl? inceleyen oldumu kartı acaba?

• Araştırmama göre

En sessiz : 3080 gaming x trio

En f/p : tuf 3080 / gaming oc 3080 / gamerock oc 3080

En güçlü : strix 3080 / ftw 3 ultra 3080

En süslü , teknolojik : Aorus master/extreme 3080

En esrarengiz : zotac RTX 3080 AMP Extreme Holo (inceleme yok )

• Dün ekran kartımı satın almama rağmen bağımlı gibi hala stok kovalıyorum. Buradan baya bir kişiye kart aldırmışlığım var mesaiye bir süre daha devam edeceğim sanırım. Kart stoğu kovalamak yeni hobim oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: SirArthurDayne

Dün ekran kartımı satın almama rağmen bağımlı gibi hala stok kovalıyorum. Buradan baya bir kişiye kart aldırmışlığım var mesaiye bir süre daha devam edeceğim sanırım. Kart stoğu kovalamak yeni hobim oldu

ahahaha   güldürdün hocam. Dayanamayıp ne aldın acaba ? Palit mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daante -- 25 Ekim 2020; 11:4:39 >
  • Hocam AMD duyurusunu yaptıktan sonra çoğalacak gibi geliyor bana boşuna kovalamaya gerek yok para vermek için niye bu kadar hırslıyız anlamıyorum hani yurtdışında yaşayan insanlar için 700 tl, 850 tl değerinde bu kartlar. Ama bizim için 10 milyar 11 milyar paralardan bahsediyoruz. 10 milyar vermek için deli gibi bot programları yüklüyor insanlar.

• Daante D kullanıcısına yanıt

Yok hocam dün asus tuf aldım hepsiburada'dan.

• Paister P kullanıcısına yanıt

Hocam işin şakası bu ya tabiki stoklar artacak :) Ama ben yıllardır bu şekilde ürün kovalamaktan keyif alıyorum onu kastetmiştim sadece. Yoksa illaki stoklar bollaşır, fiyatlar düşer. Ama ne olursa olsun ülkemizde dolar'ın dengesizliğini düşünmek lazım. Kart almadan beklemek bir yerde iyi de olmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

Araştırmama göre

En sessiz : 3080 gaming x trio

En f/p : tuf 3080 / gaming oc 3080 / gamerock oc 3080

En güçlü : strix 3080 / ftw 3 ultra 3080

En süslü , teknolojik : Aorus master/extreme 3080

En esrarengiz : zotac RTX 3080 AMP Extreme Holo (inceleme yok )

Hocam şu anlık en serin ve sessiz Aorus Master ve Xtreme gibi duruyor.

Furmark da 450W bios lu extreme 63c geçmemiş. Master ile ayni heatsink herhalde en iyi secenek bu serin/sessiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 25 Ekim 2020; 11:10:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vram yetersiz kalır diyenler ekran kartlarının yapısından bir haberler. Ekran kartları yüksek bellek bant genişliğine sahip olduğundan, vram darboğazı yaşanması zordur. Bugün 3080 alan kişi 20 gb versiyonu çıksa bile ileride %3-5'lik farklar dışında aynı performansı alacaktır. Örnek 3080 FTW3'de 873 gb/s'lik bellek bant genişliği mevcut, 10 gb üzeri vram kullanımını 5 yıl sonra anca görürüz. Konsolların APU'su paylaşımlı 16 gb olduğundan zaten bir ayağı çukurda, artık oyunlar bile sistem belleğini yeterince kullanmakta, 8 gb çoktan çöp oldu. Kabaca hesapla oyun sistem için 6-8 gb kullansa, vram için en fazla 10 gb kalır onu da kullanacak gücü olacağı şüpheli. Yeni nesil oyunlar keşke bir an evvel çıksa da görsek, neler değişiyor. Bazı kişiler 8 gb 2080s veya 5700XT benzeri kartların vram'den dolayı çöp olacağını falan sanıyor, ne kadar yanıldıklarını anlarlar yakında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 25 Ekim 2020; 11:37:59 >

• Kaça aldınız hocam hayırlı olsun. Şuan en iyi F/P ürünü gibi duruyor TUF. Ben çok beğendim bu yıl ki TUF' ı inanılmaz değişiklikler yapılmış.

• Daante D kullanıcısına yanıt

8400

• Gerçekten çok iyi fiyat TR fiyatlarına göre, tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın. Biz Strix beklemeye devam daha 

• teşekkürler hocam. Hepsiburada’dan iki kere strix denk gelmişti ama anında tükendi çok uygun fiyatlı. Arada hb kontrol etmek lazım

• Hafıza bant genişliği ile hafıza fiziksel kapasitesinin zerre alakası yoktur.. Hafıza bant genişliği hızı ve bit değeri ile orantılı eş güdüm işlem yapabilme kapasitesiyken hafıza fiziksel genişliği maksimum aynı anda yanyana yürütebileceği veri miktarının yani yükleme alanının kapasitesidir.

Bant genişliği = Yapabileceği işlem bandı genişliği.
    Bellek miktarı = Yüklenecek doku vs veri kapasitesi sınırı genişliği.

5.5gb/sn okuma hızı olan 100mb ssd de sadece 100mb dır.

10mb/sn okuma hızı olan 100mb disk de sadece 100mb dır..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 25 Ekim 2020; 11:39:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Hocam şu anlık en serin ve sessiz Aorus Master ve Xtreme gibi duruyor.

Furmark da 450W bios lu extreme 63c geçmemiş. Master ile ayni heatsink herhalde en iyi secenek bu serin/sessiz

Alıntıları Göster
    1300rpm donuyor gaming x

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bellek genisligi chipte olan bir sey yalniz. tum 3080lerde ayni ve 760GB/s. 3090la falan karistirdin bence

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VU22 V kullanıcısına yanıt

Custom modellerde bellek hızlarıyla oynayabiliyorlar, bahsettiğim model FTW3 Ultra, 760 gb/s fazlasıyla yeterli zaten.

• 
Sayfa: önceki 951952953954955
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.