Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (449. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.507
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Black Heart Rebellion kullanıcısına yanıt
    bende de çıkmıyor. kendimi salak gibi hissettim. bütün gün boşa mı refresh attım.
  • StreamRolleR kullanıcısına yanıt
    Bakarsın 3090'ı geçen bir model çıkar 3090 keşke hiç çıkmasaydı tepe performansı bilince zevki kalmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

bende de çıkmıyor. kendimi salak gibi hissettim. bütün gün boşa mı refresh attım.
    Google > Geforce RTX Amazon /Newegg

Boyle yazin cikar. Strix icin haftaya F5 lersiniz. Bu hafta bitti zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

Koca gün dünya da sadece palit sattı vay anasını ya
    Yurt dışında çok ciddi dalga malzemesi oldu nvidia nofounders edition filan muhabbeti dönüyor

Satamayacağı kartın tanıtımını yapan firmaya ne yapsak kardır aslında. Gigabyte filan daha bios üzerinde çalışıyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

arama bölümüne rtx 3080 yazın sıralamadan "en yenileri" seçin. geldiği gibi çıkar en üstte.
  • Amazon site fark etmeksizin arama bölümüne RTX 3080 yazın. Sıralamayı en yeniler olarak değiştirin o an satışa çıkanlar hemen listeleniyor ama daha önce satışa çıkmış ve stok bitmiş ürünleri listelemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Google > Geforce RTX Amazon /Newegg

Boyle yazin cikar. Strix icin haftaya F5 lersiniz. Bu hafta bitti zaten.

Alıntıları Göster
    evet bu şekilde yazınca çıktı asuslar: Geforce RTX 3080 Amazon.co.uk
    ama google yeterince hızlı güncelliyor mu ki sayfaları. yani çıktıktan 1 saat sonra haberimiz olmasın.
  • anladım ben de en yeniye göre sıralıyordum ama satışta değilse çıkmıyormuş o zaman.
  • Nirv N kullanıcısına yanıt
    Evet bendede öyle.

• "50,000+ Orders from amazon.de, yikes. One of the worst."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 18 Eylül 2020; 23:46:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

%20 core ile %19 artış muazzam. Aynı mantık ile 3070'in %50 geride olması gerekiyor bu ampere'de matematik hiç tutmuyor. 999$'a 10k core'lu 3080ti ortalığı dağıtır
    Bro bu seride her core başına 2alu var ordaki rtx 3080deki 8700core rtx 3090daki 10bin core 1080tı deki gibi değil senın matematik baştan yanlış.
    Bir gpunun saf gücü sadece corexsayısı değil rop sayısı memory bandwıt etken çok. Gpular cpu mantığı gibi değil zaten
    GPU mimarisinin, CPU mimarisine göre çok daha fazla kontrol bloklarına ve ALU’ lara sahip.

Cpu 1zaman diliminde tek işlemde
    Gpular karmaşık işlemde hızlıdır (3d) çok hızlıdır
    Gpuların toplam işlem hesaplama gücü teraflop ile ölçüyoruz zaten.
    Neyse kafanı bulandırmıyim

• DE FTW için konuştum, şu eski postlarda paylaşılan trinity mevzusu gibi. Amazon almanya siparişini sadece sen iptal edersin diyor, ürün sizin için tedarik edilecek vb. dendi. Trinity mevzusunda da stokta yok ama beklerseniz sizin için rezerv edilmiştir diyordu zaten. En azından geç olsa da DE siparişleri gelecek gibi duruyor
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    Yok onları biliyorum da 4300 core sahibi 2080ti'a oc yaparak 8700 core'lu 3080'e yaklaştırabiliyorsun. Core yok demedim zaten vitaminsiz dedim. Amd direk 80cu ile gelirse öyle dalavere yapmadan zaten 3080in dibine gelir. Mimariden gelen kazanımlar ile çok rahat 3090'a kafa atar diye düşünüyorum. Ayrıca hbm olacağını düşünürsek az güç tüketecek kart. Daha az ısınacak ve gelişmiş 7nm+ ile daha ucuz ve verimli olacak.

Bu yüzden bu seride amd'den beklentim var. Eskiden 2070'e kafa atsa iyi derdik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 18 Eylül 2020; 23:47:16 >
  • Manyaqçocuk M kullanıcısına yanıt
    İşte aslında o 8704 core değil, 4352 core 3080de. Ama 3080 corelari FP ve INT olarak direkt ayrilmıyor 20xx serisi gibi, yani ayrılıyor evet ama gerektiğinde hepsi FP olarakta kullanılabiliyor ki buda x2 olarak yazma imkanı veriyor NVIDIA ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

"50,000+ Orders from amazon.de, yikes. One of the worst."
    özeti anlamı nedir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Yok onları biliyorum da 4300 core sahibi 2080ti'a oc yaparak 8700 core'lu 3080'e yaklaştırabiliyorsun. Core yok demedim zaten vitaminsiz dedim. Amd direk 80cu ile gelirse öyle dalavere yapmadan zaten 3080in dibine gelir. Mimariden gelen kazanımlar ile çok rahat 3090'a kafa atar diye düşünüyorum. Ayrıca hbm olacağını düşünürsek az güç tüketecek kart. Daha az ısınacak ve gelişmiş 7nm+ ile daha ucuz ve verimli olacak.

Bu yüzden bu seride amd'den beklentim var. Eskiden 2070'e kafa atsa iyi derdik.
    1döngü vuruş gücünde nvidia amdye gore 2kat daha iyi
    Amd zaten burda zayıf brom
    Amd Hbm2 kullanabiliyor ve dediğin gibi gpu üstunde olduğundan ram birimi yuzde90 daha az watt
    Daha az ısı ve daha hızlı.
    Bildiğin üzere AMD Radeon RX Vega 64 OC 8GB 2048Bit GDDR5

Amd 7nm 2.nesil mimaride bu sefer hbm2 kullansa bu sefer daha pahalı olcak amd pahalı gpular yapmaz zaten tek gpu liderliğini kaybetmiş 4yıldır istesede yakalıyamıyor oda f/p gpular yapıyor oyuncuların en çok tercih ettiği gpu 350dolar amd buraya oynuyor..
    +Rx580in 4yıldır ekmeğini yiyor utanmasa 2020de bios atıp rx680 diye satcak
    Amdnin nvidiaya karşı yaptığı en kolay hamle ve bizimde hoşumuza gıden güncel gpularda indirim.. eli kulağındadır 50$/100$ indirim

• VEGETTO kullanıcısına yanıt
    İzlemeyi gerektirecek bir kart değil. Fe'den kötü olduğunu biliyoruz zaten.
  • Bu amazon ingiltere, hollanda falan ne kadar süre garanti veriyor belli mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hekatonkhir

İşte aslında o 8704 core değil, 4352 core 3080de. Ama 3080 corelari FP ve INT olarak direkt ayrilmıyor 20xx serisi gibi, yani ayrılıyor evet ama gerektiğinde hepsi FP olarakta kullanılabiliyor ki buda x2 olarak yazma imkanı veriyor NVIDIA ya
    Kaynak nedir?

Edit:Nette baktım sallama sızıntı haberlerde geçmiş bu muhabbet.Sanırım onu kastediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 19 Eylül 2020; 0:19:14 >
  • Palit deyince aklıma gelen tek kart.
    NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]
  • 
Sayfa: önceki 447448449450451
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.