Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1070 Ekim ayında sattım. İyice cortlamadan elden çıkarmak iyi oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Yeni konu açılmış :)

Fiyatları merak ediyorum bakalım.
    Tarlayi simdiden satip dolara gecmeli..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mcake± kullanıcısına yanıt
    Madenciliginde etkisiyle nvidianin 1xxx seriisnden kazandigi kari hic bi seri vermemis olabilir..
    Performans ve verimlilok anlaminda da cok basariliydi..

• Konu hayırlı olsun bende favorilerime ekledim takipteyim.
  • mesajımız bulunsun 3060 alabilirsem ne mutlu bana
  • 2023te dolar 1 lira olunca 5 tane alacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: m-99

1070 Ekim ayında sattım. İyice cortlamadan elden çıkarmak iyi oluyor
    Aslında en güzeli güncelken satmak. Ben pek kullanmadığım için hala ilk günkü gibi tertemiz duruyor. Ayda 3 4 kez film indirmek için pc açıyorum anca. Ufaklık büyüyor. Gerek epic, gerek steam de indirime giren aldığım oyunları biraz daha büyüdüğünde oynamaya başlar bu oyunlar için de 1080p 60 Hz monitöre 1070 yeterli.

Birde ben sürekli donanım değişen birisi olmadım. Herhalde 2022 den önce bir değişikliğe gitmem bu gidişle. O zaman da 5 bin serisi falan çıkmış olur kanımca

• Yeni konu hayırlı olsun. Yıllardır kasamı şenlendiren strix 1070'i emekliye ayırdım ve merakla 3070'i bekliyorum ben de. Şu döviz kurunun hali ve belirsizliği ile bu bekleyiş biraz ızdırap verici olacak gibi orası ayrı konu tabi
  • 2060'ı yeni alabildik. artık 3bin serisi için hayırlısı diyelim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 16 Mayıs 2020; 19:49:0 >
  • Ryan Oreily kullanıcısına yanıt
    4000 serisi gelene kadar 2060 sizi uzun süre götürür hocam. :) benim arkadaşım da 1060 var çıktığı zamanlar da toplamıştı 2016'da çıktı sanırım 1000 serisi o da şuan 3060 bekliyor birlikte toplayacağız sistemi kenara ayırdık parayı bekliyoruz. RTX 2060'da 2019'da çıktığına göre 2023'e kadar bence götürür kesin. 2022 sonlarına doğru da 4000 serisi gelir 2023'ün ilkbahar dönemlerin de sıfırdan toplarsınız. :)

B550 Anakart Ryzen 5 4600 + RTX 3060 güzel olabilir yada anakartı hiç değiştirmem ryzen 7 3700x-3800x alır geçerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 16 Mayıs 2020; 20:6:51 >
  • Next gen bf oyunu 2060 ı üzebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patren -- 16 Mayıs 2020; 20:10:6 >
  • Patren kullanıcısına yanıt
    Bence üzmez. Önerilen de RTX 2060 isteyecektir. İslemci tarafı sıkıntı çıkarır oda AMD Ryzen 3000-4000 serisi ile rahatlıkla oynanır. Ram tarafı zaten artık 16 oldu. Benim tahminim bu yönde çıkınca görürüz anya konyayi daha çok var 2021 ekim-kasım da çıkacaktır.

• Bf3 zamanında da herkes öyle düşünüyordu tüm kartların anasını ağlatıyordu bf3.

• Patren kullanıcısına yanıt
    ölmezsek o günleri görürsek alıntılarım sizi hocam BF6 başlığında RTX 2060 hangi ayarlarda açacak hangi fps de görücek.

2060 şuan 1080p ultralık kart seneye high'a düşer yine oynatır öyle ultra dan low a düşücek çöp oldu vah vah dicek bir kart değil. 1060 için dediğiniz olucaktır ama 2060 daha çok yeni kart.
  • Dlss 2.0'dan çok umutluyum. Performansı resmen 2 katına çıkarıyor. İlerdeki oyunlarda standart haline gelirse süper olacak ilerisi için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryan Oreily -- 16 Mayıs 2020; 21:3:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    evet baya fark yaratıyor o özellik ileride F/P kartlar da çok işe yarayacak, kartlar bir süre sonra çöpe atılmayacak. AMD tarafında o özelliğe benzer şuan radeon boost var ama her oyun desteklemiyor diye biliyorum %10 %15 civarı performansı arttırıyormuş.

üretici kısım bunu ne kadar iyi destekler veya oyun geliştiriciler kartlara ne kadar önem verir onu ileride görürüz artık. Üretici her zaman tüketiciyi söğüşleme derdinde, oyun geliştiricisi üretici ile anlaşıp yeni çıkan işlemci-ekran kartlara önem verip eski kartları önemsemiyorlar. PC pazarının dönmesi lazım, konsollar gibi sürekli sabit bir sistem ilerlemiyorlar haliyle :)
  • Dlss 1.0 da geliştiricilerin oyunları için özel uğraşması gerekiyordu fakat şuan bir standart haline geldi. Çok kolayca bunu ekleyebilecekler sistemlerine. Düşük çözünürlükte render yapılması oyun yapımcılarının işine gelir çünkü daha fazla kitleye hitap edebilirler. Control'de denedim gerçekten çok başarılı. RTX'i açıp rahatça ultrada oynabiliyorsun oyunu DLSS 2.0 sayesinde. Zamanla yayılırsa ilerde RTX kapatarak oynatsın yeter benim için.
  • 2080 sattım beklemedeyim geldimi 3080 çekerim çok pahalı olursa 3070 çekerim
    Şöyle bir hesaplama yaptım şimdi.

1000TL ye B550 Anakart alsam
    4000TL den de RTX 3060 çıksa.
    Ryzen 5 4600 de 2000TL den çıksa.

ne yaptı 4000+2000+1000=7000TL

güç kaynağını yenilesem 750tl koyalım ona da. Ramleri değiştirsem 1250tl de ona koyalım 2000tl toplam.

7000+2000=9000tl yapar. PC'yi yenilemek için 9000tl yi gözden çıkarıcaz artık. Yada bu sistemi ufak kuzene vericem sıfır tertemiz bir sistem toplayacağım.

Kasa 1000tl + ssd 1000tl desek 11.000TL ye çıkar bu sefer aşağı yukarı 3060'lı sistemi 11 bine toplarız güzel bileşenlerle.

tamamen tahmin üzerine hesapladım şuan kur ne olur bilinmez, bu ürünlerin gelişi hangi fiyattan çıkar muamma.
  • Valla ben RTX 2060, Ryzen 5 2600, 16gb 3200Mhz ram b450 anakartı 5200 TL ye topladım kasa dahil. SSD ve HDD yok, eski laptobumdakiler ile idare ediyorum. Ha ilerde değişiklik yapacak olursam anakarttan başlayarak zamanla yükselterek giderim. Bundan sonra asla giriş maliyeti gibi bir para harcamayı düşünmüyorum tek seferde.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.