Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (142. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim anladığım bu kartlar Ray Tracing'e giriş için yapılmış. 1080P 30 FPS'nin izahı yok çünkü başka türlü. Bu kartları aşırı zenginler hariç dişinden tırnağından artırarak alacaklar çok büyük hata yaparlar 30xx serisi ile RTX teknolojisi oturur yavaş yavaş işte o zaman bu kartlar çöp olur.
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Yeni sistem toplayacaklar neden 10xx serisi tercih etsin ki bu saatten sonra? şuan herkes PC toplamak için 2000 serisini bekliyor.
  • Pİyasadaki videolara fps değerlerine takılmayın.İyi olur kötü olur birşey diyemem ama benchmarklar resmi olarak gelene kadar beklemek lazım.
  • Yeni seriden şahsi iyimser fikrim;
    2080,1080Ti'dan %10-15,2080Ti'a da 1080 Ti'dan %25-30 daha performanslı olacağı yönünde.
    RT her ne kadar güzel bir teknoloji olsada beraberinde götürdükleri beni pek cezbetmiyor belki 3-5 yıl sonra oyuncuların istediği yüksek performansa paralel çok daha verimli olur.
  • Bu son derece supheli bir tablo, asil kaynagi ne...

Vega ve volta'nin fp16 gucu ortada. Onu gectim 2080 ve 2080ti arasindaki fp32 tflop'u ikiye katlayinca fp16 tflop'lari orraya cikiyor.

Bu iki kart arasinda 25% kadar fark var tabloda ama cekirdek sayilarini biliyoruz, 1408 cekirdek sayisi farki var. Otomatikman 40% kusur fark olmasi lazim.

Cok supheli tablo.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LeviGerman kullanıcısına yanıt
    güvenilir bir kaynak değil zaten bilgi çöplüğü oluştu. ama iyileştirilen bir fp16 olacağı gayet açık.

ama titan v de de tensor core var o neden bu kadar geri kalsın ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furky!

Baban harçlığını sağlam tutarsa 3 sene sonra 3500 lira civarına o kartları alabilirsin.

Alıntıları Göster
    Mac kullanıcısıyım. Bizzat kendi paramla aldım. Münakaşaya girmemek adına diğer alıntılayan arkadaşlara cevap vermiyorum. Benchmark sonuçları iyice ortaya çıktığında sizin "Asus ROG Strix 1080Ti OC"nizi almaya talibim. O gün hepinizi alıntılayacağım :)) ama yerinizde olsam hızlıca satarım yoksa 2500 üstü vermem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Yeni sistem toplayacaklar neden 10xx serisi tercih etsin ki bu saatten sonra? şuan herkes PC toplamak için 2000 serisini bekliyor.
    RTX serisinin 7500 liradan başlaması bence uygun bir sebep. Sen Norveç'te yaşıyorsun galiba herkes sistem toplamak için rtx serisini bekliyormuş vay canına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Six Feet Under. -- 26 Ağustos 2018; 20:15:43 >
  • Fp16, fp32 gibi temel bir hesaplama kabiliyeti... rtx ve diger kartlari arasinda bu denli bir fark olsa, ayni fark fp32 icin de gecerli olurdu. Ve bu durumda tflop'lari arasinda ayni devasa fark olurdu.

Bu da 4k 144fps demek olurdu.

Dedigin gibi tensor mixed precision kabiliyeti olsa, volta'da da aynisi var be acikcasi bu asic gibi calisan bir kabiliyet (tensor mixed precision hesaplama), ve oyunlarda etkisinden bahsedemeyiz bile, ayri dunyalar. Bu ihtimali ben de dusundum ama nasil dusunursem dusuneyin kilifina uyduramadim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeviGerman -- 26 Ağustos 2018; 20:13:54 >
  • Single Multi her ikisinide oynarım öncelik senaryo gelir benim için herkes zamanında grafik olucak diyenleri küçük görürdü şimdi de multicileri görür gibi geldi bana multide csgo r6 pubg gibi oyunlarda 144 fps alıcam benim için gölge önemli değil. Gölgenin olduğu yerde ben adam seçemem kişisel görüşüm. Ben bu teknolojiye veya kartlara değil, fiyatlara bakarak 1080 1080 ti olan adamın acele etmesine gerek olmadığı kaanatindeyim.

• Oyunlarda yüksek fpsye değil her zaman kaliteye önem veren biriyim. Monitörüm 2K 75hz. 1080ti ile tüm oyunları ultra ayarda 2k çözünürlükte sorunsuz oynuyorum. Şimdi rtx teknolojisi çıktı. İyiki 4K monitör almamışım yada yüksek hz değerlerine sahip 2K monitör almamışım. Bu saatden sonrada oyunlarda kalite isteyenler bu teknolojiden sonra 4k monitöre yönelmezler herhalde.

Herneyse şimdi sıkıntıma geleyim. Yukarıda dediğim gibi oyunlarda kaliteli grafiklere çok önem veren biriyim. Duruma göre ilerleyen zamanlarda 1080ti ımı satıp rtx 2080 e geçmek istiyorum. Sıkıntı monitörüm 2k söylenenlere göre kartlar 1080p de bile düşük fps verecek. Ben 2k da oynamaya kalksam fps yerlerde sürünüp oynanamayacak duruma gelecek. 2K monitörde 1080p oynayıncada görüntü bulanıklaşacak. Şimdi ben ne yapacam :) Sırf kalite için yüksek çözünürlüklü monitör alanların hepsi bu sıkıntıyı yaşayacak şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: Six Feet Under.

RTX serisinin 7500 liradan başlaması bence uygun bir sebep. Sen Norveç'te yaşıyorsun galiba herkes sistem toplamak için rtx serisini bekliyormuş vay canına.

Alıntıları Göster
    Yalnız 5000TL veriyorsun o kart seni 5 yıl götürüyor bunuda düşün. İlla Türkiye'den alma zorunda değilsin, yurt dışında tanıdık birileri varsa getirtirsin.

Konsol olmuş 2000-2500TL buna birde oyun parası veriyorsun he birde online oynamak için ekstra online ücreti veriyorsun. Daha çok pahalıya patlıyor değişen hesap yok hesaplayalım PC daha uygun her türlü.

• quote:

Yalnız 5000TL veriyorsun o kart seni 5 yıl götürüyor bunuda düşün. İlla Türkiye'den alma zorunda değilsin, yurt dışında tanıdık birileri varsa getirtirsin.

Konsol olmuş 2000-2500TL buna birde oyun parası veriyorsun he birde online oynamak için ekstra online ücreti veriyorsun. Daha çok pahalıya patlıyor değişen hesap yok hesaplayalım PC daha uygun her türlü.

Alıntıları Göster
    ne 5 yılı allah aşkına? hangi kart 5 yıl gitmiş ki bunlar gidecek?!

haklı çıkacağım diye o kadar uçuyorsunuz ki bilmeyen biri de yazdıklarınıza inanacak.

bilmeyen insanlar da burayı okuyor, göz göre göre inat uğruna insanları yanlış yönlendirip durmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 26 Ağustos 2018; 20:26:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

ne 5 yılı allah aşkına? hangi kart 5 yıl gitmiş ki bunlar gidecek?!

haklı çıkacağım diye o kadar uçuyorsunuz ki bilmeyen biri de yazdıklarınıza inanacak.

bilmeyen insanlar da burayı okuyor, göz göre göre inat uğruna insanları yanlış yönlendirip durmayın.

Alıntıları Göster
    +

• quote:

Alıntıları Göster
    5 yıl hiçbir ekran kartı götürtmez. PS4 ikinci el 1300 liraya alırsın 2500'de PRO alırsın. Oyun fiyatlarıda PC ile aynı. Steam'de şu an 1-2 AAA oyun yapımcısı hariç tüm AAA oyunların fiyatları 200-350 lira arasında. Yani PC oyun fiyat avantajını da kaybetti. Ha ben pixel indie oyun oynarım diyorsan o var bak onlar ucuz E artık PC'nin kendisi pahalı oradan da kaybediyor.

Hayır bir hesaplayalım şimdi 2080 Ti (11.000 TL) yerine 4K UHD OLED TV 55' oda kadar bir televizyon alırsın üzerine de 4K ps4 pro alırsın yetmez üstüne 9-10 tane oyun alırsın yeni çıkmış AAA hemde. PC'de oynayamadığın efsane exclusive oyunların da zevkine varırsın. Hesap ortada.

• is donup dolasip fiyata odaklanmadigi surece seneye ya da sonraki seri 2000 dolarlara hazir olun ne diyeyim daha once de dedim teknoloji bu demek degil ulkenin durumuyla da alakasi yok olayin evrensel bir sorun nvidia nin fiyat sisirmesi isi firsatciliga donusturen distributorleri soylemiyorum bile :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker burak -- 26 Ağustos 2018; 20:43:27 >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Ben 14 Eylül tarihini bekliyorum orada ak koyun kara koyun ortaya çıkacak , yerli yabancı hangi editörü izlediysem hepsi tek bir ağızdan kartların çok kaslı olduğunu insanların RTX teknolojisini anlamadığını söylüyorlar . Şimdi bu insanlar orada kartları gören insanlar , özel sunuma katılan insanlar . Sonra gelip foruma bakıyorum herkes rezalet lanet olsun yazıyor ...

İşin aslını ayın 14. geldiğinde öğreneceğiz . Benim monitörü değiştirme durum da var şu an kullandığım monitörden gayet memnunum ancak ekran kartıyla birlikte değiştireceğim . Oyun için ideali 24" ve maximum 27" düşünüyordum ancak 34" 21:9 bir monitör almak istiyorum

Editörlerin söylediğine göre kartlar 4K kartı benim almayı düşündüğüm monitörler 2.5K ayarında olduğu için rahat rahat besleyeceğini düşünüyorum ancak alıp bir şekilde benim düzenekte denemem lazım , alan hakimiyeti sağlanabiliyor mu , oyunlarda destek var mı bu çözünürlüğe henüz oraları araştırmadım .

• Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    Kardesim ülke ekonomisi döviz krizine girme riski tasiyor. Siz zor kazanilan dovizi oyuna yatiriyorsunuz. Oyunlara su an doviz harcamayinda duze cikmamiza bir katkiniz olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Periah

Kardesim ülke ekonomisi döviz krizine girme riski tasiyor. Siz zor kazanilan dovizi oyuna yatiriyorsunuz. Oyunlara su an doviz harcamayinda duze cikmamiza bir katkiniz olsun.
    K.
  • 
Sayfa: önceki 140141142143144
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.