Şimdi Ara

NVIDIA RTX 2000 Serisi [ANA KONU] | 2060 & 2060S // 2070 & 2070S // 2080 & 2080S & 2080Ti (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.901
Cevap
63
Favori
389.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

iyiymiş hocam tamamdır.

2070'in en çok 2019'da gelecek oyunlarda performansı nasıl olucak merak ediyorum.

Şu sistemi hayırlısıyla bir toplayalım da belki 1-2 seneye kadar 2K Monitör'e terfi edebilirim iyi bir 2K Monitör baya tuzlu şuan bakıyorum :)

Alıntıları Göster
    Rtx açısından ortalama 30-40 fps verir 2k’da oynanamaz sanırım Rtx ile, off iken bilemiyorum orası muamma ama 1070’i geçer. 2019’da re2 remake, metro falan çıkıyor bu oyunların yapımcıları optimizasyonu çok güzel yapıyor o da var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi parker ali -- 26 Ağustos 2018; 14:38:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ` quaD. kullanıcısına yanıt
    bios değiştirilmedikten sonra mining yapılmış mı yapılmamış anlamaları mümkün değil. ki genelde mining yapan adamlar yurtdışından çoklu kart alıyor. yani yurtiçi ve 2 sene daha garantisi olan kartın normal olma ihtimali yüksek.
  • parker ali P kullanıcısına yanıt
    Bu kartların modelleri var Dual, Strix, Armor, Mini Edition felan var. Hangisini tercih etmek lazım?

bu arada mini edition, normal olan ile farkı nedir? misal mini 2070 çıkarsa onu tercih etsem ne gibi artısı-eksisi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 26 Ağustos 2018; 14:46:56 >
    Yurtdışında parasal gücü bizden çok daha fazla adamlar rtx ler için "pahalı almam" diyor. Burda gece gündüz RTX raytracing'ini öven adam bile 20xx serisini almam 30xx serisini bekleyeceğim diyor. O bile. Demekki alacak parası var ama bu seriye değmez diyor. Bu bir toplumsal tepki meselesidir ve yurtdışındaki kullanıcı bunu gayet güzel göstermiştir. Param var ama vermem mecburi mecburi fiyat düşeceksin nvidia efendi diyorlar. Bende istersem SLI yaparım ama ihtiyacım var mı ? Yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

bios değiştirilmedikten sonra mining yapılmış mı yapılmamış anlamaları mümkün değil. ki genelde mining yapan adamlar yurtdışından çoklu kart alıyor. yani yurtiçi ve 2 sene daha garantisi olan kartın normal olma ihtimali yüksek.
    Mining kart çok zorlanmıştır. Alınmaz hocam. Eğer servis mining derse zaten bişey yapamam demektir bu da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Bu kartların modelleri var Dual, Strix, Armor, Mini Edition felan var. Hangisini tercih etmek lazım?

bu arada mini edition, normal olan ile farkı nedir? misal mini 2070 çıkarsa onu tercih etsem ne gibi artısı-eksisi var?
    Soğutma da avantajı var en iyi soğutma asusta, en sessiz çalışan msı ama bu sene founders edition çok iyi çıkış yaptı testler gelsin iyice bakmak lazım her şeye ben o yüzden yıl sonu alacağım 2080’i. Tabi tatmin ederse. Bir de bakarsın amd son dakika golü atar Son kullanıcı testleri, driver güncellemeleri falan yıl sonuna anca oturur.

• quote:

Yurtdışında parasal gücü bizden çok daha fazla adamlar rtx ler için "pahalı almam" diyor. Burda gece gündüz RTX raytracing'ini öven adam bile 20xx serisini almam 30xx serisini bekleyeceğim diyor. O bile. Demekki alacak parası var ama bu seriye değmez diyor. Bu bir toplumsal tepki meselesidir ve yurtdışındaki kullanıcı bunu gayet güzel göstermiştir. Param var ama vermem mecburi mecburi fiyat düşeceksin nvidia efendi diyorlar. Bende istersem SLI yaparım ama ihtiyacım var mı ? Yok.
    Aynen hocam. Eğer bir avantajı yoksa niye alalım üstelik dolar böyleyken. Bekleyip görmek en iyisi. Kimse parası olsa da boşa vermek istemez.

tamamdır hocam o zaman ya asus yada msi alırım teşekkür ederim. Bende testleri merakla bekliyorum sağlıcakla.
    Şu anda rtx 20xx serisi almak için gtx 10xx kartını satmak isteyen pek çok normal kullanıcı var. Satılan kartların hepsi mining kartıdır diye bir durum yok. Artı tekrar yazıyorum bios değiştirilmedikten sonra servisin mining yapılmıştır diye kartı çevirme ihtimali yok yaparlarsa tüketici hakem heyetinden o kartı onların.... anla yani.
  • quote:

Şu anda rtx 20xx serisi almak için gtx 10xx kartını satmak isteyen pek çok normal kullanıcı var. Satılan kartların hepsi mining kartıdır diye bir durum yok. Artı tekrar yazıyorum bios değiştirilmedikten sonra servisin mining yapılmıştır diye kartı çevirme ihtimali yok yaparlarsa tüketici hakem heyetinden o kartı onların.... anla yani.
    Penta cizgi vs gibi yerlere mail atarak mining garanti durumunu ogrenebilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Onlar istediğini desin ben hakem heyetiyle istediğimi alırım. Kart yoksa ellerinde faturadaki parayı iade edecekler yada varolan yeni kartı verecekler.
  • quote:

Onlar istediğini desin ben hakem heyetiyle istediğimi alırım. Kart yoksa ellerinde faturadaki parayı iade edecekler yada varolan yeni kartı verecekler.
    Ama kusura bakmayinda urun miningten bozulmussa ve garanti kriterlerinde mining urun garanti disidir yaziyorsa ve siz bunu urunu alirken garanti veren firmaya sormadiysaniz sizin sucunuz oluyor. Bu sebepten mining garanti olayini sorun ona gore alin. Miningsiz 1 aylik calismasini miningli kart 4 gunde yapiyor. Dusunun yani durumu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    GTX 10xx alırsam senin için söz miningsiz kart bulucam. (Elimden geldiği kadar)
    https://www.atombilisim.com.tr/urun/sapphire-pulse-mini-radeontm-rx-570-4gb-256bit-distributor-garantili-ekran-karti
    "KARTLARDA MİNİNG İÇİN BİOS MODLAMASI YAPILIRSA GARANTİ DIŞIDIR"

Firma mining garanti dışıdır diyebilir. Ama bios değiştirilmediyse mining yapılıp yapılmadığını anlama şansı yok.
    https://forum.donanimhaber.com/2-bucuk-ay-mining-yapilmis-kart-alinir-mi--131897414-4
    Burda oup59 adlı kullanıcı konuyu uzun uzun yazmış. "Ne firmalar ne de son kullanıcı kartın mining için kullanıldığını tespit edemez. " demiş. Ben buna bios değiştirme dışında diye ekleme yapayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskibirkurt -- 26 Ağustos 2018; 16:0:2 >

• Az sayıda kullanıcısı olan bir forumda, tahmini olarak en "teknoloji sever" insanların olması gereken bir ortam burası arkadaşlar. Ve bu insanlar bir kartın mining yapılıp yapılmadığını anlamasının imkansız olduğunu bilmesi lazım. Hatta bozulan, yanıt vermeyen bir kartın basit bir kondansatör, direnç arızası yok ise bios değişse bile servisin bu kartın bios'u nun değiştiğini anlaması çok güçtür.

edit: güçtür dediysem anlayamaz demedim, o arızayı çözmek direk kartı değiştirmekten çok daha fazla insan güç/zamanı gerektirdiği için servis uğraşmaz demek istedim sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 26 Ağustos 2018; 16:3:6 >
  • ya kusara bakmayın da 2080ti nin 1080ti den %50 performanslı olmasının imkanı yok. olsa zaten boy boy benchmark gösterilerdi.

günümüzdeki kartlar rtx tek başına açaçak seviye de değil gösterilen sonuçlardaki farklar rtx + nvidianın 3.sınıf aa teknolojisi ile %50 farklara ulaşmakta.

son olarak oyunlar giriş ve orta sınıf kartlara göre yapılır. hiç bir yapımcı gidip 600 dolarlık 1000 dolarlık kartlara göre oyun optimize etmez.

dünya da en cok kullanılan kart hala gtx1060, avrupa da abd de refah içinde yaşayanlar hala 1060-1070 vs almakta.

dünya üzerinde neredeyse bunun başka bir örnegi yoktur. fakir ülkemin tüketim canavarı insanları aylık 400-500 usd kazancıyla 1000 dolarlık kart almaya çalışıyor
  • Amazonda gigabyte gaming 2080 1000 dolar. Asus dual , zotac amp ve pny'de aktif şuanda
  • Ne kadar Nvidia'nın yeni teknolojileri piyasaya sürmesini takdir etsem de, bu kartlar bir "flop" olacak. Nvidia da ciddi hisse kaybına uğrayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Winter Is Coming

ya kusara bakmayın da 2080ti nin 1080ti den %50 performanslı olmasının imkanı yok. olsa zaten boy boy benchmark gösterilerdi.

günümüzdeki kartlar rtx tek başına açaçak seviye de değil gösterilen sonuçlardaki farklar rtx + nvidianın 3.sınıf aa teknolojisi ile %50 farklara ulaşmakta.

son olarak oyunlar giriş ve orta sınıf kartlara göre yapılır. hiç bir yapımcı gidip 600 dolarlık 1000 dolarlık kartlara göre oyun optimize etmez.

dünya da en cok kullanılan kart hala gtx1060, avrupa da abd de refah içinde yaşayanlar hala 1060-1070 vs almakta.

dünya üzerinde neredeyse bunun başka bir örnegi yoktur. fakir ülkemin tüketim canavarı insanları aylık 400-500 usd kazancıyla 1000 dolarlık kart almaya çalışıyor
    Gerçekten çok ilginç bir olay bu. Herşeyin bu kadar pahalı, kazancın bu kadar düşük olupta bu kadar lüks içinde yaşayan bir ülke daha yoktur dünyada.

• eskibirkurt kullanıcısına yanıt
    hocam kaç mesajdır neyi ispat etmeye çalışıyorsun Allah aşkına?

giriyorum çıkıyorum kaç sayfadır, yok mining servis tarafından anlaşılır mı, yok 1080'in fiyatı düşecek mi, yok 2.el mining yapılmamış hangi kartı alacakmışsın... 10 küsür tane konuyla alakasız mesaj yazmışsın.

yeter hocam sıkıldık bu muhabbetteninden, konunun başlığı belli, biz senin ve sana cevap verenlerin mesajlarını tek tek filtrelemek zorunda mıyız? yeni kartlarla ilgili bir şey yazacaksan yaz, yoksa bütün mesajlarını tek tek şikayet edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 26 Ağustos 2018; 17:20:18 >
  • Bir fake daha. 2080 12 GB görünüyor

• 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.