Şimdi Ara

NVIDIA MAXWELL Serisi [Kullananlar Kulübü] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.151
Cevap
11
Favori
42.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Gerçekten yüksek bir değer olmuş.

Peki bu şekilde Unigine Heaven 4.0 testini falan tamamlayabiliyor mu ?

Akabinde oyunlardaki ve programdaki en yüksek boost hızı nedir ?

Sizden rica etsem bir de unigine heaven 4.0 sonucu paylaşabilir misiniz bu hızlarda ?

Ungine heaven 4.0 için indirmem gerekiyor. İndirip sonucu paylaşayım. Oyun olarak sadece LoL olduğundan oyun testi yapmam mümkün değil gibi şu anlık. Ama dediklerinizi yapayım. Bu hızlarda olmasa bile iyice zorlandığında çıkabileceğim en yüksek değeri bulmuş olurum en azından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boogiee90

backplate ne işe yarıyor?

Kısaca açıklayayım:

Backplate; kartın zamanla aşağı basmasını engelleyerek pcb yi korur.Arka kısımdaki ramleri soğutmada kısmen fayda sağlar.PCB üzerindeki tozlanmayı önler, estetik bir görünüm kazandırır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler. faydalıymış :)
  • Novada Fiyatları Belli
    ZOTAC GTX 970 AMP! Extreme= Nakit / Havale Fiyatı : 1.409 TL
    Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı: 1423 TL

ZOTAC GTX 980 AMP! Extreme=Nakit / Havale Fiyatı : 1.946 TL
    Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı: 1965 TL
  • Hocam En Çok Pin Girişi Zotac GTX 900 Serisindeki AMP Extreme'demi Var ? Ve Tam Olarak Ne İşe Yarıyor Bu Aydınlatırsan Sevinirim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2245metin

Novada Fiyatları Belli
    ZOTAC GTX 970 AMP! Extreme= Nakit / Havale Fiyatı : 1.409 TL
    Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı: 1423 TL

ZOTAC GTX 980 AMP! Extreme=Nakit / Havale Fiyatı : 1.946 TL
    Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı: 1965 TL

Çok pahalı çıkmış.200 TL filan olsaydı iyiydi ama fiyat çok fazla :(
    Edit:Pardon ben,Normal Zotac ile Extreme`i yazdın zannettim,GTX980`i yazmışsın.Fiyatı alınabilir seviyede,iş görecek kart bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnqelTR -- 27 Eylül 2014; 13:17:05 >
  • 2245metin kullanıcısına yanıt
    Kısaca ben bahsedeyim

Gtx900 serisinde değil de gtx970'lerde 8+8, AMP Extremede var sadece sanırım.

980'lerin çoğunda 8+8 olarak gelir muhtemelen.

8 pin 150w güç sağlamakta karta. PCI exp. slotundan da 75w kadar güç sağlanabiliyor. Normal bir gtx970 maksimum 170w çekebiliyor testlere göre ancak extreme overclock yapılırsa işte o zaman 8+8 pin'in bir anlamı olur. Özellikle gtx970'lerde 8+6 ve 8+8 gereksiz bence. 6+6 yeterli normalde ve çoğu psu ile uyum konusunda daha rahat olunurdu.
  • Zotac GTX AMP EXTRME GTX 970 Ve 980'i Yazdım,Belki Vatanda Fiyatlar daha ucuz olabilir.
    edit:bende yanlıs yazmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2245metin -- 27 Eylül 2014; 13:20:54 >
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    Anladım Sağolasın
  • cuda'nın az olması canımı sıkıyor...
  • GIGABYTE GTX 970 G1 Gaming ile yakın zamanda kulübe katılabilirim ben de. AMD kullanıcısıyım ama incelemeler ve tavsiyeler ile Nvidia'nın bu serisine kanım ısındı. Ayrıca Windforce tasarımı ve mavi ledli logosu çok hoşuma gitti.
  • Hocam benide ekleyebilirsiniz Asus strix aldım 2 güne elimde

• 1167 normal hız 1441 boost 3000 memory 54 derece %34 fan hızı. GPU-Z görüntüsü alamadım.

NVIDIA MAXWELL Serisi [Kullananlar Kulübü]

Bu da +12mV vererek (belleklere fazla dokunmadım)

Yalnız dikkatimi çeken şey GPU-Z içinde 1307 gözüken boost hızı benchmark alırken 1510 olarak gözüküyordu. 1510 sınır olduğundan (1536'ya kadar çıktım ama bazı sahnelerde tekledi) daha fazla uğraşmadım. +18mV verecektim fakat ne yalan söyleyeyim, korktum.

Bir de min fps olayı biraz can sıkıcı. İşlemci ile de uğraşmak lazım. Gerçi çözünürlüğüm yüzünden tam verim alamıyorum karttan. Fakat şunu söylemek isterim, daha çok ince ayar yapılırsa çok daha iyi yerleri görür bu kartlar. Maxwell'in overclock başarımının hakkını vermek gerek.

• @boogiee90

Rica ederim.

@2245metin

Sağ olsun @HiqhWoltage size yardımcı olmuş.

@HiqhWoltage

Bilgiler için teşekkürler.Çok güzel gerektiği gibi açıklamışsınız.

@Rindaman

Ne konuda ? Oyun harici konularda mı mesela ?

@Kuzeh

Kartı aldığınız zaman aramıza bekleriz.

Sizin açmış olduğunuz konuyu da gördüm.Orada arkadaşlar zaten gerekli cevapları iletmişler.Yani işin '' bit vs. '' de değilde mimari de bittiğini anlamışsınızdır.
  • mesela açacağım maya'yı animasyon yapacağım ve o 780ti ile aradaki 1200 küsür cuda farkı sanki bir önem arz edecekmiş gibi...

kart o kadar pahalı gelmedi, oc ile 780ti'yi geçiyor ama ne bileyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 27 Eylül 2014; 19:56:36 >
  • Kuzeh kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.güle güle kullanın.inceleme isteriz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Vinewood

Tamam.

STOK nerede buldunuz ? Bayramdan sonraya kaldı biliyordum / biliyorduk.

@Ezio Auditoré

Testler için teşekkürler.

Kullandığınız çözünürlük için GTX 750Ti fazla bile gelmiştir.

Yalnız 1510 Mhz rakamında bir hata olması muhtemel.Çünkü; GPU-Z' de 1307 Mhz görünüp oyunlarda veya testlerde 1510 Mhz olunca arada çok fark oluşuyor.Mesela bendeki GTX 780' nin GPU-Z' deki görüntüsü 1101 Mhz, oyunlardaki hali 1189 Mhz.Yukarıda ASUS GTX 970' in değerlerini paylaşan arkadaşta da 1383 Mhz GPU-Z , 1430 Mhz oyun içi değer oluşmuş.Yani bizdeki ve genel tüm değerler ile karşılaştırıldığında sizin kartınızın GPU-Z görüntüsü ile oyunlardaki boost değeri arasında +203 Mhz fark oluşuyor, bu dediğim gibi çok fazla bir durum. Maxwell mimarisinde gördüğüm kadarıyla iki kademeli bir boost yapısı var ama bu değer yine de fazla.

Kartınızda bir o kadar soğuk belki bununda bir etkisi olabilir.Keşke testlerde Msi Afterburner (RTSS ile beraber) veya Playclaw açık şekilde ekran görüntüsü alsaydınız.

@Rindaman

Maxwell Mimarisi' nin cuda çekirdeklerini ne derece verimli kullandığı hakkında pek bir bilgim yok maalesef.Daha o tarz bir incelemeye denk gelmedim.Mesela bellek hızlarında; 7 Ghz olan bir bellek 9.3 Ghz gibi davranıyor.Eğer cuda çekirdeklerinde de buna benzer mimari farklılıkları varsa belki az cuda sayısına rağmen render uygulamalarında GTX 780Ti performansı verebilir GTX 970. Ama dediğim gibi net ve kesin bir bilgim yok.

Eğer GTX 780Ti ile şu an her şey tıkırında ise bana göre GTX 980Ti' ı bekleyin.Çünkü; gelen bilgilere göre o kartın en az 2500 cuda ve üzeri + 384 Bit bellek arayüzü desteği ile geleceğini düşünürsek daha çok işinize yarayacaktır.Gerçi GTX 970 mimari farkından dolayı 1664 cudasını 2880 cuda gibi kullanabiliyorsa GTX 980Ti' ın yapabilecekleri çok üst seviye durumlar olacaktır, hem de bu güç tüketimlerine rağmen.

• Gördüğüm değerleri söylüyorum hocam. Bilmiyorum neden böyle olduğunu. Dediğiniz gibidir muhtemelen bir hata olması gerekir. Çok yüksek bir değer çünkü.
  • Benide ekleyebilirmisin asus gtx 970
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.