Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1060 , GTX 1050 Ti , GTX 1050 ANA KONU (İncelemeler geldi) (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.521
Cevap
29
Favori
57.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam bende de ayni model var bir sorum olcak Afterburner uzerinden overclock yapabiliyor musunuz ? Ben biraz cekirdek hizi arttirip uyguluyorum fakat HWID monitor ve Afterburnerin gostergesinde hala stock hizlar yaziyor OC olmuyor mu bu model ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende de 1600x900 monitor var Nvidia ekran kartina gectikten sonra 1440x900 kullanabiliyorum en fazla 1600x900 cozunurluge alinca uygun olnayan mod hatasi ve cok kotu goruntu aliyorum. DSR yi kullanmak istiyorsaniz en az 1080P monitorunuz olmasi lazim daha alt seviye cozunurlukler de ise yaramiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: jeffogu

Hocam bende de ayni model var bir sorum olcak Afterburner uzerinden overclock yapabiliyor musunuz ? Ben biraz cekirdek hizi arttirip uyguluyorum fakat HWID monitor ve Afterburnerin gostergesinde hala stock hizlar yaziyor OC olmuyor mu bu model ?

Hic denemedim hocam hafta içi bakayim bir.

Amd varken kendi panelinden oc yapılıyordu. Nvidiada baska program lazim oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: mamad

quote:

Orijinalden alıntı: lapry

quote:

Orijinalden alıntı: mamad

quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Nvidia bu senede FE adı altında milleti iyi kazıkladı.

Bundan sonra Nvidia'dan ucuz kart görmek çok zor. Amd'den sağlam bir rakip (hd4800 gibi falan) gelmediği sürüce founderslar, titanlar, speciallar vs vs uzar gider artık. 1060 ya da 480'i ucuza kapatıp bu işleri bırakmak mantıklı gelmeye başladı. Ya da 1070'le güzel bir sistem kurup bir daha hiç uğraşmayacaksın. Nasıl olsa güzel bir sistem 3-4 sene rahat götürür, ondan sonra da zaten bu işler son bulur.

Bu isler senin icin son bulur sanirim bunu demek istedin.

Benim gibi birçok kullanıcı için son bulur. 6-7 yıl önceki ortam var mı? Donanım fiyatları her yeni seride gittikçe artıyor. Alt seviye donanımlar orta seviye oluyor, orta seviye donanımlar üst seviye oluyor. Eskiden Nvidia'nın gx106 gpuları giriş seviyesiydi. Şimdi orta sınıf oldu, fiyatı da 250-300 dolar oldu. Bu normal mi? Hatta daha fenası, ben 6 yıl önce bu zamanlar gtx460 almıştım. Onda da 332mm'lik gf104 gpusu vardı. Fiyatı 230 dolardı. Şimdi 314mm'lik gp104 gpusu en üst model oldu, gtx1080 adıyla 700 dolara satılıyor. 230 dolar nerde 700 dolar nerde? Bunlar piyasanın şekil değiştirdiğini gösteriyor. Bu işler artık orta seviye kullanıcıya hitap etmez hale geldi.

Ayrıca 6 yıl önce dolar 1,40-1,45 lira seviyesindeydi.

Nvidia çok güçlendi.

Ayrıyetten bilişim dünyasında bu büyük firmalar desktop alanında ciddi rakiplerle karşılamadılar.

Ne Nvidia, Ne Intel, Ne de Amd tablet,telefon,televizyon tabanlı mobil platformlarda yer edinemediler. Fakat gücü yeten desktop alanında son kullanıcıyı öpüyor.

Mobile odaklanmış qualcomm vb. firmalar masaüstü cpu ve gpu üretimine girişseler çok güzel olacak. Amd'nin sürekli olarak geride kalması hem Intel'e hem Nvidia'ya müşteriye tokat atmalarına vesile oluyor. İki firmanında ürün başına kâr marjları inanılmaz yüksek.Olası ciddi rekabet durumunda ciddi düzeyde fiyat kırarak bile yine iyi kâr oranları yakalayabilirler çünkü Intel'de Nvidia'da tekel oldu artık.

Xiaomi gurubunun elektronik alanındaki politikası inanılmaz iyi uygun fiyata mümkün olduğu kadar iyi bir ekosistem ve cihaz oluşturmaya çalışıyorlar. Umarım notebook,telefon,tablet üzerinde ciddi başarı yakalarlar ve kendi temel donanımlarını üretebilmek için imkan bulabilirler.

Nvidia'nın Titan serisi evlere şenlik kâr marjı delisi kartlar. Bugün ki enerji canavarı gtx 1080 ti, geçen dönemin Titan X'i işte.

Bu sene çıkarttıkları titan xp ise seneye çıkartacakları 2080 ti olur büyük ihtimal. ( Amd Vega'da rakibine sağlam ders vermezse ki büyük ihtimal veremeyecek fakat 1800x'deki gibi bir konumda rakip olabilirse yine tercih sebebi olabilir )

Hocam zaten furyx te hic bir optimizasyon yapmadan sadece 14nm surecine girse 1080i yakalar. Cunku furyx su anda 1070le kafa kafaya. Birde bunun uzerine hmb2 var beklenen. Ben 1080ti ile benzer bir performans bekliyorum açıkçası.

• geçen hafta ben de asus dual 6 gb 1060 aldım. Kart çok iyi gerçekten. Öncesinde gtx 760 kullanıyordum ciddi bir fark var aralarında
  • Dün itibari ile 7 senelik gtx460+amd x6 1055t sistemden i5-7500+gtx 1060 6gb sisteme geçmiş bulunuyorum

Önceden minimum ayarda 60 fps aldığım oyunda şimdi ultra da alıyorum :)

Ama önceki sistemin hakkını yememek lazım bugüne dek en ufak oynatmadığı oyun olmadı..

Bakalım baya araştırmıştım 7500+gtx 1060 ikilisini

Önce ki gibi 5-6 sene götürür umarım

• Merhabalar, bi sorum olucaktı gtx 1050ti'lerde Güç girişi yok gördüğüm kadarıyla herhangi bi performans kaybı yaşatıyormu bu olay ? ayrıca zotac,msi,asus gibi diğer markalarıda düşünürsek zotac aralarında karşılaştırmada daha iyi görünüyor çift fanlı ufak olan modeli %1 fark ile bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guaddro

Merhabalar, bi sorum olucaktı gtx 1050ti'lerde Güç girişi yok gördüğüm kadarıyla herhangi bi performans kaybı yaşatıyormu bu olay ? ayrıca zotac,msi,asus gibi diğer markalarıda düşünürsek zotac aralarında karşılaştırmada daha iyi görünüyor çift fanlı ufak olan modeli %1 fark ile bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim teşekkürler.

gtx 1050ti modelleri zaten isinan bi kart değil hocam bence çift fanlı modeller almak huzuli masraf olucaktir en az aralarında 100 ve 150tlik fark mevcut tek fanli modellerle ona değicek bir performans farkida yok %1 için 100tl yazık.
    güç giriş olmaması size performans kaybi yaşatmaz extrem overclock düşünmüyorsanız ayrica zaten nvidia gtx 1000 serilerinde limit koyduğu için kartlara güç giriş olsada siz belli mhz üzerine imkansiz çikmaniz anliycağiniz buda huzuli masraf demek 1050ti modelinde en ucuz hangisiyse onu alın geçin bence 600tl gibi fiyatlara satiliyor sifirleri tek fanli modelleri 800tl bütceniz varsa rx 570 daha iyi bir seçim olacaktir

• Evga 1060 6 GB var bende yeni aldım, sizce bu kartı overclock yaparak kullanmalı mıyım?
  • OC yapsanda ısınan bir kart değil..

çok rahat 2075- 2100 mhz gpu core frekans , 8800 mhz bellek frekanslarına ulaşıyor
    GPU performansı isteyen oyunarda avantaj sağlayabilir
    Oyuna göre değişir..Çok oynadığın oyunlarda farkını görmek amaçlı deneyebilirsin..
  • 1050 ti kadar ve özellikle Zotac 1050 ti kadar güzel kart var mı acaba? Ek güç girişi yok,75 w harcıyor,sessiz,çift fanlı,5 yıl garanti,en son çıkan oyunları ultra-high karışık 60 fps açıyor.Eeee al beni al diyor ya :D
    Son zamanlarda bu kadar tavsiye edilen kart var mıydı acaba
  • Hocam bakma fırsatınız oldu mu Afterburner'a overclock olayı için ?
  • sürücülerinizi her zaman güncel tutun http://www.nvidia.com.tr/drivers
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Shield

1050 ti kadar ve özellikle Zotac 1050 ti kadar güzel kart var mı acaba? Ek güç girişi yok,75 w harcıyor,sessiz,çift fanlı,5 yıl garanti,en son çıkan oyunları ultra-high karışık 60 fps açıyor.Eeee al beni al diyor ya :D
    Son zamanlarda bu kadar tavsiye edilen kart var mıydı acaba

Hocam bende zotac şekline bayilmiştim hem çift fan hemde compact yapıda görsel olarak ve performans olarak en iyi 1050ti diyebilirim ama o aralar bianda fiyati yükseldi alamadim inno3d 1050ti aldim şansıma çok iyi overclock oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 26 Mayıs 2017; 19:29:2 >

• HD 7850'min bozulması üzerine bende Zotac GTX 1050ti almış bulunmaktayım.
  • Tormintor kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan
  • Asus GTX 1060 Dual 06GB Kullanıyorum. Masaüstündeyken fanları dönüyordu sanırım yeni bir güncelleme ile bunu çözmüşler.

dual1060updatebios tool
    DUAL GTX 1060 series now support 0dB function

Böyle bir güncelleme var
  • arkadaşlar merhaba
    msi gtx 1060 6gb ocv1 satın aldım ancak
    oyunlarda gpu %100 olmuyor
    ornek vermek gerekirse
    gta 5 de %70 gibi 60 fps de sabit kalıyor
    aa yı 8x e alınca %100 çalışıyor ama bu seferde fps 30-40 seviyesine düşüyor
    ve hiç bir oyunda 60 üstüne cıkamıyorum :(
    doom ve gta 5 yüklü su anda
    VSYNC DE KAPALI AYARLARDA
    SORUN RESİMLERDE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ ARKADASLAR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrah3684 -- 10 Haziran 2017; 4:2:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah3684

arkadaşlar merhaba
    msi gtx 1060 6gb ocv1 satın aldım ancak
    oyunlarda gpu %100 olmuyor
    ornek vermek gerekirse
    gta 5 de %70 gibi 60 fps de sabit kalıyor
    aa yı 8x e alınca %100 çalışıyor ama bu seferde fps 30-40 seviyesine düşüyor
    ve hiç bir oyunda 60 üstüne cıkamıyorum :(
    doom ve gta 5 yüklü su anda

Vsync kapat.

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.