Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1204. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12021203120412051206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: JARED LET0

Hocam onu neden tuttunuz ki elinizde?

Yapacak bir şey yok artık.1080 idare eder sizi yeni karta kadar.GTX 1070 alanlar daha kötü durumdalar şu an.

O kart ile kullandım yeni işlemciyi bir müddet ondan sonra vatanda %20 gördük 3450 den 2700 olunca cazipti aldık.
    Her işte bir hayır vardır.Bu gece biraz oyun ile kafayı dağıtırım, bir tane bira çakarım yanında.Bakarsın yayın açarım.
    Bir şekilde unuturum yani :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: Interstellar

1070 veya daha üst düzey ekran kartlarıyla SLI yapmak niyetindeyseniz kartlardan %100 performans alabilmek adına PCIe x16 veriyolunun her iki karta x8 olarak bölünmemesi için X99 (WS-WorkStation) gibi anakartlar ve yine bunlara uyumlu iki kartı besleyebilecek, destekleyebilecek maksimum PCI Express hattı sayısı örneğin 40 olan i7 6900k gibi işlemcilerden alınması öneriliyor. Diğer anakartlarlada SLI elbetteki yapılır PCIex16'yı x8/x8 olarak bölüyor örneğin işlemci olarak i7 7700k'da kullansanız maksimum PCI Express hattı sayısı 16 ile sınırlı kalıyor bu da ilk belirttiğim donanıma göre daha az performans demek. Kazın ayağı her ne kadar böyle görünsede ikinci kartta asıl performans düşüklüğünün yaşanma sebebi anakart üzerindeki SLI yada Crossfire yongalarıdır anladığımsa her iki kart kendine verilen görevleri yaparken tüm güçlerini birleştiremiyor yani kısıtlama, bu yongalarda oluşuyor; techpowerup sitesinde fikir versin diye ilginç ve güzel, detaylı bir PCIe performans (PCI-Express Ölçeklendirme) testi buldum sizde incelerseniz eğer buyrun linki:https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GTX_980_PCI-Express_Scaling/

PCIe 2.0 x16 = 8,000 MB/s = 64,000,000,000 bit
    PCIe 3.0 x16 = 16,000 MB/s = 128,000,000,000 bit
    GTX TitanX (Maxwell) Memory Clock = 7,000 Mb/s = 7,000,000,000 bit
    GTX 1070 Memory Clock = 8,000 Mb/s = 8,000,000,000 bit
    GTX 1080 Memory Clock = 10,000 Mb/s = 10,000,000,000 bit

PCIe 3.0 X8 performansta en fazla %1'lik bir kayıp yaşanıyor hatta yukardaki sitede testlere dikkat ederseniz kimi oyunların PCIe 3.0 X8'de aldığı fps değerleri PCIe X16'dan fazla çıkmış...) testi yapanda şaşırmış zati... Bende ekran kartımı x8 ve x16'da hem 1080p hemde 2560*1440p olarak çalıştırıp performans kaybı ne ölçüde olur diye bir parça araştırdım tabii farkı anlayamadım hemen hemen aynı fps değerlerini aldım oynadığım oyunlarda dahil.

Aşağıda da benim PCIe 3.0 x8 ve x16 testlerim...

1080p için en ideal ekran boyutu 23-25", 2K için en ideal ekran boyutu 27". Masaüstünde en fazla zorlasanız 35" zorlayabilirsiniz sonrası giderek ekrandan uzaklaşmaktır 75cm ve ötesi uzaklığa geçince bir anlamı kalmıyor hangi yazıyı nasıl okuyacaksınız...).

Samsung'un Qdot panelleri var 3000:1 kontrast %125 sRGB şu an piyasada var ama FreeSync'li. G-Sync 'li modelleride 2017 için çıkacak deniyordu

En ideal monitör günümüz için genel olarak 27", 2K, 165hz monitörlerdir bunu bir kenara koyalım önce ve en ideal bildiğim fiyat Dell 27" S2716DG'dir ama PG278QR'dan eksiği 3D oyun oynatamaz PG278QR içinde zaten ayrıca Nvidia 3D Vision 2 kit almanız gerekiyor. Rekabetçi yarış ve fps gibi oyunlarda iddialıysanız, extreme bir oyuncu iseniz Asus PG258Q en ideali olacaktır (Şahsen ben yönlendirmek gibi olmasın PG278Q aldığım zaman piyasada olsaydı PG258Q'yu alırdım). Oyuncu sınıfı IPS'lerle profesyonel IPS'leri karıştırmayın çünkü renk ve canlılıkta üst düzey 8bit renk derinliğine sahip TN paneller en fazla bir tık gerisindedir ama tepkime 1ms'dir, default monitör ayarlarına gelince yanıltıcı olabilmektedir. Aşağıdaki videoları başka bir konu için çekmiştim. PG278Q gibi bir 8bit TN panelin gerek monitör gerekse Nvidia denetim masası renk ayarlarıyla değiştirildikten sonraki renk canlılığı ve kontrastına örnek.

Velakin asıl bomba monitörlerse bunlar: http://www.geforce.com/whats-new/articles/nvidia-g-sync-hdr-announced-at-ces-2017

Hocam detayli aciklamalarin cok tesekkur ederim.

Bu ara biraz yogundum gec cevap veriyorum. Kusura bakmayin.

Verdiginiz linkten hdr olayani baktim.

Sanirim benim istedigim canlilikta monitor olacak.

Fakat ben 1ms ibaresini veya tepkime suresi ile ilgili bir ibare goremedim.

Eger tepkime suresi tn paneller gibi 1ms olacaksa alirim.

Ama sadece 4k uzerine vurgu var sanki 2k veya full hd olmayacak mi hdr monitorler.

Ben 23-25 inc boyuntunda monitor istiyorum. Monitoru masanin ustune koyacagimdan mesafem yakin olacak.

Yakin mesafeden 27inc sanirim beni rahatsiz eder.

23-25 inc boyutlarinda hdr monitorlar cikar mi?

Tepkime suresi 1ms boyut olarak 23-25inc olarak hdr monitor ve 2k veya full hd olarak cikarsa hdr monitor alarim.

Ben samsung 40d 6500 e pc yi bagliyorum. Dsr ile 2k yapiyorum. Panelin full hd oldugu icin dsr 2k yapiyorum

Full hd e gore fark ediyor.

Diyorumki simdi full hd 23-25 inc tn panel 1ms gsync monitor alip dsr ile 2k yapim bu sekilde kullanayim.

Istedigim ozelliklerde hdr monitor cikarsa alarim diye dusunuyorum.

Bir arkadas 2k monitorde 23-25inc oyunlarda alt yazilar kucuk olur demis. Bu da aklimi karistirdi. Sanirim full hd de dsr 2k yaptigimda 23-25 inc monitor icin sorun olmaz.

Sli konusa gelirsek;

Baktigima gore fiyatlar baya dusuyor.

Ilerleyen zamanlarda ama sanirim (1 seneyi de bulabilir) sli yapmayi dusunuyorum.

Msi m-7 z170a ve i7 6700k var. Sli yaptigimda tam performs alabilirmiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sangokudbgt kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cashamca1267 C kullanıcısına yanıt
    Hem de nasıl... 3770K olsa 4.5GHz çekin diyeceğim de K değilse bayağı darboğaz yapar.

Bu arada 1070'im var mutluyum, neden 1070'i olanlar üzülsün ki? Ha 2300TL'den falan alanlar üzülmüştür de beni etkilemedi gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

i7 6700k ile GTX 1070 SLI sorun olmaz derken ???

1070sli 1080 karttan daha fazla bant genişliği istemektedir.. yani 1080 100lük(örnek olarak) veri bant ihtiyacı varsa 1070 115lik(örnek olarak) veri bant genişliği gereksinimine ihtiyaç duyar..
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok ii geldi asus strix 1080 2170 200 tl de iade var 1970 liraya dayanamayıp kıydım . Yaparsada yapacak. Bişey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: VR_27

Vatanda Asus ROG Strix GTX 1080 A8G > 2173 TL... Düzenleme: A8G Modeli imiş. Mükemmel Fiyat. 3 Ay önce Amazondan 2380 e aldım...
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-gtx1080-rog-strix-gaming-8gb-gddr5x-256bit-dx12-nvidia-geforce-ekran-karti.html

fiyat çok çok çok iyi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dJ_bLoW

Bu işi iyice abarttılar Led gösterge paneli koyulmuş karta..Fenada durmamış hani. kapalı kasalarda bi anlamı kalmıyor tabi.

Bence güzel olmuş. Bu yayılır demedi demeyin. Her tarafa RGB takmanın modası geçiyor. [Ekran Kartı, Anakart, Fare, Klavye, Fanlar, RAM, Monitör, Kasa...] Şimdi de LED ekran geliyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: cashamca1267

Fiyat çok ii geldi asus strix 1080 2170 200 tl de iade var 1970 liraya dayanamayıp kıydım . Yaparsada yapacak. Bişey yok

çözünürlük yüksek olursa yapmaz.. örneğin 4k da dar boğaz yapmaz.. dar bogazda her oyun ve uygulamada olmaz.. çok ender uygulamalarda olur.. kaldı ki tüm donanımlar bazı uygulamalarda çakılır.. hayırlı olsun.. test ve deneyimleri paylaşırsanız ilk elden tecrübeler edinilmiş olur..
  • ankaland kullanıcısına yanıt
    Çok çok saol cevap için , sabırsızlıkla bekliyorum kartın gelmesini.

• quote:

Orijinalden alıntı: cashamca1267

Çok çok saol cevap için , sabırsızlıkla bekliyorum kartın gelmesini.

Ben de strix1080 siparişi verdim hadi hayırlısı.

gtx1070 turbo kartım var blower fanlı hem performans hem de sıcaklık/sessizlik için bu fırsat kaçmazdı.
  • Bende strix 1080 siparişi vericektim ama kart kabul etmiyor diyor.Kredi kartımda herhangi bir sıkıntı yok.Acaba siteyle ilgilimi problem var.
  • 1080 alan arkadaşlar fiyatı görüp koşup alıyorsunuz ama işlemcilerinize dikkat edin . O kartı taşıyacak yeni nesil güçlü bir işlemciniz olması gerek aksi halde kart boşa çalışır yüzde 50 performans alırsınız ve verdiğiniz para çöper gider . Buna dikkat etmeden alım yapmayın . Pascal gpu eski gpu lara benzemiyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: harvy1983

Bende strix 1080 siparişi vericektim ama kart kabul etmiyor diyor.Kredi kartımda herhangi bir sıkıntı yok.Acaba siteyle ilgilimi problem var.

Hocam 3d secure işaretleyip ödeyin diğer türlü bende de kabul etmedi

• harvy1983 H kullanıcısına yanıt
    Hayır sanal alış veriş limitine bak , bende de ole bi sıkıntı vardı müşteri hizmetlerini aradım sanal alış beriş limiti düşük tü yükseltti aldım.

• ankaland kullanıcısına yanıt
    Ben bant genişliği demiyorum , şu saatten sonra GTX 1070 SLI gibi bir sisteme 6 çekirdekli 4 ghz altı bir intel işlemciden altı kurtarmaz , ha tabi oynadığınız oyuna göre değişir mevzu ama totali işin bu

• Arkadaşlar birazdan vatan pc stoklara 1 tane ARMOR gtx 1080 girecek haberiniz olsun 1825tl

• 1 saat önce vatana gidip 1 tane asus 1080 strix aldım. oyun olarak hangisi 2.elde iyi para eder? for honor-ghost recon. ek olarak 5820k işlemciyi 4 ghz de kullansam yeterli olur galiba değil mi?
  • rambetiko R kullanıcısına yanıt
    Ben de aynı durumda kaldım şu an recona biraz daha meğiliyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Chillout

Ben de aynı durumda kaldım şu an recona biraz daha meğiliyim :)

bir konuda bu oyunların geforce exp. programı ile aktive edildiği o yüzden 1070 veya 1080 ekran kartı yoksa kullanılamadığı gibi bir şey okudum. gerçekten böyle mi? o zaman satılabilirliği kalmaz gibi. bu konuda bilginiz var mı?
  • 
Sayfa: önceki 12021203120412051206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.