Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1053. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10511052105310541055
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bunun çözümü için "Icon Configuratıon Utılıty" adlı programa ihtiyacınız var.

İlk olarak programı indirip ardından masaüstündeki simgelerin düzenli halini oluşturduktan sonra program içerisinden oluşturduğunuz profile simgelerin son halini kaydediyorsunuz.Bu sayede kaydettiğiniz profil ile her daim masaüstü simgelerini eski düzenine getirebilirsiniz.Bir kereliğine simgeleri düzenleyin ve ardından program ile simge profilini kaydedin artık DSR ile monitörünüzün doğal çözünürlüğü üzerinde oyun oynasanız dahi oluşturduğunuz profile tıklayarak masaüstü simgelerini eski haline getirebileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 14 Kasım 2016; 4:39:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Roygs

quote:

Orijinalden alıntı: briareus

quote:

Orijinalden alıntı: White Aura

Arkadaşlar GTX 1080 Tİ ile ilgili bir sızıntı,duyum yada haber var mı ? Ocak Ayı şeklinde bir haber almışdım 1 ay önce o yüzden beklemedeyim.Konu ile ilgili bilgisi olan var mı ??

En Can Alıcı Soru : Asus GTX 1080 OG8 ürün piyasada hayla yok sanırım bilgisi olan var mı ?

8g-a8g-o8g hepsi birebir aynı ürün farkı binned denilen oc yeteneğine göre gpu nun seçilip daha yüksek fiyata satılma olayı var ama bazen 8g diye en alt model şeklinde satılan o8g den daha yüksek frekansta ve daha stabil çıkabiliyor velhasıl silikon lotosu olay aldığın kart limon da çıkabilir portakal da
    o8g de rma oranının yüksek olduğu gibisinden bişeyler okumuştum forumlarda arada amazonda stoklara girip çıkıyor gibi tahminim gerçekten agresif oc nedenli anstabilite ve rma lar olmuşsa asusun kalite kontrolü daha sıkı tutup bı hızlarda sunabildiği az sayıda kartı global piyasa yerine başka yeelerde satışa sunduğu

Konu hakkında açıklama yapmak istiyorum, bende 08G vardı gtx 1080 Asus cw den ötürü rma yaptım stoklara gelmedi bu sebepten ötürü beklemeyi bırakıp 30 gun sonra A8G aldım onda da cw var bunlar bir kenara. 08G çalışma frekansı gaming modda oyunda iken 2050-2025 lerde duruyor bazı oyunlarda Tomb Raider gibi 1980 mhzlere gelebiliyor Oc modda kullanınca kartı 2088 2075 mhzlerde duruyor yaptığım overclock denemelerinden 2175 mhz leri gördüm kartı iade ettim belki 2200 mhz leride yapmıs olabilirim ama 2200 den emin değilim. A8G aldım dediğim gibi cw var bunda da gaming modda 1980-1949 mhzlerde çalışıyor kart oc modda 2000-1980 mhz de çalışıyor bu değerler standar 8G nazaran iyi değerler fakat A8G nin yüksek oc değeri olsa idi zaten o çipi 08G verirlerdi OC denemelerimde A8G yi max 2150 mhz de çalıştırdım kaldıkı bu iyi bir değer ama bu demek değildir ki her A8G 2150mhz çıkabilir tamamen şans işi 2150 den yukarıda çıkan olabilir 2150 e çıkamayanda olabilir.Farkına gelirsek A8G ile 08G nin ikisinde de cw var 3000 tl veriyorum cw çıkmaz heveside bulunmayın çunki çıkıyor... Sıcaklık olarak fark ise doğal olarak düşük mhzde çalıştığı için A8G hem daha az ses hem daha serin çalışıyor bunu açmak gerekirse 1900 rpm 08G de oluyosa 1800 rpm A8G de oluyor. Fps olarak ele alırsak 3-7 Fps arası 1949 mhz den 2150 mhz bu tabiki 3 fps ile sınırlı olduğuda oluyor 7 her zaman olacak diye bişi yok. Sonuç olarak iki kartıda kullanmış biri olarak kesinlikle 08G nin stoklara girmesini beklemeyin ben bekledim gelmedi gelmeside zor talep çok 1000 çipden 1i belki desteklıyor ve sadece 08G ASUS'a özel değil HOF GİGA gibi markalarda da mevcut yani slicon lottery denk gelen çipler pastada bölünüp firmalara gönderiliyor bu sebeble ASUS stok sıkıntısı çekmemek adına A8G çıkardı ve bu kart ister 08G olsun ister A8G olsun çok üstün bir performans sunuyor, cw saymazsak :) Soru sormak isteyenler sorabilir bu konu hakkında yardımcı olurum.

Senin dedigin Binned chip lerdir 980 ti de classifield da,Kingpinde Galax HOF da kullanindi,daha 1080 de binned kart yok kaldi ki 1080 classifield bile binned degil,Evga Jason Twitter da var bu aciklama seninki sans olmus iyi chip denk gelmis sadece o kadar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• BF1 - GTX 1080 MAXED OUT dx12 ULTRA
    Youtube Link:https://www.youtube.com/watch?v=xJkxdTFjrJk

• sanırım asus 1070 o8g alacağım.
  • Zotac GTX 1080 AMP Extreme ile aranıza katıldım konu takip
  • VuvuzelaTR kullanıcısına yanıt
    beklenen soruyu sorayım cw var mı : D

hayırlı olsun bu arada
  • canskru kullanıcısına yanıt
    Şu an kargoda:) heyecan işte ne yaparsın:)

• Roygs kullanıcısına yanıt
    Hocam bu video paylaşma işinin iyice suyunu çıkardın yani
    Oooo hayırlı olsun Yasin bey :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digital Reaction

quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Hocam bu video paylaşma işinin iyice suyunu çıkardın yani

Adam konuyu BF1 anakonuya çevirdi.

En son çıkan güncel bir kartın, en son çıkan güncel oyundaki performansı ile ilgili bilgiler veriyor arkadaş.
    ben konu ile alakasız bir durum göremiyorum burda.

@Roygs teşekkürler roy
    Önemli bir şey olur anlarız da günlük performans istatistiği gibi her gün paylaşılmaz, forum kuralları gayet açık bana kalırsa. BF1 konusunda(veya hangi oyun ise onun konusunda) paylaşabilirsiniz, ki orada bile reklam yapmak yasak.
  • Bende msi 1080 gaming x var.
    Dun fry cry 4 oyun acilisinda 1500 -2200 fps gozukurken coil whine oldu ama oyun acilmaya basladiginda 220- 150-80- 60 fps lerde coil whine duymadim.

Bu durum normal mi?

• the-music kullanıcısına yanıt
    200fps üzerinde veya ekstrem sentetik testler sırasında coil whine duyulması normal. Sentetik testlerde fps'den bağımsız olabilir cw durumu. Zira belirli bir birime yüklenmesi ve o birimin tam güç çekmesi bağlı olduğu VRM'i ve fazı etkiler bu da tek fazdaki VRM'lerin ötmesine sebep olur. 10fps'de de cw duyulabilir yani. Ama asıl cw kıstası oyun oynarken 200fps civarına kadar cw duyulmaması bana kalırsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

200fps üzerinde veya ekstrem sentetik testler sırasında coil whine duyulması normal. Sentetik testlerde fps'den bağımsız olabilir cw durumu. Zira belirli bir birime yüklenmesi ve o birimin tam güç çekmesi bağlı olduğu VRM'i ve fazı etkiler bu da tek fazdaki VRM'lerin ötmesine sebep olur. 10fps'de de cw duyulabilir yani. Ama asıl cw kıstası oyun oynarken 200fps civarına kadar cw duyulmaması bana kalırsa.

1500-2000 fpsler coil whine olusu ilerde 200-100 fpsler de coil whine olacak anlamina gelir mi?

Cunku daha onceleri hic olmuyordu veya ben farkedemedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the-music -- 15 Kasım 2016; 13:26:47 >
    Gelmez. Ama bu demek değil ki kart asla 200fps altında ötmez. Eğer belirli bir birim, yüksek oranda yüke girer ve belirli bir miktarın üzerinde güç çekmek isterse o fazdaki vrmler öter. Aynı oyunda 300fps'de ses olmazken başka bir sahnede 50fps'de kart deliler gibi ötebilir. Tamamen yük ve güç ile alakalı.

• Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Kulaklik almak istiyorum.
    Kulaklik kullandigimda coil whine sesini kullaklikta duyma ihtimalim var mi?

Sanki bir yorumda kulaklikta coil whine sesini duyuyorum gibi bir yorum okumustum.

Naptın hocam yav. Ekran kartının üzerindeki parçadan çıkan zayıf sesi kulaklıkta nasıl duyacaksın merak ettim. Kulaklık uyduruk, ses yalıtımı olmayan bir şey değilse duymazsınız.
  • Firaristt F kullanıcısına yanıt
    Bi yorumda benim anladigim kulakligin icinde o sesin duyuldugu.

Normal olarak kulakligin izolasyonu ve zaten oyunda da ses olacagin zaten dis ortam sesini duyman cok zor.

Dedigim gibi bi yorumda kullakligin icinde duyulor gibi yorum okudum.

O kulaklığın kendisinden kaynaklıdır. Öyle bir şey olmaz. Ya çok ciddi bir sorun vardır devre kısmında(anakart, ekran kartı vs.'de) ya da kulaklıktan gelen bir sestir.
  • bf1 e güncelleme geldi artık 373.6 yı kullanamıyorum sürücüyü yükseltmemi istiyor. 375.86 yı kuruyorum şimdi umarım fps dropları olmaz 373.6 çok stabildi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 10511052105310541055
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.