Şimdi Ara

Nvidia GeForce 416.34 Whql vs 399.24 Whql Sürücü Performans Testleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
4
Favori
12.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia Geforce 416.81 WHQL sürücüsü çıktı bfv için gameready olarak gözükse de çeşitli düzeltmeleri içeriyor.

Fixed Issues and Other Changes
    Updated HD audio driver to 1.3.38.4
    Updated GeForce Experience to 3.15.0.186
    [Windows Defender Application Guard][vGPU][Surround]: Edge Browser with
    Application Guard cannot be opened when Surround is enabled. [200443580]
    [Turing GPU]: Multi-monitor idle power draw is very high. [2400161]
    [GeForce RTX 2080 Ti][G-Sync]: Blue-screen crash may occur when exiting games
    when using a G-Sync monitor with a non-G-Sync monitor. [2431628]
    [GeForce RTX 2080 Ti]: Stuttering occurs with HEVC video playback. [2414594]
    [GeForce GTX 970]: When audio playback is paused, audio receiver switches from
    multi-channel to stereo. Increased period from 5 seconds to 10 seconds. [2327715]
    [GeForce GTX 1060]AV receiver switches to 2-channel stereo mode after 5 seconds of
    audio idle. [2204857]
    [SLI][NVIDIA TITAN X][NVENC]: Recording and streaming of NVENC applications
    do not work. [2421622]
    [DirectX 11 games]: Mouse cursor causes FPS to go out of sync with windowed GSync. [2411009]
    [ARK Survival]: Improved game stability. [2420789]
    [Shadow of the Tomb Raider]: Improved game stability. [2416743]
    [Witcher 3 Wild Hunt]: Flickering occurs during gameplay. [200455193]
    [Monster Hunter World]: Corruption is seen when Volume Rendering is off. [2400914]
    [Far Cry 5]: Flickering occurs during gameplay. [2400207]

Open Issues
    ]SLI[[GeForce RTX 2080/2080Ti]: Single GPU response slows down after enabling/
    disabling SLI, requiring system reboot. [2384948]
    [GeForce GTX 1080Ti]: Random DPC watchdog violation error when using multiple
    GPUs on motherboards with PLX chips. [2079538]
    [GeForce GTX 780]: Activity on the desktop lags. [2423588]
    [SLI][HDR][Battlefield 1]: With HDR enabled, the display turns pink after changing
    the refresh rate from 144 Hz to 120 Hz using in-game settings. [200457196]
    [Firefox]: Cursor shows brief corruption when hovering on certain links in Firefox.
    [2107201]
    [G-Sync]: G-sync may not disengage after exiting games. [2418574]

• quote:

Orijinalden alıntı: boss06

Nvidia Geforce 416.81 WHQL sürücüsü çıktı bfv için gameready olarak gözükse de çeşitli düzeltmeleri içeriyor.

Fixed Issues and Other Changes
    Updated HD audio driver to 1.3.38.4
    Updated GeForce Experience to 3.15.0.186
    [Windows Defender Application Guard][vGPU][Surround]: Edge Browser with
    Application Guard cannot be opened when Surround is enabled. [200443580]
    [Turing GPU]: Multi-monitor idle power draw is very high. [2400161]
    [GeForce RTX 2080 Ti][G-Sync]: Blue-screen crash may occur when exiting games
    when using a G-Sync monitor with a non-G-Sync monitor. [2431628]
    [GeForce RTX 2080 Ti]: Stuttering occurs with HEVC video playback. [2414594]
    [GeForce GTX 970]: When audio playback is paused, audio receiver switches from
    multi-channel to stereo. Increased period from 5 seconds to 10 seconds. [2327715]
    [GeForce GTX 1060]AV receiver switches to 2-channel stereo mode after 5 seconds of
    audio idle. [2204857]
    [SLI][NVIDIA TITAN X][NVENC]: Recording and streaming of NVENC applications
    do not work. [2421622]
    [DirectX 11 games]: Mouse cursor causes FPS to go out of sync with windowed GSync. [2411009]
    [ARK Survival]: Improved game stability. [2420789]
    [Shadow of the Tomb Raider]: Improved game stability. [2416743]
    [Witcher 3 Wild Hunt]: Flickering occurs during gameplay. [200455193]
    [Monster Hunter World]: Corruption is seen when Volume Rendering is off. [2400914]
    [Far Cry 5]: Flickering occurs during gameplay. [2400207]

Open Issues
    ]SLI[[GeForce RTX 2080/2080Ti]: Single GPU response slows down after enabling/
    disabling SLI, requiring system reboot. [2384948]
    [GeForce GTX 1080Ti]: Random DPC watchdog violation error when using multiple
    GPUs on motherboards with PLX chips. [2079538]
    [GeForce GTX 780]: Activity on the desktop lags. [2423588]
    [SLI][HDR][Battlefield 1]: With HDR enabled, the display turns pink after changing
    the refresh rate from 144 Hz to 120 Hz using in-game settings. [200457196]
    [Firefox]: Cursor shows brief corruption when hovering on certain links in Firefox.
    [2107201]
    [G-Sync]: G-sync may not disengage after exiting games. [2418574]
    Orada GTX 1060 için bir şey yok değil mi? Bir tek "[GeForce GTX 1060] AV receiver switches to 2-channel stereo mode after 5 seconds of audio idle. [2204857]" demişler de işte pek işimiz olmaz herhalde AV receiver 2ch stereo mode audio falan.

• Ravenholm kullanıcısına yanıt
    Bir önceki hotfix driver da giderilen hatalar üzerine bazı ekran kartlarında olan sorunlar çözülmüş en önemlisi de bfv için optimizasyon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nvidia GeForce 416.81 Whql sürücüsü yayınlandı.

Battlefield V için optimum oyun deneyimi adına çıkarılan sürücüde aşağıdaki düzeltmeler yer alıyor ;

416.81 Whql sürücüsü ile Düzeltilenler

[Windows Defender Uygulama Koruması][Surround]:Surround etkinken uygulama korumalı Edge tarayıcısının açılmama sorunu giderildi.

[Turing GPU]:Çoklu monitör kurulumunda oluşan boştaki yüksek güç tüketimi düzeltildi.

[GeForce RTX 2080 Ti][G-Sync]:G-Sync ile G-Sync destekli olmayan monitörlerde oyunlardan çıkarken oluşan mavi ekran sorunu düzeltildi.

[GeForce RTX 2080 Ti]:HEVC videolar oynatılırken oluşan stuttering sorunu düzeltildi.

[GeForce GTX 970]:Ses oynatıcısı duraklatıldığında oluşan çoklu kanaldan stereoya geçme sorunu düzeltildi.

[GeForce GTX 1060]:AV alıcısı duraklatıldıktan sonra boştayken oluşan iki kanallı stereo moduna geçme sorunu düzeltildi.

[SLI][NVIDIA TITAN X][NVENC]:NVEC uygulamalarıdaki kayıt ve yayın sorunları düzeltildi.

[DirectX 11 games]:Fare imlecinin pencereli G-Sync modundayken fps senkronundan çıkma sorunu düzeltildi.

[ARK Survival]:Oyun stabilitesi artırıldı.

[Shadow of the Tomb Raider]:Oyun stabilitesi artırıldı.

[Witcher 3 Wild Hunt]:Oyun esnasında oluşan flickering sorunu düzeltildi.

[Monster Hunter World]:Hacimsel işleme kapatıldığında oluşan bozulmalar düzeltildi.

[Far Cry 5]:Flickering sorunu düzeltildi.

Bilinen Sorunlar

SLI[[GeForce RTX 2080/2080Ti]:SLI aktifleştirildiğinde yada devre dışı bırakıldığında tek kartın yavaşlama sorunu bulunuyor.

[GeForce GTX 1080Ti]:PLX çipli anakartlarda birden fazla GPU kullanıldığında rastgele DPC watchdog hatası alınıyor.

[GeForce GTX 780]:Masaüstündeki aktivitelerde gecikme yaşanıyor.

[SLI][HDR][Battlefield 1]:HDR aktifken oyun içi ayarlardan yenileme hızını 144 Hz den 120 Hz e alınca ekran rengi değişiyor.

[Firefox]:Firefox tarayıcıda gezinirken fare imlecinde bozulmalar gözleniyor.

[G-Sync]:Bazı oyunlardan çıktıktan sonra mevcut sorunlar bulunuyor.

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    1050ti a indirdim driver ı kurdum overkill walking dead 1.0.3 sürüm 399.24 de ultrada oynar iken suanda medium ayarlara çektim kesinlikle indirmeyin kartları çok daha fazla öldürüyor bfv çıksın biraz oyniyim direk 399.24 e dönücem artık nvdia 1000 serisi için en son driver 399.24 sonrası performası ciddi anlamda düsürüyor
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Sürücüyü kurmadan önce mevcut sürücüyü sisteminizden tamamen kaldırıp temiz kurulumla yeni sürücüyü kurmayı deneyin.

1080 Tİ ile denedim ve herhangi bir performans sorunu öncekilerde olduğu gibi yine bulunmuyor.

Bahsettiğiniz oyun optimizasyon açısından sorunlu bir çıkış yaptı.Rtx 2080 Tİ yı bile 4K da zorlayan bir oyun bu nedenle başka oyunlarda deneyip sonuçlarla birlikte paylaşırsanız daha faydalı olacaktır.
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    hocam zaten ddu ile kaldırıp 399 u kurmustum simdi üstüne bu sürücüyü kurdum 3 tane oyun var :) wwe 2k 19 cod ww2 ve overkill walking dead korsan online :D
  • Arkadaşlar GTX 970 kullanicilari hangi sürümdeki Driveri kullanmali sizce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Arkadaşlar GTX 970 kullanicilari hangi sürümdeki Driveri kullanmali sizce..
    Sorunuma ne youtube'da ne burda cevap alamadim.. Hele Youtube varya resmen fanboy kusmasi videolardan başka bişi bulamadim..

Soruma bi cevap alabilsem varya huzura ereceğim.. GTX 970'im var ama hangi sürüm driveri kursam daha iyi bilmiyorum.. Eski mi Yeni mi ? Hangi sürüm Driver ?
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    Yeni kur gitsin dostum güncel oyun oynamak için zorunda bırakıyorlar zaten

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ber-G

Yeni kur gitsin dostum güncel oyun oynamak için zorunda bırakıyorlar zaten
    Valla dediğin doğru mecbur bırakiyolar, şimdilik geçici olarak 399.24 kurdum, RTX öncesi en stabil olanın bu olduğu söyleniyor o yüzden bi müddet bunu kullanacağim..
  • 416.81 Whql sürücüsünde sürücü notlarında belirttikleri tüm sorunlar çözülmüş.Far Cry 5 de flickering sorunu vardı düzeltilmiş ve stuttering giderilmiş.Witcher 3 de aynı sorun vardı oda düzeltilmiş.Akıcılık olarakta 4xx sürücüler içinde en iyisi olduğunu söyleyebilirim.
  • 416.81 sürücüsü hakikaten olmuş, PubG oyununda yağ gibi akıyor artık yahu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyla alakasız olacak ama vsync'i ne zaman açıp ne zaman kapatmamız lazım, gsync monitörüm var 1440p, ben sürekli vsync on tutuyorum, vsync ne işe yarar açıklayabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yoizhik

Konuyla alakasız olacak ama vsync'i ne zaman açıp ne zaman kapatmamız lazım, gsync monitörüm var 1440p, ben sürekli vsync on tutuyorum, vsync ne işe yarar açıklayabilir misiniz?
    vsync oyunlardaki monitor üstü hz değerindeki yırtılmayı önlüyor genel itibari ile çoğu oyun motoru için söylüyorum 144 hz de monitörü kullanırken oyunun 144 fps geçmiyorsa vsync açmana gerek yok, hatta kapalı tutarsan gpu kullnımın artar çoğu oyunda

Gsync ise monitor hz değerini oyun içindeki değişken fps değerine göre uyarlıyor buda stutter keklemelerin önüne geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 18 Kasım 2018; 1:44:49 >
  • Testler için elinize sağlık hocam. Rica etsem unique heaven 4.0 quality ultra tesellation extreme ve antialiasing 8x olarak 1080p ve 2k test alabilirmisiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kloroform kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Sentetik testlerden ziyade oyunlardaki durumu paylaşmaya çalıştım.Belirttiğiniz testlerin daha güncel ve gelişmiş grafikli sürümü olan Unigine Superposition sonuçlarını eklemiştim.Heaven ve Valley testlerine artık yer vermiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 18 Kasım 2018; 17:43:14 >
  • 417.22 gelmiş onu yüklüyorum
  • evga 1080ti ftw3 var bende.

Bf5 oynuyodum güncellemeyi görünce çıktım yükledim. Ultrada yağ gibi akıyordu oyun. Tekrar girdim 40-43 fps arası gidip geliyor. Gece daha uğraşasım gelmedi yattım. Eve gidince rollback yapacağım böyle devam ederse.
  • 411-416-399 denedim, fps durumları olarak

411-416 = 120-150 fps

399 = 140-170 fps olarak değişmekte

yani 399 sürümleri gayet iyiyken 41x lerde fps ler az daha düşük oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.