Şimdi Ara

Nvidia GeForce 416.34 Whql vs 399.24 Whql Sürücü Performans Testleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
4
Favori
12.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
49 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Experience yükledik(ten) sonra yavaş(tan) herhangi birşey olmuyor. Bunu (da) ben ekleyeyim. Kanıtsız zırva yapmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Experience yükledikden sonra eski seri kartların belleklerini yavaşdan yavaşdan zorluyor bunuda ekliyeyim.
    Acaba benim bellekler zorlandığı için mi kart cortladı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jeezy kullanıcısına yanıt
    Experienceyi kaldırdım bundan dolayı uzun vadede eminim benim kartda bozulurdu şimdi yukardaki arkadaşda 1000 serisi var büyük ihtimal gırgıra alıyor ama gün gelecek onun kartıda 700 serisi 900 serisi gibi eskiyecek.
  • Selamlar,

Bir konuda düzeltme yapmam gerekiyor.Bahsettiğiniz konuları açan ben değilim.Bu konuların sahibi @turbo-powwer arkadaşımızdır.Bahsettiğiniz konularda çeşitli benchmarklar ve testler paylaşıp Gtx 780-980 Tİ ve 1080 Tİ gibi kartların kullanıcı incelemelerini hazırlamıştım.Hali hazırdada 1080 Tİ incelememi belirli aralıklarla videolu oyun testleriyle güncelliyorum.Bu nedenle konu sahibi olan arkadaşımızın emeğini gözönünde bulundurarak bu düzeltmeyi belirtmek istedim.

Arkadaşımız güncel sürücülerde sorun yaşamış olabilir.Sürücülerin donanıma ve işletim sistemlerine bağlı olarak her zaman aynı oranda etki etmediği düşünüldüğünde yaşanılan sorunların daha öncede belirttiğim üzere sürücü ile ilgili başlıklarda rapor edilmesi gerekiyor.Aslında bir 1060 sahibi arkadaşımız birkaç test yapıp paylaşsa bu konudaki sorularda yanıtlanmış olacak ama herhangi bir paylaşım yapılmadığı ve sadece sorun yaşanıldığı belirtildiği için 1060 ın mevcut performans durumu hakkında kesin bir bilgiyede ulaşamıyoruz.

• Jeezy kullanıcısına yanıt
    GeForce Experience ile ekran kartı belleklerinin zorlanması,kartın bozulması yada buna benzer bir donanımsal soruna neden olması gibi sorunların herhangi bir ilgisi yoktur.Program sadece oyun içi video kayıt,oyun optimizasyonu,Ansel gibi özellikleri kullanmamızı sağlıyor.Bunun dışında sistemde yüklü olduğunda ekran kartının belleklerini zorlama yada kart performansı düşürme gibi sorunlara neden olmaz.
  • 399.24 den sonra yüklediğim her driver pubg'de takılmalara neden oldu 399.24 dönünce yağ gibi akıyor oyun anlam veremedim gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 31 Ekim 2018; 8:29:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terminator T-800

GeForce Experience ile ekran kartı belleklerinin zorlanması,kartın bozulması yada buna benzer bir donanımsal soruna neden olması gibi sorunların herhangi bir ilgisi yoktur.Program sadece oyun içi video kayıt,oyun optimizasyonu,Ansel gibi özellikleri kullanmamızı sağlıyor.Bunun dışında sistemde yüklü olduğunda ekran kartının belleklerini zorlama yada kart performansı düşürme gibi sorunlara neden olmaz.
    İlginiz için öncelikle teşekkür ederim.Ama benim yaşadığım olay experience dan ötürü en son driveri yükledikten sonra oldu.Yazmayı unutmuşum kusura bakmayın Experience yüklemiyorum genelde.

Ama son driverdan sonra 2 gün oyunca sürekli PUBG de donmalar vardı ve sürekli oyundan atıyordu.Sonrası ise malum yeşil mor çizgiler.

Bir yanım kartın miyadı doldu diyor,bir yanımda bir terslik var bu işte diyor

• gtx 1060 test videosu buldum.

https://www.youtube.com/watch?v=uwha8QcKuwM
  • quote:

Orijinalden alıntı: rylai2113

sonunda bu testi yapan birisi çıktı. eline sağlık güzel çalışma. emeğine sağlık hatta!

sonuç olarak sağdan soldan duyduğu bilgilerle burada insanlara tonlarla laf sayan fanboylar artık sesini kesmeli bence. bu konu günlerce reddit üzerinde konuşuldu ve fark driver güncellemesinin perfonmansı düşürmediğini söylemişti insanlar ama bizim forumdaki fan boylara kimse anlatamadı bunu. öyle kolay bir şey değil driver güncellemesi yayınlayıp perfonmans düşürmek. o firmayı gömerler. zaten bu konuyla ilgili youtubede yayınlanan videolar da vardı burada da başlık açılmıştı ama kimse ikna olmamıştı.hatta onlardan birisi de şu :https://www.youtube.com/watch?v=XncfKWjcOSY&utm=

neyse sonuç olarak inceleme için teşekkürler. bir çok kişinin merak ettiği konu için güncel bir cevap da bulmuş olduk.

" nvidia net kötü abi hem pahalı hem kartlar kötü hem rx580 daha perfonmanslı hem driverlar ile perfonmans düşürüyorlar "
    Zaten öyle birşey olsa şimdiye kadar binlerce test inceleme çıkardı ama ortada 1 fake videodan başka bişey yok

Dünyanın yani 9 milyarın %75 Nvidia kullanıyor ama kimseden ses çıkmıyor sadece bizim DonanımHaber bebelerinin hurafelerini görüyoruz forumda

• boss06 kullanıcısına yanıt
    Paylaşım için teşekkürler.

Forumda test yapacak bir 1060 kullanıcısı çıkmadı en azından bu ve buna benzer videolar mevcut durum hakkında fikir sahibi olunmasını sağlayacaktır.

• Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Bende 1060 var sadece furmark testi yaptım eski ve en güncel sürücü arasında fark göremedim. Eskiden ne ise şimdi de o yani. Oyunlarda da bir fark göremedim açıkçası.

• Hocam Furmark yada benzeri testler yerine oyunlardaki durumu mümkün olduğu kadar test sonuçlarıyla birlikte paylaşılırsa sürücülerden kaynaklı bir performans farkı olup olmadığı daha iyi anlaşılmış olur.Nvidia sürücülerle performans düşürüyor denilip herhangi bir sonuçla desteklenmediği durumlarda nasıl ki bir anlamı yoksa aynı şekilde fark göremediyseniz bu durumu test sonuçlarıyla desteklemeniz daha yararlı olacaktır.
  • Terminator T-800 kullanıcısına yanıt
    Vaktim olursa yaparım

• quote:

Paylaşım için teşekkürler.

Forumda test yapacak bir 1060 kullanıcısı çıkmadı en azından bu ve buna benzer videolar mevcut durum hakkında fikir sahibi olunmasını sağlayacaktır.

Güzel kardeşim dünyada sadece sen yada bu forum Nvidia kart kullanmıyor , dünyadaki oyun oynanan bilgisayararin %70 Nvidia kart var yani milyarlarca , sence böyle bir yavaşlatma eskitme olsaydı bunu senden benden önce birileri anlamayacak mıydı? Dünyadaki bir zeka sen yada benmiyim?

İllaki milyonlarca kişi denemiştir test etmiştir kendince.

Forumdaki garip tiplere kulak asmayin onların doktora ihtiyacı var şu Mongolkhan gibi kim bilir sivilde nasıl bir tiptir ama maalesef forum bedava gelip kendi hayal dünyasını yazıp gidiyor böyle bir sürü ruh hali bozuk tıp var ne yazık ki Türkiye'nin en büyük PC forumunda ve Ban yemiyorlar sallayıp sallayıp duruyorlar sabah akşam

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    Milyonlarca kişi test etmiş ama ne gariptir ki bunların içinden bir tanesi forumdan çıkıpta sürücülerdeki durumu paylaşmamış?

Demek ki bu milyonların içinde forum kullanıcıların fikir sahibi olacağı bir içerik yoktu ve uzun bir aradan sonra bir dahili bileşen konusu bir gün içinden en çok ilgi gören konuların başında geldi.

Bu konuyu hazırlama amacım sadece güncel durumu forumda ilgilenen kullanıcılara paylaşmaktır öyle sizin dediğiniz gibi bir tek zeka ben miyim gibisindende düşünmedim.Eğer böyle düşünsem nede olsa milyonlarca kişi test etmiştir ne gerek var buna deyip ne beş saat uğraşır nede paylaşırdım.Zaten böyle düşünenler yüzünden bölüm bu halde ne doğru düzgün bir paylaşım yapılıyor nede olanlara gerekli ilgi gösteriliyor.

Forumdaki her kullanıcının görüşü benim için değerlidir fakat birşey yazılıyorsa bunun etraftan okunanlarla değilde varsa kendi sonuçlarıyla desteklenmesi gerekiyor.Bu nedenle eğer performans düşmesi oluyorsa yada yoksa bunu söyleyebilmek için bu testleri yapıp paylaştım yoksa diğer türlü yazılanların bir anlamı olmaz.

Yaptığım testlerin size göre bir anlamı olmayabilir ama özellikle bu konuda mevcut durumu merak edenler için yararlı oldu.Bu konuda olumlu görüşler aldım.İlerleyen dönemde yeni sürücülerle buna benzer bir konu daha hazırlayacağım.

• Brother ToLGa B kullanıcısına yanıt
    arkadaş vakit ayırmış paylaşım yapmış senin yazdığın saçmalığa bak sonra vay efendim forumda bilgi paylaşımı olmuyor diye zırvalıyorsunuz... adam belki test yapmaya vakti yok belki bilmiyor.. vs vs kaf kef
  • quote:

Milyonlarca kişi test etmiş ama ne gariptir ki bunların içinden bir tanesi forumdan çıkıpta sürücülerdeki durumu paylaşmamış?

Demek ki bu milyonların içinde forum kullanıcıların fikir sahibi olacağı bir içerik yoktu ve uzun bir aradan sonra bir dahili bileşen konusu bir gün içinden en çok ilgi gören konuların başında geldi.

Bu konuyu hazırlama amacım sadece güncel durumu forumda ilgilenen kullanıcılara paylaşmaktır öyle sizin dediğiniz gibi bir tek zeka ben miyim gibisindende düşünmedim.Eğer böyle düşünsem nede olsa milyonlarca kişi test etmiştir ne gerek var buna deyip ne beş saat uğraşır nede paylaşırdım.Zaten böyle düşünenler yüzünden bölüm bu halde ne doğru düzgün bir paylaşım yapılıyor nede olanlara gerekli ilgi gösteriliyor.

Forumdaki her kullanıcının görüşü benim için değerlidir fakat birşey yazılıyorsa bunun etraftan okunanlarla değilde varsa kendi sonuçlarıyla desteklenmesi gerekiyor.Bu nedenle eğer performans düşmesi oluyorsa yada yoksa bunu söyleyebilmek için bu testleri yapıp paylaştım yoksa diğer türlü yazılanların bir anlamı olmaz.

Yaptığım testlerin size göre bir anlamı olmayabilir ama özellikle bu konuda mevcut durumu merak edenler için yararlı oldu.Bu konuda olumlu görüşler aldım.İlerleyen dönemde yeni sürücülerle buna benzer bir konu daha hazırlayacağım.
    Abi bizim memleketten başka hurafeler ile yaşayan insan var mı , yok gforce experience yükleyince gpu ramlari bozuluyor yok driver ile yavaşlatma var sallayan sallayana , diyorum ki böyle birşey hisseden adam yapardı test koca dünyada bir biz yaşamıyoruz

Ama verdiğin emek ve test için bende çok teşekkür ederim eğer bu ara vaktim olursa GTX 1060 için yapicam test söz b

• Paylaşım için teşekkürler hocam.
  • Ya demeyin öyle şeyler abiler, daha "ZOTAC GTX 1060 AMP EDITION" kartım yolda merakla bekliyorum zaten 5 yıldır eksiksiz hatasız sorunsuz kullandığım GTX 770'imden ayrılmak çok koyacak neyse. Şimdi burada her kafadan bir ses çıkıyor 1060'lar şöyle böyle nvidia sürücüleri gf experience şu bu söylenip durunca insanın gözü korkuyor valla etmeyin eylemeyin bir sakin olalım :)

EK NOT:
    Şimdi bana ZOTAC yerine ASUS GTX 1060 DUAL O6G, MSI GTX 1060 GAMING X, GIGABYTE GTX 1060 alsaydın daha iyi ederdin diyeceksiniz de yani beni 5 yıldır hiç bir oyunda yarı yolda bırakmayan kartım da bir "ZOTAC GTX 770 AMP Edition" olduğundan o yüzden 1060'ı böyle tercih ettim, eh biraz da ASUS-MSI-GIGABYTE uygun fiyatlı ve istediğim yerlerde bulamadım mecburen böyle yaptık. Yalnız ASUS ve MSI yerine asıl şu GIGABYTE'ın 1060'ında aklım kaldı:
    https://www.gigabyte.com/tr/Graphics-Card/GV-N1060AORUS-6GD-rev-20#kf

• 416.16 sürümünde Overwatchda Gibraltar haritasında dokularda bozulmalar ve siyah renk dalgalanması oluyordu. 416.34 sürümünde böyle bir sorunum yok. Gtx 1060 laptop performans olarak fps sabit oynadığım için bir fark hissedemedim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.