Şimdi Ara

Nvidia Fısıltı Modu 'Dizüstüler için sessizlik'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nvidia'nın Geforce Experience yazılımı üzerinden sunduğu WhisperMode sayesinde GTX 1060 ve üzeri ekran kartlı dizüstü bilgisayarlarda enerji tasarrufu yapmak ve daha sessiz, daha serin oyun deneyimi yaşamak mümkün.

Bu videomuzda NVIDIA WhisperMode'u anlatıyor ve PubG üzerinde test ediyoruz. 

• Tabi bunu medium ayarlarla da yapmak mümkün, hem ekran kartı da farketmez, görüntü yönünde de çok bir şey değişmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: elektrontan

Tabi bunu medium ayarlarla da yapmak mümkün, hem ekran kartı da farketmez, görüntü yönünde de çok bir şey değişmiyor.

Merhaba,

Bunu grafik ayarlarını düşürerek elde edemezsiniz en azından her senaryoda işe yaramaz. Siz grafik detayını düşürdükçe ekran kartı daha fazla fps göstermeye çabalar ve yine yük altına girer. Bu sistem bir devi ekran kartını downgrade ediyor. Bu sayede oyunda belirlenen oranın üzerinde fps göremiyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci için 90 derece civarı sıcaklıklar yüksek değil mi?

• 2 db ve sıcaklıkta 2 derece oynama oluyor alt tarafa soğutma alın oyun ayarlarını düşürün fps 30 kitleyin daha fazla düşüş olur

• Dizüstünün aslında oyun için ne kadar zor bir platform olduğunu sıcaklıklar gösteriyor 90-95 derece işlemci 80-90 GPU sıcaklıkları inanılmaz yüksek gerçekten.Halbuki masaüstü 60-70 GPU işlemci soğutma iyiyse 40-48 arası oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Tabi bunu medium ayarlarla da yapmak mümkün, hem ekran kartı da farketmez, görüntü yönünde de çok bir şey değişmiyor.

Merhaba,

Bunu grafik ayarlarını düşürerek elde edemezsiniz en azından her senaryoda işe yaramaz. Siz grafik detayını düşürdükçe ekran kartı daha fazla fps göstermeye çabalar ve yine yük altına girer. Bu sistem bir devi ekran kartını downgrade ediyor. Bu sayede oyunda belirlenen oranın üzerinde fps göremiyorsunuz.

Ayarları düşürüp dikey senkronizasyon açsak da mı olmaz?
  • http://www.nvidia.com.tr/object/whispermode-tr.html

ÖZET

Nvidia diyor ki:

Oyunlarda bazı ayarlar görüntü kalitesini çok fazla arttırmazken, güç tüketimini hatrı sayılır şekilde arttırıyor. Biz de yeni mobil teknolojimizle(!) tek tek tüm oyunlar için en güzel(!) ve en verimli ayarları bulmaya çalıştık. Bir de muazzam oyun deneyiminizi kısıtlamadan(!) oyununa göre akıllı(!) frame cap koyduk.

Yiğidi öldür hakkını yeme, günde 1 saat kafa dağıtan bilgisayarın ayarlarını çok karıştırmamış standart bir kullancı whisper modunu açtığı zaman fanların çıkarttığı sesteki azalmayı farkedecektir söylendiği gibi. Hangi ayarın ne kadar neyi etkilediğinin farkında olmayabilir. Ama şöyle bir gerçek de var ki oyun deneyimini kısıtlamadan kısmı tam bir palavra. Sen nasıl frame sınırı getirip de oyun deneyimini kısıtlamadan diyebiliyorsun? Nerede akıcılık, nerede input lag?

Intelligent Frame Rate Target:

Rekabetçi oyunlarda 60, diğerlerinde 40. Zeka fışkırıyor, diyecek söz yok. Zaten her ayarını ayarlamış bir adamın bu teknolojiden hiçbir kazancı yok. Çok önemli ya kullanıcıyı yanıltmayı tercih ediyorlar.

Sizden de böyle bir eleştiri beklerdim açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrashBone -- 20 Eylül 2017; 1:1:52 >

• teknik olarak imkansız bişey video ve emek için yinede tşkler.
  • Bu teknoloji PUBG gibi oyunda test etmek bence yanlış çünkü bu teknoloji aslında cs:go ve lol gibi oyunlar için geliştirilmiş.Örnek verecek olursam cs go gibi bir oyun ultrada bile 1060 ve üzeri bir kartda 60fps üstü fps verecektir.Bu ayar ise ekran kartını kısıtlayacak ve oyunu 60fps kitleyecek ve böylelikle fps ödün vermeden de oyunu oynayabileceğiz.Pugb için konuşursak eğer pubg zaten performans isteyen oyun ultra detayda çoğu kartı zorluyor zaten.Yinede ellerinize sağlık güzel bir video olmuş.

• Fpsyı sinirlayin huzurla cozulur.

• Dizüstülerin sorunu sıcaklık her daim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Merhaba,

Ayarları düşürüp dikey senkronizasyon açsak da mı olmaz?

Soru ekinden aklıma replik geldi

"Zeki Müren de sizi görecek" ne alaka diye bilirsiniz ama içimden mesajını aynı tonda okudum.

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Verilmek istenen de o zaten hocam. Demek ki karşıya geçmiş.
    Mesut bey biraz alay etmiş gibi gelince biz de oradan yürüdük.
    " Vallahi orasını ben de bilmiyorum? "
  • Keske 1050 de dahil olsaymis cunku tam fiyat/performans bilgisayarlarinin araligi

• alemburda34 kullanıcısına yanıt
    1050 de zaten ses ısı vs bu sorunlar yok o yüzden gerek yok

• Speed-Step kullanıcısına yanıt
    Bu noktada da fps limiti devreye giriyor.

• Bildiğin fps sabitleme, nesi teknoloji bunun . Ben cs goda 200 fps alıyorum, konsoldan fpsyi sabitliyorum 65'e bilgisayar 70 dereceği geçmiyor haliyle fanda aşırı dönmüyor .
  • Teknopat76 T kullanıcısına yanıt
    cs oynamadığın belli oluyor kardeşim. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma. hayatta böyle gidersen rezil olursun ortamlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KamiSama-

cs oynamadığın belli oluyor kardeşim. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma. hayatta böyle gidersen rezil olursun ortamlarda.

1. cs oynuyorum hatta tek oynadığım oyun cs
    2.cs oynamadığın kanısına nasıl vardım onuda anlamadım.
    3.sü cs go grafik bazlı bir oyun değil ben 940m ekran kartında bile full hd yüksek ayararda bile 60 fps rahat alıyorum.
    4.Şu an sen bilgi sahibi olmadan fikir sahibi oldun tebrikler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.