Şimdi Ara

NVIDIA Ampere ilk sızıntılar !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
3
Favori
11.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yeni nesil konsollar güncel teknoloji ile geliyor. Nvidia bu farkı açması için güzel ürünler çıkartmalı. Çıkartacaktır da. Kendi adıma sadece single player oynadığım için grafik kalitesi benim için önemli. Yeni nesilde RT performansı da umarım ciddi artar.
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    5700xt ikisinin arasında falan değil. 2070s ortalama yüzde 5 7 civarı önde. Hele hele üst model belleklerde donatılmış modeller (ftw3, gaming z trio gibi) 17.500 mhz gibi hızları gördüğünde o fark 1080p de yüzde 10 1440pde de yüzde 15in üzerine çıkıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Harika haberler bekleyenler için

istenilen artışlar söylendiği gibi gerçek olur ise pascal geçişinde olduğu gibi etkisini yaşarız. Bu performans artışı RT yönünde mi yoksa kas gücü mü? Verimliliğin artıp tüketimin düşmesi ise ayrıca memnun edici.

• brokengineer kullanıcısına yanıt
    geçen biri 2080 super 2080 ti arasıdna diyordu, bu kişide olabilir. 2080 ti ge.çemesi 2 haftaya bakar
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    geçen yine steam steam istatiklerine baktım nvida 5-6 aylık süper kartları amd kartlardan 3-4 kat fazla satmış listede 5700 serisini bulmadım. TR peynir ekemk giib stan rx 570 rx 580 nin dahi çok altında yüzde 1 bile yok gtx 1060 son 3-4 aya göre atmış ahaha. >Onu çzömedim 1660 aynı apraya satıyorlar 1060 kuulnıcı sayısı nasıl artıyor analmadım
  • GTX1660 varken GTX1060'ın çok satılmasının en büyük nedeni hazır OEM pc satan firmalar.
    hala farklı markalarda hazır PC lerin içerisine GTX1060 koyup insanlara oyun bilgisayarı diye kakalıyorlar, zaten biraz donanımdan anlayan araştıran insan sıfır GTX1060' a para verip kasasına takmaz.
    %50 mi çok iyi.Pascal serisinde yaşanan performans sıçramasını yaşayacağız gibi duruyor.Güç tüketiminde de güzel şeyler gelecek anlaşılan.Bakalım önümüzdeki günlerde neler yaşanacak.Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Yavaş yavaş doğrulamalar gelmeye başlıyor %50 daha fazla performans ve yarı yarıya güç tüketimi

Bu kadar büyük bir gelişme beklemem şahsen. 7nmde henüz çok büyük işler de göremedik. O yüzden beklemem diyorum. Çünkü ifade edilen şey, ne maxwell'de ne pascal'da ne de daha öncesinde yaşanmış bir şey. Hem güç tüketimi yarı yarıya azalacak hem de performans %50 artacak. Bu şuana kadar görülmüş duyulmuş bir şey değil. Aslında Kepler'den Pascal'a geçişte böyle bir şey olurdu da arada Maxwell'i gördük.

150w güç tüketimi ile 2080ti'ı %50 geçecek bir kartı ben şuan hayal edemiyorum. Hadi biraz daha düşürelim gazı; %30 geçsin, güç tüketimi de 200w olsun. Bu bile güzel bir gelişme olur. Tabi ray tracing falan da gelişecek. Bence çok çok iyi. Şuan elimizdeki 7nm referansı Amd kartlar. Onda da 200w ile 5700xt var. Neredeyse onun iki katı performans alınacak. Bu büyük iş olur yine. Söylenti bunun çok çok ötesinde. Onu anca 3nmde falan görürüz.

Edit: Ama nvidia yeni nesil konsolları ateşe vermek isterse, yapmayacağı şey yok. Zamanında da Titan'ı çıkarmıştı. Sonra da Maxwell'leri saldı ki, onu gören 2+2=5 yaptı dedi. Sırf gpudaki ıvır zıvırı çıkarıp salt oyun performansına abansa ve saat hızlarını da 2 ghz üzerine çıkarsa -ki beklenen hızlar o şekilde- böyle bir şey gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 3 Ocak 2020; 21:38:59 >

• adamların kendisi söyledi oyuncular için değil ampere diye ama biz onu bırakalım bu adamların kapışma mantığına bakalım.nvidia lider olmak zorunda en hızlı karta sahip olmak zorunda, amd ise hesaplı ama nvidia'nın orta üst kartlarına rakip olabilmeli.şimdi amd rdna2 çıkaracak ve kendileri bile 2080 ti ayarında olur inş. diyor.nvidia yerini sağlama almak için 2080 ti super çıkaracak artık kesin.peki bu rdna2 kartların 2080 ti super tokatlayabileceğine inanıyor musunuz ki nvidia elinde ne varsa çıkarsın en hızlı benim desin?amd 2080 ti super'i bir oyunda %1 bile geçse %50 daha hızlı kart çıkarır mı nvidia sineği balyozla öldürmek için?buna ciddi ciddi inanıyor olamazsınız kimse kimseye bir nesilde %50 vermez.yapay zeka için çıkan volta'nın yenisi işte bu ampere bu kadar heyecan yapmayın.volta çıktı da alan var mı?çıkabilir alamadıktan sonra anlamı yok.bu mimariyi oyuncular için tekrar kırpıp çıkaracaklar onu bekleyeceksiniz o da %50 vermez.volta'nın kırmpılmışını 11 bine sattılar çıktığında yani bunun kırpılmışı ki hopper bile pahalı olur ve bu sene olmaz bu sene 2080 ti super çıkar onu bile alan çıkmaz.neye tepki gösterdiğimi anlıyor musunuz bmw i9 diye araba çıkaracakmış diye hararetli 10 sayfa tartışın çıkınca kaç kişi aldı sıfır çünkü milyon dolar araba.2080 2080 ti havada uçuşuyor sanki herkeste var da ampere %50 konuşuyorsunuz.

• Tamamen söylentidir kesin bilgi değildir grafikleri yapan arkadaşta hoş yapmış

Genel bilgiler ise tahmin edileceği gibi:

1-INT32 Unit de değişim yok
    2-Daha iyi sahader ratio su yakalamak için FP32 ler 2 ye katlandı
    3-Tensor Core ların performansı 2 ye katlandı
    4-L1 de iyileştirmeler

Aşağıda bazı specler var ama tabiki doğrulanmadı

NVIDIA GA103:
    60 SM , 320-bit , 10GB/20GB Vram

NVIDIA GA104:
    48 SM , 256-bit , 8GB/16GB Vram

şöyle bir ekleme var

Ampere Compute
    TSMC 7EUV

GA100 8GPC*8TPC*2SM 6144bit
    GA101 4GPC*8TPC*2SM 3072bit

Ampere Gaming
    SAMSUNG 8EUV

GA102 7GPC*6TPC*2SM 384bit NVLINK
    GA103 6GPC*5TPC*2SM 320bit
    GA104 6GPC*4TPC*2SM 256bit
    GA106 3GPC*5TPC*2SM 192bit
    GA107 2GPC*5TPC*2SM 128bit

NVIDIA Ampere ilk sızıntılar !!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 20 Ocak 2020; 17:48:17 >

• Yeni bilgiler !!!

GA100 GPU'si 800mm2 den biraz fazla ki inanılmaz bir boyut 55 Milyar transistöre sahip 6 HBM stacke sahip 2304 Gb/s BW ye sahip olacak

Tesla A100 ise bir GPC kapalı şekilde piyasaya sürülecek ilk etapta.

• quote:

Orijinalden alıntı: turbo-powwer

Yeni bilgiler !!!

GA100 GPU'si 800mm2 den biraz fazla ki inanılmaz bir boyut 55 Milyar transistöre sahip 6 HBM stacke sahip 2304 Gb/s BW ye sahip olacak

Tesla A100 ise bir GPC kapalı şekilde piyasaya sürülecek ilk etapta.
    Bu fena oldu. Gerçi oyuncuları şimdilik ilgilendirmez. Ama alt seviyede gelecek olanlar bile 20-25 milyar transistörle gelecek demektir. O halde 2080ti performansının orta seviyeye inmesi söz konusu olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 20 Şubat 2020; 16:34:16 >

Bi cowabunga diyelim madem

• 5700Xt Pulse sahibiyim önceki kartım rog strix 2060'dı. Söylediğin her cümleye birebir katılıyorum. 2060'ı sattığım güne lanet olsun.
  • FP32 ve Tensor core'ların artşından dolayı TESLA GA100'ün hesaplama gücü 35 Tflops'a kadar çıkacaktır, bellek bant genişliği ile birlikte müthiş görünüyor, benim merak ettiğim 3080 Ti GA102 gpu'su, bu arada NVIDIA'nın 7nm üretimde gaming için olanlarda TSMC yerine Samsung'u tercih etmesi iyiye işaret, kalite tesadüf değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 21 Şubat 2020; 13:32:5 >
    Maşallah diyelim. Oyuncu kartları da güçlü gelecek belli ki. Ama döviz kurları yine tat kaçırıyor. Bir an önce duyurulsa da biraz şenlense ortalık.
  • 3070 ve 3080 yine farklı gpu kullanacak gibi görünüyor, veriyolu da farklı olacak haberleri yapılıyor.

GA103 60SM 320bit 10/20gb RTX 3080
    GA104 48SM 256bit 8/16gb RTX 3070

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 25 Şubat 2020; 0:43:58 >
  • Nvidia'nın böyle bir seri çıkaracağını zannetmiyorum, hali hazırda karşısındaki firma hiçbir şekilde cevap veremiyor üst seviye kartlarına
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.