Şimdi Ara

Nurettin Yıldız: Kadınların 90 km'den fazla araç kullanmaları dinen yasak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
17.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

Söylenen doğrudur.
    Güvenlik yok,yemek yok, konaklama yok. Amaç kadını korumaktır.
    Ama 600yılı için.
    Şuan öyle bir problem olmadıgı için geçersiz sayılır. Bunu yüksek dini otoriteler kabul etmektedir.
    Ayrıca, madem bu adamı g.zekalı kabul ediyorsunuz neden paylaşıyorsunuz? Bunu açıklamanız bence daha önemli...
    Aynen hocam, Usülud-Din denen bir şey var. Sözün geçtiği bağlam ve ortama bakılmadan olmaz o iş
  • quote:

Orijinalden alıntı: OPTİMİST

Aynen hocam, Usülud-Din denen bir şey var. Sözün geçtiği bağlam ve ortama bakılmadan olmaz o iş

Alıntıları Göster
    paylaşımı yapan biri olarak 600 yılında yaşamadığımıza göre açıklamayı yapan Yıldız,sonunda bunun o zamanın şartlarına ait olduğunu ve günümüzde bir bağlayıcılığı bulunmadığı söylemeliydi.

sanki bugünün şartlarına göre konuşursa,tabiki insanların kafası karışır.Kaldı ki açıklamayı yapan kişi ilgi çekmeyi seven bir insan.(Tuhaf fetvalarıyla sık sık gündeme gelen Yıldız, daha önce de “Yatak yorgan battaniye cinsel dürtüleri rahatsız eden yapıda olmamalı", "Asansörde halvet olur”,"dayak yiyen kadın şükretsin" "6 yaşındaki çocuklar evlenilebilir" gibi açıklamaları vardı.)

edit:Kaynak ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 19 Eylül 2019; 21:12:15 >

• Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    ahahah. niye bu kadar seviyesiz bir biçimde yazıyorsun ? neden bu kadar nefret dolusun ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sen ve VAG fangayları dışında şu forumda kimseye seviyesizce konuşmuyorum. Ama siz çıldırtıyorsunuz. 4 sene desege patlamamış artık patlamaz diyen tipten farkın yok. Aa arabalar hakkında fikrin yoktur senin gerçi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gunpower-storm kullanıcısına yanıt
    sürekli genelleme yapıp karşındaki kişileri bu genellemelerle zan altına sokuyorsun.
    fangay nedir ya. nasıl bir hastalıklı zihniyetin var senin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kadın aracıyla saatte kaç KM hıza çıkabilir bunu da belirtmeli
  • Facts are facts.

• Okurken CSB sandım bir an ama gerçekmiş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Jeopol kullanıcısına yanıt
    Neye binip 90km gittigi de onemli

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gunpower-storm

Facts are facts.
    Yabancı terim kullanmak nasıl bi hastalıklı zihniyetin var olmuş

Kasılan duyarlarda bugün

Vay be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 19 Eylül 2019; 23:32:49 >
  • Zodion Z kullanıcısına yanıt
    Gerçekler gerçektir desem "" atacaktın.
    Senin psikolojin kayra'dan bozuk. Bir gün dine sövüyorsun öbür gün 3 sayfa ateist eleştiriyorsun.

• quote:

Gerçekler gerçektir desem "" atacaktın.
    Senin psikolojin kayra'dan bozuk. Bir gün dine sövüyorsun öbür gün 3 sayfa ateist eleştiriyorsun.
    Hiç gülecegim yoktu hahahahahahaha

Sanırım büyük bir yanlış anlaşılma var

Pek kime yazdığıma dikkat etmem(random insanlar kim ki) Bundan mütevellit kızdığım adamı yarın savunabilirim de

• Türk halkı fıkıhla tanışıyor.

Şu tepkilere, linçlere bak ya. Adamı iyice günah geçisi yaptılar.
  • Neymiş seferi olmasınmış falan.Şeyhlerine sormadan duşa bile giremeyecek profildeler

Tam yahudiler

Hayır. Göze battığın için biliyorum. Şuan noluyo-pırlanta gibi çocuk-kayra'yı solluyorsun. Her konuda "rastgele" fikirler sunuyorsun.

• quote:

Hayır. Göze battığın için biliyorum. Şuan noluyo-pırlanta gibi çocuk-kayra'yı solluyorsun. Her konuda "rastgele" fikirler sunuyorsun.
    Hasta yaftası yemeden önce bari o ulu ağzından iki üç aneliz duyaydık.Fikir beyan ettiğim için hastalıkla itham edilmek ne adil ne profesyonelce.Bana karşı takındığın takıntılı tavrından pekala sen de o hastalardan biri olabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 20 Eylül 2019; 0:56:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E57029DB9

Türk halkı fıkıhla tanışıyor.

Şu tepkilere, linçlere bak ya. Adamı iyice günah geçisi yaptılar.
    Eskileri hiç anlamak yok

Ne cakkidi cakkidi fetva veren halis mulis muhafazakarımız ne de medya maymunlarının nane şekeri haline gelen o muhteşem klayve aydınlanmacılarımız

Adamcagiz tan vaktinde kalkip inek falan sagangillerden ve bunu her gun yapiyor

E haliyle early fikih gunes tam tepedeyken 5 okka su doldura donuyor

Şimdi bundan butunluklu yontemsel dusunce beklenir mi

Belki en dip katmaninda

• Kızgın muhafazakarı ne diye ciddiye aldıysam

Dindar değil kindar neslin örneklerinden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 20 Eylül 2019; 13:9:36 >
    Farken-kayra gibi her konudasın. Güzel bir bloğu hak ediyorsun, aynı görüşü gösterdiğin tek konu görmedim.

• quote:

Farken-kayra gibi her konudasın. Güzel bir bloğu hak ediyorsun, aynı görüşü gösterdiğin tek konu görmedim.
    Demek ki çöpsün

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.