Şimdi Ara

Nurettin Yıldız: Kadınların 90 km'den fazla araç kullanmaları dinen yasak (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
17.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • islamı bilmeyen amma cahil varmış. gidin bir ilmihal kitabı okuyun. konunun nurettin yıldız ile alakası yok, kadınların seferilik şartları vardır islamda. nurettin yıldız kendi fikrini değil olan kaideyi söylemiş. birde 90 km'yi hız sananlar var ne diyim bilemedim.
  • Hz. Aişe de cemel olayında yanında mahremi olmadan deve ile 90 km den fazla gitmemiştir zaten.
  • bazı müslüman arkadaşlar bu gerçek islam değil diyor, adama yobaz diyorlar

sizin dininiz bu arkadaşlar kabullenin artık. biliyorum canınız acıyor, kandırılmışsınız fakat o kitabı açıp bir kere okusanız dahi eğer ataerkil bir ailede büyümemişseniz anında dinden çıkarsınız.

sayısız tarikat lideri var, islam alimi var hepsi mi aynı olur arkadaş. ama sorarsan bunlar yobaz, okudukları kitabı yanlış anlamışlar, gerçek islam bu değil.
  • Arslan Yabgu kullanıcısına yanıt
    Erkekleri, bacak arası aklından büyük bir kesimde yetiştiğiniz için kadının lastik değiştirmesi size çok ütopik geliyor, anlıyorum. Erkek kaçılacak öcü bir varlık, kadın kaçacak mağarada yaşayacak. Erkeklerin gözünde perde olması gerektiğine dair hadisi takan yok tabi, işinize gelene hadi uyalım, kadınları mağaraya tıkalım. İşinize gelene erkek özgürdür, pipisini amcalara gösterir. Kadınlara ehehhe yapar. Kadın kaçacak...
    Eskiden polis yokmuş, savcı yokmuş, tabanca yokmuş. Zibilyon tane şey eksik. Binlerce yıl öncenin hadisini kopyala yapıştır almanın zerre akılla bağdaşır yanı yok. Hz Muhammed kadınların gömüldüğü bir toplumda yetişti. Onlara teşkilatın, polisin, güvenliğin olmadığı bir devirde 90 km alan vermesi bile ne kadar özgürlükçü bir yapıda olduğunu gösterir. Kadınları malı gibi gördüğü değil.. Anlayana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okeanos_1 kullanıcısına yanıt
    Yaşadığın şeyleri bana anlatma. Olayları çarpıtmada üzerinize yok. Allah'ını seversen sen dinini yaşa ben dinimi yaşayayım. Ahirette kim haklı kim değil o zaman anlarız. Tabi böyle bir inancın varsa.
  • We Will Dominate kullanıcısına yanıt
    mal bulmuş gibi iştahla saldırıyorsunuz ama ben inançlı ve dinini de bilen bir insanım. konuda geçen zatın söylediği şeyler kendini bağlar, benim inancımı da dinimi de bağlamaz.

insanların inancına karşı biraz daha saygılı olmalısınız.

• Beni üzen bu yobaz açıklamalardan çok bu açıklamaları referans alıp islam a sallayanlar ..

• Adamlar kendilerine din yazıyorlar şaka gibi...

• İnananlar düşünsün,bize ne , bakın keyfinize.Kendi aralarında ne yaparlarsa yapsınlar,başkalarını rahatsız etmesinler yeter.

• lazer__ kullanıcısına yanıt
    hem bunları bahane edip islama saldıranlar hem de bu adamın anlattığını din sanıp savunanlar...

Bu mesaj an itibari ile 29 beğenme almış
    Daha diyecek birşey bulamıyorum

Kardeşim kadın da senin gibi insan, Özgür, hür,
    Sen ne yapıyorsan, yapabiliyorsan o da yapar yapabilir

Dinin kadına yasak koymaktan, erkeğin de libidosunu kontrol altında tutmaktan başka öğretileri Yok mu ?

Çok sıkıldık

• Aedan kullanıcısına yanıt
    Sıkıldıysan istediğin dine geçiş yapabilirsin. Ama bizim dinimize karışma tamam mı. Diğer yazdıklarına da ne kadar cevap verirsem vereyim kendi bildiğini okuyacaksın. Boşuna tartışmayalim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Açık bir din düşünün sürekli birilerinin açıklamasını gerektiren.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okeanos_1 kullanıcısına yanıt
    Hadi işine git. Seviyesiz herif.

Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya, ya da yazık olur adabına. Mevlana Celaleddin Rumi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biri önermiş 90km den sonra kontak kapatıp 5 dk mola versinler sonra devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Beni üzen bu yobaz açıklamalardan çok bu açıklamaları referans alıp islam a sallayanlar ..
    İslama sallamak için bu yobazlara ihtiyacımız yok.

İslamın inanmayanlara ettiği küfürleri aynen iade etsem çok sağlam geçirmiş oluyorum zaten.
    saçma sapan yasaklar getirip günlük hayata karışmaya kalkarsanız orada duracaksınız

Ne demek kadın 90 km den fazla araç kullanamaz ? Sen kimsin ?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.