Şimdi Ara

Numara Taşınabilirliğinde SIk Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz? (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
4
Favori
339.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

Orijinalden alıntı: matem-atik

arakadaşlar benim turkcelle faturasız hattım vardı ama benim üzerime değil bundan 20 gun önce ben kendi üzerime aldım hattı 34 tel vererek şimdi avea gecmek istiyorum acaba yeni üzerime aldığım için yine süre olur mu 3 ay bekleme süresi gibi teşekkürler.

çok değil, 3-5 satır yukarıyı okuma zahmetinde bulunursanız cevabı var

okudum daha yazmadan okumuştum ama çeşitli söylentiler var biri olur biri olmaz diyor arkadaşım merak etme zahmette bulundum..
  • merhabalar,
    faturalı avea hattım var ancak hat benim üzerime değil. bu hattı üzerime alıp turkcell e taşıybilir miyim?
    taşıyabilirsem prosedürler nelerdir? hat sahibininde işlemin yapılacağı yere gelmesi gerekli mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reactor1111 -- 30 Aralık 2011; 2:17:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

merhabalar,
    faturalı avea hattım var ancak hat benim üzerime değil. bu hattı üzerime alıp turkcell e taşıybilir miyim?
    taşıyabilirsem prosedürler nelerdir? hat sahibininde işlemin yapılacağı yere gelmesi gerekli mi?

hattı üzerinize aldıktan sonra 3 ay beklemeniz gerekiyor.
    devir işlemi için devredecek kişinin ya bayiye sizinle gelmesi ya da noterden vekalet vermesi lazım.
  • bir numara ile birisi yeni abone olduğunda taşıma için 3 ay beklemesi gerekiyor.
    numara başkasına devredildiğinde de 3 ay beklemesi gerekiyor
    diyelim fatura ödememe/kontör yüklememe nedeniyle numara tamamen (çağrı almaya başlatmaya) kapatıldı ve sonra aynı abone numarayı geri aldı. Bu durumda da 3 ay beklenmesi gerekiyor.
    Bu durumlar dışında taşıma için hiçbir kısıt yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selocan5

quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

merhabalar,

hattı üzerinize aldıktan sonra 3 ay beklemeniz gerekiyor.
    devir işlemi için devredecek kişinin ya bayiye sizinle gelmesi ya da noterden vekalet vermesi lazım.

teşekkürler. 37tlde özel iletişim vergisi alınıyormuş... resmen soygun. zaten bu hat kullanımda devir değiştiğinde bu vergiyi almanın mantığı nedir?

• şu an türkcell hattim var ve içinde -5tl var aveaya geçersem avea hattımda -5tl olarak mı acilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

şu an türkcell hattim var ve içinde -5tl var aveaya geçersem avea hattımda -5tl olarak mı acilir?

hayır, Avea "0" TL olur
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _deadmaster

şu an türkcell hattim var ve içinde -5tl var aveaya geçersem avea hattımda -5tl olarak mı acilir?

hayır, Avea "0" TL olur

teşekkürler.
  • Yarı aktif dönemde (arama yapılamayan sadece aranılabilen), numara taşıma yapabiliyor muyuz?

• faturalı turkcellden avea kontorluye gecıs yaptım.sonra tekrar faturalı turkcele gecırmek (heryone 90 dk ve mıgros cekı) için basvuru yaptım.bugun bı mesaj geldı turkcelden aynen yazıyorum.degerlı musterımız hattınızın aktıvasyon tarıhınden 90 gunden az sure geçmesı sebebıyle hattınız ıcın numara tasıma talebı mevcut operatorunuz tarafından reddedılmıstır.hanı eskı hatlarda hemen gerı tasıma yapılabılıyordu benım ıslemım nıye olmadı acaba?
  • Ben Vodafone hattımı Aveaya taşıyacağım ancak içerisinde 119tl var, tller hat değişikliğinde aktarılıyormu?
  • Merhaba ;

Bugün TCELL Hat Alıp Yarın Aveaya Taşıma Yapabiliyormuyum ?
    Bu Şekilde Olmuyorsa Eski Bir TCELL Hat Var Fakat Başkasının Üstüne Bunu Kendi Üzerime Nasıl Alıp Taşıma Yapabilirim ? Ve Aynı Gün Taşınırmı Bu Şekilde Olursa ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: azraim

Yarı aktif dönemde (arama yapılamayan sadece aranılabilen), numara taşıma yapabiliyor muyuz?

Yari aktif donemde tasima yapabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiiips

faturalı turkcellden avea kontorluye gecıs yaptım.sonra tekrar faturalı turkcele gecırmek (heryone 90 dk ve mıgros cekı) için basvuru yaptım.bugun bı mesaj geldı turkcelden aynen yazıyorum.degerlı musterımız hattınızın aktıvasyon tarıhınden 90 gunden az sure geçmesı sebebıyle hattınız ıcın numara tasıma talebı mevcut operatorunuz tarafından reddedılmıstır.hanı eskı hatlarda hemen gerı tasıma yapılabılıyordu benım ıslemım nıye olmadı acaba?

Numaraniz 053x ile basliyorsa bahsettiginiz aveadan turkcelle tasima isleminde problem var. Yeniden deneyin, yine sorun cikarsa btk.gov.tr'den tuketici sikayeti yapin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ersin-C

Merhaba ;

Bu Şekilde Olmuyorsa Eski Bir TCELL Hat Var Fakat Başkasının Üstüne Bunu Kendi Üzerime Nasıl Alıp Taşıma Yapabilirim ? Ve Aynı Gün Taşınırmı Bu Şekilde Olursa ?

Yeni hat alirsaniz 90 gun beklemeniz lazim. Baskasinin hattini uzerinize almak da aynen yeni hat almak gibi degerlendiriliyor. Bu durumda da tasima icin 90 gun beklemeniz gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: coolyabani

Ben Vodafone hattımı Aveaya taşıyacağım ancak içerisinde 119tl var, tller hat değişikliğinde aktarılıyormu?

Tasima da kontor transferi ne durumda net bilmiyorum. En garanti yol kontorleri bitirip tasimak. Hemen tasimak istiyorsaniz da kontorleri bi tanidiga verip/satip tasisaniz iyi olur
  • quote:

quote:

Merhaba ;

Yeni hat alirsaniz 90 gun beklemeniz lazim. Baskasinin hattini uzerinize almak da aynen yeni hat almak gibi degerlendiriliyor. Bu durumda da tasima icin 90 gun beklemeniz gerekiyor

Teşekkürler :) Bende Direk Başkasının Üstündeyken Aveaya Taşıdım Şimdi Üstüme Alacam
  • quote:

quote:

faturalı turkcellden avea kontorluye gecıs yaptım.sonra tekrar faturalı turkcele gecırmek (heryone 90 dk ve mıgros cekı) için basvuru yaptım.bugun bı mesaj geldı turkcelden aynen yazıyorum.degerlı musterımız hattınızın aktıvasyon tarıhınden 90 gunden az sure geçmesı sebebıyle hattınız ıcın numara tasıma talebı mevcut operatorunuz tarafından reddedılmıstır.hanı eskı hatlarda hemen gerı tasıma yapılabılıyordu benım ıslemım nıye olmadı acaba?

Numaraniz 053x ile basliyorsa bahsettiginiz aveadan turkcelle tasima isleminde problem var. Yeniden deneyin, yine sorun cikarsa btk.gov.tr'den tuketici sikayeti yapin.

hayır numaram 554 ıle baslıyor

• quote:

quote:

quote:

hayır numaram 554 ıle baslıyor

aveadayken hattınız kapatılıp açıldıysa bu şekilde cevap dönülmesi mümkün. böyle bir durum yoksa taşıma işleminiz de sorun var. yani avea haksız yere reddetmiş. şikayetinizi gönül rahatlığı ile yapabilirsiniz :)

• quote:

quote:

quote:

Merhaba ;

Teşekkürler :) Bende Direk Başkasının Üstündeyken Aveaya Taşıdım Şimdi Üstüme Alacam

başkasının üstündeki hattı taşıyıp kendi üzerinize alamazsınız. Bir numarayı sadece esas operatöründeyken üzerinize alabilirsiniz. o zaman da taşıma için 90 beklemeniz gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.