Yüzbaşı
05 Nisan 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 20 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar bu iki cihaz arasında kararsız kaldım biraz yardım lazım. Öncelikle benim kabaca düşündüğüm ve pcler;

-Asus 6gb 1660ti kart çekici gelsede işlemciden dolayı tereddüt ediyorum kimisi darboğaz yarattığını kimisi rahat yettiğini söylüyor bilemedim. Bir de amd işlemcili pc hiç kullanmadım cihazın genel performansı nasıl olur tereddütteyimhttps://www.hepsiburada.com/asus-fx505du-bq016-amd-ryzen-7-3750h-16gb-512gb-ssd-gtx1660ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000PNXIY?magaza=Hepsiburada

-Casper i7 9750h olduğu için biraz daha çekici geliyor bana ama tabi 4gb 1650 biraz yetersiz kalıyor sanırım yeni nesil oyunlar için bide tabi caspera karşı genel bir negatif tavır var buda beni düşündürüyor.https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/casper-excalibur-g7709750-b6h0x_spp_728416#product-catalog

Bu arada cihazların birinde ekstra 1tb hdd var bu çok önemli değil benim için F/P olarak hangisi daha avantajlı sizce onu netleştirmeye çalışıyorum. Ağırlıklı oyun oynayacağım bir pc olacak (ufak tefek saçma sapan autocad çizimlerinde de kullanıcam tabi ama bu cihazların ikiside bu konuda işimi rahat görür) herşeyi fullde oynama gibi bir beklentim yok tabiki, bütçem bu civarlarda zorlasam 7yi veririm ama 6.5 bile benim zorlamış halim eğer başka bir cihaz tavsiye ederseniz bunu göz önünde bulundurun lütfen.
Şu cihaza kafayı takmış durumdayım ancak Türkiye'de hiçbir sitenin stok kalmamış. Hepsine mesajda yolladım ancak sağlıklı bir geri bildirim alamadım. Bu ürünü tedarik edebilecek biri varmı yada tedarik edebileceğim biryer ?
Nvidia GeForce 6200 Turbocache ekran kartım var. Bilgisayarı televizyona bağlayabiliyorum ancak monitör ve televizyondan aynı anda kopya(klon) görüntü alamıyorum. Televizyonu bağladığım anda monitörden görüntü gidiyor.

Bunu aşmamın bir yolu varmı yoksa ekran kartımla mı alakalı?
Kendim denemeye kalktım, herşeyin 10dan fazla farklı modeli var. Adam gibi yapın iki tane uğraşmayalım değil mi? O buna uyarmı bu daha iyi performans mı verir derken beceremeyeceğimi anladım.

2.500tl bütçem ile aklımda i7 işlemcili bir bilgisayar toplamak var. Öneri yaparken(ki şayet yapan olursa) marka ve modelleri tam yazarsanız sevinirim.

Edit : Sistemi oyun için topluyorum.
Fallout 3 Steam'de şuan indirimde, fiyatı oldukça uygun.

intel pentium 4 3.00ghz
1.5 gb
ati radeon x1650

Oyunun minimum sistem gereksinimini azıcık geçiyor. Ancak oyunu açmak oynamaya yetmeyeceği için soruyorum. Oyunu akıcı oynayabilirmiyim sizce.

Edit : 3 saat kaldı boşa almıyım oyunu. Benim gibi cilalı taş devrinden kalma bilgisayarı olan ve deneyen yok mu yahu
yeni oldu eller dizler paramparça ama zevkliydi. tavsiye etmek için konu açma gereği duydum. Acemiler için önerim ilkte max 50km, tecrübe sahipleri artık zevk alamıyolarsa yüksek yerlerden uçarak farklı tatlar yaratabilirler.
elimde boardı bozuk itouch 4g 8gb var. 32gblık bir itouch 4g boardı buldum. Bu boardı benim cihaza taksak çalışırmı? Yoksa yanarmı?

boşa 32lik boardı almak istemiyorum.

Not : Elinde 8lik board olan varsa benimle irtibata geçsin.
cihazın socket girişi bozuk. Kime, nerde, ne kadara yaptırabilirim ?

Ben şuan izmir/aliağadayım. Burdurda öğrenci olduğum için bu hafta sonu oraya geçicem. Yakınlarda biri varsa elden ulaştırayım yoksa kargoyla gönderirim.

Güvenilir biri varmı bildiğiniz.
ben Dungeon Hunter 1-2'i oynadım şuan Aralon: Sword and Shadow oynamaktayım başka neler var bunlar gibi güzel olan ?
Edit(yeni sorum): jb yi cihaz üzerinden kaldırabiliyormuyuz? Fabrika ayarlarına dön dersek sanırım yazılım zarar görüyor ve işlemez hale geliyormuş(jbli cihazlarda). Bu doğruysa cihaza bunu yapıp garantiye göndersem jbli olduğunu yinede anlarlarmı?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.473
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 29.894 (Bu ay: 156)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.