Şimdi Ara

Numara Taşınabilirliğinde SIk Sorulan Sorular ve Merak Ettikleriniz? (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
703
Cevap
4
Favori
339.884
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Operatör değişikliği ( Vodafone'dan Turkcell'e ) yaparak Turkcell'den kontratlı cihaz kampanyalarından ( iphone4, Blackberry vs. ) yararlanmak mümkün müdür? Mümkün ise şartlar yada yapmamız gerekenler hakında bilgi alabilir miyim? Mesela geçişte kullandığımız hattımız kaç aylık olmalı? Ön ücret ödemem gerekli mi? gibi...

Öğrenmek istediğim bu konuyla ilgili iletişim merkezlerinden ve web sitesinden yeterli ilgi ve bilgiyi alamadığım yada bulamadığım için size sorma ihtiyacı hissettim, anlayışınız için şimdiden teşekkürler, bu konuyu mutlaka öğrenmem lazım.

İyi çalışmalar dilerim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir8282 -- 18 Temmuz 2011; 1:11:12 >
  • Vodafone faturalı hattım abimin üzerine kayıtlı. O da başka şehirde olduğu için tarife değişikliği yapamıyorum o da "ikidebir senin tarifenle mi uğraşacam kendi adına bi hat al" diyor. Bayiye sordum hat devri ücretliymiş, bi de devraldıktan sonra sanki sıfırdan hat almış gibi 12 ay hat vergisi ödeyecekmişim. Kaldı ki hat devrinde abimle benim birlikte gitmemiz lazım işlem yaptırmak için, bu da mümkün olmadığına göre çözüm bu hattı kapattırmak mı? Ama o zaman yine sıfırdan faturalı hat alınca vergi ödeyecez. Çıkamadım işin içinden.... Kontorlu hat alıp faturalıya cevirsem gene vergi öderim değil mi?
  • Turkcell vınn numarasını başka bir operatöre taşıyabiliyormuyuz ?
  • Beyler mesela türkcellden vodafone'a geçtik diyelim. Yeni hat açıldığında tekrar türkcell'e kaç günde geri dönebiliyoruz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ankdemir

Vodafone faturalı hattım abimin üzerine kayıtlı. O da başka şehirde olduğu için tarife değişikliği yapamıyorum o da "ikidebir senin tarifenle mi uğraşacam kendi adına bi hat al" diyor. Bayiye sordum hat devri ücretliymiş, bi de devraldıktan sonra sanki sıfırdan hat almış gibi 12 ay hat vergisi ödeyecekmişim. Kaldı ki hat devrinde abimle benim birlikte gitmemiz lazım işlem yaptırmak için, bu da mümkün olmadığına göre çözüm bu hattı kapattırmak mı? Ama o zaman yine sıfırdan faturalı hat alınca vergi ödeyecez. Çıkamadım işin içinden.... Kontorlu hat alıp faturalıya cevirsem gene vergi öderim değil mi?

kontörlü hat alıp faturalıya geçerseniz vergi ödemezsiniz..

ama şöyle bir şey var.. faturalı hattı ücretsiz alıyorsunuz faturanıza vergi yansıyor, faturasız hattı ise belli bir ücret karşılığında alıyorsunuz aslında vergiyi baştan ödüyorsunuz..

faturasız hattınızı , faturalıya çevirirseniz aylık 1.10 tl Telsiz kullanım ücreti ödersiniz bunun haricinde vergi olmaz.

• Arkadaşlar dün ve bugün Turkcell'in TİM lerinde sorun yaşayan varmı. Genel olarak her türlü sorun.

Benim hattım Turkcell'e taşındı güyya ama sim card registration failed hatası alıyorum. Bu sorunu ne TİM çözdü nede müştrei hizmetleri. Bana dedikleri tek şey genel bir sorun olduğu ki hiçte inandırıcı gelmedi. Bu nasıl iştir anlamadım. Eski hatta iptal oldu geçiş gerçekleşti diye. Şimdi ne eskisi ne yenisi kullanılamıyor. 2011 Turkcell'in de yaklaşık iki gündür tüm iletişim kaynağım kesik.
  • 10gün önce Faturalı Avea hattı Turkcele taşıdım.şimdi tekrar Avea ya dönmek istiyorum.
    Faturasızda sorun olmuyor sanırım.
    Faturalı da 3ay bekleme zorunluğu varmı operatör değiştirmek için?

Bir Avea bayii 3ay beklemelisin dedi ama pek inandırıcı gelmedi.
    hiç detay söylemeden direk işlemi başlatsak geçiş olurmu acaba.baştan söyleyince kıllık yapıyo olabilirlermi?
  • millet ben şimdi türkcell faturalı hat kullanıyorum numaramı aveaya taşısam iphone kampanyasından yararlanmak için 8 ay beklemem mi gerekicek ?
  • turkcell faturalı hattım var,vodafone kontörlüye geçip ayda 8 liraya cep net kullanmak istiyorum.numaramı taşırken önce turkcell'de kontörlüye geçip sonra mı taşımam yararıma olur yoksa vodafone'a faturalı taşıyıp kontörlüye geçmem mi.ya da farketmez mi.
  • Merhaba,

Turkcell hattımı avea'ya taşımak istiyorum.

Taşıma işleminde sim kartın değişmesine gerek var mı?
  • Beyler ben 1.5 ay önce hattimi aveadan vodafoneye gecirdim ama acilen suan turkcell'e gecirmem lazım acaba mümkün müdür şuan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Beyler ben 1.5 ay önce hattimi aveadan vodafoneye gecirdim ama acilen suan turkcell'e gecirmem lazım acaba mümkün müdür şuan?

istersen gecen hafta vf'na taşımış ol.
    Turkcele gecebilirsin şuan.
    eğer bir kontratın felan yoksa..
  • quote:

Orijinalden alıntı: allornone

Merhaba,

Turkcell hattımı avea'ya taşımak istiyorum.

Taşıma işleminde sim kartın değişmesine gerek var mı?

Her operatör değişikliğinde sim kart değişikliği olur. Yeni sim kart verilir..
    eski simk art bloke olur. içeriğindeki numaralarınızı yedeklemeyi unutmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gewa

turkcell faturalı hattım var,vodafone kontörlüye geçip ayda 8 liraya cep net kullanmak istiyorum.numaramı taşırken önce turkcell'de kontörlüye geçip sonra mı taşımam yararıma olur yoksa vodafone'a faturalı taşıyıp kontörlüye geçmem mi.ya da farketmez mi.

Turkcell faturalı hattınızı direkt olarak vodafon ön ödemeliye tasımanız yeterli. diğer dedikleriniz anlamsız ve gereksiz. bir faydası olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Riven_

10gün önce Faturalı Avea hattı Turkcele taşıdım.şimdi tekrar Avea ya dönmek istiyorum.
    Faturasızda sorun olmuyor sanırım.
    Faturalı da 3ay bekleme zorunluğu varmı operatör değiştirmek için?

Bir Avea bayii 3ay beklemelisin dedi ama pek inandırıcı gelmedi.
    hiç detay söylemeden direk işlemi başlatsak geçiş olurmu acaba.baştan söyleyince kıllık yapıyo olabilirlermi?

sadece yeni alınan hatlarda 3 ay operatör değiştirememe sorunu var.
    hattınızı dilediğiniz gibi tasıyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _EngiN_

Beyler mesela türkcellden vodafone'a geçtik diyelim. Yeni hat açıldığında tekrar türkcell'e kaç günde geri dönebiliyoruz ?

bugun basvırdunuz tasıma için diyelim, hat daha acılmadan diğer operatöre basvurabilirsiniz. ama açılış dönemleri denk gelmesse problem çıkar. en sağlıklısı hat acıldıgı gun diğer operatöre basvurmak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basri Mutaf

quote:

Beyler ben 1.5 ay önce hattimi aveadan vodafoneye gecirdim ama acilen suan turkcell'e gecirmem lazım acaba mümkün müdür şuan?

istersen gecen hafta vf'na taşımış ol.
    Turkcele gecebilirsin şuan.
    eğer bir kontratın felan yoksa..

Çok tesekkur ederim hocam
  • Taşınan numara değiştirilebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carcharodoncarcharia

Taşınan numara değiştirilebilir mi?

Nasil yani
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carcharodoncarcharia

Taşınan numara değiştirilebilir mi?

Nasil yani

Şöyle ben yeni hat vergileri vermemek için önce numaramı Vodafone'a taşıyıp sonra Voda'dan benim numaramı değiştirmesini isteyeceğim

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.