Şimdi Ara

NTLDR HATASI !! YARDIM !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar pc yi acinca ntldr eksik ctrl +alt+delete ye basarak yeni acilis yap dedi yaptim acilmadi sonra pc yi kapatip actim bilgisayar acildi bu hatayi daha once yasamis ve bilgisayarci cagirmak zorunda kalmistim ne yapmam gerekir hazir simdi bilgisayarim calisirken bir daha gormemek icin bu hatayi ???? cok tesekkurler

• • Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Disk Temizleme veya Başlat > Çalıştır > cleanmgr (yazacaksın) enter. Disk Temizleme ilgili bölüm için çalıştır, gerekli kutuları işaretle bu geçici dosyaları silecektir.
    • Başlat > Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Disk Birleştiricisi veya Başlat > Çalıştır alanına dfrg.msc yaz ve enter. Karşına Disk Birleştiricisi gelecek. HDD'deki bütün bölümleri seçip birleştirmeyi deneyin.

Bilgisayarım > Araçlar > Klasör Seçenekleri > Görünüm >
    • Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle > ticki kaldır
    • Gizli dosya ve klasörleri göster > seç
    • Korunan işletim sistemi dosyalarını gize (önerilen) ticki kaldır - gelen uyarıyı (evet) onayla, Uygula, Tamam.
    • Bu işlemi eski haline getirmek için Varsayılanı Yükle seçiniz, Uygula, Tamam.

NTLDR HATASI !! YARDIM !!!

Böylece HDD'nizin ana bölümündeki NTLDR (sistem dosyası), NTDETECT.COM (MS-DOS Uygulaması) gibi gizli sistem dosyalarını görebilirsiniz. Disket sürücünüz varsa bir başlangıç disketi oluşturup bunları yedeklersiniz, NTLDR eksik hatasında bunları kopyalayarak bu hatadan kurtulmaya çalışabilirsiniz.
    Başlat > Çalıştır alanına C:NTDETECT.COM yaz ve enter. Bir faydası olamayabilir ama bir problem varsa uyarı ve hata ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

• yaptim dostum umarim sonuc verir saygilar
  • olmazsa söyle windows Cd sinden o dosyayı kopyalayalım.Bende yasadım aynı sorunu.Dediğim gibi CD den o dosyayı kopyaladım sorun çözüldü...
  • simdilik oldu ama o kopyalama isini nasil yapariz ??? genede yapmakda fayda var bence
  • aynı dosyayı tekrar bırebır c de ana dızını kopyaladın mı calısır en basıtı bunu gordum senın ıcın herhangı wındows olmadan hddlerı gorebılecegın bı cd ornek winternals hiren 9,9 bunlarda d de herhangı bı yere ntrldr nın bı kopyasını alırsan sonra o hatayı werdıgınde dırek aynı yere kopyaladın mı sorunsuz calısır test ettım..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.