Şimdi Ara

Notebook wlan kartı değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar notebook da ki wlan kartı( kart mini pci-e) 802.11 n draft ile değiştirmek istiyorum.bu noktada şunu sormak istiyorum;
    1-notebook da takılı olan kart atheros çhipsetli bende yeni kartımı atheros mü almak zorundayım?
    2-Acer olan notebook a uygun mü alacağım?
    3-yoksa mini pci-e olsa yeter mi?

• Atheros çipsetli olması şart değil. Aynı arayüz (Mini PCIe) olması yeterli. Cihazın modeli nedir?
  • cihazın modeli bu.Atheros AR5006X Wireless Network Adapter
    gene atheros mu alsam yoksa intel mi?bide bu kartların bluetooth olanları varmış
  • Dahili Bluetooth ile ağ kurulabiliyor ama Bluetooth Wireless kart görmedim. Aslında dizüstünüzün modelini sormuştum. Garantisi henüz dolmadıysa cihazınız garanti dışı kalabilir. Eski kartınız çalışmıyor muydu, neden değiştirmek istediniz?
  • laptop zaten garanti dışında...değiştirmek sorun olmaz.kartı ise yeni 802.11n yapmak istediğim için değiştiriyorum
  • merhabalar
    bende yenı bı lenovo y560 notebook aldım ve wırelessten cok sıkayetcıyım, wıreless wındows7 ultımate 64bıtte 4-5dıs ve 54mbs gosterıyor fakat modemden baglantı hızıma baktıgımda 2mbs- 5mbs arası goruyorum ve ınternetım oldukca yavas, kopmalarda oluyor. odamda wıreless cekmıyo desem, benım notebookun yanında dell, asus, acer, baska bı lenovo, casper yanı dıger tum notebooklar baglanabılıyor. yanlız ben bı kosede 2mbs buldum, burda az bıraz cekıyo ıste. ethernet kartım; atheros ar9285 ve drıver guncel. bıos update yaptım ve dıger tum drıverler guncel.yazılımsal bı hata degıl, wındows 64bıt home pre dede aynı sorun vardı.laptopu alalı daha 1 ay oldu. acaba wıreless kartımdamı bı arıza var? yoksa antendemı bı sorunu var ?

cozum onerılerınızı beklıyorum, tesekkurler sımdıden
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_bysalih

merhabalar
    bende yenı bı lenovo y560 notebook aldım ve wırelessten cok sıkayetcıyım, wıreless wındows7 ultımate 64bıtte 4-5dıs ve 54mbs gosterıyor fakat modemden baglantı hızıma baktıgımda 2mbs- 5mbs arası goruyorum ve ınternetım oldukca yavas, kopmalarda oluyor. odamda wıreless cekmıyo desem, benım notebookun yanında dell, asus, acer, baska bı lenovo, casper yanı dıger tum notebooklar baglanabılıyor. yanlız ben bı kosede 2mbs buldum, burda az bıraz cekıyo ıste. ethernet kartım; atheros ar9285 ve drıver guncel. bıos update yaptım ve dıger tum drıverler guncel.yazılımsal bı hata degıl, wındows 64bıt home pre dede aynı sorun vardı.laptopu alalı daha 1 ay oldu. acaba wıreless kartımdamı bı arıza var? yoksa antendemı bı sorunu var ?

cozum onerılerınızı beklıyorum, tesekkurler sımdıden

Anten kabloları çıkmış olabilir. Bazı cihazlarda fabrika çıkışlı bir hata oluyor ve 2. kabloyu takmayı unutuyorlar ve sizin şu an yaşadğınız problemler oluyor. Çok rastladım bu durumlara ve antenleri kontrol edip değiştirdiğimde bu sorunlar düzeldi. Size önerim cihazı hiç açmadan servise vermeniz olacaktır. Boşuna masraf yapmaya ve zaman kaybetmeye gerek yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.