Şimdi Ara

Notebook soğutucu tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
2
Favori
85.411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Laptopum Monster marka laptop ısınması buyuk sıkayet 1 yıldır kafayı yedırtecek bana , sımdı bı notebook sogutucu dusunuyorum araştırmalarıma gore bunu buldum.Monıtor 15.4" ... Ek olarak ; önceden oyunun ortasında sorun olurken yanı laptopu otomatık kapatırken , sımdı bır kac ıslemde msn+medıa player gıbı ıslemlerde kapatıyor.ıslemcı asırı ısınıyor tabıı kı..

Buldugum marka :

http://www.hepsiburada.com/zalman-nc1000-15-aluminyum-siyah-notebook-sogutucu/productDetails.aspx?CategoryId=106859&productId=bs4125

ZALMAN NC1000

Sizin önerileriniz neler?

• http://www.firebal.net/asp/show_stock.asp?product=RC-CD-PRO-SL

Ben bu ürünü tavsiye ederim hem tamamı alüminyum hem 25 CM fan kullanıyor yani daha sessiz olup daha iyi hava üfleyeceği garanti hem fan kontrolü var üzerinde hem de daha ucuz
  • sımdı oyle bir şey kı zalman duyulmuş bır marka recom u acıkcası cok unludur belkı ama ben ılk defa duydum gerçı ben markaya bakmam , kalıteye bakarım.eğer onerın buysa tesekkur ederım degerlendırıcem ama ek olarak sunları da belırteyım fıyatı cok onemlı degıl , ıyı sogutsun az ses cıkarsın ayar yapabılme ozellıgı olsun ve 15.4 ınc desteklesın.mumkunse de hafıf olsun senın yollladıgın 2 kılo :D benım laptop ıle canta 2sı bır arada tam 3 kılo edıyor :) ve onu da eklersek tam 5 kılo dıle kolay. her gun sırtında 5 kılo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Burki -- 18 Aralık 2008; 17:26:52 >
  • cradıa dıye bır markanın var 66 ytl # Materyal : ABS Plastic
    # Boyutlar : 300mm x 270mm x 25mm
    # Fan Boyutu : 220mm
    # Fan Hızı : 600 RPM
    # Fan Hava Akışı : 50CFM
    # Fan Gürültü Oranı : 18~20dB
    # Güç Tüketimi : 0.1A 5V, toplam 0.5W
    # Güç Bağlantısı : 1+1 USB konnektör
    # Soğutma Pad Açısı : 15°
    # Soğutma Stand Açısı : 32°
    # Mevcut Renkler : Siyah, Beyaz
    # Ağırlık : 750gr.

recom ise 120 ytl ve

* Alaşım : Aliminyum
    * Aparatlar : Kaymayı önleyen koruyucu plastik destekleyiciler
    * Boyutlar : 320 x 395 x 58 MM
    * Ağırlık : 2 KG
    * Fan Boyutu : 22 CM
    * Fan Hızı : Ayarlanabilir (350-440 RPM)
    * Hava Akımı : 100 CFM
    * Fanın Kullanım Ömrü : 50.000 saat
    * Ses Seviyesi (Ultra Sessiz) : 18 dBA
    * Fan yapısı : 2 ball bearing

daha dusu kbır ozellıkte recom bu durumda recomun ekstra avantajı malzemesı mı oluyor sadece?! bırı 750 gram dıgerı 2 kılo

• Plastik soğutucu alacağına hiç alma daha iyi . Elbette malzeme çok önemlidir. Plastik çok çabuk ısınır ve fanlar kendi kendine dönmekten başka bir işe yaramaz. Alüminyum ise elbette en iyi soğutma materyallerinden birisidir, dikkat edersen en pahalı kasalar silverstone, lian li gibi hep alüminyumdur. Markaya takılmana gerek yok ki; zaten recom, zalman ne dersen de hiçbiri kendi ürününü üretmiyor, çeşitli fabrikalar üretiyor ve bu firmalar marka basıyor olay bu. Kısa lafın özeti plastik alacağına hiç alma.
    + Olarak Recom nasıl daha düşük özellik oluyor? 100 CFM havaı 18 DBA da verirken Recom, Cradia 50 CFM havayı 600 Rpm yine 18 DBA da veriyor, ve plastik! Yani çok daha gürültülü olacak. Sen alüminyum soğutucuda istersen fanı hiç çalıştırma pasif soğutma yapar yinede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi www.alienware.com -- 18 Aralık 2008; 18:01:07 >
  • aydınlattıgın ıcın tesekkur ederım

sımdı 1cı sırayı senın onerdıgın recoma ayırdım bana başka onerılerın olabılır mı ? tek bir şey degerlendırmek ıstemıyorum
  • Alüminyum olması sebebiyle bu üründe işini görür.
    http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=30.065.8088.0001
  • soyle desek , agırlık yonunden bılhassa hafif , alumınyum , fanı sessız acma dugmesı olan egım verebılecegımız başka onerılr var mı
  • Hepsi Buradadan bi laptop soğutucu aldım VİZO-XENA 2. İndirimeydi.Özellikle aşağıda sizce nasıl özellikler?<20 dBA yazıyor ama sesli çalışıyor ya da bana mı öyle geldi sanki benim laptoptan bi tane daha çalışıyor.Acaba ürün bozuk mu geldi çıkardığı ses nasıl olması lazım?Lütfen yardım

Genel Özellikler

* 12" - 15.4" notebooklarla uyumlu
    * Hafif yapısı sayesinde kolaylıkla taşınabilir
    * 7cm fan ile aktif soğutma
    * 5 kademeli ayarlanabilen yükseklik ayarı
    * 360° dönebilen taban yapısı
    * Açılır plastik ayaklar ile laptopun kaymasını önler

Teknik Özellikler

* Uyumluluk: 12" - 15.4"
    * Boyut: 320 x 300 x 25mm
    * Fan Boyutu: 70 x 70 x 15mm
    * Fan Tipi: Sleeve Bearing
    * Fan Devri: 2300 RPM
    * Fan Gücü: USB 5V DC
    * Gürültü Seviyesi: <20 dBA
    * Ağırlık: 585gr

• Bu baslikta 3 urun yazmistim

http://forum.donanimhaber.com/m_27968400/tm.htm

Ben de Zalman'dan yanayim, recom'un onundeki aparatindan dolayi almak istemiyorum, benim kullanim kosullarima uymuyor, Zalman daha hosuma gitti, alacaktim fakat henuz almadim. Sizin icin de simdiden hayirlisi olsun.
  • Recom tavsiye ederim, mavi bilgisayardan siyah olanını almıştım oldukça sessiz ama en önemlisi notebook dikey konumdan yüksek konuma birçok farklı konuma getirilebiliyor.
  • sonuc olarak su cıktı ortaya

zalman nc1000 vs recom cooldesk

bu 2sını karşılaştırırsak hangısını almak ne yonden avantajlı ve dezavantajlı bılgı sahıbı olanlar cevaplayabılır mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burki

sonuc olarak su cıktı ortaya

zalman nc1000 vs recom cooldesk

bu 2sını karşılaştırırsak hangısını almak ne yonden avantajlı ve dezavantajlı bılgı sahıbı olanlar cevaplayabılır mı?

Üstad arkadaşlar zaten her seferinde açıklamış; Recom daha büyük fana sahip, daha sessiz ve daha fazla hava üflüyor + alüminyum yapısı var. Amacın sessizlik, iyş soğutma ve kaliteli yapıysa Recom öncelikli seçim.
  • zalmandan şaşma derim
  • akasa nbc02 aldım bı sure once gayet guzel tamamen alımınyum tavsıye olunur hepsıburadada 85-90ytl cıvarı
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burki

Laptopum Monster marka laptop ısınması buyuk sıkayet 1 yıldır kafayı yedırtecek bana , sımdı bı notebook sogutucu dusunuyorum araştırmalarıma gore bunu buldum.Monıtor 15.4" ... Ek olarak ; önceden oyunun ortasında sorun olurken yanı laptopu otomatık kapatırken , sımdı bır kac ıslemde msn+medıa player gıbı ıslemlerde kapatıyor.ıslemcı asırı ısınıyor tabıı kı..

Buldugum marka :

http://www.hepsiburada.com/zalman-nc1000-15-aluminyum-siyah-notebook-sogutucu/productDetails.aspx?CategoryId=106859&productId=bs4125

ZALMAN NC1000

Sizin önerileriniz neler?

CPU fanın tozlanmış da olabilir. Notebook arkasında bir kapak olmalı, çıkarıp temizledin mi fanını bir yıldır? garanti etiketi falan yoksa önce bunu bir dene bence. Olmazsa eğer komple alüminyum tip soğutuculara bakabilirsin.

• Ben de bu tarz ürünlerden arıyordum ancak kendime göre bir ürün bulamadım. En son çare kendim yaptım. Benim bilgisayarım acer4710G. Bilgisayarın fanı sol üst köşede ramler ise orta alt tarafta. Ramler ve işlemcinin bulunduğu tarafta laptopun altında ufak yarıklar var. Herkeste vardır bu. Aldığım alüminyum levhanın tam bu yarıklara gelen kısımlarına delikler açtım onlarca ve ortaya bir fan koydum usbden de gücü aldım. Çok iyi performans sağlıyor yaklaşık 10 derecelere bulan (yük altında) kazancım oldu. Piyasadaki ürünlerin hiçbiri bana uygun değildi.

Sana tavsiyem bilgisayarın altındaki o boşluklara denk gelecek özellikle alüminyum bir stand bulman. En önemlisi de bilgisayarın fanının bulunduğu bölümün de boşluklu olması.
  • abi bu neymiş 2 kilo ya altı üstü aliminyuma çakılı 1 2 fan
  • bu tıp sogutucularda en onemlı dıkkat edılecek sey cfm degerı az olursa hıc bı ıse yaramaz recom un 100 cfm lık secenegı guzel
  • bu aletler gercekden işe yarıyormu yaw ? özellğikle bu yaz aylarından laptopumun sankı daha cok ısınır oldugunu fark ettim... eğer kullananlar gerçekden bi fark görüyorsa bende almayı düşünüyorum bir tane..
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.