Şimdi Ara

Notebook soğutucu tavsiye (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
2
Favori
85.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: MB-CLS

konu hort

logitech n100 almıstım. ekran kartını bir 5 derece soğuttu dahada başka bir görevi yok.Ha birde laptop yükseldi

Arkadaşlar kesinlikle şunu söylemeliyim.

Soğutucu alacağınız zaman üç beş kuruşa dandik PLASTİK şeyler almayın.Kesinlikle aliminyüm olanını alın.Zalman soğutucular aliminyum ve koca bir fan var.Ek bir adaptör aldıgınız zaman ise kesinlikle soğutma anlamında başarılı olacaktır.Plastik soğutucular ısıyı dağıtmıyor insanları kandırıyorlar başka birşey değil.

Ha unutmadan birde soğutucu ram leri iyi sogutuyor.

İşlemci ve ekran kartına faydası olmadıktan sonra ne anlamadım ki ben o işten

Kardeşim ya bana güzel bir soğutucu önerirmisin ?

• Bir soğutucudan beklentim en azından üzerine elimi koyduğumda üflediğini soğuttuğunu iyice hissedebilmem. Bu sebebden kendim bir kasa fanı (arka tarafa takılanlardan değil yana takılanlardan epeyce geniş yani) ve bir ayakkabı kutusu kapagını kullarARAK extradan harici ayarlı adaptorude ekleyerek sğutucu yapmıstım ,gayettte iyi sogutuyodu öle soğutuyodu ki pc kullanmadığım vakitlerde sıcak havalarda vantilatör nıyetine kullanıyordum ama uzun ömürlü olmadı. Çünkü coğunlukla fanı 9 yada 12 volt ile çalıştırıyodum bu voltda ve fanı buyukluğü yüzünden çektiği akımdan(belkıde extradan bir zener diyot ile akım sınırlamam gerekiyordur ) dolayı adaptor (5 tllik) 2 ay içinde bozuluyordu. Sonrada soğutucu almaya karar verdim

coolmaster ı ,thermaltake lerin hepsini vatan , teknosa medimarktda inceledim. Hepsini ortak özelliği üflesem mi üflemese mi tadında üflüyorlar , kuvvetli hava sirkülasyonu yapan yok , yani elinizi koyunca kuvvetli hava vermiyor.

teknosadan Logitech Cooling Pad N200 deneyerek aldım 1-2 sene oldu. 2 kademeli üfleme sistemi var 1 kademe hafıf sessiz pekde etkili değil , 2 kademeye biraz sesli ama kuvvetli bir şekilde üflüyor elini koyunca sert bir şekilde hava sirkülasyonu ve soğukluğu hissediyorsunuz yani ummak yerine direk hissediyorsunuz

plastil malzeme pek etkili olmaz diye düşünebılırsınzı ama 15 - 35(taktiklerle) dereceye kadar etki ediyor. kullanırken önerim

....soğutucunun on alt tarafına bir tane kalem koyun 2. kademede alttan yeteri kadar hava alamıyor.
    ....pc ile soğutucu arasına özellikle ve mutlaka ön tarafa kalın bır cisim(silgi) yerleştirerek yükselti yapın yoksa soğutmak yerine ısıtır,
    ....oyun oynerken özellikle harici mini (numlock bolumu olmayan) klavye kullanın kendi klavyesini kullandıgınızda elınızı sureklı pc nın ustunde oldugu için fazladan ışınmaya sebeb olur, harici klavyeyi kendi klavyesini üstünede koyabilirsiniz.
    ...en muhimi arada sırada elektrik süpürgesini alın ve pc nın içini felan açmadan dışarıdan fanlarına sağına soluna tutun, gercektende farkı görüyorsunuz

samsung r540 i3 3 gb ram ati hd 545v

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abuzer3 -- 6 Haziran 2014; 23:24:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: jr_swish

http://www.hepsiburada.com/liste/flaxes-fn-3333s-aluminyum-7-17-sessiz-cift-fanli-siyah-notebook-sogutucu/productDetails.aspx?productId=bs43074&categoryId=106859

şu modeli almayı düşünüyorumda iyimidir ?

güzel bir soğutucu. fan hızı ve sessiz olması avantajlı. tavsiye edilebilinir

• Arkadaşlar tx ergoduo önerir misiniz?

Notebook soğutucu tavsiye Notebook soğutucu tavsiye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Akadaşlar tx ergoduo aldım gerçekten çok hoşuma gitti öneririm
  • Açıkçası bende yeni laptop aldım soğutma konusunda ses umrumda değil laptopun altına zalman NC2000 alsam + ızgaralarada vakumlu soğutucu alsam en aşağı bi 10 derece fark yaparmı baya bi araştıedım bu konuları
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.