Şimdi Ara

NOKIAN LASTİKLERİ ve LASTİK HAKKINDA GENEL BİLGİLER (144. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.043
Cevap
65
Favori
518.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nokian wrd4 aklıma yattı ama kampanya olurmu diye beklemelimiyim yoksa almalımıyım. 225 45 17

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yargicc kullanıcısına yanıt
    Döviz=Lastik

.

http://www.hepsiburada.com/nokian-225-45-r17-91h-wr-d4-kis-lastigi-uretim-yili-2017-p-HBV000000SDTJ

• quote:

Orijinalden alıntı: yargicc

Nokian wrd4 aklıma yattı ama kampanya olurmu diye beklemelimiyim yoksa almalımıyım. 225 45 17

Valla bende bir önceki arabamda wr d4 kullanıyordum 205/55R16 ebatlarında. Şimdi arabayı değiştirdim ve yeni arabamın lastik ebatları 225/45R17 sizinki gibi. Bu ebatta isimli firmaların lastikleri direk lastik başına 450 tl seviyelerine çıkıyor. 4 lastikte 1800 tl yapıyor. Buda birde internet fiyatı. Bunlara çıkamadığım için bu sefer aracıma yorumlarda ve kulllanan arkadaşlarımda hep olumlu bahsedilen Sava eskimo hp2 modelini aldım 250 TL'ye. Lastikler Almanya Goodyear fabrikasında üretilmiş üstünde de "made in germany" yazıyor. Kar görmedim doğal olarak ama lastiklere baktığımda cidden kaliteli oldukları belli oluyor. bu lastik olmasaydı büyük ihtimal semperit speed-grip 3 lastiğini alacaktım 305 tl tanesi. Testlerde bu iki lastikte oldukça iyi sonuçlar alıyor.

• ekorender E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.

Geçen kış sava ESKİMO HP2 kullandım, fiyatına göre memnun kalmıştık,

şuan da da kuru yolda fena değil, nokian'a göre bir miktar uğultulu.

Ben memnunum.

Arkada da nokian wr D4 var, 3. yılı.

.

C-B-71 db etiket değerli Sava varken neden semperit alasınız ki.

Semperit E-C-72 db.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/sava-lastikler/eskimo-hp2-lastik/fiyat-225-45-R17-94V-47098333

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Döviz=Lastik

.

http://www.hepsiburada.com/nokian-225-45-r17-91h-wr-d4-kis-lastigi-uretim-yili-2017-p-HBV000000SDTJ

Aynen haklısınız hocam. Hb den 6 taksitle siparişi geçtim. Cevaplarınız için teşekkürler.

• nokian 195/55 r16 87h weatherproof modelini kullanan var mı arkadaşlar ? yada farklı ebatlarda dört mevsim lastik için yorumlarınızı alabilir miyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emyn1907

nokian 195/55 r16 87h weatherproof modelini kullanan var mı arkadaşlar ? yada farklı ebatlarda dört mevsim lastik için yorumlarınızı alabilir miyim ?

ben 215/55/16 ölçülü lastiklerimin yerine 205/55/16 91H nokian weatherproof taktırttım. Aracım volvo v60 2014 model.
    ücerinde premium contact 3 ler vardı. ses bariz azaldı, he zaman kısmi patinaja girdiğim eğimli virajı artık keçi gibi iniyor veya tırmanıyor. su atma becerisi çok yüksek zaten A sınıfı.
    10 yılı aşkın süredir nokian kullanırım eski arabam dahil, yeni aldığımda ilk değişimde nokiana geçtim. nokian beni hiç üzmedi şimdiye kadar. weatherproof larda kış lastik sertificalı 4 mevsim lastiği olduğundan bunda da üzmeyeceğini umuyorum.ilk izlenimlerin nokiana yakışır şekilde.
    bu arada izmirde yim ve ondan 4 mevsimde karar kıldım, ama sıcaklık farkı 30 dereceyi aşan daha kırsal yerlerde mevsimine göre lastik takılmalı bence.
    saygılar

• real_daywalker R kullanıcısına yanıt
    Hocam Izmir kışın 0 dereceleri görüyor yazın 45 dereceleri. Bende babam için 4 mevsim düşünmedim değil ama 45 derece hava sıcaklığının olduğu bir ilde yol sıcaklığını düşününce çekinmiyor değilim.

Düşüncem tam tersi. 2.5 at kış var izmirde. onda da gece yarısı olacakta 0 derece ve altını görecek. Öğlen saatlerinde min 7-8 derece olacaktır.
    Direkt yaz lastiği alıp geçme düşüncem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

Hocam Izmir kışın 0 dereceleri görüyor yazın 45 dereceleri. Bende babam için 4 mevsim düşünmedim değil ama 45 derece hava sıcaklığının olduğu bir ilde yol sıcaklığını düşününce çekinmiyor değilim.

Düşüncem tam tersi. 2.5 at kış var izmirde. onda da gece yarısı olacakta 0 derece ve altını görecek. Öğlen saatlerinde min 7-8 derece olacaktır.
    Direkt yaz lastiği alıp geçme düşüncem var.

hocam ortalama sıcaklık değerlerine bakmanız gerekir. en yüksek en alçağa bakmak yanıltır. google da araştırırısanız ortalama sıcaklık farkının 20 dereceden fazla olmadığını görürsünüz. kanunen kış lastiği zorunluluk değil sanırım lastik güvenlik unsuru değil, koyu camlar daha fazla güvenlik unsuru şu sıralar. bu nedenle yaz lastiği alıp geçebilirsiniz.

• real_daywalker R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim..

• Arkadaslar iyigeceler oncelikle ankarada yasiyorum ve zorlu kis kosullari oluyor bildiginize gore aracim chreysler grandvoyager 3.3 Awd okian WR D4 lastigini buldum lastik olculerim 215/65/16 102h olan modeli ni onerirmisiniz aracim 2.5 ton a yakin daha onceden petlas kullaniyordum ilk defa forumlardan nokian a baktim dusunceleriniz neler simdiden tesekkurler link :http://www.nokianlastik.com/lastikdetay.aspx?urunId=60
  • Arkadaşlar kafayı yiyeceğim. N11 'den 4 adet 225/45 R18 runflat lastik aldım. Bana Kormetal'in gönderdiği lastikler: 205/60 R16. Nasıl böyle bir hata yapıyorlar? Nasıl iade edeceğim. Uğraş dur. İnternetten lastik mi alınırmış. Hay kafama edeyim.

700 TL lik lastik aldım, 300 TL lik lastik göndermişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gbriel -- 15 Kasım 2017; 19:0:8 >
  • En guvenilir adres HB, 98'den beri alışveriş yaparım, beyaz eşyami bile HB 'den aldım hiçbir sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Arkadaşlar kafayı yiyeceğim. N11 'den 4 adet 225/45 R18 runflat lastik aldım. Bana Kormetal'in gönderdiği lastikler: 205/60 R16. Nasıl böyle bir hata yapıyorlar? Nasıl iade edeceğim. Uğraş dur. İnternetten lastik mi alınırmış. Hay kafama edeyim.

Probleminizi buraya yazacağınıza n11'i arayıp aynısını onlara söyleseniz sorununuz çözülürdü zaten.

İnsanlık hali olur böyle şeyler. Arayıp bildirin. Ücretsiz geri gönderin onlarda doğru lastikleri geri yollasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: andios

quote:

Orijinalden alıntı: gbriel

Arkadaşlar kafayı yiyeceğim. N11 'den 4 adet 225/45 R18 runflat lastik aldım. Bana Kormetal'in gönderdiği lastikler: 205/60 R16. Nasıl böyle bir hata yapıyorlar? Nasıl iade edeceğim. Uğraş dur. İnternetten lastik mi alınırmış. Hay kafama edeyim.

Probleminizi buraya yazacağınıza n11'i arayıp aynısını onlara söyleseniz sorununuz çözülürdü zaten.

İnsanlık hali olur böyle şeyler. Arayıp bildirin. Ücretsiz geri gönderin onlarda doğru lastikleri geri yollasınlar.

Zaten talebi oluşturdum. Ancak uğraş dur. Lastikleri geri gönder. Lastikler firmaya ulaşsın. Sonra yenisini göndersinler. Yenisi acaba bu sefer doğru gönderilecek mi o da bir muamma.

• quote:

Orijinalden alıntı: anlyzc

Arkadaslar iyigeceler oncelikle ankarada yasiyorum ve zorlu kis kosullari oluyor bildiginize gore aracim chreysler grandvoyager 3.3 Awd okian WR D4 lastigini buldum lastik olculerim 215/65/16 102h olan modeli ni onerirmisiniz aracim 2.5 ton a yakin daha onceden petlas kullaniyordum ilk defa forumlardan nokian a baktim dusunceleriniz neler simdiden tesekkurler link :http://www.nokianlastik.com/lastikdetay.aspx?urunId=60

WR suv3 modeli daha isabetli olur.

http://www.hepsiburada.com/nokian-215-65r16-102h-xl-wr-suv3-oto-kis-lastigi-uretim-yili-2017-p-OTKMT428598?magaza=Hepsiburada

• Ben de bugün Civic hb aracıma nokian Wr D3 taktım. Normalde 225/45/17 ebatlarim. Demir jant alıp 195/65/15 lastik taktım. Jant tam oturmadığı için titreşim yapacağı söylendi. Gerçekten de dikkat ettiğinizde hissedebildiginiz bir titreşim ve sanki ona bağlı bir uğultu var. Jantlar göbeğe oturmadığından bijonlarda gidiyoruz. Bunlara göbek bileziği takilmiyormus.

Bu konuda bilgisi olanlar yorum yazarsa memnun olurum.

Lastiğe gelince sert fren denemedim. Ama işe giderken aracımın yazlıklarla patinaj yaptigi noktalarda patinaj yapmadan kalktı. Ama bi iki sert direksiyon hareketimde yandan kayar gibi oldu. Virajlarda biraz çekiniyorum ki aracımın güçlü olduğu yerler virajlar. Belki de yüksek yanak yüzünden bilmiyorum.

Ankara'da bugün yaz havası vardı. Bakalım lastiğin üretim amacına uygun testi ne zaman yapacağız

• etusch kullanıcısına yanıt
    kışlıkta 195/65/15 çok isabetli bir tercih olmuş.
    205/55/16 da olabilirdi, virajlarda yana kayma daha az olurdu.
    .
    Bahsettiğiniz durumu bilgili, büyük bir lastikçi de kontrol ettirin.
    ihmal etmeyin.
    .
    (Allah herkese ölümün şereflisini nasip etsin)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 17 Kasım 2017; 10:2:38 >
  • Arkadaşlar Nokian 205/65 R16C 107/105 T VAN kış lastiğini en uygun nerden alabilirim acaba?

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.