Şimdi Ara

Nokia x30 5g

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Nokia'nın Eylül 2022'de görücüye çıkardığı telefon.

Nokia x30 5g, geri dönüştürülmüş maddelerden üretildi

HMD Global IFA 2022’de tanıttığı üç adet akıllı telefon, birisi de Nokia x30 5g oldu. Orta seviye model, Eylül ayının ortalarından itibaren küresel pazardaki yerini aldı.

En büyük özelliği ise çevreci oluşu. Nokia x30 5g, HMD Global’e göre yüzde 100 geri dönüştürülmüş çerçeve, kamera çıkıntısı ve yüzde 65 geri dönüştürülmüş plastik sırtıyla şirketin şimdiye kadar ürettiği en çevre dostu modeli.

Özet olarak;

- Snapdragon 695 5g işlemci

- 6gb/8gb ram

- 128gb/256gb hafıza

- 6.43" ekran

- 16mp ön, 50mp arka kamera

- 4200 mah batarya

- 185g

kaynak: https://www.nokia.com/phones/en_int/nokia-x-30

• Telefonu yaklaşık 3.5 aydır SIM takmadan, 15-20 gündür SIM kart ile kullanıyorum (Cloudy Blue, 8/256 gb). Bir önceki telefonum yine Nokia'nın 7.1 modeliydi. Yaklaşık 4 yıllık kullanım sonucu haliyle bir nebze yavaşlamış ve artık güncelleme almıyordu. Şu ana kadar oldukça memnunum. Android 13 güncellemesi bazı ülkelerde dağıtılmaya başlandı. Sanırım 1 haftaya bende 13 güncellemesini almış olurum. (VPN ile güncelleme almış ülkelerden IP alarak denememe rağmen işlemedi)

Nokia tercihimin başlıca sebepleri saf android ile gelişinin yanında 3 yıllık yeni sürüm işletim sistemi, 4 yıllık güvenlik güncellemeleri sözü vermiş olması.

Microsoft Launcher ve Whicons ile de 2011 yılından beri kullandığım Windows Phone tasarımına yakın bir halde kullanıyorum. (MS Launcher ile hergün farklı bir Bing duvar kağıdı yükleniyor)

Nokia x30 5g

Nokia x30 5g

• Android 13 guncellemesi bugun, herhangi bir bolge degisikligi yapmaya gerek kalmadan geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sarj suresi olarak nasıl bir telefon?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • volcy123 kullanıcısına yanıt

Şu an yaklaşık 1.5-2 gün gibi. Yeni işletim sistemi güncellemesi sonrası gözlemleyip ayrıca yazacağım. Fakat gözle görülür şekilde Android 13 sonrası stabilite ve hızlanma yaşandı telefonda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.