Çavuş
15 Ocak 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 30 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Nokia x30 5g

Nokia'nın Eylül 2022'de görücüye çıkardığı telefon.

Nokia x30 5g, geri dönüştürülmüş maddelerden üretildi

HMD Global IFA 2022’de tanıttığı üç adet akıllı telefon, birisi de Nokia x30 5g oldu. Orta seviye model, Eylül ayının ortalarından itibaren küresel pazardaki yerini aldı.

En büyük özelliği ise çevreci oluşu. Nokia x30 5g, HMD Global’e göre yüzde 100 geri dönüştürülmüş çerçeve, kamera çıkıntısı ve yüzde 65 geri dönüştürülmüş plastik sırtıyla şirketin şimdiye kadar ürettiği en çevre dostu modeli.

Özet olarak;

- Snapdragon 695 5g işlemci

- 6gb/8gb ram

- 128gb/256gb hafıza

- 6.43" ekran

- 16mp ön, 50mp arka kamera

- 4200 mah batarya

- 185g

kaynak: https://www.nokia.com/phones/en_int/nokia-x-30

Merhabalar,

Nokia telefon kullanicilarinin Android 10 ile ilgili aldigi guncellemelerin, yasanan sorunlarin ve ek ozelliklerin paylasildigi bir konu goremedim. Bu yuzden buradan genel bir konusma alani olmasi sanirim herkes icin iyi olacaktir.

7.1 sahibiyim. Yaklasik 1 yildir da kullaniyorum.
Hafta basinda malum Android 10, Nokia 7.1 kullanicilari icin dagitilmaya baslandi. Bolgesel olarak farkli zamanlarda dagitildigini da biliyoruz.
Aranizda bu guncellemeyi alabilen var mi? Yurt disi forumlarda guncelleme alan bir cok kullanici, guncelleme sirasi donma dorununu yasadigini ekledigi gibi, bir cok kullanicidan da pilin hizli tukendigi geri donusleri geliyor.

Tesekkurler
Merhabalar,

Benim cok onceden aldigim bir Seagate NAS 110 cihazim var. Daha onceden uzaktan erisim (web uzerinden - seagate global access) saglayabiliyordum.

Fakat artik (tappin agent sonrasi) uzaktan erisim saglayamiyorum.

Tappin yonetim sayfasindan (eski Global Access) My Files'a tikladigim zaman loading diyip loading yazisi silindikten sonra birsey gorunmeyip bos sayfa seklinde kaliyor.

Sadece \\CIHAZ_ADI uzerinden LAN uzerinden baglanabiliyorum. Acaba nerede yanlis yapiyorum?

Ayrica son zamanlarda Segate NAS yonetim sayfasinda HDD 1 Failed uyarisi veriyor.

Simdiden cevaplariniz icin tesekkurler.
Merhabalar,

Masaüstü bilgisayarım için bu ürünü almayı planlıyorum. Sizce ev içinde sadece internet uygulamaları, anında mesajlaşma programları, e-posta alım-gönderim gibi uygulamalarda kullanılacak. Ev içinde 2 duvardan geçip sinyal alacak.

Kablonet NETMASTER ilk verilen (2001 yılı) modemlerden kullanıyorum.

Router olarak LINKSYS WRT54GC kullanıyorum. notebook, iphone gibi cihazlarla kullanılacak alan içerisinden sinyal (2-3 diş) alınabiliyor.

Windows 7 kurulu.
Merhabalar,

mp4 formatında olan bir filme hangi NERO ile DVD hale getirebiliyoruz fakat alt yazı eklemeyi bulamadım.

Bu konuda hiç bir bilgim yok. Bu yüzden bilen varsa anlatabilir mi ?
Merhabalar,

Bir tanıdık için bir web sitesi yaptık. Kendisi yerel bir kanalda bir program yapıyor. Ve her hafta yayınlanan bölümlerin videolarını sitesinde yayınlıyoruz. Yayınlanan videolar wmv formatına çevirip
<OBJECT id="VIDEO" width="320" height="240"  

CLASSID="CLSID:6BF52A52-394A-11d3-B153-00C04F79FAA6"

type="application/x-oleobject">
<PARAM NAME="URL" VALUE="dosyalar/videolar/x.wmv">
<PARAM name="uiMode" value="full">
</OBJECT>

kodu yardımıyla videoyu oynatıyoruz. Ama kendisi videoların ileri geri oynatılabilmesini istiyor. Bunun için uiMode'unu full yaptım fakat bir işe yaramadı (: sizce ne yapmalıyım. Bir önerisi olan var mı bu konuda ?
Merhabalar,

Bizim bir arkadaş ESET AV kullanıyor. Fakat Outlook e-postalarında ESET otomatik olarak imzasını koyuyor. Bunun kaldırılma yolunu bulamadım ?

Bilen var mı ?
Merhabalar,

Bir tanıdığım İzmir'de yerel bir kanal da bir program yapıyor. Bu programda ki videolarını sitesinden yayınlamak istiyoruz. Fakat verilen cd'ler .dat formatında ve vcd için. Bunları internet ortamına taşıyabilmemiz için hem küçültmek hemde avi vb bir formata dönüştürmek gerekiyor. Nasıl yapabiliriz?

Şimdiden teşekkürler..
Merhaba,

Oteller gibi veya TTNET Wifi noktalarında internete bağlanıldığında Wireless ilk açıldığında eğer ücretli ise bir sayfa açılır ve/veya sadece belirlenen siteler için erişim imkanı sağlanır.

Bende bizim bir organizasyonumuzda kullanılmak üzere ücretsiz bir kablosuz bağlantı sunacağız. Fakat böyle bir işlemi yaparken bağlananların tarayıcılarını açtıklarında otomatik olarak benim belirlediğim bir sayfaya girmelerini nasıl sağlayabilirim?

Bu sayfa örneğin: x tarafından sağlanan ücretsiz internete hoşgeldiniz yazsın. Daha sonra normal şekilde internet kullanımlarına devam edecekler.

Şimdiden öneri veren veya okuyanlara teşekkür ederim..
Sorun: SiteIcerikIc elemanımıza eğer yükseklik vermezsek resimde göründüğü gibi GirisKutu...'ları üzerine çıkıyor.

resim:http://img529.imageshack.us/img529/79/yesgy3.gif

Şimdi aşağıda sayfanın kodları mevcut.

index.html

SiteIcerik: Sitenin içeriğinin çerçeve alanı.
SiteIcerikIc: Site içeriğinin yazılacağı yer.
GirisKutu...: SiteIcerikIc içinde görünmesini istediğim 3 kutu (... : Sol, Sag, Orta)
<div id="SiteIcerik"> 
<div id="SiteIcerikIc">
<div id="GirisKutuSol">
<div id="FirsatOrta">sol<br><br><br><br><br>gsmskgmsıd</div>
</div>
<div id="GirisKutuOrta">
<div id="DigerOrta">orta<br><br><br><br><br>gsmskgmsıd</div>
</div>
<div id="GirisKutuSag">
<div id="AramaOrta">sag<br><br><br><br><br>gsmskgmsıd</div>
</div>
</div>
</div>

style.css
#SiteIcerik {background: url(images/main_site_02.gif) repeat-y top left; width:750px;margin: 0 auto;} 
#SiteIcerikIc {width:730px;margin:0px 10px;}
#SiteIcerikAlt {background: url(images/main_site_03.gif) no-repeat top left; width:750px; height:14px;margin: 0 auto;}
#GirisKutuSol {width:240px;float: left;position:relative;}
#GirisKutuSag {width:240px;float: right;position:relative;}
#GirisKutuOrta {width:240px;float: left;margin-left:5px;position:relative;}
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 hafta önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 76
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 62.033 (Bu ay: 138)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.