Şimdi Ara

Nokia nereye gidiyor........ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
1.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nisyan -- 27 Aralık 2006; 17:01:38 >
  • Arkadaşlar ÖZELLİKLE 7610un tasarımını unutmamak gerekir....

Ben böyle tasarım görmedim göreceğimi de sanmam...
  • Forum=Geyik
    AMD vs Intel forumları gibi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: soloist

Bence nokia çok iyi şeyler yapıyor. N91 i bir bekleyelim ondan sonra bakalım. 3.5 mm jack olayını hangi telefon yaptı?? Telefonun biraz büyük olması dışında hiçbir problemi yok. Tamam diğer markalar da çok iyi şeyler yapıyolar onları da takip ediyorum ama nokia yine en iyisini yapıyor.. Keşke n91 i sony-ericsson yapsaydı da daha erken alsaydık

Dostum bu jack olayı W800i'nin kulaklığında ve K750i adaptöründe zaten var.Çok beklemeye gerek yok.SE yaptı bile.
  • bencede nokia biraz daha ar-ge ye önem verse daha iyi olcak son çıkan telefonlar hep aynı özelliklerde çıkıyor diğer marka telefonlar mükemmel yeniliklere imza atıyorlar yakın bi zaman da bende nokia dan başka telefon alabilirim 6 senedir nokiadan başka tel kullanmadım ama bu gidişle nokia alınmaz hale gelecek gibi...
  • bende size katılıyorum arkadaşlar nokia eskiden eniyi telefondu ama artık duraklama devrine girdi gibi gözüküyo.
  • Nokia gerçekten çok büyük bir firma. Bunu görmemezlikten gelmek yada arkamızı dönüp NOKIA BITIYOR demek sadece garip egoların anlamdışı tatminidir. Nokia hergecen gün gercekten KALITELI telefonlar üretiyor. Tasarım tasarım diyorsunuz?! Soruyorum V3'te tasarım varda noluyor? 5MB hafızaya kendi yaptıgın tasarım cizimlerini bile sıgdıramazsın!! Yada Samsung'un sözde bombası D500!! Evet şekli hoş, yüzyıllar sonra Bluetooth kullanan ilk cihazı samsung'un ve 96MB hafızası var.. Peki sizce bunlar yeterlimi? 96MB hafıza MP3 dinleyebilmek icin cogu zaman yetersiz. Cabuk cizilen bir kasasi var ve degisimi cok zor + pahalı. Kız arkadaşımın D500'üne yedek pil aradık.. Hemde haftalarca. Sonunda bir servet bayılarak dışarıdan getirttik!! Gecelim SE'nin bombası k750'e.. Tamam özellikleri güzel, foto kalitesi süper, BT-IrDA falan hersey 10 numara.. Peki isletim sistemi?! Yada degisebilen kapaklar? Yedek parça kolaylıgı? Zaten SE dünya pazarında LG'nin bile gerisinde olan bir firma.. Cok kaliteli ürünler üretmesine ragmen anlamsız bir şekilde bir türlü tutunamıyorlar. Siemens'e tek lafım yok zaten... Ben 6630 kullanıcısıyım! Kendini aşamıyor dediginiz NOKIA bu modelde neler yapmış sizde biliyorsunuz!! Istedigim, aklıma gelen tüm özelliklerede sahip!! Bu forumda garip bir şekilde bir kısım arkadaşlar Nokia karalama kampanyasındalar!! Ben burada o yada bu firmayı takım tutar gibi savunucak degilim, sadece gercekleri söylüyorum. Nokia'nın dışındaki firmalar bana 6630'umun ötesindeki özelliklerin HEPSINI BIRARADA sunsunlar tabii ki onları satın alırım... Onemli olan müşteri memnuniyeti ve NOKIA beni ve dünyanın %34'ünü fazlasıyla memnun ediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ß.m.Ø -- 28 Eylül 2005, 10:34:53 >

• Forumdaki marka tartışmasını bir türlü anlayamamışımdır.Hangi telefon ihtiyaçlarımı karşılarsa onu alırım..Başkasının Nokia'ya ya da başka bir markaya verdiği para kimi ne ilgilendirir... Nokia'yı beğenmeyen eleştiren Nokia almaz...SE beğenmeyen SE almaz... Ama SE beğenen Nokia'yı beğenen adama sen bişe bilmiosun boş yere bi sürü para verdin SE alsaydın derse o iş olmaz...Arkadaşlar yapmayın lütfen...Siz kendi tercihlerinize bakın...Başkalarının tercihlerini eleştirmeyin.Tercih kişinin zevkine kalmıştır...Nokia , SE , Siemens , Samsung v.s. hepsi pazardan pay kapma çabasında olan firmalar hepsinin iyi ya da kötü modelleri var bu modellerden birini seçmek kişinin kendi kararıdır...Bize laf söylemek düşmez...Nokia'nın SE'nin Samsung'un ve diğer firmaların üretim politikaları belli satış politikaları belli biz bunları eleştirsek ne olur eleştirmesek ne olur ? Nokia politikalarını değiştirir mi ? SE değiştirir mi ? Boşverin gitsin... Bakın seçin beğenin alın kullanın gerisi sizi ilgilendirmesin.

• NOKIA bence eşsiz...isteyen istediğini söylesin...

şuan K750i SE kullanıyorum yaniii...T610>K700>k750 evresi...!!! bu bir döngü kısırından hemide...SE dikkat edin en az modeli olan firma ve K750i resim çekme ve mega bass haricinde hiç bişeeee benzemiyor...!!! N serisine dönün bakın bir telefon ancak bu kadar güzel olabilir...NOKIA artık etiket GUCCI gibi MERCEDES gibi BMW gibi...

samsung a bakacak olursak D500 öncesi ve sonrası birbiri ardına benzeyen çılgın ve uçuk modeller belki bişiler yapıyor...

diğer markalara değinmeye gerek bile yok aldığın gibi elinde patlayan cinsten
  • ya mesela hiç bi telefonda hem mp3 player hem rady7a ve de stereo çıkış öelliği yok bilerek mi yapıyor acaba...
  • fatihucak ; 6230'da var ama Symbian yok...Ama 6230 program yüklenmesi haricinde Symbian'ın yapabileceği bütün herşeyi yapabiliyor.
  • 2005 yılında bütün dündada ve türkiyede nokianın satışları bir önceki yıla göre artış göstermiş. Zaten dünyanın 1/3 'ü nokia kullanıyor. Bu sizce nokianın nereye gittiğini göstermez mi?
  • nokia nın biyere gittiği yok. Türk insanı bilinçleniyo artık. Yaw biz geçmişte ne kazıklar yemişiz diye düşünüp marka telefonlara değil özellik telefonlara yöneliyor. Soruyorum size. n90 için mesela. O telefonun 1.5milyar edecek nesi war.

Karizma diyenler yanlış daha karizma telefonlar war.
    Carl zeiss mercek diyenler çoğu telefondan daha kötü resim çekiyor.
    Özellik diyenler 1.5 milyara süper bilgisayar alırsın. Telefon o kadar etmez bile.
    Kasası titanyum felan değil ki yada kurşun geçirmez değil ki de o kadar para etsin.

Yani anlayacağınız türk insanı artık marka telefonu yavaş yavaş bırakıyor. Fiyat/performans açısından en iyisini bulmaya çalışıyor. Bu biraz forumda bilinçli insanların sayesinde oluyor. Marka telefon alanı ben şöyle görüyorum. Marka bilgisayar almak gibi bişey. Ben bizzat kafama göre topluyorum. Ama onları bilemem.

• Şu an 9. telefonumu kullanıyorum.Hayatımda nokya telefonum olmadı.Hiç bir zamanda olmayacak.Ne olursa olsun nokya fiyat\performans açısından en kötü markadır.Ben de her zaman bunu kıstas alırım.Onun için nokyayı sevmem, sevenide sevmem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Şu an 9. telefonumu kullanıyorum.Hayatımda nokya telefonum olmadı.Hiç bir zamanda olmayacak.Ne olursa olsun nokya fiyat\performans açısından en kötü markadır.Ben de her zaman bunu kıstas alırım.Onun için nokyayı sevmem, sevenide sevmem.

ne yani, sen simdi beni sevmiomusun?! -bitti!! buraya kadarmış!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ß.m.Ø -- 28 Eylül 2005, 12:43:26 >

• quote:

Orjinalden alıntı: NoVaRiX

quote:

Orjinalden alıntı: KillForYou!

Şu an 9. telefonumu kullanıyorum.Hayatımda nokya telefonum olmadı.Hiç bir zamanda olmayacak.Ne olursa olsun nokya fiyat\performans açısından en kötü markadır.Ben de her zaman bunu kıstas alırım.Onun için nokyayı sevmem, sevenide sevmem.

ne yani, sen simdi beni sevmiomusun?! -bitti!! buraya kadarmış!!

Korkarım sevmiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: NoVaRiX

Nokia gerçekten çok büyük bir firma. Bunu görmemezlikten gelmek yada arkamızı dönüp NOKIA BITIYOR demek sadece garip egoların anlamdışı tatminidir. Nokia hergecen gün gercekten KALITELI telefonlar üretiyor. Tasarım tasarım diyorsunuz?! Soruyorum V3'te tasarım varda noluyor? 5MB hafızaya kendi yaptıgın tasarım cizimlerini bile sıgdıramazsın!! Yada Samsung'un sözde bombası D500!! Evet şekli hoş, yüzyıllar sonra Bluetooth kullanan ilk cihazı samsung'un ve 96MB hafızası var.. Peki sizce bunlar yeterlimi? 96MB hafıza MP3 dinleyebilmek icin cogu zaman yetersiz. Cabuk cizilen bir kasasi var ve degisimi cok zor + pahalı. Kız arkadaşımın D500'üne yedek pil aradık.. Hemde haftalarca. Sonunda bir servet bayılarak dışarıdan getirttik!! Gecelim SE'nin bombası k750'e.. Tamam özellikleri güzel, foto kalitesi süper, BT-IrDA falan hersey 10 numara.. Peki isletim sistemi?! Yada degisebilen kapaklar? Yedek parça kolaylıgı? Zaten SE dünya pazarında LG'nin bile gerisinde olan bir firma.. Cok kaliteli ürünler üretmesine ragmen anlamsız bir şekilde bir türlü tutunamıyorlar. Siemens'e tek lafım yok zaten... Ben 6630 kullanıcısıyım! Kendini aşamıyor dediginiz NOKIA bu modelde neler yapmış sizde biliyorsunuz!! Istedigim, aklıma gelen tüm özelliklerede sahip!! Bu forumda garip bir şekilde bir kısım arkadaşlar Nokia karalama kampanyasındalar!! Ben burada o yada bu firmayı takım tutar gibi savunucak degilim, sadece gercekleri söylüyorum. Nokia'nın dışındaki firmalar bana 6630'umun ötesindeki özelliklerin HEPSINI BIRARADA sunsunlar tabii ki onları satın alırım... Onemli olan müşteri memnuniyeti ve NOKIA beni ve dünyanın %34'ünü fazlasıyla memnun ediyor...

çok çok doğru söylemişsin bravo! 6630 şu an için her yönüyle diğerlerinden çok ileride bir telefon. şu anki teknolojide yapabileceği herşeyi en minimum boyutta yapabiliyor. özellikle benim gibi tasarımdan çok telefonun yapabilecekleriyle ilgilenenler için, gerçek bir smartphone arayanlar için en iyi seçenek...

quote:

Orjinalden alıntı:Neo MysTroN

nokia nın biyere gittiği yok. Türk insanı bilinçleniyo artık. Yaw biz geçmişte ne kazıklar yemişiz diye düşünüp marka telefonlara değil özellik telefonlara yöneliyor. Soruyorum size. n90 için mesela. O telefonun 1.5milyar edecek nesi war.

Karizma diyenler yanlış daha karizma telefonlar war.
    Carl zeiss mercek diyenler çoğu telefondan daha kötü resim çekiyor.
    Özellik diyenler 1.5 milyara süper bilgisayar alırsın. Telefon o kadar etmez bile.
    Kasası titanyum felan değil ki yada kurşun geçirmez değil ki de o kadar para etsin.

Yani anlayacağınız türk insanı artık marka telefonu yavaş yavaş bırakıyor. Fiyat/performans açısından en iyisini bulmaya çalışıyor. Bu biraz forumda bilinçli insanların sayesinde oluyor. Marka telefon alanı ben şöyle görüyorum. Marka bilgisayar almak gibi bişey. Ben bizzat kafama göre topluyorum. Ama onları bilemem.

firmaların her zmn bazı model ya da ürünlerini markalaştırma çabaları wardır. özellikle üst tabaka kullanıcılarda yeni çıkan ve yüksek fiyatlı ürünler hep tercih edilir. modelin ismi dilden dile dolaşır. bu işyerinde ya da okulda başkasının üzerinde görüp çok beğendiğiniz bir kazağı almaya benzer: "ürünü çekici kılmak". o yüzden eğer ki sen orta düzey kullanıcıysan ve n90 gibi yeni nesil çıkan ve halen yüksek fiyatlı telefon almak istiyorsan bu "markalaşma" sürecinin bitmesini beklemelisin. ya da böyle yakınıp durmadan daha düşük fiyatlı bir model seçmelisin. nokia nın yaptığı bir hata değil stratejidir. bu çok genel bir şirket stratejisidir, bundan önce de yapıldı sonra da yapılacak. bu kadar basit...

• pignasus kardeşim güzel yazmışsın ama nokia hata değil strateji izliyor demişsin. Nokia türk insanını kazıklamaktan başka ne yapıyor. Sürekli yeni telefon çıkarıyor. Örnek 6020 ve 6021. böyle telefonu çok nokia nın.

Bilinçli bir tüketici elindeki telefonu sorsa abi bu hangi telefon ya baya karizmaymış.(buraya kadar güzel)
    Hangi özellikleri war.
    Cevap: Resim çekiyo. Kamerası war. Mesaj da çekiyo. Bluetoot'da var.
    Cevap: Ne tut.
    Bluetooth. Yani kablosuz veri iletişimi.
    Cevap: Abi ben anlamam bluetooh dan. sembiyan dan.
    Markası ne abi?
    Cevap: Nokia
    Kaça aldın?
    Cevap: 1milyar
    Hemen gidip bende alayım yaw nokia 'ymış markası.

Sence bu bilnçli bi tüketicinin arasında geçen konuşmasımı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Neo MysTroN

pignasus kardeşim güzel yazmışsın ama nokia hata değil strateji izliyor demişsin. Nokia türk insanını kazıklamaktan başka ne yapıyor. Sürekli yeni telefon çıkarıyor. Örnek 6020 ve 6021. böyle telefonu çok nokia nın.

Bilinçli bir tüketici elindeki telefonu sorsa abi bu hangi telefon ya baya karizmaymış.(buraya kadar güzel)
    Hangi özellikleri war.
    Cevap: Resim çekiyo. Kamerası war. Mesaj da çekiyo. Bluetoot'da var.
    Cevap: Ne tut.
    Bluetooth. Yani kablosuz veri iletişimi.
    Cevap: Abi ben anlamam bluetooh dan. sembiyan dan.
    Markası ne abi?
    Cevap: Nokia
    Kaça aldın?
    Cevap: 1milyar
    Hemen gidip bende alayım yaw nokia 'ymış markası.

Sence bu bilnçli bi tüketicinin arasında geçen konuşmasımı?

bu verdiğin örnek tamamen bizim tüketicinin bilinçsiz olmasını gösteriyo. bu yine nokia nın suçu değil ki. ne yani adamlar ücretsiz seminer mi versinler "bu teknoloji bu işe yarıyor" diye. kendim için konuşiym ben 6630 u alırken en uç noktasına kdr araştırıp aldım. hala da bazı şeyleri yeni öğreniyorum. ama öğrendiğim şeyler artık çok gelişmiş sistem düzeyindeki bilgiler. (mesela 6630 un donanım olarak yapabilecek kapasiteye sahip olmasına rağmen bazı bluetooth bağlantı kütüphanelerinin symbian işletim sisteminden çıkarılmış olması) al buyur bakalım kaç tane tüketici bu kdr ayrıntılı arama yapar ki? ama herkesin yapması lazım. işte nokia nın suçu bir işi yapabilecek olan donanımdan gerekli yazılımı sakınması. bunun dışında basit özellikleri tüketicinin bilmemesi yüzünden nokia yı suçlayamazsın...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.