Şimdi Ara

Nokia nereye gidiyor........

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
1.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony Ericsson ,SAMSUNG,MOTOROLA gibi modeller tasarım konusunda çığır açarken NOKIA çok büyük ağır ve sadece insanların nokia zaafını kullanarak yanıltıyor bu nokianın yeni çıkan bütün modellerinde böyle gözüküyor sadece çıkana kadar ve satana kadar hizmet anlayışı...

• okuyan arkadaşlarımızın düşüncelerini alabilir miyiz bu konuda
  • quote:

Orjinalden alıntı: harbyci

Sony Ericsson ,SAMSUNG,MOTOROLA gibi modeller tasarım konusunda çığır açarken NOKIA çok büyük ağır ve sadece insanların nokia zaafını kullanarak yanıltıyor bu nokianın yeni çıkan bütün modellerinde böyle gözüküyor sadece çıkana kadar ve satana kadar hizmet anlayışı...

nokia yakında ses -kamera-ekran için çeşitli firmalarla anlaşmak zorunda,nokia yerinde sayıyor,bir yere gittiği yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: harbyci

okuyan arkadaşlarımızın düşüncelerini alabilir miyiz bu konuda
    Nokia 6600'dan sonra kendini tekrarlamaya başladı. Herkese hitap etme adına (en azından ben bu amaçla olduğunu düşünüyorum) birçok model çıkardılar, ama çok fazla model çıkardılar. Birçok insan artık ipin ucunu kaçırdı. Hangi model nasıldı? Hangi özellikleri vardı? Artık birbirine karışmaya başladı. Yeni modellerde de çığır açacak özellikler yok. Bir özellik ekliyor model numarası değiştiriyor. Modelin sonuna i koyuyor. Teknolojinin gelişmesi ve donanımların da güçlenmesi durumunu modellerine yansıtıyor. Bir zamanlar 5110 çıktığındaki gibi orjinal fikirler(kapak ve görünüş değiştirme olayı) yok. 3210'daki antensiz ve değiştirilebilir kapak tasarımı gibi orjinal fikirler yok.
    Bence böyle...

• quote:

Orijinalden alıntı: Kibitzer

Nokia 6600'dan sonra kendini tekrarlamaya başladı. Herkese hitap etme adına (en azından ben bu amaçla olduğunu düşünüyorum) birçok model çıkardılar, ama çok fazla model çıkardılar. Birçok insan artık ipin ucunu kaçırdı. Hangi model nasıldı? Hangi özellikleri vardı? Artık birbirine karışmaya başladı. Yeni modellerde de çığır açacak özellikler yok. Bir özellik ekliyor model numarası değiştiriyor. Modelin sonuna i koyuyor. Teknolojinin gelişmesi ve donanımların da güçlenmesi durumunu modellerine yansıtıyor. Bir zamanlar 5110 çıktığındaki gibi orjinal fikirler(kapak ve görünüş değiştirme olayı) yok. 3210'daki antensiz ve değiştirilebilir kapak tasarımı gibi orjinal fikirler yok.
    Bence böyle...

Alıntıları Göster
    çok doğru yazmışsınız arkadaşlar nokia hemen kendini toparlamalı sonuçta, müşteri kazanır

• quote:

çok doğru yazmışsınız arkadaşlar nokia hemen kendini toparlamalı sonuçta, müşteri kazanır

Alıntıları Göster
    Nokia müşterinin cebindeki parayı almaya gidiyor.Dandik modellerle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asonas

Nokia müşterinin cebindeki parayı almaya gidiyor.Dandik modellerle.

Alıntıları Göster
    alıyor da ama yinede seviyolar
  • quote:

Alıntıları Göster
    NOKYA nereye gidiyor?...
    birde ben anlasam....
  • quote:

Alıntıları Göster
    nokia yine de telefonlarını satmak için bi yol buldu: symbian yeni üst segment telefonları hepsi symbianlı. tasarım= kötü , donanım= o paraya az, hatta gereksiz donanım(3g destekli tel satıyolar ama en erken 2007de olur deniliyo) nokia elindeki kozları sundu ama, diğer markalar sonradan gelecek, manyak makinalar var, işletim sistemliler de dahil, yeni yılda samsung, sony,motorola, benq, panasonic bence nokianın pazar payından çalacaklar ama yine de nokia en büyük olarak kalacaktır (bkz.: nokiadan şaşma hurafesi), siemense ise Allah rehmet eylşesin

• quote:

Orijinalden alıntı: ac2ronay

NOKYA nereye gidiyor?...
    birde ben anlasam....

Alıntıları Göster
    nokia duraklama devrine girdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: hypocrisy

nokia yine de telefonlarını satmak için bi yol buldu: symbian yeni üst segment telefonları hepsi symbianlı. tasarım= kötü , donanım= o paraya az, hatta gereksiz donanım(3g destekli tel satıyolar ama en erken 2007de olur deniliyo) nokia elindeki kozları sundu ama, diğer markalar sonradan gelecek, manyak makinalar var, işletim sistemliler de dahil, yeni yılda samsung, sony,motorola, benq, panasonic bence nokianın pazar payından çalacaklar ama yine de nokia en büyük olarak kalacaktır (bkz.: nokiadan şaşma hurafesi), siemense ise Allah rehmet eylşesin

Alıntıları Göster
    ya nokia artık isim satmaya başlamış iyi olsada olmasada onceden kendini kanıtladığı için şatışlerında hiç düşüş yok varsa da çok az ama bu güdişle nokia kullanıcılar nokia nın ne iş yaptığının farkına varacak ve nokia cok zarara girecek tasarım iğice düştü su aralar cıkarttığı guzel bi tasarımı var diyeceğimiz tek bi modeli var oda 8800 peki başka yok. Bence boyle olucak gibi değil hemen yeni tasarımcılar ve grafikerler bulması lazım yoksa yoksa....

• quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

Alıntıları Göster
    BENCE LALE DEVRİ...

quote:

Orjinalden alıntı: face01tr

• quote:

Sony Ericsson ,SAMSUNG,MOTOROLA gibi modeller tasarım konusunda çığır açarken NOKIA çok büyük ağır ve sadece insanların nokia zaafını kullanarak yanıltıyor bu nokianın yeni çıkan bütün modellerinde böyle gözüküyor sadece çıkana kadar ve satana kadar hizmet anlayışı...

nokianın telefon yapmaktan başka pek bildiği bi şey yok
    ekran...............vasat n90 da düzelmiş
    foto..........carl zeis sayesinde carl rezil olurdu
    ses...........yüksek olsada kalite arama
    video........cep telefonu olarak iyi,ama genede süper değil,k750iden iyi bu arada

bu yüzden multimedya firmalarla anlaşacak ve fiyatı iyice uçacak,haa bu arada titreşim-flaş-radyo vb malzemelerden çalacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: gren

quote:

nokianın telefon yapmaktan başka pek bildiği bi şey yok
    ekran...............vasat n90 da düzelmiş
    foto..........carl zeis sayesinde carl rezil olurdu
    ses...........yüksek olsada kalite arama
    video........cep telefonu olarak iyi,ama genede süper değil,k750iden iyi bu arada

bu yüzden multimedya firmalarla anlaşacak ve fiyatı iyice uçacak,haa bu arada titreşim-flaş-radyo vb malzemelerden çalacak
    ya hocam ne sacma konu ya nokia nerede sıradan tasarım.
    allah aşkına 7280
    7710
    9300
    8800
    n-gage
    3300

bunların neresi sıradan.

diger samsunga bi gir bak bakalim bütün telleri aynı tipte kapaklı. motorolada aynı öyle. ericson desen p serisi haric digerleri hep aynı.

ericsonda orta segment alt segment ve üst segmentte her telefon birbirine benziyor.

Farklı şeyleri hep nokia deniyor. batiyor filan ama diger firmalar gibi ödlek değil. adam çok şeyler deniyor.

siz diğer firmalarınızla başbaşa bırakıyorum. Beni dandik 425 ytl lik n-gage imle yanlız bırakın. siz iki ayda bir 800 ytl telfonlarınıza bayılmaya devam edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRFUN4EVER -- 25 Eylül 2005, 18:13:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: IRFUN4EVER

ya hocam ne sacma konu ya nokia nerede sıradan tasarım.
    allah aşkına 7280
    7710
    9300
    8800
    n-gage
    3300

bunların neresi sıradan.

diger samsunga bi gir bak bakalim bütün telleri aynı tipte kapaklı. motorolada aynı öyle. ericson desen p serisi haric digerleri hep aynı.

ericsonda orta segment alt segment ve üst segmentte her telefon birbirine benziyor.

Farklı şeyleri hep nokia deniyor. batiyor filan ama diger firmalar gibi ödlek değil. adam çok şeyler deniyor.

siz diğer firmalarınızla başbaşa bırakıyorum. Beni dandik 425 ytl lik n-gage imle yanlız bırakın. siz iki ayda bir 800 ytl telfonlarınıza bayılmaya devam edin.

Alıntıları Göster
    Motorola MPX200 aldım . 280 Milyona , 512MB Sdkart + Kulaklığım var . Film izlerim , müzik dinlerim , opera browserla internette gezerim . Smartphone işletim sistemim var , nerede Symbian 6 ??? . Şimdi sen bana bu özelliklerle bu fiyata hangi Nokia'yı önerirsin . Benim bildiğim bu fiyata sadece 3100 alırsın

• Bence nokia çok iyi şeyler yapıyor. N91 i bir bekleyelim ondan sonra bakalım. 3.5 mm jack olayını hangi telefon yaptı?? Telefonun biraz büyük olması dışında hiçbir problemi yok. Tamam diğer markalar da çok iyi şeyler yapıyolar onları da takip ediyorum ama nokia yine en iyisini yapıyor.. Keşke n91 i sony-ericsson yapsaydı da daha erken alsaydık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soloist -- 25 Eylül 2005, 20:47:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i3attery

Motorola MPX200 aldım . 280 Milyona , 512MB Sdkart + Kulaklığım var . Film izlerim , müzik dinlerim , opera browserla internette gezerim . Smartphone işletim sistemim var , nerede Symbian 6 ??? . Şimdi sen bana bu özelliklerle bu fiyata hangi Nokia'yı önerirsin . Benim bildiğim bu fiyata sadece 3100 alırsın

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: i3attery

hocam o telefon tutsaydı sen biraz zor alırdın o telefonu 280 ytl ye. böyle konuşamazdın. o telefonun piyasa fiyatı ilk neydi biliyon dimi 1100ytl.

şöyle düşün sen o telefonu 1100 ytl ye alanlardan olsaydın ve bir gün uyanıpta telefonun 350 ytl olduğunu görseydin hala motorola için böylemi konuşurdun.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: i3attery

hocam o telefon tutsaydı sen biraz zor alırdın o telefonu 280 ytl ye. böyle konuşamazdın. o telefonun piyasa fiyatı ilk neydi biliyon dimi 1100ytl.

şöyle düşün sen o telefonu 1100 ytl ye alanlardan olsaydın ve bir gün uyanıpta telefonun 350 ytl olduğunu görseydin hala motorola için böylemi konuşurdun.

Alıntıları Göster
    Nokia'nın herşeyine laf edin ekranına, kamerasına, ses donanımlarına ama tasarımına laf etmeyin nokia tasarım alanınca gerçekten büyük cesaretle en iyisini bizlere sunuyor nokia olmasaydı eminim ki hala ericsson gh688 gibi telefonlar kullanıyor olurduk

N-Gage *
    3650 *
    5210
    5510 *
    6170
    6630
    6680
    6800 *
    7280 *
    7600 *
    7610
    7710 *
    8800 *

bu telefonlara objektif bir şekilde bakarsanız nokia'nın tasarım anlayışını anlayabilirsiniz
    yıldızlılar o tipteki ilk tel olma özelliğini taşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Shadow_06

Nokia'nın herşeyine laf edin ekranına, kamerasına, ses donanımlarına ama tasarımına laf etmeyin nokia tasarım alanınca gerçekten büyük cesaretle en iyisini bizlere sunuyor nokia olmasaydı eminim ki hala ericsson gh688 gibi telefonlar kullanıyor olurduk

N-Gage *
    3650 *
    5210
    5510 *
    6170
    6630
    6680
    6800 *
    7280 *
    7600 *
    7610
    7710 *
    8800 *

bu telefonlara objektif bir şekilde bakarsanız nokia'nın tasarım anlayışını anlayabilirsiniz

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Shadow_06

N-Gage *
    3650 *
    5210
    5510 *
    6170
    6630
    6680
    6800 *
    7280 *
    7600 *
    7610
    7710 *
    8800 *

bende bunu anlatmak istiyorum. Özelliklere laf edebilirsiniz. haklıda olursunuz. ama çıkıp kimse tasarım olarak nokia hep aynısını yapiyor demesin.
    Yukarıda Allah var

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Shadow_06

N-Gage *
    3650 *
    5210
    5510 *
    6170
    6630
    6680
    6800 *
    7280 *
    7600 *
    7610
    7710 *
    8800 *

bende bunu anlatmak istiyorum. Özelliklere laf edebilirsiniz. haklıda olursunuz. ama çıkıp kimse tasarım olarak nokia hep aynısını yapiyor demesin.
    Yukarıda Allah var

Alıntıları Göster
    Ben 7610 dan baba telefon görmedim kardeş, gerek görünüş, gerek özellikler gerek kullanış olarak, başkasını tanımam.Hatta şu an data kablodan müzik aktarıyorum telefona

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.