Şimdi Ara

Nokia nereye gidiyor........ (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
1.905
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teknode'ye sonuna kadar katılıyorum, motorola kullanıyorum ama kullanmasaydım se'yi tercih ederdim kesinlikle(daha önce p800-p900 kullanmıştım) nokia hep gecikiyor mp3, medya oynatma gibi konularda arkadaşlar anlatıyorlar ama bizde çevremizden görüyoruz nokianın nekadar başarılı olduğunu(internetten indirilen dandik klipler, sesler, komik!! videolar)...
  • nokiayı öve öve bitiremeyen arkadaşlar bu forumda boşuna 6630u 7610u falan övüp durmayın n90da 6260 ..okunun laciverti kullanışsız sadece 5-6ay sonra kesin arıza çıkaracak cinsten bana boşuna son.ericss. savunuyo demeyin dogrular bunlar nokianın tlf satamıyo demedik yavaş yavaş diger markaların satış artışı göstermeleri ne demek peki bi iki sene sonra görün herkes gerçekleri anlayacak 3310dan başka kral tlfnu yok kendini akıllı sanan arkadaşlar yine görecez n90 ın yarı fiyatı olan k750 daha çok satacak bu kadar iddialıyım ve şunu söylim şu ana kadar se kullanan tüm arkadaşlarımın vazgeçemedini gördüm şunu alcam bunu alcam derken sonyericsson bombayı patlatıyor özellikle ist.da nokiadan şaşma anlayışı yavaş yavaş azalıyor ben sadece buna değinmek istedim tarafsız bir şekilde markaların eksik ve artı yönlerini tartışabiliriz........ tşkkürler.
  • çogu kişi nokiayı eleştiriyor ama ben zamanında samsungda motorolada sonyericsonda kullandım...

mesaj yazmak tam bir işkence... bu tellerle.. heleki ericson berbat bişi ya.. tuşlar tahta gibi tak tuk.. menuden bir mesaj atacam 4-5 kes onaylama bilmem ne menusu cıkıyor..
    t300 var su an sony ericson babamdan aldım boşta diye.. böle berbat tel görmedim..
    nokia pahalı evet ama kolay kullanılan bi tel menusu basit...
    2. ele düşünce para etmıyor nokia harici teller buna ne demeli...

nokiada kapagını pilini yenile tel yep yenı oluyor..digerlerinde kapak yenileme şansı bile yok
    ben nokiadan vazgemem..
  • halen daha karalıyorsunuz ericssonu ben dedigin sorunları yaşamadım tuş takımını sert yapıyor yalnışlıkla birini aramıyorsun msj lar menüsünde gereksiz hiçbirsey yok msjı yazıyorsun devam diyor numarayı giriyon yada seçiyon daha sonra alıcı ekleme msj tipi cvp ist tslim raporu gibi sadece o msja özel gelişmiş özellikleri tercih edebiliyorsun ve gönder. ...ötünüzden uydurmayın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: harbyci

halen daha karalıyorsunuz ericssonu ben dedigin sorunları yaşamadım tuş takımını sert yapıyor yalnışlıkla birini aramıyorsun msj lar menüsünde gereksiz hiçbirsey yok msjı yazıyorsun devam diyor numarayı giriyon yada seçiyon daha sonra alıcı ekleme msj tipi cvp ist tslim raporu gibi sadece o msja özel gelişmiş özellikleri tercih edebiliyorsun ve gönder. ...ötünüzden uydurmayın...

yuh bu kadar uzunmu. arasak daha kolay ya.

ablamda var t630 resmen skandal bir telefon. paso kilitlenir. bi ara kafayı yedi kualklşiktan ses gelmedei duzeldi. Tuş takımı desen fiyasko. benim asıl deginecegim konu bu değil. bakınız araştırma sonuclarına

sony ericsonun ve nokianın en düşük fiyattaki iki telefonun batarya fiyatlarını karşılaştıralım ve görelim.
    sony ericson t290i bataryası
    Telefonun fiyatı 136ytl
    bataryasının fiyatı 67ytl

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=16035&productid=telcakserbst30&nc=1

Nokia 1100
    Telefonun fiyatı 123ytl
    Bataryanın fiyatı 27ytl

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=16080&productid=telcaksnokbl5c&nc=1

bir sony ericson kullanicisi bataryası bittiğinde 136 ytl lik telefon için 67 ytl yeni batarya oparası odeyecek. yani telefonu yenilese daha iyi.

ama nokia kullanan birisi telefon fiyatının 5 te 1ine bir batarya alabilir.

sanırım fiyat olarak açıklayıcı olmuştur bu araştırma. genelde nokianın(kapak haric) aksesuarları hem cok bulunur hemde makul fiyatlarda.

• o kadar uzun deil tabi kullanmamışın belliki gelismiş ayar seçenegini yazdım normalde iki seferde gönderiyon kaydın üzerinden direkte gönderiyosun bilmeden atlamyın k700 bataryasını 37ye aldım orjinal sen internetten bakıyon ben tlfoncudan fark bu işte görmeden inanmıcan..
  • quote:

Orjinalden alıntı: CANKUTSAL

NOKİA FARKLI TASARIMLAR YAPIYOR BU DOĞRU.. AMA Bİ B..KA YARAMIYOR...

• quote:

o kadar uzun deil tabi kullanmamışın belliki gelismiş ayar seçenegini yazdım normalde iki seferde gönderiyon kaydın üzerinden direkte gönderiyosun bilmeden atlamyın k700 bataryasını 37ye aldım orjinal sen internetten bakıyon ben tlfoncudan fark bu işte görmeden inanmıcan..

http://www.genpatech.com/_urun_sayfasi&ekpid=Md01UTFVObFErRkRNdzRYTXdrRE0yNFhPd1l6TVA=

orjinalliğini bir daha kontrol et.

ben cok gördüm orjinal diyen telfoncu. hepsi hikaye.

• biz tanımıyoz sanki orjinali kro mu sandın kocum pakedi bandrolü orjinaliyle aynı görünümü sadece garanti vermiyolar bu yani
  • ben kaçıyom abi polemik sıktı gereksiz seyler bunlar herkes sevdigi markayı alsın memnunsa sorun yok dimi bye.......
  • quote:

biz tanımıyoz sanki orjinali kro mu sandın kocum pakedi bandrolü orjinaliyle aynı görünümü sadece garanti vermiyolar bu yani

eehehue garanti vermiyolar he.şuna spot aldım desene
  • Ben hem nokia hem motorola kullandım. Şu an için Mpx 200 telefonum var.
    Eskiden Motorola bir telefon çıkarırdı çok yüksek bir fiyat verirdi. 1 milyarın üzerinde ilk çıkan telefonu kısa bir süre hemen düşerdi. Hele ikinci eli ölü fiyatına giderdi. O zamanlar nokia telefonun fiyatı neyse o fiyattan satardı. Kullanmasıda kolay olduğundan teknoloji özürlü bütün insanlar bile kullanabilirdi. motorola işte o zamanlarda çok büyük bir kitle kaybetti.

Şimdi ise Motorola Nokia'nın taktiğini uyguluyor. Nokia ise eski Motorolanın.
    Şu anda piyasada olan MPx 220 ilk çıkış fiyatı yaklaşık olarak 700 Ytl şimdi ne kadar? Aynı yani değişmemiş.
    Peki ikinci eli ne kadar? 450 civarında.
    Gelelim Nokia'ya N90 1.5 Milyar. Bunun ikinci eli ne kadar olacak? Yaklaşık 800 Ytl.
    Çok uzak değil 6600'a bir bakın. Ne demek istediğimi anlarsınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: frantico

Ben hem nokia hem motorola kullandım. Şu an için Mpx 200 telefonum var.
    Eskiden Motorola bir telefon çıkarırdı çok yüksek bir fiyat verirdi. 1 milyarın üzerinde ilk çıkan telefonu kısa bir süre hemen düşerdi. Hele ikinci eli ölü fiyatına giderdi. O zamanlar nokia telefonun fiyatı neyse o fiyattan satardı. Kullanmasıda kolay olduğundan teknoloji özürlü bütün insanlar bile kullanabilirdi. motorola işte o zamanlarda çok büyük bir kitle kaybetti.

Şimdi ise Motorola Nokia'nın taktiğini uyguluyor. Nokia ise eski Motorolanın.
    Şu anda piyasada olan MPx 220 ilk çıkış fiyatı yaklaşık olarak 700 Ytl şimdi ne kadar? Aynı yani değişmemiş.
    Peki ikinci eli ne kadar? 450 civarında.
    Gelelim Nokia'ya N90 1.5 Milyar. Bunun ikinci eli ne kadar olacak? Yaklaşık 800 Ytl.
    Çok uzak değil 6600'a bir bakın. Ne demek istediğimi anlarsınız.

+1
    Nokia bence teLefon satmayarak büyümeyi planlıyo 1,5 milyr çok dar bir kesme hitap ediyo hemde aynı özelliklere hemde daha iyi telefonlar varken bide fiyatı 750 iken siz düşünün kim kmi kazıklamaya çalışıyo Nokia yaya

• i love nokia i love n-gage number one nokia

SHUT UP ALL
  • arkadaşın biri bandrolu paketi var felan demiş, ben 14milyona ORJİNALLE AYNI GÖRÜNÜMDE 6610bataryası aldım.ama orjinal olmadığını biliyordum alırken tabi.yani bandrolun sahtesi çok. bandrole güvenmeyin
  • Fazla söze gerek yok, sokağa çıktığınızda, insanların elinde ne var bir bakın... Tabiki Nokia...
    Hep nokia kullandım, iki kez hata yapıp SE aldım, şimde elimde kaldı, satamıyorumda... Nokia nın ikinci eli para ediyor hic değilse, nereye olsa satarsın, SE yi kime, nasıl satacaksın! 850 milyon verip aldık K750i yi, Telefoncu 450 veriyor... İkinci el bi 6600 almıştım (sıfırı 450) geri 330 milyona satabildim.. vs. vs...
  • nokia 6230i...........630ytl sıfır garantili
    nokia 6230i 2.el...375ytl
    k750i.................750ytlsıfır garantili
    l750i 2.el...........575ytl

nokia yokya buda benim görüşüm
    üstelik nokia geriden geliyor zaten
    1.3mple idare ediyorlar hala
    düne kadarda mono mp3 takılıyordu nokia
    led flaşa da yeni yeni geçiyor

oooooooooooo atı alan üsküdarı geçti,uyanda balığa çıkalım nokia

satışta 1 numara kaltedeeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 1 Ekim 2005, 0:20:00 >
  • marka bazında hiç bir firma nokia yı geçemez.(şu an itibariyle)bir karşılaştırma yapılsa: amd=se intel=nokia.genelde herkes amd nin ucuz ve intelden daha performanslı olduğunu idda eder.(doğruluk payıda çok yüksek)o zaman se nokia dan daha iyi diyebilirmiyiz?cevap:hayır!bir kere iyilik kavramı var ki onlarca kriteri var.iyi olması ne demek?bence doğru karşılaştırma skype=se msn messenger=nokia olmalı.çünkü msn messenger bir oyun değil bir mesejlaşma programı.kodlarının iyi yazılmış olması sistem kaynaklarını ne kadar kullanması gibi kriterler 2.planda.msn pc nin p sinden bile anlamayan insanlar tarafından kullanılan bir program.skype gibi programlar ise gelişmiş seçenekleri olduğu için genelde daha bilgili ve az sayıdaki kullanıcı tarafından tercih edilirler dolayısla bir iletişim aracı olarak kullanılan ve yaygın olan msn messenger kullanım amacı itibariyle diğer programlardan daha
    "iyi"dir.

telefon bazında açıklayacak olurasak, artık mobil telefonlar standartlaşan iletişim özelliklerinden çok gelişen teknoloji ile beraber yaygınlaşan multimedia özellikleri ile ön plandalar.(ne biçim cümle lan bu?)
    bu durumda yine kullanıcı faktörü devreye giriyor.kullanıcıların büyük çoğunluğunun nokia yı tercih etmesinin nedeni olan pratik kullanım her durum da olduğu gibi telefon seçimin de de en önemli etken.

örnek olarak, yanında; i pod, zen touch , gameboy advance , sony handycam, kodak dijital kamera yeni çıkan ogo ve 3310 taşımak ve bütün bu cihazlara ayrı ayrı para ödemek istemeyen bu da yetmezmiş tüm bunları yapacak bir cihaza sahip olmak isteyen utanmaz arlanmaz ortalama düzey(bilgi açısından) bir müşteri(kullanıcı) düşünün.

marka olarak samsung,nokia ve sonyericsson(siemens i rahmetle anıyoruz)u ele alalım.

hemen samsun elenir.samsung un güney kore de 7mp kameralı telefon yapması umrunda bile değil.(zaten haberi yok)d500 ü örnek verelim.

(5 lik sistem geçerlidir) (yorum)

kamera=4(gerçekten başarılı)
    müzik=3(95 mb lik pratikte 60 küsürlük bir hafıza ile mp3 çalması ancak idare eder.ses kalitesinden kurtarıyor)
    oyun=1(hani nerede?samsung oyunu nu nerded bulayım.ha gazate de var derseniz o da sizin olsun.internette ki bedava oyunları alıp satanlara salak br oyun için 100 kontör mü heba edeyim.zaten aptal çağdışı java oyunu)
    video çekme=4(hakikaten bu da iyi)
    video izleme=0.5(o hafızyla mı mümkün değil!)
    telefon özellikleri=3.5(ses kalitesi iyi, malzeme-işçilik iyi,bluetooth gibi özellikler var yani bu tip özellikler bu sınıflandırmaya giriyor.birazdan duşa gireceğim uzun yazamadım kusura bakmayın.puan nı düşürenler tuşların ergonomi si mesaj yazma zorluğu karış menü sistemi)

not:yukarıda ki kullanıcı baz alınmıştır son da kişisel görüşümü belirteceğim o na karşı çıkın ne yaparsanız yapın.

sonyk750i

kamera=5(harika)
    müzik=5(aynen)
    oyun=4(java olmasına karşın şaşırtıcı derecede güzel ve gelişkin.ancak bu oyunlaela maceraya dalamıyorsunuz amacı da bu zaten yinede bazılar için yeterli olmayabilir)
    video çekme=4(daha 5 i hak edecek telefon göremedim)
    video izleme=3.5(işte burada hayal kırıklığı.süper ekran iyi işlemci ama memory stick denen şeyin pahalı olması ve dosya formatı sorunu maalesef bu puanı almasını sağlıyor)
    telefon özellikleri=4(artılar zaten biliniyor güzel tasarım iyi ses gibi...ama kapak ve ekranın çizilip renk değiştirmesi gibi sorunlar fazla esnek olmayışı(symbian,değişebilir kapak vb...)1 puanı alıp götürüyor.yazık halbuki...ahhhhhg)

nokia6630

kamera=4(lens,sensör daha iyi olabilrdi.)
    müzik=3.75(stereo mp3 çalan telefonların vasat ses kalitesi ve fazla sayıda olmayışı bu puanı haketmesini sağlıyor)
    oyun=5(n-gage oyunları(illegal de olsa...)symbian oyunları,java oyunları bulunabilrlik ve uygunluk nedeniyle nokia hala rakpsiz)
    video çekme=3.75(yine diğer telefonların kötü olmasından kazanıyor.fps yüksek olsa yeni programla müthiş görüntü kalitesi elde edilebiliyor)
    video izleme=5(en iyisi bu.divx bile seyredilebiliyor.forma esnekliği harika.ekran yüzünden 4.75 alacak gibi oldu ama bir telefon için yeterince büyük bir ekrana sahip olduğuna kannat getirilip 5 verildi.aferin)
    telefon özellikleri=4.5(symbian herşeyi aslında olmasa nokia6630 ve diğerleri hiç bir halta yaramaz ama var:)
    değiştirilebir kapak, kolay menü, temalar, ses kalitesi ekran vb oldukça iyi bataya süresi, her ne kadar 266mhz(sanırım böyleydi)işlemciyi beslemek zorunda olduğundan mazur görülebilitesi olsada..."banane kardeşim onu da mı ben düşüncem koca firma bir pil geliştiremediniz mi?" diyesi geliyor insanın.ondan da önemlisi boyutlar.kesinlikle çok az da olsa küçültülmeli.

sonuç olarak kara vermek zor gibi ama se nin özel olmak adına yaptığı saçmalıklar 6630 un seçilmesini sağlıyacak güzelim telefona da yazık olacak.

ben kişisel olarak 6670 kullanıyorum.aslında 6630 isterdim ama nokia 6670in mp3 çaldığını idda edince hemen aldım.kutudan çıkan mono kulaklğı görünce...(hislerime tercüman olacak kelime bulamadım bulduklarımda buraya yazılmaz çoluk çocuk var şimdi...)

şu an pek bir mobil olmadığımdan bu açığı hissedilmiyor.

izlenimlerim:gayet güzel bir ekrana ve harika tasarıma sahip.garanti ederim ki 7610 un tuhaf , abuk, palyaço misali tasarımından çok daha hoş.(ben sade ve kullanışlı tasarımları iyi bulurum ve 7610 kullanıcılarından özür dilerim)yalnız pek ergonomik değil biraz el ağrıtıyor.yaklaşı olarak halihazırda yüklü bulunan 200 küsür tema ile hiç canımı sıkmıyor.half-life , doom ve n gage oyunlarıyla keyifli saatler yaşıyorum.internetten indirdiğim ve kendi kaydettiğim muzik videolarını da keyifle izliyorum.telefonda film izlemek pe akıl karı değil yine de.(türüne göre değişir mesela xxx)diğer günlük şeyler çocuk oyuncağı gibi %100 performansa ta yapılıyor.
    ah nokia bi de kızılötesi ve radyo gibi hayat kurtarıcı özellikler koysaymış dünyadaki en "iyi" telefon olacakmış.

yine de en iyi olduğunu düşünüyorum.başka bir telefon biraz daha yüksek çözünürlüklü diye gidip değiştirecek nokia ya ya yüzlerce euro verecek değilim.şu sıralar n 91 beni fikrimden caydırır ama o da ertelenmiş herhalde.2006 ilk baharında çıksa yaygınlaşıp fiyat düşmesi 2007 de falan olsa o zamana kadar daha iyisi çıkar herhalde.

şimdi ben bütün bunları niye yazdım.telefon pazarın da en yüksek paya sahip olan birincidir 2. ve 3. tartışılır.yine de artık marka önemini kaybetmiş ihtiyaçlar öne çıkmış nedeni ise çeşitliliğin artması.(teknolojik açıdan)

yıl 1994.ericson mu siemens mi nokia mı.tabi ki en iyi hangisi çeiyorsa o.çünkü başka bir işe yaramıyorlar(dı) zaten.o zaman marka önemliydi artık değil.

mesela annem için en iyisi benq.

gerçekten de öyle.çok kaliteli bir kasaya ve ekrana sahip hatta 6670 ten bile iyi bir ekran, parlaklık-netlik açısından.sesi 6670 ten daha iyi.ufak, hafif, bir haftalık batarya süresine sahip.tüm bunlara karşın 130ytl.bu durumda benim telefonum anneme göre işe yaramaz bir takoz.

işte bu çarpıcı örnek(!) size bu tartışmanın anlamsızlığını özetler sanıyorum.

• vay be ne marka savaşları bi yandan teknode bastırırken güçlü savunmayla irfan ı görüyoruz aradan er strafer çıkıyor marka savaşlarından beter.

ne derseniz deyin kardeşim dünyanın 1. nci araba üreticisi GM dir marka bazında. Ama en iyi marka arabayı mercedes üretir. burda yola çıkarsak nokia çok satabilir ama se daha iyidir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.